מקס פיין 2: נפילתו של מקס פיין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מקס פיין 2: נפילתו של מקס פיין
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
עטיפת המשחק
עטיפת המשחק
תאריך הוצאה
14 באוקטובר 2003
Microsoft Windows
NA14 באוקטובר 2003
EU24 באוקטובר 2003
Xbox
NA25 בנובמבר 2003
EU5 בדצמבר 2003
PlayStation 2
NA2 בדצמבר 2003
EU5 בדצמבר 2003
Xbox 360
WW27 באפריל 2009
סוגה יריות בגוף שלישי
פיתוח Remedy Entertainment(WIN)
Rockstar Vienna(Xbox, PS2)
הוצאה לאור Rockstar Games
הפצה Rockstar Games
עיצוב פטרי ג'רוילת'ו
סדרה מקס פיין
גרסה 1.01 (יצאה ב-9 במרץ 2011)
מנוע משחק MAX-FX
מצבי משחק שחקן יחיד
דירוג M ‏(ESRB)[1]
18 ‏(PEGI)[2]
פלטפורמות Microsoft Windows
Xbox
Xbox 360
PlayStation 2
מדיה CD, הורדה דיגיטלית
המשחק הקודם מקס פיין
המשחק הבא מקס פיין 3
הערות מערכת הפעלה מינימלית: Windows 98
מערכת הפעלה מומלצת: Windows 2000
דרישות מערכת
מעבד מינימום: Intel Pentium 3 1.0GHz או Intel Celeron 1.2GHz או AMD Athlon 1.0GHz או AMD Duron 1.2GHz
מומלץ: Intel Pentium 4 1.7GHz או Intel Celeron 1.7GHz או AMD Athlon 1.4GHz או AMD Duron 1.7GHz
זיכרון מינימום: 256MB
מומלץ: 512MB
כרטיס מסך מינימום: בעל זיכרון וידאו של 32MB ותומך ב-DirectX 9.0
מומלץ: בעל זיכרון וידאו של 64MB
מקום פנוי 1.5GB
מערכת קול תומכת ב-DirectSound
בקרים מקלדת ועכבר

מקס פיין 2: נפילתו של מקס פייןאנגלית: Max Payne 2: The Fall of Max Payne) משחק וידאו מסוגת יריות בגוף שלישי והשני בסדרת המשחקים מקס פיין אשר פותח על ידי Remedy Entertainment והופץ על ידי Rockstar Games ב-14 באוקטובר 2003 למערכת ההפעלה Microsoft Windows, ב-25 בנובמבר 2003 לקונסולת המשחקים Xbox, ב-2 בדצמבר 2003 לקונסולת המשחקים פלייסטיישן 2 וב-27 באפריל 2009 לקונסולת המשחקים Xbox 360. המשחק מהווה המשך ישיר לקודמו ומתרחש שנתיים לאחר אירועי המשחק הקודם. כמו קודמו, גם משחק זה מתמקד במקס פיין, אשר חזר לעבודתו כבלש במשטרת העיר ניו יורק.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנתיים לאחר מאורעות המשחק הראשון, מקס פיין הוא בלש במשטרת ניו יורק. תוך חקירת שורה של רציחות בידי קבוצת מתנקשים הידועים בשם "המנקים", הוא נתקל במונה סאקס - אותה חשב למתה. בחוזרו למטה המשטרה, הוא שומע שיחת טלפון המתבצעת בין שותפתו, ואלרי וינטרסון, לבין גורם לא ידוע בעניין מונה. זמן קצר לאחר מכן, אל המקום מסתננים מתנקשים המחפשים את מונה. לאחר שמקס עוצר אותם, הוא מחליט לחקור בנושא המתקפה הפתאומית.

החקירה מובילה אותו לאתר בניה, שבו הוא ומונה נלחמים במתנקשים נוספים. וינטרסון מגיעה למקום ומחזיקה את מונה באיומי אקדח. מונה טוענת שוינטרסון רוצה להרגה, ומקס יורה בשותפתו ונותן למונה לברוח. בטרם מותה, וינטרסון מצליחה לירות במקס וגורמת לאשפוזו.

לאחר שחרורו מבית החולים, מקס מוצא את מונה ושניהם מתחילים לחפש אחר תשובות. מקס נלכד בידי ולדימיר לם, ראש המאפיה הרוסית. מקס מגלה שהמנקים עובדים עבור לם, ושהוא חבר "המעגל הפנימי" יחד עם אלפרד וודן, שהיה אחראי לזיכויו של מקס בסוף המשחק הקודם. לם מעוניין להרוג את וודן ולהשיג שליטה במעגל הפנימי. עוד הוא מגלה שמונה היא מתנקשת שכירה שנשלחה על ידי וודן, ואשר מטרתה להרוג את לם ואת מקס. לבסוף, כי וינטרסון הייתה המאהבת של לם, דבר שבעטיו מקס נורה ונותר למות בבניין בוער. מונה מצילה אותו בטרם עת, ושניהם שמים פעמיהם לאחוזתו של וודן במטרה להצילו מידיו של לם.

באחוזה, מונה עוצרת את מקס ומנסה להורגו אך מגלה שהתאהבה בו. לם מופיע ויורה במונה. וודן מנסה לעצור את המתרחש ונורה בעצמו. מקס מנסה לעצור את לם, וכתוצאה מכך מפיל את אקדחו. לם לוחץ על כפתור הפיצוץ, הרצפה נשברת ומקס ולם נופלים לתוכה. מקס רודף אחר לם, ולבסוף הורג אותו. רגע לפני שלם מת, הרצפה קורסת והוא נופל את מותו בזמן שהאחוזה עולה בלהבות. כאשר המשטרה מגיעה, מקס נמצא לצידה של מונה, שמתה בזרועותיו. אם מסיימים את המשחק בדרגת הקושי הגבוהה ביותר, מונה שורדת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]