ערפד חנאן כותב יומן: כל הזמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ערפד חנאן כותב יומן: כל הזמן
Diary of a wimpy vampire: prince of darkness
עטיפת הספר בעברית
עטיפת הספר בעברית
מידע כללי
מאת טים קולינס
איורים טים קולינס
שפת המקור אנגלית
תורגם לשפות עברית
סוגה נוער
פנטזיה
רומנטיקה
דרמה
הוצאה
תאריך הוצאה 2011 (ישראל ועולמי)
מספר עמודים 219
הוצאה בעברית
הוצאה הוצאת "אגם"
תרגום יומנו של ערפד חנאן: נסיך החשכה
סדרה
סדרת ספרים ערפד חנאן
ספר קודם ערפד חנאן כותב יומן
הספר הבא נער זאב: אבל זה כואב!
קישורים חיצוניים
הספרייה הלאומית 34679865432

ערפד חנאן כותב יומן: כל הזמן הוא רומן לנוער שנכתב על ידי טים קולינס. זהו הרומן השני בסדרת ערפד חנאן. עלילת הספר כתובה דרך נקודת המבט של הדמות הראשית, נייג'ל מאלט, ערפד מתבגר בן 100 שנה שהצליח סוף סוף לרכוש את הכוחות הבסיסיים של כל ערפד, אבל במקביל, עליו להתמודד עם צרות חדשות בחיי היומיום שלו שהחיים מזמנים לו.

עלילת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הספר מתחיל יום לפני תחילת הלימודים. נייג'ל מספר על כך שקלואי נסעה לשבועיים של חופש, ושהוא מתגעגע אליה; אך כשקלואי חוזרת מהחופשה, נייג'ל לא מאושר לגלות שהיא השתזפה. במקביל, מגיע לתיכון נער חדש בשם ג'ייסון בראון, ונייג'ל משער שהוא יהיה הבריון החדש. נייג'ל מודע לכך שהשנה, הוא יצטרך להחליט אם הוא רוצה לשנות את קלואי ולחיות איתה לנצח, או להשאיר אותה מאחוריו, מה שהופך לנושא של מריבות בינו לבין קלואי.

במקביל, נייג'ל צריך להתמודד עם משבר משפחתי, כשאבא שלו מחליט להכניס לקובן ערפד זקן שהוא שינה בשם ססיל, ומודיע לשאר המשפחה שמעתה הם יצטרכו לקרוא לססיל "סבא". אבל נייג'ל, מצליח להבין ש"סבא" שלו, הוא לא יותר מנוכל מתוחכם שמרמה את ההורים שלו; שכן, ססיל מתחמק מעבודות הבית וממסעות הציד ואף שותה את הבקבוקים של שאר המשפחה בטענה שהוא עייף וחלש. לאחר מכן, נייג'ל רואה את המשפחה של ג'ייסון קונה בשר משומר, ונגעל מכך. למחרת, נייג'ל מספר על כך שאחותו הקטנה, מייביס, הביכה את המשפחה בכך ששאלה איך ערפדים באים לעולם, ושסבא ענה לה בתשובה מגוחכת.

בשיעור ספרות, נייג'ל מחליט להגיש את העבודה שלו על הספר דרקולה. בנוסף, הוא מחליט להירשם לתחרות כישרונות. לאחר מכן, נייג'ל נרשם לתחרויות ריצה על מנת לנצח את ג'ייסון, אבל הפתעתו גוברת כשג'ייסון מצליח להדביק את הקצב שלו. כמה ימים לאחר מכן, נייג'ל מבקש מאבא שלו שיתן לו כסף לקנות לקלואי מתנת יום הולדת, אבל אביו מתקמצן ונותן לו עשרה פאונד. לבסוף, נייג'ל מבזבז את הכסף על שטויות, אך לאחר מכן, סבא מבקש ממנו שיעזור לו בקניית קרשים על מנת לבנות ארון קבורה, ונייג'ל מסכים בתמורה למאה פאונד.

מאוחר יותר, נייג'ל נותן לקלואי את מתנת יום ההולדת שלה, אבל הוא נגרר לעוד מריבה איתה בעקבות רצונה להשתנות. רק אז, הוא מחליט לספר למשפחה על רצונה של קלואי להשתנות. אביו נהיה שבע רצון מכך שהוא צדק בקשר לקלואי, מה שגורם לנייג'ל להטיח בו שהוא לא התנפל על קלואי ושתה את דמה עד הסוף בבית קברות כמו שד ברברי, כמו שאביו עשה לאימו. בינתיים, מייביס טוענת שיש לה יכולת לנבא את העתיד, אבל נייג'ל מוכיח לשאר המשפחה שהיא משקרת. קלואי מנסה לכפות את נייג'ל שישנה אותה, אך שכשתוכניתה נכשלת, היא מחליטה שהיא צריכה להיפרד ממנו. לאחר מכן, נייג'ל מתאר על כך שהוא שבור לב.

אחרי שקלואי נפרדה ממנו, נייג'ל מגלה שהכוח הערפדי שלו עזב אותו בתחרות הכישרונות. לאט לאט, נייג'ל חוזר להיות דחוי כפי שהיה בשנה שעברה, בנוסף, הוא מגלה שקלואי התחילה לצאת עם ג'ייסון. לאחר אירועים אלו, נייג'ל מתיידד עם ויין, שמסית אותו נגד קלואי. יותר מאוחר, נייג'ל מגלה שחבריו מקבוצת הגותים הקימו להקה שנקראת "שמחת השטן", ומנסה להצטרף, אך נכשל באודישן. לאט, נייג'ל שומע שמועות שקלואי מתדרדרת. כמה ימים לאחר מכן, נייג'ל תופס את סבא רץ במהירות בשדה של סטוקפילד, אך לא מלשין עליו להורים. לאחר מכן, נייג'ל מחליט לכתוב סיפור על עולם הערפדים. יום אחד, נייג'ל מחליט שהוא רוצה לעקוב אחר משפחת בראון; במעקב, נייג'ל מגלה לחרדתו הגבוהה שג'ייסון ושאר בני משפחתו הם למעשה אנשי זאב, ובכך נפתרות כל התעלומות שהעסיקו את נייג'ל בקשר לג'ייסון.

לאחר שהתאושש מכך, נייג'ל מגלה שאבא שלו החליט להוסיף למשפחה את "דודה" איוונה, ידידה ותיקה של סבא; רק אז, נייג'ל מחליט שהוא מספיק עצמאי בשביל לגור לבד ברחובות, אך לאחר מספר שבועות של עצמאיות, הוא חוזר הביתה ומגלה שאמא שלו זרקה את איוונה מפני שהיא התחילה לפלרטט עם אבא שלו. לאחר מכן, נייג'ל קובע פגישה עם קלואי, רק כדי לגלות שגם היא נהפכה לאשת זאב. לאחר אירוע זה, הוא וקלואי חוזרים להיות ידידים. במשך מספר שבועות, נייג'ל מצליח להסתיר את עובדת היותה של קלואי אשת זאב ממשפחתו, אך כשהוריו וסבו מגלים את זה, הם מחליטים שהגיע הזמן לעבור לקובן חדש בסקוטלנד, על מנת למנוע מלחמה בין הקובן שלהם לבין להקת בראון. מייביס משנה את שמה לדייזי איזבלה, נייג'ל מגלה שסבא שלו שיקר למשפחה ולמעשה הוא היה ערפד כבר כשאבא שלו נשך אותו ובכך נייג'ל מתחיל לסחוט את סבא. הספר נגמר כשנייג'ל נפרד מקלואי במחוות ידידות.

הדמויות העיקריות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • נייג'ל מאלט - ערפד בן 100 שנה שמתחיל בתחילת הספר בתור הנער הכי פופולרי, אך לאחר שקלואי נפרדת ממנו, הוא הופך בהדרגה בחזרה לנער דחוי. בספר הזה, הוא מתאר את התמודדתו מול המשברים במשפחה שלו והמלחמה שלו נגד ג'ייסון על ליבה של קלואי
  • קלואי ספארו - מתחילה את הספר בתור החברה של נייג'ל, אך בהמשך הספר, היא חושקת בחיי נצח עד כדי כך שהיא נפרדת ממנו. בהמשך, היא נהפכת לחברה של ג'ייסון, ואף לאשת זאב
  • ג'ייסון בראון - היריב של נייג'ל, מתואר כפרא אדם דוחה ומגעיל. בהמשך הספר הוא נהיה בן זוגה של קלואי, מתגלה כאדם זאב, ואף מדביק את קלואי בליקנטרופיה
  • אבא ואמא של נייג'ל - ההורים של נייג'ל ומייביס, בספר הזה, הם מצרפים את ססיל ואיוונה למשפחה, אך מאוחר יותר מגרשים את איוונה
  • ססיל מאלט - ה"סבא" הרמאי והתככן של נייג'ל, מתאכזר אליו. עד שבסוף הספר, נייג'ל מגלה שהוא רימה אותם כל הזמן הזה, ומסכים לא להלשין על כך להורים שלו בתנאי סחיטה
  • איוונה מאלט - ה"דודה" הפלרטטנית של נייג'ל. מפלרטטת עם אבא שלו עד שאמא שלו מגרשת אותה
  • מייביס מאלט - אחותו המפונקת והקריזיונרית של נייג'ל. בסוף הספר, היא משנה את שמה לדייזי איזבלה
  • מר וילסון - המורה למתמטיקה של נייג'ל וג'ייסון. מתערב במריבות שלהם.
  • קבוצת הגותים - קבוצה הכוללת את: סיי, ברייאן וג'ון. במהלך הספר הם מקימים להקת מאטל, ואף משנים את תדמיתם ל"נוצרים ישרים"
  • משפחת בראון - המשפחה של ג'ייסון, נייג'ל עוקב אחריהם, עד שהוא מגלה שהם להקת אנשי זאב

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]