קראש בנדיקוט - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קראש בנדיקוט (באנגלית: Crash Bandicoot) הוא זיכיון משחקי וידאו. הסדרה עוקבת אחרי הבנדיקוט קראש. הסדרה כוללת 13 משחקי קונסולה, ארבעה משחקים ניידים, משחקי מובייל וכללה גם סדרת מנגה.

גיבורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קראש בנדיקוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – קראש בנדיקוט (דמות)

קראש בנדיקוט הוא גיבור הסדרה. קראש בנדיקוט כתום ומנומנם בעל עיינים ירוקות, שלובש מכנסיים כחולים ונועל נעלי ספורט אדומות. הוא משתמש במתקפת הסיבוב שלו כדי להילחם באויביו. הוא אינו מדבר במהלך רוב הזמן, ומשתמש בעיקר בהברות והבעות פנים כדי לתקשר. יש לו אחות קטנה בשם קוקו ושניהם אימצו להם אח בשם קראנץ'. קראש נוצר על ידי אויבו ד"ר קורטקס ועוזרו לשעבר ד"ר נייטרוס בריו, בעלילות המשחק הראשון בסדרה. בעקבות השדרוג שעבר כל חושיו התחדדו, מהירותו השתפרה והוא קיבל מיומניות קרב וכמה מיומנויות נוספות. מעבר לכך, קראש מומחה בהקפצת יו-יו. לקראש יש קשר מיוחד עם אקו-אקו, רוח של רופא אליל שנשמתו התאחדה עם מסכה, והוא מלווה אותו במסעותיו. לקראש יש דב קוטב מחמד בשם פולאר, המשמש אותו לרכיבה.

קוקו בנדיקוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

קוקו בנדיקוט היא אחותם של קראש וקראנץ'. על אף שקוקו היא בנדיקוט, לה יש מראה אנושי יותר מאחיה. במשחקים הראשונים היא לבשה אוברול, אך החל מהמשחק קראש ניטרו קארט, היא החלה ללבוש סט ביגוד רגיל של מכנסי ג'ינס וחולצה לבנה. בניגוד לקראש, קוקו יכולה לדבר. קוקו היא טובת לב כמו אחיה, ובעלת אינטליגנציה גבוהה יותר משלו. ה-IQ שלה עומד על 164, והיא בעלת מיומנויות מחשב וטכנולוגיה גבוהות. היא גם מומחיות באמנויות לחימה ובנסיעה על קורקינט, סנובורד וספינת חלל. לקוקו יש טיגריס מחמד בשם פורא, המשמש אותה גם לרכיבה. הופיעה במשחק השני בסדרה, קורטקס מכה שנית.

אקו אקו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אקו-אקו התחיל בשני המשחקים הראשונים בסדרה בתור מסכה מסתורית שמופיעה ליד קראש ומספקת לו הגנה. במשחק השלישי בסדרה, נוספה לו אישיות וסיפור רקע, והתגלה שהוא רוח של רופא אליל שנשמתו התחברה עם מסכה עתיקה. הוא כלא לפני אלפי שנים את אחיו המרושע, אוקה-אוקה, בכלא תת-קרקעי, והוא השתחרר בזכות ד"ר קורטקס. אקו טוב-לב ובעל מזג חיובי, על אף ששמו ביפנית מתורגם ל"רשע-רשע" (אקו משמע "רשע" ביפנית), מה שנוגד את אישיותו. לאקו היכולת להגן על קראש וגם יכולת לחטוף טיטאנים ולהשתגר (במשחקים קראש של הטיטאנים ומוח מעבר למוטאנט).

קראנץ' בנדיקוט[עריכת קוד מקור | עריכה]

קראנץ' בנדיקוט הוא אחיהם המאומץ של קראש וקוקו. נוצר על ידי ד"ר קורטקס במשחק "הזעם של קורטקס", והופיע בתור הנבל המרכזי וקראש נלחם בו בכל שלב בוס במשחק, אבל בסיום המשחק קורטקס מאבד את השליטה בקראנץ' והוא עובר לצד של קראש ואחותו. משם, קראנץ' הופך להיות דמות מרכזית בסדרה. קראנץ' הוא גבוה ושרירי, והפך למרים משקולות ומתאמן קבוע. במשחק טאג טים רייסינג, הוא היווה פרודיה על מיסטר טי.

נבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ד"ר נאו קורטקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ד"ר קורטקס הוא מדען מרושע שמנסה כמעט בכל משחק להשתלט על העולם. הנבל המרכזי בכל משחקי הסיפור הראשי (לא כולל משחקי ספין-אוף כגוון קראש טים רייסינג) מלבד בשני משחקים: נ. טראנסד, שבו הוא לא הופיע בכלל, וטווינסאיניטי, שבו הוא משתף פעולה עם קראש. במשחק קראש של הטיטאנים, הוא מתחיל כנבל הראשי אבל אוקה-אוקה מחליף אותו באחייניתו, נינה. קורטקס בעל שלל עוזרי מעבדה ונושאי כלים, על אף שהוא עצמו עובד בשביל אוקה-אוקה. מפחד מאוקה-אוקה.

ד"ר נייטרוס בריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

נ. בריו הוא נושא הכלים הראשון של ד"ר קורטקס. נוטה לצחוק בפעמים לא קשורות ומרוב חוסר הערכה מצד קורטקס, הוא אומר שהוא המציא דברים שלא הומצאו על ידיו. כאשר הוא שותה מבקבוק נסיוב שהוא פיתח, הוא הופך למפלצת ירוקה וענקית (ביחד עם הברגים שמחוברים לו לראש, הוא מהווה פרודיה על המפלצת של פרנקנשטיין). במשחק השני אומר לקראש להביא לו 42 אבני חן כדי לעצור את התכנית של קורטקס, ובזמן שקראש אוסף קריסטלים בשביל קורטקס, בריו שולח את העוזרים שלו לתקוף את קראש. לבסוף קראש מביא לו את האבנים, וביחד הם מפוצצים את הספינה של ד"ר קורטקס. הופיע במשחק הראשון בסדרה.

ד"ר נ. ג'ין[עריכת קוד מקור | עריכה]

נ. ג'ין הוא נושא הכלים השני והנוכחי של ד"ר קורטקס. המאפיין הבולט ביותר שלו הוא הטיל שתקוע בצידו הימני של ראשו. הטיל נתקע שם כשהוא היה פיזיקאי בתעשיית ההגנה. לנ. ג'ין יש מבטא המזכיר את קולו של פיטר לורה. נ. ג'ין מטורף ביחס לשאר הדמויות, בעוד שאלו סולדות ממנו. הופיע לראשונה ב-"Cortex Strikes Back".

טייני טיגר[עריכת קוד מקור | עריכה]

טייני טיגר הוא טיגריס טסמני שעבד בשביל ד"ר נייטרוס בריו ועבר לצידו של קורטקס. טייני הוא גדול ממדים וטיפש, ובעל תאווה להרוס כל דבר. במשחק קראש של הטיטאנים, טייני עבר שינוי, הן במראה, הן באישיותו (שמהווה פרודיה על מייק טייסון) ואף בגזע שלו, ששונה לטיגריס סיבירי. טייני הוא המוטנט המוערך ביותר אצל קורטקס. הופיע לראשונה ב-"Cortex Strikes Back".

דינגודייל[עריכת קוד מקור | עריכה]

דינגודייל הוא מתנקש חצי דינגו וחצי תנין בעל מבטא אוסטרלי ששירותיו נשכרו על ידי אוקה-אוקה וד"ר קורטקס כדי לחסל את קראש. למרות כישלונו, דינגודייל הופך לעוזר וחבר בצוות של קורטקס. הופיע לראשונה ב-"Warped". במשחק "עניין של זמן", עזב את הרשע ופתח מסעדה.

ד"ר נפאריוס טרופי[עריכת קוד מקור | עריכה]

נ. טרופי הוא מדען אשר יכול לשלוט בזמן. יש לו עור כחול ומבטא בריטי. הוא נושא "קולן" ענק המשמש אותו לתקיפה. הוא בנה את מכונת עיוות הזמן שבעזרתה המשתמשים יכולים לנסוע בזמן לתקופות שונות. השותף היחיד של אוקה-אוקה שלא כפוף לד"ר קורטקס, אלא שניהם בעלי שוויון במעמדם אצל אוקה. הופיע לראשונה ב-"Warped".

אוקה אוקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוקה-אוקה אחיו התאום והרשע של אקו-אקו. כמו אחיו טוב הלב, גם נשמתו של אוקה התאחדה עם מסכה. אקו כלא את אוקה בכלא תת-קרקעי לפני אלפי שנים. על אף שהופיע רשמית לראשונה ב-"Warped", מסתבר שקורטקס עבד בשבילו עוד בשני המשחקים הקודמים. "אוקה" בבולגרית משמעו רשע, כך ששמו מתורגם ל"רשע-רשע", מה שתואם את אישיותו. לא מחבב ממש את קורטקס, כיוון שאכזב אותו פעמיים לפני שנפגשו פנים אל פנים ב-"Warped".

נינה קורטקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

נינה קורטקס היא אחייניתו של קורטקס. הופיעה לראשונה ב-Twinsainity, בו היא עזרה לדודה ולקראש נגד התאומים המרושעים, הנבלים של המשחק. במשחק ההוא לא הופיעה כרעה ראשית, אלא רק במשחק טאג טים רייסינג, בו היא עזרה לדודה ולנ. ג'ין לתקוף את הבנדיקוטים. הנבלית הראשית במשחק קראש של הטיטאנים. במשחק טווינסייניטי קורטקס אמר שהיא הבת שלו, אבל אז תיקן את עצמו לאחיינית, על אף שפחות סביר שהיא בתו, כיוון שהיא מכנה אותו כדוד שלה.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טוונה היא החברה של קראש. גבוהה יותר ממנו ובעלת שיער בלונדיני שופע. הופעתה המרכזית היחידה במשך 9 שנים הייתה במשחק הראשון, ומשם עד המשחק "בום! באנג!" הופיעה רק בקמאוים. במשחק בום באנג הופיעה בתור דמות שניתנת למשחק. היא חזרה בחידוש של טרילוגיית נ. סיין והופיעה בתור דמות שניתנת למשחק בקראש טים רייסינג נייטרו פיולד. במשחק "עניים של זמן" מופיעה גרסה אלטרנטיבית שלה.
 • עוזרי המעבדה הם אויבים בסיסיים שעובדים בשביל קורטקס ומופיעים בכל משחקי הפלטפורמה החל מהמשחק הראשון וכלה ב-"Wrath of Cortex".
 • פאפו פאפו הוא המנהיג של השבטיים באיי נ. סייניטי. די שמן, בעל מטה שעשוי ממקל וגולגולת וכתר בצורה של מסכת טיקי. בסוף המשחק הראשון מכר את הטירה של קורטקס והשתמש בכסף כדי לבנות חנות גדולה. הבוס הראשון במשחק הראשון בסדרה ובמשחק קראש באש. הבוס השני במשחק קראש טים רייסינג.
 • ריפר רו הוא קנגורו מטורף שחטף ממכונת ה-Evolvo Ray לפחות פעמיים, מה שגרם לטירופו. רו נהיה לפסיכולוג במשחק השני, אבל פיצוץ אחד יכול להחזיר אותו לאופיו המקורי. הבוס השני במשחק הראשון והבוס הראשון ב-"Cortex Strikes Back" ו-"Crash Team Racing".
 • קואלה קונג הוא קואלה חטוב ושרירי שמסוגל להרים סלעים ענקיים בידיו. הבוס השלישי במשחק הראשון. בנה לעצמו קריירת כוכב קולנוע לאחר המשחק הראשון. אובססיבי לשרירים שלו ומשוויץ בהם בהזדמנויות שניתנות לו.
 • פינסטרייפ פוטורו (בשמו המלא דון פינסטרפלי פוטורוטי) הוא פורטורו אמריקאי-איטלקי. הוא שומר הראש של קורטקס לשעבר, וקיום בעל חברת תברואה בשיקגו. הבוס הרביעי במשחק הראשון בסדרה ובמשחק "Crash Team Racing". דמות ניתנת למשחק בבום באנג.
 • פולאר הוא דב המחמד של קראש. משמש אותו לרכיבה. על אף שהוא חיית המחמד של קראש הוא גם נוהג להתכרבל עם קוקו, כפי שנראה ב-"Warped". הופיע לראשונה ב-"Cortex Strikes Back".
 • האחים קומודו, ג'ו ומו הם שני אחים קומודויים שכירי חרב שעבדו בשביל נייטרוס בריו. ג'ו הוא גבוה ורזה בעוד מו גבוה ושמן. שניהם מיומנים בלחימה בחרב. הם הופיעו בתור הבוסים השניים במשחק "Cortex Strikes Back" והשלישיים במשחק "Crash Bash". ג'ו לבדו הוא בוס במשחק קראש טים רייסינג, על אף שמו מצטרף ברימייק של נייטרו פיולד.
 • פורא הוא טיגריס המחמד של קוקו, המשמש אותה לרכיבה. הופיע לראשונה ב-"Warped".
 • קראש המזויף הוא (ככל הנראה) בנדיקוט כפיל של קראש, הנראה כמוהו רק בעל גבות עבות יותר, צורת עיינים שונה ושיניים גדולות יותר. במשחק ניטרו קארט המכנס הכחול שלו הוחלף בירוק. מבוסס על בובת קראש יפנית מעוותת, שהיוצרים ראו והחליטו להוסיף למשחק בתור סוד: אחרי שאוספים את כל אבני החן, הוא מופיע בשלבים מסוימים ורוקד ריקוד שמהווה פרודיה על הריקוד של קראש. לא הרבה ידוע עליו בתור דמות. הופיע לראשונה בתור איסטר אג במשחק השלישי בסדרה.
 • בייבי טי הוא תינוק דינוזאור שקראש אימץ אחרי שהוא נסע בזמן לעידן הדינוזאורים ב-"Warped".
 • פנטה פינגווין הוא פינגווין הלובש צעיף. הופיע לראשונה במנגה של קראש בשנות התשעים, ומאז הופיע כדמות סודית במשחק קראש טים רייסינג. בטרילוגיית נ. סיין יש הוכחה שהפינגווין שמופיע בשלב הבוס של דינגודייל הוא פנטה.
 • ניטרוס אוקסייד הוא חייזר חובב מרוצים המגיע מהכוכב גסמוקסיה. הוא הופיע לראשונה ב-Crash Team Racing כאנטגוניסט הראשי, אשר איים להרוס את כדור הארץ ולהפוך אותו לחניון, ואת תושביו לעבדים שלו. שמו של אוקסייד מהווה פארודיה לגז הצחוק. לא היה ניתן לשחק בו בטים רייסינג (בניגוד לשאר הבוסים), אבל היה ניתן לשחק בו בניטרו קארט (בניגוד לשאר הבוסים בטים רייסינג ובניטרו קארט).
 • "צוות נייטרו" (מכונות גם ה"טרופי גירלז") הן ארבע מעודדות שמעודדות את הדמויות בקראש טים רייסינג כשהן משיגות גביע, אסימון, רליק או מנצחות בוס. צוות ניטרו מורכב מאיזבלה, מגי, איימי וליז. הן מופיעות כדמיויות שניתנות למשחק החל מהגרנד פרי הראשון של "קראש טים רייסינג - נייטרו פיולד".
 • רילה רו הוא חצי גורילה וחצי קנגורו שהופיע לראשונה במשחק קראש באש. הופעתו הבאה הייתה בקראש טים רייסינג - נייטרו פיולד, שם היו לו שתי גרסאות אחת מקורית ואחת מתוקנת, שנראתה יותר דומה לגרסה המקורית.
 • ברמינטור הוא הבוס השני במשחק קראש באש. ברמינטור הוא דב קוטב בעל טנק שיורה רובוטים.
 • האלמנטלים הם ארבע מסכות (בדומה לאקו-אקו ואוקה-אוקה) אשר שולטות בארבעת היסודות: רוק-קו ששולט באדמה, ווה-ווה ששולט במים, פיי-רו ששולט באש ולו-לו ששולט באוויר.
 • מגהמיקס הוא מפלצת שמורכבת משילוב של ד"ר קורטקס, נ. ג'ין, טייני ודינגודייל. המפלצת היא גבוה ורחבה הרבה יותר מהדמויות הללו, והיא הופיעה בתור בוס סופי במשחק "קראש בנדיקוט: ההרפתקה הגדולה".
 • נ. טראנס הוא סייבורג מהמימד החמישי שנשכר על ידי נ. טרופי ואוקה-אוקה כדי שיהפנט את הבנדיקוטים, את קראש הוא לא מצליח להפנט ולאחר שזה משחרר את אחיו ואחותו (ואת קראש המזויף) הוא נלחם נגד נ. טראנס ומביס אותו.
 • הקיסר וילו ה-27 הוא חייזר, ככל הנראה מכוכב הלכת גסמוקסיה שממנו הגיע אוקסייד, והוא מאתגר את צוות בנדיקוט (קראש, קוקו וקראנץ') ואת צוות קורטקס (קורטקס, נ. ג'ין וטייני) להתחרות ברחבי האימפריה שלו, למען ביטחון כדור הארץ. בסוף מצב ההרפתקה של המשחק ניטרו קארט (שבו ההופעה היחידה שלו עד ניטרו פיולד) שני הצוותים מביסים אותו ומצילים את כדור הארץ. וילו לכאורה גבוה וחסון יותר מהאזרחים בקולוסיאום שלו, אך מסתבר שזו הייתה רק חליפת רובוט ושוילו נראה בדיוק כמו האזרחים, רק שהוא עונד שרשרת זוהרת.
 • האלופים של וילו הם ארבעת הנהגים הטובים ביותר באימפריה של וילו (חוץ מוילו בעצמו). האלופים הם: קראנק, מכוכב טרה, שהוא דמוי מנדריל כחול בעל לבוש טקסי, נאש, מכוכב בארין, שהוא כריש קיברנטי שנושם באמצעות מסכת מים, והוא לא עוצר ואפילו לא נח (אלא אם כן מביסים אותו עם צוות בנדיקוט ואז קוקו פורצת למערכת שלו ונותנת לו לישון), נורם, מכוכב פנומנה, שהוא פנטומימאי חובב ספרים בעל היכולת להתפצל לשניים שהם הוא וגרסה גדולה ומלאה יותר שלו (שבניגוד למקור, יכולה לדבר), וגירי, מכוכב טקני, שהוא רובוט מנקה.
 • זם הוא חייזר דמוי גובלין וחבר בצוות של אוקסייד. מתנהג בצורה דוחה לעיתים.
 • זאם הוא חייזר דמוי-כלב וחבר בצוות של אוקסייד.
 • התאומים המרושעים ויקטור ומוריץ הם שני תוכים אחים ששומשו על ידי קורטקס בהתנסות הראשונה שלו עם ה-Evolvo Ray, אבל הניסוי כשל והם שוגרו למימד העשירי, שבו הכל הפוך. הם חזרו כדי לנקום בקורטקס במשחק קראש טווינסייניטי ולבסוף מפסידים לקראש, קורטקס ונינה.
 • החקלאי ארנסט הוא אמו חקלאי שביקש מקראש וקורטקס שיעזרו לו עם התולעים בחווה שלו.
 • ראסטי הניבתן הוא ניבתן ענק והשף בספינה של נ. ג'ין במשחק קראש טווינסייניטי כאשר הוא מתבלבל בינו לבין הבשר שהוא אמור לבשל.
 • גברת אמברלי היא ראש אקדמיית הרשע במשחק קראש טווינסייניטי.
 • קראש הרשע הגרסה של קראש במימד העשירי שבו הכל הפוך, מה שאומר שקראש הוא רע. תיאורתית, אמורים להימצא שם גם קורטקס טוב, קוקו רעה וכל שאר הדמויות עם היפוך לאישויותיהם.
 • אבנעזר וון קלאטץ הוא סייבורג בעל מבטא גרמני שהופיע במשחק קראש טאג טים רייסינג, בתור מנהל הפארק "עולם המנוע של וון קלאטץ'". דמות שניתנת למשחק במשחק קראש טאג טים רייסינג.
 • פאסדינה אופוסום היא אופוסומית נהגת מרוצים בעלת מבטא דרומי שעובדת עם וון קלאטץ'. דמות שניתנת למשחק במשחק קראש טאג טים רייסינג.
 • וילי וומפה צ'יקס הוא פרי וומפה ענק, הקמע של עולם המנועים של וון קלאטץ' והאנטגוניסט הראשי במשחק קראש טאג טים רייסינג. שמו מהווה פרודיה על וילי וונקה.
 • צ'יק וסטוו שני שדרים תרנגולים שהופיעו לראשונה במשחק קראש טאג טים רייסינג. שניהם גם סיקרו כמעט כל גראנד פרי במשחק קראש טים רייסינג נייטרו פיולד. צ'יק הוא השדר הרציני בין שניהם בעוד שסטוו הוא פחות רציני ונוטה להחליף כובעים במהלך השידור.
 • הויסקונט הוא האנטגוניסט הראשי במשחק בום באנג. הוא שכנע את קראש וחבריו לחפש בשבילו את הקריסטל הענק כדי שהוא יוכל לקחת אותו לעצמו.
 • יאיא פנדה היא פנדה שהופיעה לראשונה במשחק הטלפון Crash Nitro Kart 2, כשהיא עוזרת לקראש לאסוף קריסטלים וגם בתור דמות הניתנת למשחק.
 • מלך התרנגולים הוא תרנגול עם כתר על הראש. ניתן להיות דמות הניתנת למשחק בנייטרו פיולד אם משיגים את כל ביצי הזהב במצב ההרפתקה. הדמות היחידה חוץ מהאסטי שמופיעה לראשונה בנייטרו פיולד.
 • האסטי מוס. הדמות היחידה חוץ ממלך התרנגולים שמופיעה לראשונה בנייטרו פיולד.
 • מסכות הקוואנטום הן ארבע מסכות השולטות בפיזקת היקום. עוזרות לקראש במשחק "עניין של זמן".