מדלן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מדלן
סמליל מדלן
Madlan.jpg
צילום מסך
סוג אתר אינטרנט
תאריך ההקמה 2013
מייסדים אסף רובין, אמיר ווינשטוק
מנכ"ל טל קופל
שירותים עיקריים לוח דירות ומידע על סביבת המגורים
הרשמה רשות
‏www.madlan.co.il

מדלן הוא אתר אינטרנט ישראלי המציג מידע על סביבות המגורים, למתעניינים בנדל"ן בסביבה זו. האתר מופעל על ידי חברת רוזטל מערכות ידע בע"מ, המפעילה גם אתר דומה בארצות הברית תחת המותג Localize.city.

אתר מדלן זוכה לכמיליון כניסות מדי חודש[1].

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת רוזטל הוקמה בשנת 2012 על ידי אסף רובין ואמיר ווינשטוק. בשנת 2013 השיקה החברה את אתר מדלן.

בשנת 2016 החברה פתחה את פעילות המותג Localize.city בניו יורק. פלטפורמה זו מאפשרת לרוכשי הדירות לקבל מידע רב על נכסים, על מנת למקד ולקצר את תהליך החיפוש ולמנוע טעויות וחרטה בביצוע עסקאות נדל"ן.

במאי 2018 השלימה החברה סבב גיוס בהיקף של כ-8 מיליון דולר המצטרפים ל-3 מיליון דולר אשר גויסו שנתיים קודם לכן[2][3].

בשנת 2019 מונה מנכ"ל חדש למדלן ישראל, איתן זינגר, שניהל לפני כן במשך שבע שנים את אתר זאפ, את רשת הקמעונאות דיונון ואת משרד הפרסום DDB[4].

מדלן מנגיש מידע על שכונות המגורים, על מנת לשפר את ההחלטות שמבצעים רוכשים בתחום הנדל"ן. החברה אוספת ומנתחת מידע ממספר מקורות: מידע עירוני רשמי המתפרסם באתרי הרשויות המקומיות, רשתות חברתיות, מידע מסחרי ומידע שהחברה מפיקה בעצמה מבסיס מידע תכנוני. כדי לאסוף את המידע משתמשת מדלן בצוותים מתחומים שונים: תכנון עירוני, אדריכלות, מידענות, כלכלה, סטטיסטיקה, שמאות מקרקעין, סביבה, מדע נתונים, הנדסה, מחשבים ועוד[5]. על שכבות המידע הגולמי בנויים מודלים המפיקים תובנות לגבי חוויית המגורים בכל שכונה, למשל: בנייה עתידית, חסימות נוף והצללה, איכות החינוך, מפגעי רעש, צמתים מסוכנים ועוד.

מבנה האתר ושירותים עיקריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • מדלן ישראל. לוח מודעות לעסקאות נדל"ן המציג מידע על סביבת המגורים ומגמות המחירים באזור הנכס המבוקש. החיפוש מאפשר סינון של מודעות בקטגוריות המקובלות של גודל ומחיר הדירה וקטגוריות חדשות שנוגעות להעדפות של בתי ספר, רעש ועוד. הפרסום באתר הוא חינמי למשתמשים פרטיים עם אפשרות להגדיל את החשיפה תמורת תשלום[6][7].
  • Localize.city פעילות בארצות הברית שמנתחת אלפי מאגרי מידע ומפיקה תובנות שעוזרות למשתמשים לקבל החלטת קנייה נדל"נית ולבסס את בחירת אזור המגורים על מידע. הטכנולוגיה אוספת ומנתחת מידע הקיים במאגרים ציבוריים, מסחריים, רשתות חברתיות בנוסף למידע שמייצרת החברה עצמה.
  • מדלן התחדשות עירונית - תמ"א 38 ופינוי בינוי – אתר הממפה את כלל הפרויקטים בתחום ומשווה בין החברות הפועלות בשוק - פעילות זו מאפשרת לבעלי הדירות להשוות בין ההצעות של היזמים השונים[8].
    • מדד ההתחדשות העירונית – דירוג החברות המובילות בתחום התמ"א 38 ופינוי בינוי.
    • תו השקיפות – דירוג החברות ונותני שירותים בתחום התחדשות עירונית כדוגמת עורכי דין, חברות יזמיות ועוד.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]