מרק הוליוודי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מרק הוליוודי
שם במקור The Soup
סוגה קומדיה, סאטירה
חברת הפקה ערוץ E!
יוצרים ג'יי ג'יימס
מנחים ג'ואל מקהייל
מדבבים במקור אנדי מקאפי
ארץ מקור ארצות הברית
שפות אנגלית
מספר עונות 12
מספר פרקים 500 (נכון לאוגוסט 2013)
הפקה
מפיקים בפועל

ג'יי ג'יימס
אדוארד בויד
ברברה וולנר

ק. פ. אנדרסון
אתר צילומים

אולפני ערוץ E!

ברבנק, קליפורניה
אורך פרק 22 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ E!
רשת שידור בישראל ערוץ E! ישראל
תקופת שידור מקורית 1 ביולי 2004 – רץ
קישורים חיצוניים
http://www.eonline.co.il/views/show.php?show=22
דף הסדרה ב-IMDb

מרק הוליוודיאנגלית: The Soup) היא תוכנית בידור המשודרת בארצות הברית ובישראל בערוץ E!. התוכנית מציגה קטעי וידאו ששודרו בטלוויזיה בשבוע החולף לצד התייחסות לתרבות הפופ האמריקאית. את התוכנית מנחה ג'ואל מקהייל שמוסיף לכל קטע שמשודר הערה צינית ביחד עם פרשנות קומית.
מרק הוליוודי היא למעשה גרסה מחודשת לתוכנית ששודרה בעבר בערוץ E! ונקראה "המרק"‏[1] (Talk Soup). התוכנית לא זכתה להצלחה מיידית אך עם הזמן הפכה לתוכנית השלישית הכי נצפית בערוץ.

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

התוכנית שודרה לראשונה ב-1 ביולי 2004 תחת השם "פרסי 'מה לעזאזל?'" ("What The...? Awards"), אבל השם שונה כדי לקשר אותו ל"המרק".

מבנה התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל תוכנית מופיע המנחה, ג'ואל מקהייל על רקע מסך ירוק שבו מוקרנים קטעי הווידאו השונים. התוכנית פרצה לתודעה בזכות התייחסות לתוכנית ריאליטי ששודרו באותה תקופה וגם לתוכניות ששודרו בערוץ E!. לפני הקרנת קטע מסוים, מקהייל מציג אותו ולאחר מכן מסכם אותו בהערה וממשיך לקטע הבא. למרות שהתוכנית מתוסרטת, חלק גדול מהתוצר הסופי של כל תוכנית הוא אלתורים ההפקה.
התוכנית מצולמת מול קהל חי שמורכב ברובו מקבוצה קטנה של עובדי הערוץ ביחד עם המשפחות והחברים שלהם. הקהל לוקח חלק בתוכנית בצחוק ובתשואות שלהם בנוגע לקטעים שמוקרנים.

החל מ-2 ביוני 2014, התוכנית משודרת בשידור חי בכל שבוע. בתחילה הכוונה הייתה לשדר פרקים חיים רק למשך חודש אחד אך בעקבות ההצלחה הוחלט להפוך את השידור החי לקבוע.

פינות קבועות[עריכת קוד מקור | עריכה]

התוכנית כוללת פינות קבועות שמתייחסות לסוג מסוים של תוכניות טלוויזיה.

  • "נזיד קשקושים" (Chat Stew)‏‏[1]- קטעים מתוך תוכניות אירוח. בסיום הפתיח של הפינה נאמר "So meaty." ("מלא תוכן"/"כל כך מעניין", כפי שמופיע בתרגום) והקהל תמיד עונה ב"אוי".
  • "סרטון מתוכנית ריאליטי" (Reality Show Clip Time!)
  • "בוא ניקח אי!" (Let's Take Some E!) - פינה שמתייחסת לתוכניות שמשודרת בערוץ E!. השם של הפינה מתייחס באופן עקיף לסם אקסטזי שנקרא בקיצור "E".
  • "סרטון השבוע" - כל תוכנית מסתיימת בפינה הזאת שמציגה את הקטע הטוב ביותר ששודר בטלוויזיה בשבוע החולף.

מדי שנה לקראת נובמבר צוות התוכנית מזמינה את הצופים לדרג את הקליפים הטובים ביותר ששודרו בתוכנית בשנה שחלפה ומשדר אותם במצעד מיוחד שמשודר לרוב בתקופה חג ההודיה.

מערכונים מקוריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדי פעם, משודרים בתוכנית מערכונים מקוריים בתור תגובה לבדיחה מסוימת או קטע ששודר. לרוב אלו קדימונים לסרטים או פרסומות מזויפות.

אורחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדי פעם מתארחים בתוכנית כוכבים ואנשים שהופיעו בקטע ששודר בתוכנית. לרוב הכוכבים שמתארחים בתוכנית באים כדי לקדם סדרה או סרט בכיכובם ומוכנים לצחוק על עצמם.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1.0 1.1 על פי הכתוביות של התוכנית.