לינדי הופ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Lindy hop.jpg

לינדי הופ הוא ריקוד ג'אז אמריקאי, ממשפחת הסווינג, שהתפתח בניו יורק בשנות העשרים והשלושים של המאה העשרים, יחד עם מוזיקת הג'אז של אותה תקופה. לינדי הופ משלב מרכיבים של סגנונות ריקוד רבים שקדמו לו, או שהיו פופולרים בזמן התפתחותו, אך בעיקר מבוסס על ג'אז, סטפס, Breakaway, ו-צ'ארלסטון.

לינדי הופ התפתח תוך שילוב מרכיבים של ריקוד זוגות וריקוד סולו. שילוב זה מודגם היטב בצעד הלינדי הופ הבסיסי, ה-swingout. במצב הפתוח של צעד זה הזוג מחובר בהחזקת ידיים; במצב הסגור של צעד זה הזוג מחובר בחיבוק.

הריקוד הוחייה בשנות השמונים על ידי רקדנים אמריקאים, שוודים ובריטים וקיימות תנועות שורשיות רבות המייצגות אותו ברחבי העולם.

ריקוד הלינדי הופ הגיע גם לישראל בשנות ה-2000. כיום, קהילת רקדני הלינדי הופ הישראלים מונה כחמש מאות רקדנים אשר מחיים את הריקוד וצעדיו במסיבות שבועיות בבתי הספר המובילים בארץ, בנשפים, מסיבות רחוב ואירועים קהילתיים נוספים. הרקדנים המתקדמים נוסעים ומייצגים את ישראל בתחרויות ריקוד ובפסטיבלים בינלאומיים מסביב לעולם.

בתי הספר המובילים בארץ ללימוד הריקוד הם סטודיו "דאנס תל אביב" ו״סווינג איט״. קיימות יוזמות נוספות לפתוח אירועי ריקוד סווינג גם בירושלים, חיפה ואילת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא לינדי הופ בוויקישיתוף