לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "סטאז' (רפואה)"

נוספו 8 בתים ,  לפני 4 שנים
מ
בוט החלפות: וכדומה, רישיו\1, \1
מ (בוט החלפות: וכדומה, רישיו\1, \1)
 
==בישראל==
בישראל, לאחר סיום 6 שנות לימודי רפואה ב[[בית ספר לרפואה]], ולאחר עמידה ב"בחינות רישוי"{{הערה| בחינת רישוי - בחינת הרישוי ברפואה היא בחינת ההסמכה הרשמית בישראל לכל רופא שסיים לימודי רפואה מחוץ למדינת ישראל, בעל דיפלומה מוכרת, ואשר לא סיים סטאז' בארץ בה למד.}} {{הערה| בוגרי [[בית ספר לרפואה]] במדינת בישראל - חייבים לעמוד ב"בחינות גמר", לפני תחילת הסטאז'}} של [[משרד הבריאות]], לפני קבלת הרישיון לעסוק ברפואה נדרשת שנת סטאז'. בעבר, שנת הסטאז' הייתה קרויה "השנה השביעית" ללימודי הרפואה.
 
במהלך הסטאז' חל איסור על רישום [[מרשם רופא|מרשמים]] (רצפטים), [[תעודת לידה|תעודות לידה]], [[תעודת פטירה|תעודות פטירה]], חוות דעת רפואיות ותעודות כלשהן. כמו כן, אין הסטאז'ר רשאי לחתום על שחרור חולה מ[[חדר מיון]], מחלקה בביה"ח או כל מתקן רפואי אחר.
מלבד ההגבלות אלו, על הסטאז'ר חלות כל הזכויות והחובות של רופא מורשה.
 
במידה וסיים בהצלחה את שנת הסטאז', [[משרד הבריאות]] מנפיק לו רישיון לעסוק ברפואה. (תחילה "רשיוןרישיון זמני", ולאחר מספר חודשים "רשיוןרישיון קבוע").
 
שנת הסטאז' מתבצעת באחד מבתי החולים שהוכרו לסטאז' על ידי המועצה המדעית של [[הר"י]], והסטאז'ר מופנה על פי הגרלה.
מקצועות חובה בסטאז': [[רפואה פנימית]], [[כירורגיה]] ו[[רפואת ילדים]].
 
תפקידו של הסטאז'ר מגוון. הסטאז'ר משתתף בעבודה השוטפת במחלקה, מבצע רוטינה של לקיחת [[בדיקת דם|בדיקות דם]], קבלות ושחרורים של חולים, (רופא בכיר מאשר וחותם), משתתף ב"ביקור רופאים", ועל פי דרישות הרופאים הבכירים שבמחלקה מכין הרצאות וכד'וכדומה. בסיום הסטאז' במחלקה מקבל הערכה מקצועית של מנהל המחלקה.
 
בשנת הסטאז' הסטאז'ר מקבל [[שכר]], שאחד המרכיבים הבסיסיים שלו הוא מספר התורנויות שהסטאז'ר מבצע (תורניות במחלקה, ותורנויות חדר מיון).