שיחה:אילן שיינפלד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הוספו קישורים לתכנים של שיינפלד שזמינים ברשת. אם למישהו יש קישורים נוספים זה יהיה מצויין אם תוסיפו. ושאלה קטנה: האם אפשר להוסיף קישור לרכישת ספרים מקוונת של היוצר או שמא זה לא מקובל?

זה לא מקובל. גילגמש שיחה 15:39, 23 ינו' 2005 (UTC)

אבקש להוסיף את היותו של שיינפלד חבר ותומך מרצ.

הוספתי תמונה של אילן שיינפלד, שהוא מסר לי כדי שאעלה לויקיפדיה. אם יש שאלות לגבי הרישיון אני אשמח אם תסבירו לי מה אני צריך לעשות. דיןדין 20:49, 28 מאי 2006 (IDT)


למה להרוס?[עריכת קוד מקור]

אני הוספתי מייד אחרי האזכור של השיר "תחזקנה" הערת שוליים ובה הלינק לשיר (שהיה שם קודם) ולינק לכתבה של שירי לב-ארי ב"הארץ": "משפטנים: שירו של אילן שיינפלד מסית".
עכשיו הערת השוליים נמצאת, אבל לא מפנה לשום מקום; במקום הלינק לשיר יש לינק לפוסט של אורי פז (שבו פורסם לראשונה השיר?).
מכל-מקום, נראה לי שלצד הפוסט של אורי פז שמתלהב מאוד מן השיר, כדאי להוסיף את הכתבה של שירי לב-ארי כאיזון. יער 23:34, 8 אוגוסט 2006 (IDT)

השחתה[עריכת קוד מקור]

העריכה האנונימית האחרונה היא בפירוש השחתה.

  1. לומר שזאת עובדה שירי הטילים לעבר ישובים ישראלים הוא תגובה לנסיגה החלקית מלבנון ולפינוי ההתנחלויות בעזה -- זו דמגוגיה לשמה.
  2. השימוש במילה "התפכח" מבטא את דעות הכותב, והתוספת "לדבריו" איננה אלא עלה תאנה.
  3. לא החמאס ולא החזבאללה מופיעים במפורש בשיר "תחזקנה". להפך, כתוב בשיר: "עָלוּ עַל לְבָנוֹן וְגַם עַל עַזָּה בְּמַחְרֵשׁוֹת וָמֶלַח. הַחֲרִיבוּן עַד אֵין תּוֹשָׁב." -- זאת קריאה להחרבה מן היסוד ולא למלחמה בארגון זה או אחר.
  4. נכון הדבר שהמשפטנים שביקרו את שיינפלד זכו לפרס יחד איתו, אולם לא קראתי בשום מקום ש"שלילת הפרס משיינפלד תגדיל כמובן את חלקם הכספי של אותם גורמים בפרס". זאת האשמה חמורה, ובאין מראה מקום היא גובלת בהוצאת דיבה.
  5. "הארץ", למיטב ידיעתי, איננו "בטאון שמאלני" -- אולם אין בעיני כל מניעה להפנות גם למאמר ב-NRG. הפנייה כזאת יכולה לבוא בנוסף, אבל לא במקום, ההפנייה המקורית.

מכל מקום, לעת עתה אני משחזר את המאמר לצורתו הקודמת. אם מישהו רוצה לקיים דיון ענייני בנושא מבלי התלהמות, אפשר לעשות זאת כאן. יער 00:44, 12 באוגוסט 2006 (IDT)

החלפתי את הקישור למאמר המוטה ב"פאזל" לקישור לשיר עצמו ב"GoGay"; העריכות של האלמוני אינן נייטרליות ואם הוא ימשיך להוסיף אותן הן ישוחזרו. אביעד המקורי 00:56, 12 באוגוסט 2006 (IDT)
האנונימי ממשיך להשחית את המאמר, במקום לנהל דיון ענייני בדף השיחה. אני לא יודע באילו צעדים אפשר לנקוט, אבל זה נראה לי בלתי-נסבל.
באשר לטענתו האחרונה: « "השיר לא מדבר על החיזבאללה והחמאס"?! אני מניח שחיילי צה"ל נלחמים בשדים ורוחות מבחינתך? » -- השאלה כאן איננה במי אני חושב שצה"ל נלחם; השיר איננו מזכיר את החמאס והחיזבאללה. אפשר להוסיף את תגובתו של שיינפלד לביקורת שהוטחה בו ולהסביר כיצד הוא מפרש את השיר, אבל אי אפשר לומר שהשיר אומר את מה שהוא לא אומר. יער 10:15, 12 באוגוסט 2006 (IDT)

שלום לכם,

כל ההתדיינות המדהימה הזאת הגיעה לעיני רק כעת. היא נראית לי די משונה. האם כל אימת שאביע דעה בנושא מסוים יזדרז כאן מישהו בעל אינטרס פוליטי או אישי או אחר לשנות את הערך על שמי? אם כך, עוד צפויים כאן עדכונים רבים, שכן אני אדם חי ותוסס, הכותב ומייצר כל העת דעות חדשות. נדמה לי שזה מעמיד שאלה מהותית על תפקידה של ויקיפדיה, ועד כמה היא אמורה להיות צמודה לעיתונות ולאקטואליה. כך או כך, אם התוספת על "תחזקנה" תישאר כאן, אני מבקש להוסיף לה את גירסתי המלאה לפירוש השיר, כפי שהופיעה ביום ה' האחרון בגלובס, או אמש בסופשבוע מעריב, וכן את טורו של אורי אורבך, שקיצור הדרך אליו הוא http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3289760,00.html.

בברכה,

אילן שיינפלד

שלום רב. אני שמח שהגבת. לא ניסיתי למנוע ממך להציג את גירסתך המלאה לפירוש השיר. אדרבא, ראוי בהחלט להוסיף זאת כאן.
אני התנגדתי למחיקה של פרטים והפניות ולהצגת דעות כעובדה מבלי כל מראה מקום או הסתייגות. כך או כך, מוטב תמיד לערוך את הדיון בדף השיחה בצורה עניינית, ולא לקיים "מלחמת עריכה".
אתה מוזמן להוסיף לערך כאוות נפשך, או לשנות חלקים שנראים לך לא מתאימים. יער 23:56, 12 באוגוסט 2006 (IDT)

מה ההבדל בין "יצאו מהארון" ו"הצהירו על נטייתם המינית"???[עריכת קוד מקור]

בכלל, המילה "הצהירו" מאוד מיושנת ודי הומופובית ומיותרת. נא לבחור: או "יצאו מהארון" או "חשפו את חד מיניותם"


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 15:14, 3 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:13, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:14, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 4[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 03:32, 1 ביולי 2013 (IDT)