פרין אייברה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ערך בלתי ברור שיותר מ-90% ממנו חסר.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

פרין אייברה הוא דמות בדיונית, מהדמויות הראשיות בסדרת מחזור כישור הזמן של רוברט ג'ורדן. אייברה מתואר כשוליית נפח ממחוז שני נהרות מהכפר שדה אמונד.

עלילותיו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שברח בתחילת הספר הראשון יחד עם מוריין ושני ידידיו מאט ורנד אל'תור, הוא מגלה שיש בו יכולות מיוחדות (תקשורת עם זאבים, חושים מחודדים). היכולות מתגלות אצלו בהדרגה לאחר שהוא פוגש אדם בשם אליאס מאצ'רה, אשר מתגלה גם כן כאדם בעל יכולות התואמות לשל פרין. בד בבד נהפכות עיניו לצהובות, מה שהוביל חלק מהאנשים לקרוא לו בשם פרין זהוב עין ולחלקם האחר לחשוב אותו לידיד אופל.

פרין אייברה נושא לאישה את פייל באשר, בתו של לורד באשר מסלדיאה, אשר משמש כרגע כמפקד הצבא של הדרקון שנולד שוב. לאורך הספר, פרין נלחם ברשע ולאחר שהוא מציל את אזור הולדתו - מקום בשם שני נהרות - הוא נהפך גם ללורד שני נהרות. במשך הקרב ולאחריו נאספים סביב פרין אנשים רבים וביניהם קשתי שני נהרות הידועים כקשתים הטובים ביותר. בהמשך הסדרה נחטפת פייל על ידי השאידו, ופרין נאלץ לכרות ברית עם הסינצ'נים כדי להצילה.

P literature.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספרות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.