לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "אנונה (תשלום)"

אין תקציר עריכה
* '''[[תדירות]] התשלום''': תשלום חודשי, תשלום שנתי, תשלום רבע-שנתי וכדומה. התדירות הנפוצה ביותר היא תדירות חודשית. ב[[תאוריה]] קיימת גם אנונה [[רציפות|רציפה]], כלומר, אנונה המשולמת באופן רציף. אנונה, הקרובה להיות אנונה רציפה, היא אנונה המשולמת מידי [[יממה|יום]].
* '''מועדי תשלום האנונה''': בתחילת כל [[חודש]] (או שנה וכו') בסוף כל תקופה או במועד מוגדר אחר בכל תקופה.
* '''מועד תחילת התשלום''': אנונה המשולמת החל בחודש (או שנה וכו') הקרוב - אנונה מיידית - או אנונה המשולמת לאחר תקופת דחייה מסוימת - אנונה דחוייהדחויה. תקופת הדחייה יכולה להיות מוגדרת במספר שנים או שהיא יכולה להיות מוגדרת על ידי אירוע מסוים (למשל: אנונה המשולמת ל[[שאירים]] במקרה [[מוות]] של מבוטח).
* '''משך תשלום האנונה''': אנונה המשולמת לתקופה מוגדרת במספר שנים (לתקופה מובטחת), אנונה המשולמת לתקופת ה[[חיים]] של אדם, או מספר אנשים (אנונת חיים). אנונת חיים יכולה להיות לתקופה מוגבלת (כלומר האנונה נפסקת במות האדם או בתום התקופה, המוקדם שבהם) או להיות לכל החיים עם תקופה מובטחת לאחר המוות (כלומר, במקרה [[מוות]] מוקדם, נמשך תשלום האנונה עד תום התקופה המובטחת), או, לכל החיים ולתקופה מוגדרת לאחר מכן. אנונה המשולמת למספר אנשים יכולה להמשך עד מות האחרון שבהם (last survivor) או להיפסק במות הראשון מבני הקבוצה (joint life) או להיות מותנית בתנאים מורכבים יותר.
* '''תנאים לתשלום האנונה''': תשלום האנונה יכול להיות מותנה בתנאים. אחד התנאים האפשריים הוזכר לעיל, במקרה של אנונת חיים, והוא הימצאותו של האדם בחיים. יכולים להיות גם תנאים אחרים כגון: במקרה קיצבת [[נכות]] - האנונה משולמת כל עוד מקבל הקיצבה נכה (לפי הגדרה שנקבעה); בסוגי פנסיות מסוימים - כל עוד מקבל הפנסיה נמצא בארץ מסוימת (או בארצות מוגדרות).
685

עריכות