שיחת משתמש:Bilbomatan

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

רעיונות לערכים[עריכת קוד מקור]

הרפתקאות תום בומבדיל[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף הרפתקאות תום בומבדיל. הסיבה לכך היא: מפורט בערך הרלוונטי. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, בריאן - שיחה 11:40, 26 באפריל 2016 (IDT)

רוני ונומי והדב יעקוב[עריכת קוד מקור]

שלום בילבו מתן, תודה על כתיבת הערך רוני ונומי והדב יעקוב. אנא ראה את התיקונים שעשיתי בערך - אין צורך ליצור כותרת נפרדת לכל דמות (כלל אצבע - יוצרים כותרת רק כשיש יותר משתי פסקאות על נושא מסוים). כמו כן לא מציינים בערך דעות של הכותב ("החרוזים בסיפור מאוד טובים"), כי אולי לדעת אחרים החרוזים לא טובים. בברכה, ערן - שיחה 12:48, 14 במאי 2016 (IDT)

ראו גם[עריכת קוד מקור]

הי. ראיתי שהוספת "ראו גם" לכמה ערכים. מקובל שמוסיפים ראו גם רק ערכים שלא הוזכרו בערך עצמו. כך למשל בערך סארומן, כל הערכים שהוספת, מקושרים כבר עצמו, אז אין צורך להפנות את הקורא אליהם שוב.
דבר שני, טכני יותר. כשאתה רוצה לעשות רשימה של פריט אחד בכל שורה, מומלץ להשתמש בסימן כוכבית (*). כשאתה שם את זה בתחילת שורה, זה אוטומטית יוצר שורה חדשה לכל פריט. לדוגמה:

  • פריט ראשון
  • פריט שני
  • וכו'
  • בהצלחה, בריאן - שיחה 08:09, 26 במאי 2016 (IDT)

תודה רבה בריאן. Bilbomatan - שיחה 08:11, 26 במאי 2016 (IDT)

שני דברים נוספים, אתה לא צריך להוסיף {{משוב}} כשאתה כותב בדפי שיחה. הדבר הזה נועד רק לכאלה שממש משתמשים בכלי המשוב של ויקיפדיה, ואז הקוד הזה נוצר אוטומטית.
דבר שני, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה שאליה אתם מתייחסים, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. בריאן - שיחה 08:42, 26 במאי 2016 (IDT)
אני יודע ששמים נקודותיים, אבל תודה על זה שהזכרת לי. Bilbomatan - שיחה 11:43, 26 במאי 2016 (IDT)

איחוד הערכים של גמדי ההוביט[עריכת קוד מקור]

מכיוון שהגמדים בהוביט הם יחסית דמויות משניות וקטנות, אך תורמות לעלילה כקבוצה, אז לפי דעתי כדאי לאחד את כל הערכים שלהם לערך אחד אשר יכלול פיסקה על כל גמד, במקום הערכים שכתבת? מה אתה חושב? אולי תחת השם 13 הגמדים מההוביט או משהו כזה. Yotamsvoray - שיחה 17:05, 15 ביוני 2016 (IDT)

נשמע לי רעיון מצוין! אולי כדי כדי לקרוא לערך גמדי המסע לארבור. Bilbomatan - שיחה 17:09, 15 ביוני 2016 (IDT)
האם יש להם שם כלשהו בספר? איזה שם לקבוצה של הגמדים? אולי אפשר גמדים בספר ההוביט, כמו שיש בערכים באנגלית. אם אני זוכר, הם קוראים לעצמם בספר "Thorin's Company", אולי תחת השם הזה? Yotamsvoray - שיחה 17:15, 15 ביוני 2016 (IDT)
בתרגום לעברית "Thorin's Company" יהיה משהו כמו "חבורת תורין" לפי דעתי זה שם מתאים אפשר לבנות אותו כמו הערך הזה. Bilbomatan - שיחה 17:24, 15 ביוני 2016 (IDT)
רעיון טוב. נראה לי שהשם חבורת תורין הוא שם טוב, ואפשר בו לפרט על כל דמות בפסקה. זה נראה לי רעיון טוב. Yotamsvoray - שיחה 21:18, 15 ביוני 2016 (IDT):צריך :::::לזכור לא לאחד את תורין צינת-אלון לערך "חבורת תורין".Bilbomatan - שיחה 15:27, 28 ביוני 2016 (IDT)
סליחה, התבלבלתי: בתרגום לעברית Thorin's Company היה תורין ושות' ולא חבורת תוריןExclamation-orange.svg Bilbomatan - שיחה 15:27, 3 ביולי 2016 (IDT)
אולי כדי לא לבטל את באלין הערך שלו מספיק ארוך והוא גמד מספיק חשוב.Bilbomatan - שיחה 15:38, 13 ביולי 2016 (IDT)
כמו שרואים לפני כמה שבועות פרסתי את הערך בשם תורין ושותפיו.Bilbomatan - שיחה 05:17, 15 בנובמבר 2016 (IST)

חרב שש האצבעות[עריכת קוד מקור]

היי. סחתיי'ן על תחומי העניין שלך, אך אתה דרוש בדחיפות לשכתב, לערוך, ולפשט את הערך הנחמד הזה. זאת בנוסף לעיצוב מחדש של הערך שכעת הוא לא ממש נוח לעיניים. תהנה! בברכה, Eli - שיחה 06:13, 7 באוגוסט 2016 (IDT)

תודה, אין הרבה ערכים על חפצים בידיוניים כך שאין לי הרבה דוגמאות אשמח שתערוך בערך הזה, בברכה bilbomatan.Bilbomatan - שיחה 07:05, 8 באוגוסט 2016 (IDT)
Good MorningFace-smile.svg! אוקיי, בא נתחיל מהפרטים העיקריים ונעבור לכלל. הבעייה העיקרית כעת שזהו ניסוח שאיננו אינציקלופדי בעליל, סביר להניח שאתה יודע להתנסח.. מאחר ולעולם (מדע בדיוני נמצא בתחתית הגרף של תחומי העניין שלי..) לא נתקלתי בחרב הזאת, אני חושש שעריכתי תזיק כמו שהיא לא תועיל. אני מבטיח שאם תשמיט או לחילופין תערוך חלקית חלק מהערך אני ישפץ אותו עד היסוד. Enjoy the country I loved! בברכה, Eli - שיחה 07:54, 8 באוגוסט 2016 (IDT)
תודה, אך אני מתפלא שלא שמעת על החרב הזו משום שאיניגו מונטויה (אשר הוא מפורסם מאוד בעיקר בגלל משפטו המוכר בידי אנשים רבים) הוא בעליה. אבל לא הייתי קורא לזה בדיוק "מדע בדיוני" זה יותר "פנטזיה". בברכה Bilbomatan Bilbomatan - שיחה 02:14, 12 באוגוסט 2016 (IDT)
אשמח אם תערוך את הערך כעת אני קצת תקוע איתו, אם תוכל לנסח אותו אענה על שאלה שלך בשביל שתוכל לערוך אותו.Bilbomatan - שיחה 03:48, 14 באוגוסט 2016 (IDT)


הי bilbomatan! כפי שראית, הערך שלך נמחק למרות שהיו הרבה אנשים (כמוני וכמוך) אשר הצביעו בעד. אל תכך את זה אישית, זה קורא לכולנו, שנמחק ערך שעבדנו עליו הרבה זמן. מקווה לראות עוד ערכים רבים שלך אשר יישארו ויעזרו לאנשים רבים. בהצלחה, חבר ! Face-smile.svg Yotamsvoray - שיחה 19:51, 4 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה, בברכה Bilbomatan - שיחה 00:24, 5 בספטמבר 2016 (IDT)
אמנם מעט באיחור.. אבל חשוב לי להבהיר לך שויקיפדיה זקוקה לאנשים כמוך! לצערי ציפור הנפש שלי נפגעה כבר 3 פעמים אבל לא נשברתי, והמשכתי הלאה. ברכות בהמשךFace-smile.svg!! בברכה, Eli - שיחה 02:45, 14 באוקטובר 2016 (IDT)

תודהBilbomatan - שיחה 03:19, 14 באוקטובר 2016 (IDT)

הצרחה[עריכת קוד מקור]

שלום בילבו מתן, שני דברים: א. תרגום של השם באנגלית בתחילת הערך מוסיפים רק כאשר מקור המילה, השם או המונח הוא באנגלית. אין צורך לתרגם כל מילה לאנגלית. ב. האם יש לך מקור לכך שרק המלך צריך לא לזוז כדי שתתאפשר הצרחה? לפי מה שאני זוכר גם הצריח. כרגע אני משחזר את העריכה (לגרסה היציבה שלפני השינוי), אם יש לך מקור אנא הבא אותו, אם אין נתייעץ עם משתמשים נוספים. שיהיה יום\לילה\הזמן-עכשיו-בארצות-הברית טוב נתנאל - שיחה 02:38, 11 בדצמבר 2016 (IST)

שלום נתנאל, נהוג לתרגם את שם הערך לשפה המקורית או לאנגלית (ראה אסטריקס, לוק סקיווקר, צרפת, ק"ס לואיס ועוד ערכים רשומים בדיוק ככה).
לגבי ההערה השנייה אנסה למצוא מקור בזמן הקרוב.Bilbomatan - שיחה 02:51, 11 בדצמבר 2016 (IST)
הדוגמאות שהבאת הן שמות, ולפיכך תורגמו או תועתקו משפה זרה ולכן יש להביא את המקור. לעומת זאת הצרחה היא מילה שאין לה שום בסיס באנגלית, לא לשונית ולא היסטורית, ובמקרה כזה לא נהוג לתרגם. אנחנו לא מילון עברי אנגלי, התרגום נועד רק להביא את המקור למילה, ולכן הוא מופיע בשפות שונות ולא רק באנגלית (ראה פילוסופיה, יוליוס קיסר, בל אפוק) ובהמון מקרים לא מופיע בכלל (מבחר אקראי: בני בגין, בני ברק, תגלית, רץ (שחמט), עיתון, ריצה). נתנאל - שיחה 13:30, 11 בדצמבר 2016 (IST)
שלום, כמו שהראת שלושת דוגמאותיך הראשונות כתובות כמו שאני הצעתי להעצב את הערך, לאחר מכן שתי אלה שאחריהן שמות עבריים ובנוסף להערה זו בערכים בני בגין ובני ברק בויקיפדיה האנגלית למשל מופיעים השמות גם בעברית וגם באנגלית משום שהשם במקורו הינו עברי, הדוגמא שאחרי השתים האלה בדילוג על "תגלית" הזו כלומר הרץ כנראה עניין של טעות שברגע שהנושא יהיה מובהר אשקול לתקן, והשתיים האחרונות ותגלית באמת מראות את טענתך שבשלושת אלה איני חולק עליה כי לתרגם אותן יהפוף את ויקיפדיה למילון עברי אנגלי. בברכה Bilbomatan - שיחה 03:35, 17 בדצמבר 2016 (IST)כוכב תורין![עריכת קוד מקור]

Harry Potter Barnstar Hires.png כוכב תורין!
על כתיבת הערך תורין ושותפיו.
התגמד והצלח! Comet - Stars - שיחה 13:50, 23 בדצמבר 2016 (IST)

תודה רבה.Bilbomatan - שיחה 00:29, 24 בדצמבר 2016 (IST)

תבנית חשיבות בערך במבר[עריכת קוד מקור]

Text document with red question mark.svg

שלום Bilbomatan,
אחד מעורכי ויקיפדיה קרא את הערך במבר (דמות) שכתבת ולא הצליח להבין ממנו את חשיבותו האנציקלופדית של מושא הערך. הערך סומן כערך הדורש הרחבה בפתיח באופן כזה שחשיבותו תהיה ברורה לקוראים, או כדרוש גיבוי בסימוכין חיצוניים ממקורות שיגבו את חשיבותו. ערך שחשיבותו האנציקלופדית איננה ברורה עלול להימחק, ודיון על כך מתקיים בדף השיחה של הערך.

בברכה, קלונימוס - שיחה 12:40, 22 ביוני 2017 (IDT)

ברק אובמה[עריכת קוד מקור]

P chemist.png
ברוך בואך לוויקיפדיה.

כפי ששמת לב בניסוי שעשית, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. זה עובד. גם אם התכוונת רק לבדוק את אפשרויות העריכה, השינוי שביצעת מוצג למשתמשים אחרים שצופים באותו הדף, וחבל. להבא, יש לבצע עריכות כאלה בארגז החול שנועד לתרגול הממשק של ויקיפדיה. השחתות, הבלים, שגיאות בולטות וגסויות לא נשארים בדפי ויקיפדיה זמן רב, משום ששינויי הדפים מנוטרים ונבדקים כל העת בשבע עיניים. בכל זאת, בזמן הקצר שיעבור בין השינוי שביצעת בדף לבין תיקונו, עשויים לראות את השינוי קוראיו של הדף, ובכך ייחשפו למידע מוטעה או לדף מושחת, מה שעשוי להטעות אותם.

כדי ללמוד יותר על האתר יש לפנות אל דף ברוכים הבאים. שאלות בנושאי תוכן, שלא נמצא להן מענה בערכים הקיימים בוויקיפדיה, יש להוסיף כאן.

תודה, אריה ה. - שיחה 15:24, 20 בנובמבר 2018 (IST)

שלום אריה ה. כמו שאתה רואה אני משתמש בויקיפדיה לא קצת זמן ואפשר לוצר שאני די וותיק. אני מאוד מצטער על התקרית בדף ברק אובמה אך אני רוצה להבהיר שזו לא אשמתי מכיוון שנכנסו לי למחשב ילדים קטנים התקרית קרתה כפי שאתה רואה שיניתי את זה מיד ואין צורך להבהיר לי מה קרה בברכה Bilbomatan - שיחה 17:33, 21 בנובמבר 2018 (IST)