סלומון רייזנר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית

סלומון (סולי) רייזנר (193313 ביולי 2021) היה רופא ילדים ישראלי, חלוץ רפואת היילודים בישראל.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סלומון רייזנר נולד בדרום אפריקה למשפחה יהודית שהיגרה שמה מלטביה. הוא גדל בפרובינציית המדינה החופשית. התייתם מאימו בגיל צעיר. למד בבית ספר תיכון בעיר פרטוריה ושם גם סיים ב-1957 את לימודי הרפואה. בשל האפרטהייד ואירועים אנטישמיים במדינה החליט לעלות לישראל.

ב-1957 החל לעבוד בבית החולים קפלן. אחר כך התמחה ברפואת ילדים בבית החולים רוטשילד בחיפה. הוא יצא לשיקגו שבארצות הברית להשתלמות בנאונאטולוגיה, תחום שהיה בחיתוליו בישראל, ובהמשך השתלם בטיפול חירום ביילודים במונטריאול שבקנדה.

ב-1973 היה לנאונאטולוג בבית החולים בילינסון, ושם הקים כעבור שנתיים את מחלקה לטיפול נמרץ ביילודים ובפגים מהראשונות בישראל ועמד בראשה. תינוקות מכל רחבי הארץ הופנו אליה. על פי מודל מחלקה זו נפתחו מחלקות נוספות בבתי החולים בישראל. לדברי עמיתו פרופסור יעקב סיוון רייזנר הוא זה שבנה את רפואת היילודים בארץ[1]. הוא לימד סטודנטים רבים ופרסם כ-150 מאמרים בתחום התמחותו. מונה לפרופסור באוניברסיטת תל אביב.

בשנת 1987 מונה לרופא מחוז השרון בקופת חולים מכבי. הוא הקים בעיר מגוריו רמת השרון מוקד רפואה דחופה ראשון מסוגו. ב-2012 הוענק לו תואר יקיר העיר.

רייזנר היה נשוי ואב לארבעה ילדים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ על פי מאמרו של אדרת.