סיינטולוגים עצמאיים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

סיינטולוגים עצמאיים (נקרא גם סיינטולוגים חופשיים או סיינטולוגיה עצמאית; באנגלית: Idependent Scientologist או Free Zone) זוהי קבוצה, שפועלת ללא קשר לכנסיית הסיינטולוגיה משום שהיא מתנגדת לפעולותיה ולמנהיגה הראשי דייוויד מיסקביג'. הקבוצה מעבירה ומיישמת את הפילוסופיה שפיתח ל. רון האברד. מקימי קבוצה זאת, הם אנשים שהיו מקורבים בעברם להנהלה העולמית של כנסיית הסיינטולוגיה לאחר של. רון האברד, המייסד, נפטר (לדוגמה: Marty Rathbun). הם מתנגדים להנהלה הנוכחית של הכנסייה, וטוענים שהמנהיג שלה, דייוויד מיסקביג', הופך את הכנסייה לקבוצה שפועלת רחוק מאוד ממה של. רון האברד רצה, ומהטכנולוגיה שהוא פיתח. יש הטוענים, גם חברים בקבוצה, כי מיסקביג' החל להכין את הקרקע להשתלטות על הכנסייה עוד בשנותיו האחרונות של האברד תוך שהוא מבצע "טיהור" של הכנסייה מבעלי עמדה ותיקים אשר עלולים להוות לו למכשול בדרכו מעלה. הרבה סיינטולוגים באותה התקופה, כאשר מיסקביג' התחיל להנהיג, סולקו או עזבו את הכנסייה, תופעה שמתרחבת שוב בשנים האחרונות. רבים מהסיינטולוגים אשר עוזבים את הכנסייה, מאמינים בטכנולוגיה ובתורה הסיינטולוגית ולכן מצטרפים לקבוצה העצמאית. בישראל, הוקמה "עמותת הסיינטולוגים החופשיים בישראל", בניגוד לכנסייה הסיינטולוגית, שפועלת על פי טענתם כגוף טוטליטרי. לקבוצה העצמאית ארגונים ברחבי העולם, וגם בישראל (מרכז דרור בחיפה). היא אינה פועלת בחסותה של שום כנסייה, אלא אך ורק מעבירה את שירותי הסיינטולוגיה לטובת הציבור.

היחסים בין הסיינטולוגים העצמאיים וכנסיית הסיינטולוגיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקבוצה העצמאית מעבירה ביקורת, בין היתר, לתופעת ההתנתקות- תופעה שכנסיית הסיינטולוגיה כופה על מאמיניה להתנתק ממי שנחשב כ"אויב" לכנסייה. ולכן, היא אסרה על מאמיניה להיות בקשר עם הסיינטולוגים העצמאיים וטוענת שהם פועלים כ"סנאים"- מסלפים את הטכנולוגיה. מאחר שהסימנים המסחריים של סיינטולוגיה, השם "סיינטולוגיה" ושמות אחרים של תהליכים נמצאים תחת זכויות יוצרים לכנסייה, היא מנסה לפעול נגד הקבוצה ולמנוע ממנה להשתמש בסימנים אלו. הסיינטולוגים העצמאיים, מעבירים על כך ביקורת ומצטטים את ל.רון האברד, בתור הוכחה נוספת לכך שהכנסייה פועלת בניגוד לטכנולוגיה:

"…דיאנטיקה שייכת לאדם וספק אם מישהו יצליח לזכות בבעלות עליה, כי היא אינה כפופה לשום חקיקה משום סוג בשום מקום."

"…ואם מישהו רוצה לזכות במונופול על דיאנטיקה, אתה יכול להיות בטוח שהוא רוצה בו מסיבות שאינן קשורות לדיאנטיקה, אלא לרווח כספי."

-ל. רון האברד, "דיאנטיקה: המדע המודרני לבריאות הנפש".ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אתרים השייכים לקבוצה העצמאית[עריכת קוד מקור | עריכה]

אתר הסיינטולוגיה הבינלאומי[עריכת קוד מקור | עריכה]