לדלג לתוכן

ויקיפדיה:מערכת בדיקת פרמטרים/תיקון שגיאות – הבדלי גרסאות

 
== טיפול בשגיאות ==
זהו דף הנחיות והסבר לתיקון השגיאות הפרמטריות בתבניות שסומנו על ידי המערכת. במקרים רבים תיקון שגיאה כזו מתקן פגם בתצוגת הדף, שמשמעותו שחלק מהמידע שעורכים הוסיפו לדף אינו מוצג, או מוצג בצורה שגויה, ואולי אפילו משבש את תצוגת הדף. יש גם שגיאות טכניות קלות, שלמעשה אינן משפיעות על תצוגת הדף כלל. גם אותן כדאי לתקן, משום שהדבר מסייע לשמירת "מטבח נקי". וכשמתקנים אותן זה נעשה במידה רבה כדי "לשמור על מטבח נקי", כדי להקל על איתור וטיפול מהיר בשגיאות חדשות, שרבות מהן הן מהסוג הראשון. ה"סוג" האחרון של השגיאות הן שגיאות זמניות, שנוצרות אחרי שינוי בתבנית עצמה. תמיד, או כמעט תמיד שינוי כזה מלווה בפעולת תיקון טכנית של התבניות בדפים, בעזרת [[ויקיפדיה:בוט|בוט]], ובדרך כלל אין צורך לטפל בשגיאות כאלו ידנית.
בדף יכולה להופיע שגיאה אחת, או מספר שגיאות. כאשר בדף יש מספר תבניות עם שגיאה פרמטרית, תופיע הודעה לכל תבנית כזו, כשכל הודעה מפרטת את שם התבנית, עם קישור לתבנית עצמה, ואת השגיאות - אחת או יותר. הקישור לתבנית מועיל כדי לקרוא את התיעוד וההסבר לשימוש נכון בתבנית שבדף הנוכחי יש בה שגיאה.
 
בדף יכולה להופיע שגיאה אחת, או מספר שגיאות. כאשר בדף יש מספר תבניות עם שגיאה פרמטרית, תופיע הודעה לכל תבנית כזו, כשכל הודעה מפרטת את שם התבנית, עם קישור לתבנית עצמה, ואת השגיאות - אחת או יותר. הקישור לתבנית מועיל כדי לקרוא את התיעוד וההסבר לשימוש נכון בתבנית שבדף הנוכחי יש בה שגיאה, ולמציאת דפים אחרים שהתבנית נמצאת בהם ללא שגיאה.
 
תיקון תבניות נעשה בדרך כלל בעורך קוד מקור, והצעד הראשון בדרך לתיקון שגיאה, הוא מציאת התבנית בקוד המקור.