משחק חברה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

משחקי חברה הם משחקים המבוצעים בקבוצות ומטרתם יכולות להיות שונות ומגוונות מהעברת זמן נטו ועד שימוש בהם כמתודות לפתיחת נושאים מורכבים, אם בדיון ואם רק בעזרת המשחק עצמו.

מקובל לשייכם לשכבות הגיל הנמוכות יותר, שם הם משוחקים במסיבות, בערבי כיתה וכדומה, אך הם גם רלוונטיים לגילאים הבוגרים יותר, בעיקר בתנועות נוער ואף בקבוצות מבוגרים, לדוגמת סדנאות מטעמי עסקים וכו'. משחקים אלו מצריכים בדרך כלל שטח קטן יחסית למספר המשתתפים. משחקי חברה יכולים להתאים, בשינויים קלים או ללא שינויים, לטווח רחב של גילאים. בגילאים מבוגרים יותר, הם עשויים לכלול אלמנטים מיניים.

הבחירה של משחקי החברה צריכה להתאים לקבוצה, לאופייה, לתחומי העניין שלה, לגודלה וכו'. למשל, משחקי חברה מסוימים בנויים למספר גמיש של משתתפים, וניתן להמשיך לשחק בהם גם אם התווספו משתתפים במהלך המשחק או אם עזבו חלק מן המשתתפים. בקבוצות מסוימות, בעיקר בגילאים נמוכים יש חשיבות להפעלת חלק גדול מן המשתתפים במשך חלק גדול מן הזמן.

ישנם גם משחקים שאינם מצריכים חומרים נוספים מלבד המשתתפים עצמם (אפילו לא דף ועפרון). משחקי חברה מסוימים כוללים מגע פיזי ומסייעים לגיבוש הקבוצה וליצירת אמון בין חבריה. משחקים מסוימים דורשים מדריך או מנחה שיעביר את המשחק ולא ישתתף בו על מנת שיהיה נייטרלי, ואילו משחקים אחרים אינם דורשים זאת.

דוגמאות למשחקי חברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

P sport.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספורט ומשחקים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.