מדינת הסטארט-אפ (ספר)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מדינת הסטארט-אפ
Start-up Nation: The Story of Israel's Economic Miracle
מדינת הסטארט אפ.jpg
מידע כללי
מאת דן סינור, שאול זינגר
שפת המקור אנגלית
סוגה ספר ניהול, כלכלה
הוצאה
שנת הוצאה 2009
מספר עמודים 259
הוצאה בעברית
הוצאה הוצאת מטר
שנה 2011
תרגום יהודה בן-מוחה
קישורים חיצוניים
מסת"ב 978-0-446-54146-6
הספרייה הלאומית 003525977

מדינת הסטארט אפ, מנוע הצמיחה הכלכלי של ישראלאנגלית: Start-up Nation: The Story of Israel's Economic Miracle) הוא ספר העוסק בכלכלת ישראל שראה אור בשנת 2009 ופרי עטם של דן סינור ושאול זינגר. הספר בוחן כיצד ישראל, מדינה בת 60 שנים ובעלת אוכלוסייה של 7.1 מיליון איש הצליחה להגיע לשגשוג כלכלי כה רב עד ש"בתחילת שנת 2009, 63 חברות ישראליות נסחרו בנאסד"ק, יותר מכל מדינה זרה אחרת".

בשנת 2010 הספר הגיע למקום החמישי ברשימת רבי-המכר של הניו יורק טיימס, ואף לראש רשימת רבי-המכר של הוול סטריט ג'ורנל.

תקציר הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

המועצה האמריקאית ליחסים זרים מתארת את הספר בשאלה הבאה: "כיצד ישראל - מדינה בה 7.1 מיליון נפש, רק בת 60 שנים, מוקפת באויבים, נמצאת במצב מתמיד של לחימה מאז היווסדה, ללא משאבי טבע - מייצרת יותר חברות סטארט-אפ מאומות גדולות, שקטות ויציבות יותר דוגמת יפן, סין, הודו, קוריאה, קנדה והממלכה המאוחדת?". האקונומיסט כתב כי בישראל יש יותר חברות סטארט אפ וקרנות הון סיכון לאדם מאשר בכל מדינה אחרת בעולם. הצלחתה של ישראל במגזר ההיי טק בשני העשורים האחרונים משך את תשומת לבם של אנשי עסקים ועיתונאים, והאקונומיסט מתאר את הספר כספר החשוב ביותר מבין "ערימה גדלה" של ספרים בנושא.

בניסיונם להסביר את הצלחתה של ישראל בתחום, סינור וזינגר אינם מתייחסים לסוגיה מנקודת מבט אתנית או יהודית וגם אינם מתייחסים לכישרונות ייחודיים. בספרם, הם מייחסים את הצלחת המדינה בתחום לשני גורמים עיקריים: חובת השירות הצבאי וההגירה למדינה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]