מסאקו, נסיכת יפן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Crown Princess Masako of Japan.jpg

מסאקו אוודה ( ביפנית: 小和田雅子), נולדה בטוקיו ב-9 בדצמבר 1963, היא רעייתו של נרוהיטו יורש העצר של יפן, שהוא בנו הבכור של אקיהיטו קיסר יפן והקיסרית מיצ'יקו.

חייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אביה היה דיפלומט והמנהל הכללי של משרד החוץ היפני. כשהייתה בת שנתיים עברה עם הוריה למוסקבה, וכשהייתה בת חמש עברה המשפחה לניו יורק. בשנת 1971 חזרה ליפן, למדה בבית ספר נוצרי, והתמחתה בשפות צרפתית וגרמנית. בשנת 1979 עברה עם משפחתה לארצות הברית, בה סיימה את לימודי הכלכלה בהרווארד. לאחר קבלת התואר חזרה ליפן, ולמדה באוניברסיטת טוקיו , כדי להתכונן לבחינות למשרד החוץ היפני. מתוך 800 המועמדים התקבלו רק 28: שלוש נשים, כולל מסאקו, ועשרים וחמישה גברים. היא התחילה בפיתוח קריירה מקצועית במשרד החוץ, וסירבה להצעת הנישואים של יורש העצר, מתוך רצון להתקדם בקריירה הדיפלומטית.

נסיכת יפן[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שניאותה להצעת הנישואים השלישית של יורש העצר, הזוג נישא ב-9 ביוני 1993. לזוג נולדה בת, הנסיכה אייקו , או הנסיכה טושי, ב-1 בדצמבר 2001. לידת הבת, שמונה שנים לאחר הנישואים, עוררה ביפן את הוויכוח האם יש לשנות את הסעיף בחוקה כך שאישה תוכל לעלות על כס הקיסרות . הנסיכה מסקו נעלמה מעין הציבור מאז 2002, כשדווח שהיא סובלת מהפרעות רגשיות. ב-2004 אובחנה כסובלת מהפרעה תפקודית (adjustment disorder) בה טופלה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]