סנטו דומינגו (מקסיקו)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
כנסיית סנטו דומינגו דה גוסמאן
הכנסייה מבפנים

הכנסייה והמנזר העתיק של סנטו דומינגו דה גוסמאן הוא המבנה הכנסייתי החשוב ביותר מבין המבנים של תקופת הבארוק שנמצא בוואחאקה שבמקסיקו. מתחם המבנים כולל בתוכו מקום קדוש יסודי וחצר מקיפה, אכסדרות ובהם חדרים, אשר בעבר היו חלק ממנזר, אך כעת הם משמשים כמרכז התרבותי של אואחאקה. גן המנזר הקדום הוא כעת גן אתנובטי המכיל אוסף נרחב של צמחים מקומיים.

הכניסה לכנסייה ולמוזיאון היא מעבר לכיכר רחבה אשר משמשת כמרכז של פסטיבלים ומופעי בידור מקומיים. האתר ממוקם כחצי קילומטר צפונית ממרכז העיר והרחוב המקשר ביניהם הפך למדרחוב, לכן זהו מקום בו מטיילים רבות תיירים רבים ותושבי המקום.

מקור שם האתר הוא בנזירים הדומיניקנים שייסדו אותו. הם החלו לבנות את האתר בשנת 1572 והבנייה ארכה כ-200 שנה, בין המאה ה-16 למאה ה-18. המנזר היה פעיל בין השנים 1608 ו-1857. במהלך התקופה הפוליטית הלא יציבה במקסיקו באמצע המאה ה-19, השימוש בבניינים הפך צבאי, ובין השנים 1886 ו-1902 הם שימשו כבסיסים צבאיים. בניגוד למנזר, הכנסייה חזרה לשימוש דתי בשנת 1938. בשנת 1972 האתר הפך למוזיאון אזורי, וב-1993 נפלה החלטה לשחזר את האתר, החלטה אשר מולאה עד שנת 1999.

בנוסף, שוחזרה הכנסייה במלואה. עיצוב הפנים של הכנסייה מורכב מריקוע זהב נרחב.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סנטו דומינגו בוויקישיתוף