לדלג לתוכן

גיבור מזדמן – הבדלי גרסאות

הוסרו 74 בתים ,  לפני 5 שנים
הגהה, קטגוריה ספציפית יותר
מ (עדכון פרמטרים בתבנית סרט: במאי => בימוי, צלם => צילום, מפיק => הפקה, תסריטאי => תסריט, עורך => עריכה)
(הגהה, קטגוריה ספציפית יותר)
|מדינה=
|אולפן=
|שם בשפת המקור=Hero}}
}}
'''גיבור מזדמן''' הוא סרט [[דרמה קומית]] סרט בבימויו של סטיבן פרירס ובכיכובם של [[דסטין הופמן]], [[ג'ינה דיוויס]] ו[[אנדי גרסיה]]. הוא יצא לאקרנים בשנת 1992.
 
ברני פלאנט ([[דסטין הופמן|הופמן]]) הוא גרוש עם ילד, שאינו נותן אמון רב בבני אדם. הוא מחנך את בנו לחוסר האמון הזה למורת רוחו של גרושתו.
 
ברני מגיע באקראי לאזור של התרסקות מטוס והוא מציל 54 אנשים, ביניהםבהם גייל שחזרה מטקס הזכייה. כאשר הוא עוזב את מקום ההתרסקות הוא מגלה שהוא שכח נעל אחת בתוך המטוס. הכתבת שזוכה ל"חדשות הטובות" להן ייחלה, מפרסמת את הנעל והרשת מפרסמת הבטחה למציל המסתורי פרס בשווי מיליון דולר. ההבטחה גורמת לאנשים רבים לנסות את מזלם דבר שמוצג בתקשורת כ"סיפור סינדרלה" של חיפוש אחר בעל הנעל. בינתיים ברני שלא היה מודע לחדשות מוסר את הנעל הנוספת לחברו ג'ון ([[אנדי גרסיה|גרסיה]]) שמנצל את ההזדמנות ומגיע אל התחנה ומראה שיש לו את הנעל השנייה ומתחזה למציל המסתורי. ברני שאינו מעוניין כלל בפרסום אבל חושב על הפרס כהזדמנות להנצללהינצל מצרותיו הכלכליות (הכוללות הסדרים כספיים עם בתי משפט) מנסה להסביר שג'ון אינו הגיבור אבל הציבור כבר משוכנע במשחקו של ג'ון.
 
ברני מתעמת עם ג'ון ומגיע למסקנה שהעולם זקוק לסיפורים חיוביים וגיבורים ושג'ון יותר מתאים ממנו לשמש מודל לחיקוי והם מחליטים שלא לגלות לעולם את האמת. יוצא מן הכלל, זה הבן של ברני לו הוא מספר את האמת בזמן ביקור בגן חיות,. בעוד ברני מספר לבנו נשמעות צעקות של אשה שבתה נפלה לכלוב האריות. ברני פולט אנחה, מוריד את נעליו ואומר לבנו להשגיח עליהם.
 
==קישורים חיצוניים==
* {{IMDb}}
* {{imdb title|id=0104412|title=גיבור מזדמן}}
 
[[קטגוריה:סרטים אמריקאיים]]
[[קטגוריה:סרטי 1992]]
[[קטגוריה:סרטי קולומביה]]
[[קטגוריה:סרטי תעופה אמריקאיים]]
[[קטגוריה:סרטי דרמה קומית]]