קיפי בן קיפוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קיפי בן-קיפוד בגרסה הראשונה של הסדרה

קיפי בן קיפוד הוא שמה של בובה מהגרסה הישראלית של תוכנית הטלוויזיה "רחוב סומסום" שהופקה ושודרה בטלוויזיה החינוכית. דמותו נועדה לשמש כמקבילה הישראלית של ביג בירד מהגרסה האמריקנית של "רחוב סומסום". ישנה דמות מקבילה בשם אספינט בגרסה הספרדית. את הבובה עיצב האמן אבנר כץ, ששיחק בסדרה את בעל בית הקפה הסמוך למחילתו של קיפי.

גרסתה הראשונה של "רחוב סומסום" הופקה ושודרה בין השנים 19831986, ולאחר מכן שודרה פעמים רבות בשידורים חוזרים במהלך שנות השמונים ושנות התשעים. את הבובה של קיפי בגרסה זו דיבבה והפעילה שרי צוריאל.

בסוף שנות התשעים חזר "רחוב סומסום" בגרסה חדשה בשם "שארע סימסים". בשל התפוררות הבובה המקורית של קיפי בן קיפוד ובשל בעיות זכויות, עוצבה הבובה מחדש. ההפקה האמריקאית אשר הייתה שותפה לקבלת ההחלטות של ההפקה הישראלית, התעקשה לצוות לתפקיד קיפי שחקן זכר, על מנת שיקבל קול גברי יותר. לכן, הוחלפה שרי צוריאל, וגיא פרידמן הוא שדיבב והפעיל את קיפי. קיפי החדש זכה לביקורות קשות מצד העיתונות ומעריצי הסדרה המקוריים ועצומות רבות נחתמו להדחתו ולהשבת קיפי המקורי.

בגרסה החדשה של רחוב סומסום, ששודרה בערוץ הופ! הוחלט לא לשתף כלל את דמותו של קיפי.

תיאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיפי הוא קיפוד ורוד שקוציו כתומים. בגרסה הראשונה, לבש קיפי מכנסי-ברך ירוקים עם כתפות וכפפות אדומות. בנדנה בצבע בורדו הייתה כרוכה סביב צווארו והוא נעל נעלי בית חומות משובצות, שזכו, עקב כך, לכינוי "נעלי קיפי" או "קיפיות".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]