שיחת משתמש:Dovno

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

התחלתי להסיר[עריכת קוד מקור]

שלום דובנו ובוקר טוב!

1. הסרתי את כל הערות השוליים בערך ב.מ.וו i8 והוספתי הערות שוליים חדשות בעברית מאתר רכב ישראלי, אני מחפש כעת עוד הערות נכונות בעברית לכל הערכים שלי ואסיר את היישנות כמו שביקשת!

2. כרגע החונך שלי הוא גארפילד אך הוא לא עונה לי כבר שבוע מה אני עושה במקרה שהחונך שלי לא עונה (אני מאמין שיש לו סיבה) אבל מה אני יעשה בינתיים?

אשמח לתשובה יהונתן ~ דברו איתי ~ ערכים שכתבתי ~ י"ט בשבט ה'תשפ"א ~ 06:37, 2 בפברואר 2021 (IST)

שלום, יהונתן. מעולה שאתה מתקן את נושא הערות השוליים, ועוד יותר טוב שאתה גם מחפש מקורות חלופיים שכן בדקת אותם.
לגבי החונכות, לפעמים דברים מתעכבים למרבה הצער, כי כולם פועלים בוויקיפדיה בהתנדבות בזמנם החופשי. גם לי יש זמנים שלוקח לי כמה ימים להגיב לפניות אלי - פשוט תלוי בעומס. אנסה לתייג בעצמי את גארפילד כדי לראות אם יוכל לתת מענה. Dovno - שיחה 12:11, 2 בפברואר 2021 (IST)
אוקי אמתין בסבלנות תודה יהונתן ~ דברו איתי ~ ערכים שכתבתי ~ י"ט בשבט ה'תשפ"א ~ 16:11, 2 בפברואר 2021 (IST)
אגב תוכל להציץ ל-2 ערכים (ב.מ.וו i8 וב.מ.וו Z4) שהסרתי בהם את כל הערות השוליים ושמתי בהם חדשות בעברית שבדקתי אותם יהונתן ~ דברו איתי ~ ערכים שכתבתי ~ י"ט בשבט ה'תשפ"א ~ 16:47, 2 בפברואר 2021 (IST)
ערב טוב דובנו
כרגע יש לי כמה ערכים שאני רוצה להעביר אותם אבל גארפילד כרגע לא יכול לעבור עליהם וגם הוא לא עונה לי
אז כרגע אם 3 משתמשים ותיקים מאשרים לי להעביר אז אני יכול להעביר ערכים?
בתודה י.חדברו איתי!ערכים שכתבתי • כ"ב בשבט ה'תשפ"א • 18:53, 4 בפברואר 2021 (IST)

תודה רבה על ההערה שלך בדף שיחה שלי[עריכת קוד מקור]

אבל עם זאת, אני מרגיש שהמיזמים קצת מבלבלים אם כתוב שצריך ליצור דף של משהו מסוים, למה מוחקים שנייה אחרי שאני מכין אותו? צריך לסדר פה את המיזמים ממני, Axinosinety

שלום Axinosinety. למעט חריגים, רוב המיזמים בוויקיפדיה אינם מאורגנים באופן "רשמי" כשלהו. כל משתמש/ת יכולים לפתוח מיזם אם זה מתאים להם. לכן אם רשום במיזם כלשהו שחסר ערך כלשהו, זו לכל היותר דעתו/ה של יוצר/ת המיזם, ולא החלטה רשמית כלשהי של הקהילה.
אם כוונתך ספציפית לגבי הערך "שמאל ציוני", הערך לא נמחק אלא הועבר לטיוטה. תמיד כדאי לקרוא את דף השיחה לפני שכותבים ערך - במקרה זה מפורטת שם השתלשלות העניינים ומה ההליך הנחוץ כדי ליצור ערך זה מחדש. אם כוונתך ל-"בצע את הברקזיט", אני מציע להתייעץ עם TheDesertboy שמפעיל את המיזם. גם ערך זה לא נמחק (אלא עבר לטיוטה), אך במקרה זה כלל לא ברור לי למה יש כאן הצדקה לערך עצמאי (למרות הערך באנגלית - רוב הפירוט בו מיותר ומהווה רקע בלבד). Dovno - שיחה 14:38, 7 בפברואר 2021 (IST)
היי - לגבי בצע את הברקזיט זאת טעות שלי שהוספתי את הערך למיזם, אבקש סליחה מ{Axinosinety וכן ממך דונבו על האי נעימות - אם אתה חושש שיקרה דבר כזה פעם נוספת אז תפנה אליי, אני לא נושך וברצוני לעזור - מתנצל שוב על האי נעימות. בברכה רבה דזרטשיחה 14:40, 7 בפברואר 2021 (IST)

למה אין לי זכות הצבעה?[עריכת קוד מקור]

בדף המחלוקת של הכיבוש הישראלי של הגדה המערבית העברת אותי לפסקה של חסרי זכות הצבעה. מה הסיבה לכך? תזכורת - שיחה 22:35, 10 בפברואר 2021 (IST)

לפי בדיקה של הגאדג'ט, אין לך 100 עריכות במרחבי התוכן (כלומר מרחב הערכים והמרחבים המשיקים לו) ב-90 הימים שלפני פתיחת ההצבעה. כדי לא לסמוך באופן עיוור על הכלי, ספרתי כעת ידנית והגעתי ל-81 עריכות בתקופה זו. האם הגעת לספירה אחרת? Dovno - שיחה 23:37, 10 בפברואר 2021 (IST)

בקשר לכל ההתרעות על הזכויות יוצרים שקיבלתי בפרופיל שלי[עריכת קוד מקור]

מה אני אמור לעשות לגבי זה, למחוק את התמונות? ואם כן איך אני עושה את זה..? Axinosinety - שיחה 21:56, 11 בפברואר 2021 (IST)

ביקשתי את מחיקת התמונות בוויקישיתוף. כשמדובר בהפרות זכויות יוצרים, הם בדר"כ מגיבים מהר מאוד לבקשות כאלו ולכן סביר שיימחקו בשעות הקרובות ע"י מפעיל מערכת שם. אם יש שם עוד דברים שהעלית כשאתה לא בעל הזכויות, כדאי שתבקש בעצמך את מחיקתם. Dovno - שיחה 21:58, 11 בפברואר 2021 (IST)

שיחת משתמש:דגש/2021[עריכת קוד מקור]

תודה על ההגנה. נדמה לי שסימנת V ב"הגנה מדורגת". המשמעות של מה שעשית היא שאם יש בדף תבנית כלשהי היא גם תוגן, ולזה אין טעם (כרגע אין תבניות, אבל מי יודע מה אחליט לשים שם). כדאי שתבטל את הסימון הזה.

ואגב, יש כבר מסילת רכבת לאורך דף השיחה שלך? כי אם לא, כדאי לסלול (או לארכב). דגש חזק - שיחה 23:03, 14 בפברואר 2021 (IST)

אתה כאן? דגש חזק - שיחה 23:54, 14 בפברואר 2021 (IST)
דווקא לא סימנתי הגנה מדורגת. בדקתי עכשיו שוב והאפשרות לזה מופיעה אצלי באפור (כלומר - לא ריבוע ריק, ולא עם "וי" בתוך הריבוע). אני לא יכול לסמן וגם לא לנקות אותה. Dovno - שיחה 00:21, 15 בפברואר 2021 (IST)
טוב, כנראה זה באג תצוגה של העיצוב הישן ביחד עם הטופס החדש. בוויקימילון ה־V קופץ לי אוטומטית אחרי הפעלת ההגנה, אבל זה לא מפעיל לי הגנה מדורגת. זו כנראה בעיית עיצוב למפתחים.
תודה על הארכוב (90K זה גם הרבה, אבל ביחס ל־220 זה משמעותי), אולי עכשיו יהיה לך יותר קל לענות להודעות כשפונים אליך Face-smile.svg קריצה דגש חזק - שיחה 00:28, 15 בפברואר 2021 (IST)
אני נוטה להשאיר בדף השיחה דיונים מ-3 החודשים האחרונים. הזמינות שלי בתקופה האחרונה לא משהו, אבל מדי פעם אני יכול לתת פרץ של התעסקות במיזם. Dovno - שיחה 00:32, 15 בפברואר 2021 (IST)
מקווה שבנסיבות טובות. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! דגש חזק - שיחה 00:33, 15 בפברואר 2021 (IST)

טיוטת הפיר (סרט)[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת משתמש:Axinosinety#טיוטת הפיר (סרט)

לגבי "בייבי בון"[עריכת קוד מקור]

היי. קוראים לי שולי וישבתי שעות על גבי שעות על גבי שעות על ערך שנקרא "בייבי בון", שזה חנות למוצרי תינוקות ופעוטות (כדוגמת שילב וכדומה) ואתה מחקת אותה בטענת "פרסומת". רציתי לשאול: מה הייתה הבעיה בדיוק כדי שאוכל לתקן, כי מה ההבדל בין זה לשאר עסקים שהם גם (בין היתר) למטרת פרסומת? ו: איפה אוכל למצוא את כל הערך שנמחק? אשמח לעזרתך! שוליויקיפדיה (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

שלום שוליויקיפדיה. מחקתי את הערך כיוון שלפי דעתי מדובר היה בתוכן הרחוק מאוד מרף החשיבות האנציקלופדי המקובל לחנויות. יש שתי בעיות עיקריות: הנושא והתוכן. מבחינת התוכן, הדף הכיל פשוט פרסומת: ציטוטים של לקוחות מרוצים, פרטים לא אנציקלופדיים, וכו'). מבחינת הנושא - לא על כל עסק בעולם יש הצדקה לכתוב ערך אנציקלופדי. בדף שנמחק לא היה שום פרט המסביר מדוע לעסק המסויים הזה יש חשיבות אנציקלופדית מעבר לכל מאות אלפי (או מיליוני) החנויות האינטרנטיות האחרות הקיימות בעולם. אם בכוונתך להרחיב את הערך עם מידע נייטרלי ואנציקלופדי המראה מדוע דווקא לחנות זו יש חשיבות אנציקלופדית, אשחזר את הדף לטיוטה פרטית שלך להמשך העבודה. אך אם לא, אני לא רואה טעם בשחזור. אם מפעיל אחר סבור אחרת ממני אין לי התנגדות שישחזר, ולמען הסדר הטוב אבקש דעה נוספת מ-Lostam שאחראי אצלנו על נושא דיוני חשיבות.
בנוסף, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. בברכה, Dovno - שיחה 09:45, 24 בפברואר 2021 (IST)

היסטוריה של האנטומיה[עריכת קוד מקור]

שלום רב 1. הsakikku מכיל 40 לוחות וכתבתי מפורשות שאין שם ערך מיוחד לאנטומחה וצריך היה לדלות את המידע מהכתבים הרפואיים. 2. אמרתי שהמידע מגיע מתקופת חמורבי כלומר חמורבי היה לפני המאה ה11. 3. אוניברסיטה היא מושג שהיה ידוע כבר ביוון העתיקה: אפלטון יסד אוניברסיטה ואריסטו עם חזרתו לאתונה יסד אוניברסיטה!!זו אינה המצאה של ימי הביניים. 4. בוניפיקוס השביעי לא אסר דיסקציות, הוא אסר קטיעת איברים לשם סחר בעצמות. אם תקרא יותר מאוחר תראה שכתוב מפורשות שהוא לא אסר דיסקציות.It was not meant to impede human dissection 5. פרספקטיבה פרושה תצוגה תלת מימדית במשטח דו מימדי כלומר בשרטוט או ציור, לא מדובר בפיסול. עליך להיות מדוייק כשאתה פוסל מושגים. 6. פפירוס אדווין סמית מביא 48 מקרים של פגיעות ורק 6 מתוכן הן פגיעות עמוד שדרה וחוט שדרה והאחרים עוסקים בפגיעות ראש פנים וחזה עליון: y injuries which are described systematically from head to toe, except the scribe did not reach the abdomen and lower limbs תסתכל ברפרנס: Paraplegia 26 (1988) 71-82 if! 1988 International Medical Society of Paraplegia The Edwin Smith Surgical Papyrus: An analysis of the first case reports of spinal cord injuries אני כירורג במקצועי ומכיר קצת את הספרות הרפואית אשמח לדון איתך על הנקודות האלה. אריה Arar2 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

אני רואה שהדיון ממשיך, כראוי, בדף השיחה של הערך.
בנוסף, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. Dovno - שיחה 01:54, 27 בפברואר 2021 (IST)

לייוו אייריקסון[עריכת קוד מקור]

תודה רבה על הטיפול המהיר! 147.161.8.140 01:24, 27 בפברואר 2021 (IST)

קבוצת דרור[עריכת קוד מקור]

בנוסף להודעה הקודמת.. קבוצת דרור אכן מונה מאות אלפי עוקבים, הם מנהלים וניהלו לחברת yes הם עמודים וכו. סך כל העמודים שלהם מונים מאות אלפי עוקבים. זאת הכוונה... העמודים של ראש גדול בפייסבוק ובאינסטגרם מגיעים ל16k עוקבים, מחאת ערוץ הילדים לכ7k עוקבים, ויש להם עוד המון עמודים ומחאות... קבוצה של מחאת הזיהום בפייסבוק עם עשרות אלפי חברים ועוד

בפורומים כמו תפוז/ fxp / טלגרם, ניתן לראות בוודאות כי אכן יש שיח בקרב בני נוער בנוגע לקבוצה.

אני מכיר באופן אישי את הקבוצה, ועוקב אחריהם זמן רב, הם מנהלים להמון תנועות, אמנים, סדרות, חברות רשתות חברתיות על מנת ליצור שיח אחר. שיח מאחד... ישראליאמיתייי - שיחה 23:42, 27 בפברואר 2021 (IST)

את הדיון יש לנהל בדף השיחה של הערך. אולם לטענות על מאות אלפי עוקבים (כשלעמוד הפייסבוק שלהם פחות מ-5000) וכן על כך שהם ניהלו לחברת YES עמודים יש להביא מקורות מפורשים. Dovno - שיחה 00:49, 28 בפברואר 2021 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
בדקתי עד כמה וויקפדיה אמין , אכן כתבתי תוכן ללא משמעות , כל הכבוד על העשייה , זה חשוב לאנושות - לא פחות , המשך כך! Exampleabcd123 - שיחה 00:21, 1 במרץ 2021 (IST)

שלום דובנו[עריכת קוד מקור]

אני מבקש בבקשה רבה את דעתך על הפניה שיצרתי מארכיון האינטרנט העולמי לארכיון האינטרנט. אני חושב שההפנייה טובה וחשובה אבל יש מצב שעדיף בלעדיה. האם לדעתך נכון להשאיר אותה? אשמח אם תביע דעתך בדף השיחה שלה.

תודה וברכה לך,

אנונימי/ת לא חתם/ה

שלום. לא הבנתי את מטרת ההפניה החדשה. האם מישהו משתמש במונח "ארכיון האינטרנט העולמי"? אני לא מכיר שימוש כזה, גם לא באנגלית. Dovno - שיחה 12:07, 1 במרץ 2021 (IST)
אני אישית משתמש במונח או לפחות נכון לעשות כן כל עוד יש רק סמכות אחת כזו שמוכרת כ"עולמית" אבל אני מניח שאין רבים המשתמשים בו כיום. אני מאמין שנתקלתי במונח בעבר או שלפחות נתקלתי במונחים כגון world knowledge או universal לצד web archive; אולי הוטיתי לחשוב שיש קשר בגלל שהארכיון מארכב את אתרי ה world wide web. אולי באמת עדיף למחוק את ההפנייה ואם יש לך דרך לעשות זאת אתה מוזמן (לי זה באמת לא משנה).
תודה על דעתך בנושא !
בברכה, אנונימי/ת לא חתם/ה

שאלה[עריכת קוד מקור]

יש לי שאלה. איך יכול להיות שכל מפעילי המערכת התעלמו מהדרישה שלי לחסום את Gilgamesh? מקווה שמישהו יענה לי הפעם. --Mickey - שיחה • כ' באדר ה'תשפ"א • 12:29, 4 במרץ 2021 (IST)

לא היתה התעלמות - הבקשה נבחנה ונדחתה כי לא היתה עילת חסימה. Dovno - שיחה 13:49, 4 במרץ 2021 (IST)
סליחה!!! Gilgamesh שלח לי אזהרת סרק הרי לא חזרתי ובצאתי את אותה עריכה אז בשביל מה ההודעה. --Mickey - שיחה • כ' באדר ה'תשפ"א • 13:55, 4 במרץ 2021 (IST)
גם אם זו היתה אזהרת סרק זו לא היתה עילת חסימה. אבל, כאמור, האזהרה היתה במקום - חזרת על הכנסת תוכן שהובעה לו התנגדות ועשית זאת בלפחות שלושה ערכים שונים בטווח זמן של שבועיים. Dovno - שיחה 14:03, 4 במרץ 2021 (IST)

מישהו יצר ערך חסר תוכן[עריכת קוד מקור]

שלום דובנו, מישהו יצר ערך חסר תוכן בשם ירין אורון, בבקשה תמחק אותו. עידו כהןבואו נדבר • כ"א באדר ה'תשפ"א • 23:59, 4 במרץ 2021 (IST)

קורה. טיפלתי, תודה. בפעם הבאה, רצוי לבקש זאת בוק:במ. Dovno - שיחה 00:06, 5 במרץ 2021 (IST)

דני אבדיה וחברים[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהפעלת הגנה על הערך בראדלי ביל, שסובל מהשחתות של אוהדי דני אבדיה. ממליץ להפעיל את אותה הגנה גם על ראסל וסטברוק ווושינגטון ויזארדס שסובלים מאותה הבעיה. Eladti - שיחה 10:22, 8 במרץ 2021 (IST)

אחד כבר היה מוגן. הגנתי על השני. תודה, Dovno - שיחה 13:57, 8 במרץ 2021 (IST)

האם אתה יכול לבדוק את הערך שוב[עריכת קוד מקור]

משתמש:Axinosinety/Ghostemane

עשיתי 5 תיקונים והחניכה שרשמתי לה הודעה עשתה תיקון אחד בנוסף אני חושב שהערך מוכן Axinosinety - שיחה 13:29, 9 במרץ 2021 (IST)

הגבתי בדף השיחה של הטיוטה. Dovno - שיחה 13:46, 9 במרץ 2021 (IST)

שינוי השם של דגש חזק[עריכת קוד מקור]

שינית את השם גם במאשרי בוט ההסבה. זה לא טוב כי בוטים שהוא אישר בשם הישן בעבר יפלו עכשיו. צריך להשאיר את שני השמות. ולמה הוא משנה שמות כל הזמן? Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 18:16, 9 במרץ 2021 (IST)

החזרתי, תודה. Dovno - שיחה 18:20, 9 במרץ 2021 (IST)

חשוב מאוד[עריכת קוד מקור]

תקשיב, יש איזה משתמש אלמוני שכתובת ה-IP שלו היא משתמש:46.31.102.83 והוא משחית את הדפים ויוצר ערכי הבל. אני מתלונן עליו בוק:בקשות ממפעילים ואתם לא זמינים. עידו כהןבואו נדבר • פסח שמח! • כ"ח באדר ה'תשפ"א • 22:43, 11 במרץ 2021 (IST)

טופל. בסוף מגיעים לזה. קורה שמפעילים לא זמינים לכמה זמן ואין מה לעשות חוץ מלהתאזר בסבלנות. תודה על הניטור. Dovno - שיחה 23:11, 11 במרץ 2021 (IST)

יש עתיד-תלם[עריכת קוד מקור]

היי אני יכול להסביר יש עתיד-תלם אינה סיעה כבר בכנסת מאז שמשה יעלון פרש מהבחירות ופירק את הסיעה אז חשבתי לעדכן את הערך של יש עתיד-תלם Ofek the cool (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

באתר הכנסת עדיין רשומה סיעת "יש עתיד-תלם". יש לך מקור שהסיעה פורקה רשמית (ולא רק בהכרזות לעיתונים)? שים לב ש"פרש מהבחירות לכנסת ה-24" לא רלוונטי לצורך רישום הסיעות בכנסת ה-23. Dovno - שיחה 17:23, 14 במרץ 2021 (IST)

אולי תכתוב את דעתך[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה דובנו!
אבא שלי מעלה לסטטוס שלו וכך עוד 200 אנשים תמונה עם מסגרת מעוצבת וכמה דברי התחזקות ממשנת של רבי נחמן מברסלב כעת אבי רוצה להחליף את העיצוב ומעוניין בחוות דעת, אמרתי לו שאפתח סקר ונראה את דעותיהם של משתמשי ויקיפדיה. לכן אשמח שתצביע בדף משתמש:יהונתן חזי/סקר איזה עיצוב יותר יפה. אשמח לחוות דעתך! בברכה י.חדברו איתי!נ.נ.נ.נ.מ • ד' בניסן ה'תשפ"א • 21:40, 17 במרץ 2021 (IST)

כשאתה מתייג אותי, מין הנימוס הוא לתת לי את זכות התגובה, אז אני מגיבה כאן[עריכת קוד מקור]

שלום לך בהתייחס למה שכתבת כאן. תגובתך מראה שלא התעמקת בנושא והיית עסוק שוב פעם בלנזוף בי. אז לידיעתך:

 1. גארפילד החזיר את הדיון בחזרה ולא הסכים עם מחיקת הדיון על ידי דגש
 2. גארפילד נתן לי את הסעד שביקשתי והוא ביטול העריכה של גיברס מהארכיון שלי ששינתה את הדיון, משהו שדגש סרב לעשות, יתר על כן הוא שיחזר עורך אחר שביטל את העריכה של גיברס.
 3. למפעיל בניגוד למה שאתה ודגש חושבים אין זכות של אני ראשון שמטפל בנושא אז יש לי בעלות על הדיון ומה שאני מחליט זה קובע. יש מפעילים שונים עם דעות שונות, והנה עובדה שגארפילד טיפל בזה אחרת..
 4. דגש מאד פעיל ומאז זריז, והוא אץ רץ לטפל בפניות שלי, ולא משאיר הזדמנות למפעילים אחרים לטפל בנושא. ואז הוא מוחק את הדיון. הוא עושה זאת גם לאחרים לא רק לי. הוא פעל מאד לא נכון במקרה הזה. בדיוק כמו שכתבו רבים בדיון במפעיל נולד. דגש אימפולסיבי, לא שוקל את מעשיו וחסר מזג מפעילי. דגש כתב בסיכום מפעיל נולד כך: קראתי בעניין את הטענות שהובעו כאן, ואקח אותן לתשומת לבי. אני באמת קיוויתי שהוא לקח לתשומת ליבו, וקיוויתי שאוכל לכתוב בעוד חודשיים שטעיתי. אבל לצערי דגש מוכיח שוב ושוב שלא טעיתי. הוא אפילו איים עלי בחסימה וכתב: האבחנה שלך כלפי עוזי באינטליגנציה רגשית נמוכה עולה כדי אזהרת חסימה. אני כרגע לא נוקט צעד כלשהו, אבל זה עלול לקרות.דגש - שיחה 17:48, 22 במרץ 2021 (IST). (הערה: לא כתבתי שלעוזי יש אינטלגניציה רגשית נמוכה, כתבתי: כרגיל עוזי מראה שוב שאדם יכול להיות גאון במתימטיקה, אבל קלולס באינטלגנציה רגשית.) תגובתי אליו הייתה: "יאללה דגש, תחסום אותי. אם זה מה שאתה מבין מהסיפור הזה. אמרתי לך שעוזי נכנס לכל דיון שאני פותחת, ושולח אלי עקיצות שוב ושוב. אז במקום להעיר לעוזי, אתה מזהיר אותי? אז יאללה תחסום אותי. אראה בכך אות כבוד. חנה Hanay • שיחה • נשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 18:21, 22 במרץ 2021 (IST)".
  מה זה האיומים האלה בחסימה? אם הוא חשב שמה שכתבתי הוא בעייתי, יכול היה לפנות אלי ולבקש ממני להסיר את מה שכתבתי. כך עושה מפעיל שלא מחפש מהומות.
 5. באותו דיון שמחקת כתבו גם ביורוקרטים הם לא חשבו כמוך, אז אם אתה שולח נזיפות, למה לא זיכית גם את ביקורת וגארפילד בנזיפות?
 6. מכיוון שקיבלתי את הסעד שביקשתי והיא החזרת הארכיון שלי למצבו לפני העריכה של גיברס, התכוונתי בכל מקרה להסיר הבוקר את הבקשה מבקשות מפעילים. אבל אתה היית חסר סבלנות, וגם השתתפת בדיון הזה, וכתבת תגובה ארוכה, אז אל תשכח לשלוח נזיפה גם לעצמך.

ביזבזתי מספיק זמן ומילים על הדבר הזה שהיה נגמר בצ'יק צ'ק על ידי מפעיל אחר שהיה פשוט מבטל את העריכה של גיברס, וכותב לו שעליו להימנע מעריכות בארכיון, גם בלי חסימה. כה פשוט וכה קל. לא אגיב יותר בנושא זה. גם אם יהיו כאלה שיגיבו כאן ויבואו בריצה לנזוף בי שוב. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 06:00, 27 במרץ 2021 (IDT)

הי חנה, אענה לך בסעיפים
 1. אני חשבתי שדגש צדק במעשיו במחיקת הדיון, אבל כיוון שהתעקשת, וכל אחד אחר שיתעקש יקבל יחס זהה, נטיתי לקבל את בקשתך למרות שדף הבקשות אינו יכול לשמש כאחסניה לדיונים ארוכים. - הוא יכול לספוג עוד יום/יומיים לקבלת דיעה נוספת.
 2. הסעד שביקשת אינו תקין. אין שום נוהל שמאפשר לך לארכב תוכן ובכך "להגן" עליו מפני עריכות נוספות. אז למה קיבלת את בקשתך ממני? כיוון שנושא דפי הארכיון אינו מקובע בנוהל ברור, ובעיני יש להתחשב בארכיון שאורכב בזמן סביר בדומה לדף משתמש. אין לערוך אותו אלא במקרים קיצוניים, ובהסכמת העורך שהארכיון שלו. אולם זו רק השקפתי, היא אינה מקובעת בכלל שזכה לתמיכה בקרב הקהילה.
 3. כל שאר טיעוניך פה הם בגדר האשמות ונזיפות במפעילים שפעלו באופן תקין לחלוטין. הן פעולותיו של דגש והן של דובנו היו תקינות ונכונות. אם את תמשיכי לתקוף כל מפעיל שפועל אחרת מציפיותיך, בסוף נגיע למצב שאף אחד לא יטפל בבקשותיך, מהחשש שלא משנה מה נעשה את תתקיפי ותשמיצי אותנו. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 09:45, 27 במרץ 2021 (IDT)

מחיקת שני קבצי תמונה שהעליתי[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה מחקת שני קבצים שהעליתי: 1. סמליל ארגון "תורת לחימה". 2. תמונת רחפן של היישוב חרשה. בשני המקרים קיבלתי אישור לפרסום מהבעלים של הקובץ המקורי. במקרה השלישי (סמליל ברדק) לא קיבלתי אישור ולכן הסרתי את הקובץ. איך אפשר להחזיר את שני הקבצים שקיבלתי עבורם הסכמת היוצר וויתור שלו על זכויות היוצרים? Yehud830 - שיחה 23:31, 29 במרץ 2021 (IDT)

משתמש:Yehud830: פעל לפי ההוראות בויקיפדיה:OTRS. דגש - שיחה 13:23, 30 במרץ 2021 (IDT)

השחיתו את דף המשתמש שלך[עריכת קוד מקור]

אתה יודע שהשחיתו את דף המשתמש שלך? Eitanbb - הדלתא של הנילוס • תתייגו אותי! 18:31, 7 באפריל 2021 (IDT)

ראיתי. תודה על השחזור. Dovno - שיחה 19:03, 7 באפריל 2021 (IDT)

מדוע ההצבעה הייתה בניגוד לכללים[עריכת קוד מקור]

מדוע ההצבעה הייתה בניגוד לכללים? שני הצדדים במחלוקת לא הגיעו להסכמות. עתה זוהי רק משיכת זמן בעיניי.--Wizmann - שיחה 18:11, 8 באפריל 2021 (IDT)

פירטתי בדף השיחה של הערך, כולל ציטוטים מהמדיניות. הצבעה היא צעד אחרון לאחר שדיון לא הביא להסכמה אחרת. במקרה הזה הדיון רק החל. במדיניות כתוב במפורש ש"הצבעה שתיפתח ללא דיון משמעותי לפני כן בדף השיחה - תימחק". כמו כן, רק עורך בעל זכות הצבעה יכול לפתוח הצבעת מחלוקת. Dovno - שיחה 18:18, 8 באפריל 2021 (IDT)

נחיצות הדף "ביקורת על טבעונות"[עריכת קוד מקור]

שלום רב Dovno. ברצוני למחות על הנחיצות של הערך "ביקורת על טבעונות" בשל חוסר הערך האנציקלופדי שלו. ראשית, כפי שהויקיפדים לא ראו צורך בדף מיוחד המתאר את הביקורת על הסביבתנות, או הביקורת על הקומוניזם לצורך הדוגמה, אלא רשמו את טענות המתנגדים באותו הדף - כך לדעתי יש לעשות עם הביקורת על הטבעונות, שמקומה בערך המקורי של הטבעונות. שנית, הערך עצמו כתוב בצורה לא אנציקלופדית. לצערי הוא פשוט כתוב רע. הוא מוטה מאוד לצד מסוים ואינו מציג את הנושא בצורה אובייקטיבית. כמו כן ה"עובדות" בערך לא מבוססות ורובן גם לא מדויקות או רלוונטיות (האם ציון טבעונים שמאכילים את חיות המחמד שלהם באוכל טבעוני הוא ביקורת עניינית על הטבעונות או דמגוגיה?). אני מודה שניסיתי לתת "שיפוץ" לערך ולהציג את תשובות הטבעונים לביקורת זו, אך חטאתי בחטא היוהרה. אין זה מקומה של ויקיפדיה להוות כר פורה לדיונים ודיבייטים. במידה וישנו ארגון המקדם ביקורת על טבעונות, יותר מראוי לכתוב עליו בויקיפדיה ולרשום את כל אותן ביקורות בערך שנכתב עליו, אך כל עוד לא נוצר ערך כזה, ניתן בהחלט להסתפק בתוספת לערך "טבעונות" תחת הכותרת "טענות המתנגדים". על כן אני מבקש בכל לשון של תחינה, כי תשקול מחיקת דף זה ואיחוד תוכנו עם הערך "טבעונות". TheWikiBuilder - שיחה 12:54, 9 באפריל 2021 (IDT)

המקום לדון על כך הוא דף השיחה של הערך. ההחלטה על מחיקה או על איחוד אינה שלי. כדי ליזום מחיקה צריך שמשתמש בעל זכות הצבעה יפתח דיון חשיבות. כדי להציע איחוד לא צריך זכות הצבעה ויש לפעול לפי הנוהל וק:איחוד. Dovno - שיחה 00:06, 10 באפריל 2021 (IDT)

יחיאל גרנטשטיין[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה, בכתיבת הערך "יחיאל גרנטשטיין" לא עשיתי העתק הדבק אלא עשיתי ניסוח חדש וגם הוספתי מידע שידוע לי. האם אוכל לעשות ניסוח חדש בגרסה שלא רואים שמגיע מאותו דף? תודה מראש, 1936 Mordechai - שיחה 21:48, 10 באפריל 2021 (IDT)

אין בעיה ליצור את הערך אם הניסוח יהיה לגמרי מקורי שלך - כלומר לא לקחת משהו שמישהו אחר כתב ולשנות מילה פה ומילה שם (כי אם זה מבוסס על טקסט קודם של מישהו אחר, אפילו אם שינית פה ושם ניסוחים, לכותב המקורי עדיין יש זכויות יוצרים, כמו שאם אתה מתרגם ספר אתה לא יכול להפיץ אותו ללא אישור הסופר המקורי כי התרגום שלך הוא יצירה נגזרת). Dovno - שיחה 23:33, 10 באפריל 2021 (IDT)
הבנתי. אז אעשה חדש בטיוטה. 1936 Mordechai - שיחה 00:04, 11 באפריל 2021 (IDT)
משתמש העביר את הדף. תודה. 1936 Mordechai - שיחה 16:21, 11 באפריל 2021 (IDT)

ארכוב[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת משתמש:זים הפולש#ארכוב

הגנה על ערך[עריכת קוד מקור]

היי, אשמח אם תשים הגנה חלקית על הערך מקיף מילאנו.

סיבה: עריכות והוספת מידע לא רלוונטי של משתמשים אלמוניים ומלחמות עריכה.

תודה מראש, ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 17:26, 22 באפריל 2021 (IDT)

השחיתו את הערך! ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 20:57, 22 באפריל 2021 (IDT)

לא ראיתי השחתה אלא חוסר הסכמה על האם תוכן מסויים מתאים או לא מתאים להיות בערך. היו שם כמה עריכות וביטולים, אבל מתוך כולם ראיתי רק משפט יחיד שאפשר להגיד עליו שזו חזרה על עריכה. אם העריכות של משפט זה (או אחרים שבוטלו) יחזרו, אפשר יהיה להגן מסיבה של מלחמת עריכה (ולא של השחתות). בכל מקרה, אם יש מחלוקת על תוכן או ניסוח ראוי לדון עליה בדף השיחה של הערך.
ובאופן כללי ולפעם הבאה, אם יש מלחמת עריכה או השחתה המקום לבקש הגנה בדף וק:במ. Dovno - שיחה 00:56, 23 באפריל 2021 (IDT)

היום ראיתי השחתה של משתמש אנונימי בה הוא הוסיף מידע שגוי בכוונה, אני חושד שמדובר בבובת קש של שירן לרב. ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 12:18, 23 באפריל 2021 (IDT)

נראה כהשחתה בודדת, אך בכל מקרה אני רואה שהופעלה הגנה. לא ברור לי למה אתה חושב שמדובר בשירן לרב - לא ראיתי כל דמיון באופי העריכות. Dovno - שיחה 13:29, 23 באפריל 2021 (IDT)
קודם כל מדובר בהחדרת מידע כוזב באופן מכוון (דבר שלפי הרשום בדף המשתמש שלה הוא תחביב אהוב עליה המאפיין מאוד את עריכותיה, חוץ מזה שגם כתובת ה-ID דומה ברמה מחשידה ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 14:34, 23 באפריל 2021 (IDT)
הינה, זו הכתובת שהשחיתה:2a02:ed0:6d63:e700:f5ec:7d63:847c:5fe1
זו אחת מהכתובות שבעזרתה היא השחיתה:2A01:73C0:602:B2F0:D001:38D4:4B4D:8644ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 14:42, 23 באפריל 2021 (IDT)
ומה הקשר בין העריכות משתי הכתובות האלו? Dovno - שיחה 15:59, 23 באפריל 2021 (IDT)
הכתובת הראשונה זו הכתובת שהשחיתה בערך שכתבתי והכתובת השנייה זו כתובת שהיא השתמשה בה בעבר וכבר נתפסה, הכתובות האלה דומות ברמה שזה כבר מחשיד תוספת לעובדה שמה שנעשה מהכתובת שהשחיתה בערך שכתבתי זה בדיוק מה ששירן נוהגת לעשות כאשר היא משחיתה ערכים ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 16:47, 23 באפריל 2021 (IDT)
שוב: מה לדעתך דומה בין עריכות הכתובות האלו? אני לא רואה שום קשר או דמיון, ולו הקלוש ביותר. Dovno - שיחה 17:05, 23 באפריל 2021 (IDT)
אמרתי כבר יותר מפעם אחת, צורת ההשחתה, שירן נוהגת להשחית בכך שהיא מוסיפה מידע שגוי לערכים וזה בדיוק מה שהעורך/ת בכתובת שאני חושד בה עשה. ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 17:44, 23 באפריל 2021 (IDT)
(א) שירן זה "הוא" ולא "היא". (ב) "הוספת מידע שגוי" מאפיין כמעט כל משחית באשר הוא. כאמור: אין כאן שום דמיון באופי העריכות ולא בסוג הערכים. Dovno - שיחה 17:55, 23 באפריל 2021 (IDT)
למה מה סוג הערכים שבדרך כלל הוא משחית? ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 18:41, 23 באפריל 2021 (IDT)
עדיף לא לכתוב על כך בגלוי, ועצם המשך ההתעסקות בכך כאן מזיקה. אם אתה מעוניין, תוכל לבחון את הערכים שהוא פעל בהם ולראות שאין שום דמיון למקרה הנוכחי. בכל מקרה, עדיף לא לקפוץ למסקנות באשר לזהות משתמש זה או אחר. יש מנטרים שמתמחים בזיהוי משחיתים ו/או טרולים מסויימים וזאת על בסיס היכרות טובה מאוד עם אופי העריכות שלהם. Dovno - שיחה 09:53, 27 באפריל 2021 (IDT)

טוב ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 12:54, 27 באפריל 2021 (IDT)

ג'ורג' פלויד[עריכת קוד מקור]

היי

לפי הכתבה ב-BBC, אמנם העונש ה"רגיל" הוא בסביבות ה-150 חודשי מאסר (12.5 שנים), באופן תיאורטי הוא יכול להגיע עד 75 שנות מאסר. כלומר העונש המירבי על כל הרשעה הוא מצטבר. נילס אנדרסן - שיחה - צאו להתחסן - הבריאות לפני הכל! 00:06, 23 באפריל 2021 (IDT)

יש לך מקור לפיו זה במצטבר? אני ראיתי כבר שני ניתוחים שונים של משפטנים (באנגלית כמובן) שם הסבירו שלפי החוק המקומי העונש לא יכול להיות מצטבר כשהוא על אותה עבירה (אף אם הרשיעו לפיה במספר סעיפים שונים), ולכן הוא חייב להיות לפי החמור מבין הסעיפים. Dovno - שיחה 00:52, 23 באפריל 2021 (IDT)
קראתי את הכתבה של ה-BBC. נראה שהם אכן מעלים את האפשרות לעונש מצטבר, אבל מהניסוח שלהם לא ברור לי אם זו בוודאות אפשרות אמיתית במקרה זה, שבו שלושת ההרשעות הן בעקבות אותה פעולה יחידה (הניתוחים שאני ראיתי היו של משפטנים אמריקאיים ולא בריטים, אנסה למצוא אותם שוב). Dovno - שיחה 00:59, 23 באפריל 2021 (IDT)
הנה: לפי ה-CNN, העונש יכול להיות במצטבר רק אם שלושת סעיפי ההרשעה היו מתייחסים לפעולות שונות של שובין, אך כיוון ששלושתם מתייחסים לפעולה אחת שלו, העונש המקסימלי התאורטי כרגע הוא 40 שנים (לפי הסעיף החמור מבין השלושה), כשההמלצה במקרה של הרשעה ראשונה היא 12.5. Dovno - שיחה 01:02, 23 באפריל 2021 (IDT)
אמנם יש הערה בסוף לגבי איחוד אפשרי (מה שנשמע לי מוזר... מה ההגיון בלשפוט רוצח בשלושה סעיפים שונים אם אין לזה השפעה על העונש?), אבל היא לא מחייבת. 12.5 שנים הוא אכן העונש הממוצע מבחינה סטטיסטית להרשעה ראשונה לרצח מדרגה שנייה (ראה את הטבלה למעלה).
ממה שאני הבנתי, כשהם כותבים for each זה מרפרר לכל הרשעה מבין השלושה (for both second-degree and third-degree murder is 12 1/2 years ... years for each), כלומר זה 12.5 שנים בממוצע על כל עבירה מבין עבירות הרצח (כשמצד שני, יש הרבה מאוד טיעונים להחמרה בעונש במקרה הזה) + עבירת ההריגה שהיא עוד 4 שנים בממוצע. כלומר, מההסבר שלהם נראה שהעונש בהחלט יכול להיות עונש מצטבר, למרות הנטייה (המוזרה) לאחד אותם. Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! נילס אנדרסן - שיחה - צאו להתחסן - הבריאות לפני הכל! 02:56, 23 באפריל 2021 (IDT)
ראה את הסרטון בראש הכתבה מה-CNN אליה קישרתי. שם מסבירים במפורש שעונשים מצטברים לא רלוונטיים במקרה המסויים הזה כי שלושת הסעיפים מתייחסים לאותה פעולה אחת. החוק אוסר להטיל יותר מעונש אחד על עבירה אחת וכאן יש פעולה עבריינית אחת, שפשוט תואמת למספר סעיפים בחוק. יש כאמור עוד סרטונים בהם נתקלתי המסבירים זאת.
ודרך אגב 12.5 אינו הממוצע - זה מתוך טבלה רשמית של הנחיות לשופטים במינסוטה. אז לשופט יש שיקול דעת, אך ברוב המקרים הולכים לפי ההמלצות הרשמיות של המדינה, שבמקרה זה הן 12.5 שנים על הרשעה ראשונה בעבירה זו. אך כמובן שהשופט יכול להחליט שיש כאן נסיבות מחמירות (נעשה תוך ניצול מרות, לנגד עיני ילדים קטנים ועוד) ולהגדיל את העונש בהתאם (עד 40 שנה). Dovno - שיחה 13:25, 23 באפריל 2021 (IDT)
אכן, אתה צודק, מקריאה שנייה אני נוכח שזו אכן הנחיה ולא ממוצע כפי שחשבתי קודם. כלומר, השופט צריך לתת עונש שנע בין 128 ל-180 חודשי מאסר (10.66 עד 15 שנים), אבל הוא יכול לקבוע שיש נסיבות מחמירות (וזה כנראה מה שיקרה במקרה הזה), ואז אפשר להגיע ל-40 שנים. מעניין לשים לב גם לדף 2 בדף ההנחיות: העונש קצוב מראש ל-2/3, כלומר בפועל הוא 85.33-120 חודשי מאסר (בערך 7-10 שנים), אלא אם כן הוגדר שהוא לא ישתחרר מוקדם. תודה על המידע, זה מעניין מאוד. נילס אנדרסן - שיחה - צאו להתחסן - הבריאות לפני הכל! 14:13, 23 באפריל 2021 (IDT)


טרור הטיקטוק[עריכת קוד מקור]

שלום, הורדת מקרים מהערך בטענה שלא מדובר בטרור או אלימות. אם תקרא את הגדרת הנושא תראה שפגיעה בסמלים יהודים וישראלים כלולה בנושא. לכן ודאי שאירוע השחתת הדגל עונה למקרה. נהג ההסעות מכריח ילד להשפיל את עצמו האם זאת לא אלימות? להפיץ סרטון של משחק שבו רוצחים חרדי זו וודאי קריאה לאלימות נגד יהודים. אבקשך להחזיר את המקרים האלו לערך.--מאגמה - שיחה 11:14, 27 באפריל 2021 (IDT)

המקום לדון על כך הוא בדף השיחה של הערך. אתה טוען שזה כלול בהגדרה שאתה ניסחת, אך צריך קודם להגיע להסכמה על מהי אותה הגדרה. (ולא כתבתי שלא מדובר באלימות אלא שלא מדובר במקרים של "תקיפות אלימות") Dovno - שיחה 11:23, 27 באפריל 2021 (IDT)
מה זה משנה שאני ניסחתי, הערך לא היה קיים לפני שכתבתי אותו. אם יש לך בעיה אם ההגדרה תדון בה בדף הדיון. אל תמחק דברים שעונים על ההגדרה הקיימת.--מאגמה - שיחה 11:31, 27 באפריל 2021 (IDT)
ההגדרה בערך היא (א) מחקר מקורי, ו-(ב) משתנה מיום ליום מרגע לרגע. כשתהיה הסכמה בדף השיחה על מהי ההגדרה אפשר יהיה לראות אם פרט זה או אחר עונים עליה. Dovno - שיחה 11:35, 27 באפריל 2021 (IDT)
אז בינתיים תחזיר את מה שמחקת כי לא הוחלט על הגדרה אחרת. ההגדרה הקיימת מאוד ברורה והיתה ברורה לפני המחיקה--מאגמה - שיחה 11:46, 27 באפריל 2021 (IDT)
כשתהיה על זה הסכמה בדף השיחה. את התוספת של "פגיעה בסמלים" הכנסת להגדרה אתמול בצהריים. נא לספק מקור חיצוני להגדרה בניסוחה זה. ואבהיר: ההגדרה עצמה אינה חלק שום גרסה יציבה ומצריכה, כמו כל דבר בוויקיפדיה, להיות מגובה במקורות איכותיים חיצוניים. Dovno - שיחה 11:52, 27 באפריל 2021 (IDT)
הרבה דברים נכתבו בשלושה ימים האחרונים כך טיבו של ערך בהקמה.
עשית טעות ובמקום לסיים אותה אתה רוצה שאני אוכיח בשיחה ומקורות שמה שכתוב הוא נכון למרות שהטעות נעשתה לפני הצורך בהוכחה. מעניין.--מאגמה - שיחה 11:58, 27 באפריל 2021 (IDT)
ועכשיו אתה מעמיק את הטעות ומוחק את ההגדרה שהיתה קימת לפני הטעות. מדהים--מאגמה - שיחה 12:03, 27 באפריל 2021 (IDT)
כל דבר בוויקיפדיה צריך להיות לפי מקורות. ודאי שהגדרה של נושא. וחלק מ"טיבו של ערך בהקמה" זה גם שיש אי הסכמות על מה כן ומה לא מתאים לערך ומה שעושים זה דנים על כך בדף השיחה ומנסים להגיע להסכמה, ובזמן הדיון לא משאירים במרחב הערכים תוכן שבמחלוקת.
נסה לקרוא שוב את מה שכתבת כאן, אך בכל מקום שכתבת "טעות" תקרא במקום: "שינוי ממה שלדעתי האישית מתאים כאן". Dovno - שיחה 12:06, 27 באפריל 2021 (IDT)
התיזמונים שלך לא מאפשרים להפוך את הטעות למילים שהיית רוצה שיכתבו שם.--מאגמה - שיחה 12:10, 27 באפריל 2021 (IDT)
אין לי מושג למה התכוונת בתגובה זו. נסה לנסח מחדש. Dovno - שיחה 12:14, 27 באפריל 2021 (IDT)
התיזמונים והמעשים שלך לא מאפשרים להפוך את הטעות למילים שהיית רוצה שיכתבו במקום הטעות. הלכתי לקראתך והצעתי שתפתח דיון על ההגדרה אחרי שטעית ומחקת מקרים מהערך בלי סיבה ראויה, ואז אתה מוחק את ההגדרה שסותרת אותך. כזה דבר עוד לא ראיתי. --מאגמה - שיחה 12:10, 27 באפריל 2021 (IDT)
אין לי מושג מה לדעתך הן "המילים שהייתי רוצה שיכתבו", כי לא התייחסתי לשום דבר מסויים שהייתי רוצה שיהיה כתוב בערך. ושוב: אם תחליף בתגובות שלך כאן את המילה "טעות" ל"שינוי ממה שלדעת מאגמה רצוי שיהיה כתוב" אז אולי תבין את הבעייתיות בתגובות שלך. אתה מבלבל בין הדעה האישית שלך לאמת אבסולוטית של הגדרת הערך שכביכול מוסכם שהיא נכונה וכל שינוי ממנה הוא בהכרח "טעות". Dovno - שיחה 12:25, 27 באפריל 2021 (IDT)

האי ברחוב הציפורים[עריכת קוד מקור]

זה מה שרשום בעלילה ומכיון שקראתי את הספר ואת התקציר שלו אני זוכר מה היה רשום אך מכיון שאיני יודע מה מותר לי לעשות עם זה אני פונה אלייך, זה מה שרשום: "אלכס הוא ילד יהודי בן 11 בשואה, שמסתתר בבית הרוס ברחוב בגטו בפולין, שדייריו שולחו ממנו והשאירו אחריהם כמעט את כל רכושם. כנגד כל הסיכויים אלכס מתחמק מהסלקציה, וכמו שהורו לו אביו וחבריו, הוא מתחבא בבית מספר 78 ברחוב הציפורים. הבית ההרוס נמצא סמוך לגבול בין הגטו לבין האזור הפולני, ומבעד לפתח האוורור שבפינת המסתור שלו יכול אלכס לצפות בנעשה בשכונה הפולנית. עליו להמתין שם, ולחכות בסבלנות לאביו שהבטיח שיחזור בעוד כמה ימים. אך הימים הופכים לשבועות, והשבועות לחודשים, ובזמן הזה עוברים על אלכס מאורעות רבים.

היישר מתוך לבו של אלכס מתאר אורלב כיצד ילד אחד מגייס לבדו את כל כוחות הנפש כדי למצוא אוכל, מיטה, מקלט וגם חבר, בדמותו של עכבר לבן נאמן. הוא מוצא בבית גם מספר ספרים, בהם רובינזון קרוזו שמסייעים לו להעביר את זמנו. ממקום מחבואו אלכס רואה עולם אלים וחסר היגיון, עולם שהשתגע, עולם שחרב, והוא ממשיך בחוכמה ובאומץ רב במלאכת הישרדותו."

אומנם יכול להיות שהחלק הראשון לא מועתק אבל החלק השני מועתק לגמרי, מילה למילה וזה ברור מה לעשות עם זה? ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 17:34, 27 באפריל 2021 (IDT)

זו אכן הפרת זכויות יוצרים. גם שאר המשפטים שלא מועתקים מילה במילה בבירור מבוססים על הניסוח המקורי ששונה מעט. יש לשכתב את כל פרק תקציר העלילה בניסוח מקורי. Dovno - שיחה 08:54, 29 באפריל 2021 (IDT)

לתשומת לבך[עריכת קוד מקור]

היי, ראיתי בדף המשתמש שלך שבעתיד תרצה לכתוב את הערך איש הנצח (סרט). אני רק מסב את תשומת לבך שהערך כבר תורגם, ושמו איש הנצח (סרט, 1986). חוץ מזה, Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! ניב - שיחה 23:33, 28 באפריל 2021 (IDT)

תודה. זה משהו שרשמתי לעצמי לפני הרבה מאוד זמן כשהופתעתי לראות שאין עדיין ערך כזה. Dovno - שיחה 08:53, 29 באפריל 2021 (IDT)

טיוטה:סלים גזלה[עריכת קוד מקור]

היי, האם ההגנה לא צריכה להיות מופעלת על יצירה מחדש של סלים גזלה? אלעדב. - שיחה 08:46, 29 באפריל 2021 (IDT)

הפעלתי הגנה על הטיוטה מפני העברה. אפשר גם באמת להגן על הערך מפני יצירה. Dovno - שיחה 08:54, 29 באפריל 2021 (IDT)

חנן הגנן[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת משתמש:Lolo2233#חנן הגנן