לדלג לתוכן

משפחת אדמס - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

להלן תיאור דמויות הזיכיון "משפחת אדמס".

 • גומז אדמס - אב המשפחה. עורך דין במקצועו, אך היה בעל התואר המפוקפק "הסטודנט עם הסיכוי הכי נמוך להצליח אחרי הלימודים". בא ממשפחה אמידה ביותר. גומז מתואר כאדם קצת ילדותי, אופטימי, נלהב ובעל חוש הומור מקברי. גומז מאוהב באשתו מאז הפעם הראשונה שנפגשו, ומערכת היחסים של הזוג מאופיינת בתשוקה.
 • מורטישה אדמס (משמעות השם "מורטישה" באנגלית - קברנית) - אם המשפחה. שמה לפני הנישואים היה Frump (בתרגום מאנגלית - אשה מרושלת או לא מעודכנת בלבושה). מורטישה היא אישה בעלת מראה גותי ומסתורי, עור חיוור וחיבה לשמלות שחורות צמודות. מורטישה היא ההפך הגמור מבעלה (ומשאר בני המשפחה) מבחינת האופי - היא רגועה, עדינה ואריסטוקרטית. מגדלת צמח טורף בשם קלאופטרה והרבה ורדים (בשביל הגבעולים הקוצניים בלבד - היא גוזמת את הפרחים וזורקת אותם).
 • ונסדיי אדמס - הבת. דמותה עברה שינויים רבים במהלך השנים. הדמות המקורית תוארה כילדה מופנמת וקצת פתטית שהתעניינה רק בעכבישים (אותם גידלה כחיות מחמד), אך במהלך העבודה על הסרט הראשון ("משפחת אדמס", 1991) הוסיפו לוונסדיי תחביבים נוספים, כמו ניסיונות בלתי פוסקים לחשמל את אחיה ועריפת ראשים של בובות בעזרת גיליוטינה קטנה.
 • פאגסלי אדמס - הבן. גם דמותו של פאגסלי השתנתה במהלך השנים. צ'ארלס אדמס תיאר את פאגסלי (שנקרא בתחילה פיוברט) בתור "הילד הרע של השכן". בסדרת הטלוויזיה הוא הפך לילד פיקח שמתעניין בהמצאות מכניות. בדרך לקולנוע איבדה דמותו של פאגסלי את אופייה הפיקח. פאגסלי הפך לשותף נלהב למזימותיה של אחותו, אך חסר אישיות משל עצמו. לפי יוצרי סדרת הטלוויזיה אודות המשפחה, המילה הראשונה שאמר פאגסלי הייתה "הצילו!" שנאמרה בתגובה לניסיון של אחותו לחסל אותו.
 • דוד פסטר - פסטר הוצג בסדרת הטלוויזיה משנות ה-90 כדוד של מורטישה. אך גם בסדרת האנימציה וגם בסרטים, היה פסטר לאח הבכור של גומז, מה שהופך אותו לבן "חוקי" של המשפחה ולדודם של ונסדיי ופאגסלי. פסטר אדמס תואר לעיתים כמדען מטורף בעל זרם חשמלי פנימי, כך שהיה מסוגל להדליק נורה על ידי הכנסתה לפיו.
 • סבתא - בסרטים ובסרטי האנימציה הסבתא הוצגה כאמא של מורטישה (לפעמים גם קוראים לה סבתא Frump). בסדרה משנות ה-60 סבתא הוצגה כאמא של גומז ופסטר אדמס. סבתא הייתה אחראית לבישולים מוזרים שהיו אהובים במשפחה. כמו כן, עסקה בגילוי עתידות ובהכנת שיקויים.
 • לרץ' - משרת המשפחה. איש גבוה מאוד (גובהו כ-2.40 מטר), בעל מראה דמוי-המפלצת של פרנקנשטיין וכישרוני בנגינה בצ'מבלו. ע"פ הסרט "משפחת אדמס" שהה בבית משוגעים טרם שנדרס על ידי גומז ומורטישה שהפכו אותו למשרת שלהם. על אף שלרץ' לא קשור למשפחת אדמס בקשרי דם, המשרת היה (יחד עם מורטישה) אחת הדמויות הראשונות שהופיעו באיורים של צ'ארלס אדמס.
 • דבר - כף יד קטועה המשמשת כמעין "חיית מחמד" של המשפחה. "דבר" היה חבר של גומז עוד מילדותו, ויודע לבצע פקודות שונות (כמו להביא דואר או לפתוח דלת) ולתקשר עם בני המשפחה בשפת הסימנים.
 • פיוברט (משמעות השם באנגלית - בגרות מינית) - בן שלישי למשפחת אדמס. מופיע רק בסרטי הקולנוע שנעשו על אודות המשפחה. פיוברט מתואר כתינוק משופם, בלתי פגיע ושובב. השם פיוברט הומצא על ידי צ'ארלס אדמס בשביל הילד השני, ששמו שונה בהמשך לפאגסלי. אחרי שהשם הוחלף, יוצרי הסרט החליטו להשתמש בשם פיוברט כמחווה לאדמס.

דמויות שהופיעו בהפקות השונות:

 • הדודן זה - יצור שעיר ששיערו מכסה את כל גופו ופניו. הוא מדבר בשפת ציוצים, אך בני המשפחה לא מתקשים להבין אותו.
 • אופליה - אחותה הבכורה של מורטישה. באחד מהפרקים היא הוצגה כמי שהייתה אמורה להתחתן עם גומז (בשביל הכסף). מהווה את ההפך הגמור ממורטישה: צעקנית, מאופרת בכבדות ולובשת בגדים צבעוניים.
 • דבי - אשתו לשעבר של הדוד פסטר בסרט החיים על פי משפחת אדמס. בהתחלה היא מציגה את עצמה כאישה רגישה, נחמדה ואוהבת, אך אחרי זמן מה התגלתה כרוצחת סדרתית המכונה "האלמנה השחורה" שמתחתנת עם אנשים עשירים, אך אז הורגת אותם ולוקחת את כספם.
 • גודי אדמס - רחוקת משפחה של המשפחה, מופיעה לראשונה בסדרה ונסדיי והיא מוצגת בתור ילדה שנלחמת באפליה נגד ה"מנודים".