מסטיף אנגלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: צורך בוויקיזציה, אי דיוקים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
זוג כלבי מסטיף אנגלי
מבנה הראש המרובע
גור מסטיף אנגלי

מסטיף אנגלי שייך למשפחת כלבי השמירה הגדולים.

מראה חיצוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעל גוף גדול ומאסיבי, וגולגולת רחבה המקנה לראשו חזות מרובעת. בשל מבנה פיו המדולדל, ישנה למסטיף נטייה לריור מוגבר.

מבנה החזה הרחב, המוביל למרחק רב בין רגליו הקדמיות, מוסיף למראהו חזות של עוצמה וכוח. גובהו נע בין 70 ל-76.2 ס"מ ומשקלו מתחיל מ-45 ק"ג ובמקרים קיצוניים יכול להגיע עד לכ-85 ק"ג. בעל פרווה קצרה וצפופה בצבעי חום בהיר, כסוף בהיר או מפוספס, כאשר הזרבובית, האוזנים, האף והפרווה מסביב לעיניים, תמיד בצבע שחור.

מזג[עריכת קוד מקור | עריכה]

המסטיף האנגלי הוא שילוב של עוצמה ושלווה. הוא רגוע ומלא חיבה כלפי בעליו, אך מסוגל להפגין יכולות הגנה ושמירה יוצאות דופן. ימקם את עצמו בין בעליו לבין אדם לא מוכר ללא היסוס, ובשל כך ניתן לו מקום של כבוד בין העשירייה הפותחת של כלבי השמירה הטובים בעולם. למרות כל זאת, המסטיף האנגלי ידוע ככלב בעל מזג נעים ואפילו עדין, וכחיית בית נאמנה ומסורה לבני המשפחה ואף לילדים. כמו כן, אינו נמצא ברשימת הכלבים המסוכנים בישראל.

מחלות[עריכת קוד מקור | עריכה]

גזע גדול במיוחד זה דורש תשומת לב מיוחדת בנושאי תזונה ופעילות גופנית. תוחלת החיים הממוצעת לגזע נעה בין 9 ל-11 שנים.

מחלות אופייניות הן:

בעת רכישת גור גזעי מומלץ לבצע בדיקות אגן, גפיים קדמיות ועיניים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כנראה שמקורו של המסטיף האנגלי בגזע נכחד בשם Pugnaces Britanniae (לאטינית), וששמו נגזר מן המילה "masty" באנגלית עתיקה שפירושה "עוצמתי". הוא הובא לבריטניה במאה השישית לפנה"ס על ידי הרומאים, ושימש ככלב זירה בקרבות נגד דובים, שוורים, תנינים או אריות. ב-1835 העביר הפרלמנט הבריטי חוק האוסר על התאכזרות לבעלי חיים, אשר אסר על קיום קרבות כלבים. כתוצאה, ירדה הפופולריות של הגזע, עד שנכחד לחלוטין באנגליה בעקבות מלחמת העולם השנייה. אולם, מספר כלבים הובאו ליבשת אמריקה טרם המלחמה, פעולה שמנעה את הכחדתו הכללית של הגזע.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]