לדלג לתוכן

Whonix – הבדלי גרסאות

הוסרו 7 בתים ,  לפני 5 שנים
מ
תקלדה
מ (תקלדה)
מ (תקלדה)
הדפדפן אשר מותקן בשולחן העבודה הוא גרסה מותאמת של [[מוזילה פיירפוקס]] המסופקת על ידי פרויקט Tor ונקראת Tor Browser. דפדפן זה הותאם כדי לשמור על האנונימיות ברשת Tor ולמנוע ממידע מזהה "לדלוף" מהדפדפן.
 
בשונה מ־Whonix ,[[Tails (מערכת הפעלה)|Tails]] לא "[[אמנזיה|חולה בשכחה]]", גם המכונה הוירטואלית האחראית על היציאה של [[Tor]] וגם המכונה הוירטואלית האחראית על שולחן העבודה שומרות את מצבן לאחר כל אתחול. לא להיות "בשכחה" משפר את אבטחת המכונה האחראית על היציאה של Tor, על ידי כך שזה מאפשר למכונה לבחור תחנת כניסה אשר מוכרת ברשת Tor, ועל ידי כך לצמצם את הסיכויים להיתקל בתחנות זדוניות ברשת.
 
מצד שני, מערכת שאינה "בשכחה" יכולה לאפשר לתוקפים, במיוחד לבעלי אתרים, לשייך את הפעילות של משתמש Tor מסוים למשתמש Tor אחר, אפילו עם אמצעי ההגנה של דפדפן Tor; עבור חלק מהמשתמשים, זו יכולה להיות פרצת אבטחה משמעותית. זה אפשרי לאלץ את המערכת להיות בשכחה על ידי שימוש ב[[תמונת מערכת]] {{אנ| Snapshot (computer storage)}} והחזרת מערכת ההפעלה למצבה הקודם באופן ידני בסוף כל שימוש, אך המפתחים של Whonix מציינים שזו דרך לא מספקת. זה גם אפשרי להריץ יותר משולחן עבודה אחד על יציאת Tor אחת.
731

עריכות