לדלג לתוכן

דאלאס וינגס – הבדלי גרסאות

נוספו 126 בתים ,  לפני 13 שנים
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
{{בעבודה}}
'''דטרויט שוק''' (באנגלית: Detroit Shock; בתרגום חופשי "הלם דטרויט") היא קבוצת [[כדורסל]] [[ארצות הברית|אמריקאית]] המשחקת בליגת הנשים [[WNBA]], במסגרת הבית המזרחי. הקבוצה זכתה בשלוש אליפויות ליגה - בשנים [[2003]], [[2006]] ו-[[2008]]. הקבוצה משחקת ב[[היכל אובורן הילס]] אשר ב[[דטרויט]], בו משחקת גם קבוצת כדורסל הגברים של העיר - [[דטריוטדטרויט פיסטונס]]. כוכב הפיסטונס בעבר, [[ביל ליימביר]], משמש כמאמן הקבוצה.
 
הקבוצה נוסדה ב-[[1998]], כשנה לאחר הקמת הליגה, והייתה בין הקבוצות הראשונות שהצטרפו לשמונה המייסדות. היא גם הייתה לקבוצה הראשונה שאינןשאינה משמונה הקבוצות המייסדות שזכתה באליפות.
 
==היסטוריה==
בעונתה הראשונה של דטרויט שוק הוחתמו מספר שחקניות מנוסות לצד "טירוניות". על אימון הקבוצה הופקדה [[ננסי ליברמן]], אשר עונה לפני כן שיחקה במדי [[פניקס מרקורי]] והחליטה לפרוש ממשחק פעיל לטובת קריירת אימון. הקבוצה זכתה להצלחה נאה כבר בעונה זו וסיימה את העונה הרגילה עם 17 נצחונות מתוך 30, מרחק נצחון בודד מהעפלה למשחקי ה[[פלייאוף]]. הקבוצה שוב הייתה קרובה להעפיל לפלייאוף בעונה הבאה, על אף שבזו הגיעה להישגים נמוכים יותר (15 נצחונות מתוך 32), אך הפסידה במשחק המכריע מול [[שארלוט סטינג]], ודבר דומה אירע גם בעונה שלאחר מכן.
 
לאחר עונת [[2000]] נלאצהנאלצה ליברמן לעזוב את הקבוצה ובמקומה הובא [[גרג ויליאמס]], בעלמאמן הנסיוןמנוסה באימון קבוצותבתחום כדורסל נשיםהנשים. לקראת עונת [[2001]], החתימה הקבוצה דרך ה[[דראפט]] את [[דינה נולן]], אשר לימים תהפוך לכוכבת הקבוצה. על אף זאת, הקבוצהנולן לא הפגינה את כישוריה כבר בעונותיה הראשונות והקבוצה סיימה בין המקומות האחרונים בבית המזרחי עם 10 נצחונות בלבד מתוך 31 משחקים. בעונת [[2002]] הקבוצה הגיעה לשפל המדרגה, סיימה אחרונה בבית וניצחה 9 משחקים בלבד לאורך העונה. ויליאמס לא המשיך במשרת המאמן ובמקומו הובא ביל למבירליימביר, שחקן העבר המצליח של קבוצת ה-[[NBA]] דטרויט פיסטונס. למבירליימביר שינה את סגל הקבוצה כליל לקראת עונת [[2003]] והכריז עוד בטרם התחילה כי הקבוצה תתחרה על אליפות הליגה.
 
קבוצתו המתחדשת של למבירליימביר שלטה ללא עוררין בבית המזרחי והפכה את השיא השלילי שקבעה רק שנה לפני כן על פיו - עם 9 הפסדים בלבד מתוך 34 משחקים. הקבוצה זכתה במקום הראשון בבית בהפרש של 7 נצחונות וזכתה ליתרון הביתיות בסדרת הפלייאוף. במשחקי הפלייאוף ניצחה דטרויט את [[קליבלנד רוקרס]], [[קונטיקט סאן]] והתמודדה מול אלופת שתי העונות הקודמות - [[לוס אנג'לס ספארקס]]. סדרת הגמר שוחקה בשיטת "הטוב מ-3 משחקים" ולאחר שכל קבוצה ניצחה משחק אחד בביתה, דטרויט ניצחה את המשחק המכריע באצטדיונה הביתי בתוצאה 83-78. אוהדי הקבוצהשתי הקבוצות נהרו למשחק ותפוסת המושבים באצטדיון היעההגיעה ללמעלה מ-22,000 צופים - שיא אשר עדיין עומד על כנו ב-WNBA.
 
על אף ההצלחה האדירה בעונת האליפות, דטרויט לא הצליחה לשחזר את הישגיה בעונת [[2004]]. הןהקבוצה סיימוסיימה במקום הרביעי בלבד בבית המזרח עם 17 נצחונות מ-34 משחקים, ולבסוף הפסידוהפסידה ל[[ניו יורק ליברטי]] בסיבוב הפלייאוף הראשון. בעונת [[2005]] ניצחו שחקניות הקבוצה 16 משחקים בלבד מתוך 34 והפסידו שוב בסיבוב הראשון של הפלייאוף, הפעם לקונטיקט סאן.
 
בעונת [[2006]] חזרה הקבוצה לאיתנה וסיימה במקום השני בבית המזרחי עם 23 נצחונות מתוך 34 משחקים. דטרויט ניצחה בקלות את [[אינדיאנה פיבר]] במהלך הסיבוב הראשון בפלייאוף וגמרובגמר המזרח ניצחה את קונטיקט. בגמר הפלייאוף, אשר הפעם שוחק בשיטה של "הטוב מ-5 משחקים", דטרויט ניצבוניצבה למול [[סקרמנטו מונארכס]]. סדרת הגמר הייתה רצופה רצופה תפניות, כאשרודטרויט פעמים דטרויטהצליחה הצליחהפעמיים להשוות את התוצאהתוצאת הסידרה לאחר תבוסות גדולות ולכפות משחק חמישי ומכריע. במשחק החמישי והקובעזה חזרו שחקניות דטרויט מפיגור ב-8 נקודות במחצית וניצחו לבסוף את המונארכס 78-73 וזכו זאת הפעם השנייה באליפות.
 
הקבוצה ביקשה להגן על תואר האליפות בעונה העוקבת ושוב הפגינה עליונות בליגה וסיימה את הבית המזרחי במקום הראשון עם 24 נצחונות. לאחר נצחונות דחוקים על ניו יורק ליברטי בסיבוב הראשון של הפלייאוף הצליחו שחקניות דטרויט לגבור על אלו של אינדיאנה פיבר בסדרת גמר הבית המזרחי ולזכות באליפות הבית. בסדרת גמר הפלייאוף שיחקה דטרויט מול פניקס מרקורי ושוב, למרות הפסדים, הצליחה לכפות משחק חמישי ומכריע - הפעם באצטדיונה שלה. על אף יתרון הביתיות, דטרויט ספגה תבוסה והפסידומרה והפסידה את המשחק והאליפות בתוצאה 108-92.
 
במהלך עונת [[2008]] הקבוצה התאוששה במהירות מהפסד האליפות הדרמטי ושוב הציבה יחס נצחונות מרשים - 22 מתוך 34 משחקים. לאחר נצחון כנגד אינדיאנה בסיבוב הראשון ונגד ניו יורק ליברטי בגמר המזרח עלתה הקבוצה לסדרת הגמר כנגד [[סן אנטוניו סילבר סטארס]]. דטרויט ניצחה שלושה משחקים רצופים וזכתה באליפותה השלישית.