לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "אסקוט (ויסקי)"

נוספו 198 בתים ,  לפני 7 חודשים
(לא ניתן לערער לבית המשפט העליון (בג״ץ), כך גם מצוין בפסק הדין שבהערות השוליים. ניתן לצרף קישור של הית המשפט העליון, אני לא יודע איך לעשות זאת.)
 
לאחר 12 שנים של פעילות מסחרית הוגשה תביעת [[גניבת עין]] של ארבע חברות: [[ג'וני ווקר]], [[ג'ון דובר]], [[היל תומפסון ושות']] ו[[אגודת הויסקי הסקוטי]] כנגד נשיונל דיסטילרס בע"מ. בכתב התביעה נטען כי "נשיונל דיסטילרס בע"מ" מטעה את צרכניה לחשוב כאילו הוויסקי שהיא משווקת מיוצר ב[[סקוטלנד]] ובכך קוצרת רווחים, על חשבון שמו הטוב של הוויסקי הסקוטי אותו היא מנצלת לרעה.
התביעה נדונה בבית המשפט ב[[ירושלים]], שם נקבע כי היא תידון ב[[חיפה]], אולם התובעים ערערו ל[[בית המשפט הגבוה לצדק|בית המשפט העליון]]. ראש השופטים היה ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון [[יואל זוסמן]] שאכןשביטל העביר את העברת התביעה לחיפה.{{הערה|[https://www.nevo.co.il/psika_word/elyon/KF-1-361-L.pdf בר"ע 253/72 ג'והן ווקר ובניו בע"מ ואחרים נ' נשיונל דיסטילרס בע"מ], שםניתן ב-25 בינואר 1973}} בדיון בירושלים נפסק כי "נשיונל דיסטילרס בע"מ" אשמה וכי עליה לשלם פיצויים לתובעים, וכן כי ייצור הוויסקי תחת השם '''סקוטי''' חייב להיפסק. החברה לא עמדה בנזקים שנגרמו לה מן התביעה, ובשנת [[1973]] היא נסגרה.
 
החברה לא עמדה בנזקים שנגרמו לה מן התביעה, ובשנת [[1973]] היא נסגרה.
 
==קישורים חיצוניים==