שיחה:אדם זאב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

נראה לי שעדיף "אדם זאב". ‏odedee שיחה 22:48, 10 בנובמבר 2006 (IST)

מצמרר אומנם אבל מסכימה שלומית ליר 23:28, 10 בנובמבר 2006 (IST)

אישיות של איש הזאב[עריכת קוד מקור]

יש אמונות שאומרים שאויבו של איש הזאב הוא הערפד, יש כאלה שאומרים שהדרך להפוך לאיש זאב זה להינשך על ידיו, הדרך לערוג את האיש זאב זה ליזרוק אליו זהב טהור, איש הזאב כמו רוב המיפלצות האגדיים קם בלילה אבל בדרך-כלל ביזמן שיש ירח מלא.


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 14:52, 24 בספטמבר 2013 (IDT)

טולקין[עריכת קוד מקור]

אני לא רואה איפה אדם זאב מופיע אצל טולקין.Bilbomatan - שיחה 23:31, 1 באוגוסט 2016 (IDT)

בנימין כאיש זאב[עריכת קוד מקור]

בערך הובאו דבריו של החיד"א, אמנם דברים קיצוניים בהרבה מובאים בפירוש קדמון של רבינו אפרים ב"ר שמשון:

וקרהו אסון. [...] כי בנימין היה זאב וטורף בני אדם לעתים, וכשבא לו העת שנהפך לזאב (היה טורף) שנאמר: "בנימין זאב יטרף", ובעוד שהיה אצל אביו היה אביו נשען על הרופא [יש מי שתיקן: על כתפו] ובאותו זכות לא היה נהפך לזאב, שכך אמר: "ועזב את אביו ומת" - כלומר כשיפרד מאביו יתהפך לזאב ויטרוף עוברי דרכים והיה כל מוצאו יהרגהו. (מתוך: פירוש על התורה להגאון רבינו אפרים זלה"ה. איזמיר תרי"א, דף לב ע"ב, פרשת ויגש, ד"ה וקרהו אסון)

הספר נגיש במאגר "אוצר החכמה". (יש שם שני ספרים על התורה בשם רבינו אפרים, והם אינם זהים).

Toraumada - שיחה 23:31, 8 בינואר 2017 (IST)

היתה הצבעת מחיקה[עריכת קוד מקור]

היתה הצבעת מחיקה עם רוב למוחקו. הערך היה אמור להתאחד, איך הוא נולד מחדש? היתה הצבעה? ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 23:49, 1 באפריל 2019 (IDT)

לפי מה שניתן לראות, ההצבעה הייתה למחוק את אדם זאב לטובת איש זאב, אך מה שקרה בפועל הוא ההיפך; מן הסתם, מכיוון שהערך איש זאב היה קצרמר על מושג צר בעוד אדם זאב היה מקיף יותר. אם ברצונך לפתוח את הדיון מחדש, אנא הצב {{שינוי שם}} ונעשה זאת מהתחלה... בברכה ובתודה, דג ירוק (שיחה) • 00:42, יום שלישי בשבת, כ"ו באדר ב' ה'תשע"ט (IDT).
דג ירוק תודה. אין לי עניין לפתוח את הדיון מחדש, מה שברור שלא נעשתה הצבעת מחיקה. ולכן דף ההצבעה צריך להימחק. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 05:24, 2 באפריל 2019 (IDT)
העניין הוא כזה: בהצבעה המדוברת הוחלט להפוך את הערך אדם זאב להפניה לערך איש זאב, ולשלב את מעט המידע שבו בערך איש זאב. הצבעה זו התקיימה ב-1 בינואר 2006, ואכן הערך אוחד והפך להפניה. כלומר "אדם זאב" היה הפניה ל"איש זאב". לאחר מכן באותה שנה, ב-16 בנובמבר, הוחלט לשנות את שם הערך ל"אדם זאב" (ראה #שם הערך), מה שגרם לכך ששם הערך הנוכחי הוא "אדם זאב" וההפניה אליו היא "איש זאב". מקווה שהברתי. בברכה, גיברס - שיחה 11:55, 2 באפריל 2019 (IDT)
גיברס את זה הבנתי. לכן את דף ההצבעה שלא היתה על מחיקה שלא בוצעה מיותר. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 12:06, 2 באפריל 2019 (IDT)
לא כדאי למחוק את הדיון. אולי אפשר להעביר את הדיון לדף השיחה איש זאב תוך הסבר מפורט על מה שקרה. בברכה, גיברס - שיחה 12:07, 2 באפריל 2019 (IDT)
להעביר לדף השיחה זה בסדר, להשאיר את זה בדף הצבעה זה פשוט לא נכון. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 12:41, 2 באפריל 2019 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הבקשה בוצעה. תודה. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 14:12, 2 באפריל 2019 (IDT)