עולמי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Internet-news-reader.svg עולמי
National Geographic Kids
Olami.jpg
שער עולמי
תדירות ירחון
סוגה עיתון ילדים
בעלים מעריב החזקות בע"מ
תאריך ייסוד פברואר 2005
תאריך סגירה מרץ 2014
שפה עברית
מדינה ישראל
האתר הרשמי

עולמי היה ירחון לילדים מבית National Geographic שהגיע כמוסף אל מגזין האב. במרץ 2014 העיתון נסגר והוחלף בגרסה הישראלית של National Geographic Kids באותו שם.

תוכן[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכתבות והפעילויות המופיעות בירחון היו:

  • סקופ - מדור של שני עמודים שבו מקבץ כתבות קטנות כמו:
מהנדסים ואסטרונומים פיתחו מכשיר חדשני לזיהוי מערכות כוכבים בשמים.
לכבוד חתונתם של הנסיך וויליאם ובת זוגו קייט הוכן מקפא הדומה בצורתו לארמון בקינגהאם בלונדון.
  • בעבר המדור כלל גם 5 עובדות על נושא שמשתנה מירחון לירחון, אוזניים, חיפושיות, דגלים. אולם בגרסתו החדשה (מאפריל 2011) הוחלף בפינה קטנה, "עולמי ממליץ".
  • עוד בעיתון: כתבה קבועה בנושא "חיות" וכתבות בנושאים משתנים (כמו בית ספר להישרדות, החוקרים הנועזים וכו...) כתבה על סרט חדש שיצא לקולנוע (קונג פו פנדה 2, איגור, ריו) ומספר פעילויות משעשעות כמו מצא את ההבדלים, ניחוש מילה מעוותת ומספר חידות.

National Geographic Kids[עריכת קוד מקור | עריכה]

המגזין עולמי הוא בעצם היה הגרסה העברית של המגזין האנגלי (והמקורי) National Geographic Kids. המגזין יצא לאור לראשונה בספטמבר 1975 תחת השם National Geographic World. העיתון נשאר עם שמו כ- 26 שנים, עד שבאוקטובר 2001 שונה שמו לשמו הנוכחי כיום. העיתון, בדומה לעולמי, מיועד לילדים.

הירחון מתפרסם גם בארצות: בולגריה, קרואטיה, מצרים, גרמניה, יוון, הונגריה, אינדונזיה, ארצות הברית (National Geographic Kids), אמריקה הלטינית, בלגיה, הולנד, רומניה, רוסיה, סרביה, סלובניה, דרום אפריקה (שתי המהדורות), טורקיה ובריטניה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]