לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "רמון הרביעי, רוזן טולוז"

מ
אין תקציר עריכה
מ (בוט משנה: oc:Ramon IV de Tolosa)
מ
'''רמון הרביעי, רוזן טולוז''' (ב[[צרפתית]]: '''Raymond IV de Toulouse'''; {{כ}}[[1041]] או [[1042]] - [[28 בפברואר]] [[1105]]) היה אחד ממנהיגי [[מסע הצלב הראשון]]. מוכר גם בשם '''רמון מסן-ז'יל''' (Raymond de Saint-Gilles).
 
== חייו ==
הוא היה בנם של פונס רוזן טולוז ושל אלמודי דה לה מארש. ב-[[1060]], עם מות אביו, ירש אחיו [[גיום הרביעי]] את התואר "רוזן טולוז" ואילו רמון ירש את התואר "רוזן [[סן ז'יל]]" (כיום בחבל [[לנגדוק-רוסיון]] ב[[צרפת]]). באותה שנה נשא לאישה את בת דודו, רוזן פרובנס. ב-[[1074]] סירב להיענות לקריאתו של האפיפיור [[גרגוריוס השביעי]] לצאת למלחמה נגד ה[[נורמנים]]. בתגובה, האפיפיור נידה אותו ב-[[1076]] וב-[[1078]] באשמת נישואים לא חוקיים - נידויים שבוטלו עם מות אשתו ב-[[1080]].
 
הוארמון היה בנם של פונס רוזן טולוז ושל אלמודי דה לה מארש. ב-[[1060]], עם מות אביו, ירש אחיו [[גיום הרביעי]] את התואר "רוזן טולוז" ואילו רמון ירש את התואר "רוזן [[סן ז'יל]]" (כיום בחבל [[לנגדוק-רוסיון]] ב[[צרפת]]). באותה שנה נשא לאישה את בת דודו, רוזן פרובנס. ב-[[1074]] סירב להיענות לקריאתו של האפיפיור [[גרגוריוס השביעי]] לצאת למלחמה נגד ה[[נורמנים]]. בתגובה, האפיפיור נידה אותו ב-[[1076]] וב-[[1078]] באשמת נישואים לא חוקיים - נידויים שבוטלו עם מות אשתו ב-[[1080]].
 
ב-[[1094]], עם מות אחיו גיום הרביעי במסע צליינות לירושלים, ירש רמון את רוזנות טולוז בשם "רמון הרביעי". קצת אחרי כן נשא לאישה את אלווירה מקסטיליה, בתו הבלתי חוקית של [[אלפונסו הרביעי, מלך ספרד]], ועקב נישואים אלה זכה בנדוניה גדולה. הוא שמר על יחסים טובים עם ה[[כנסייה]] והשתמש בכוח כאשר ראה צורך בכך כדי לשמור על נחלותיו.