שיחה:אלון מורה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

פירוט יתר[עריכת קוד מקור]

מזל שבחיפה אנחנו לא מונים את כל המשפחות. לדעתי יש כאן פירוט יתר, וכדאי לקצץ את המידע הלא אנציקלופדי בעליל. ‎Shambler‏ 14:01, 17 ביולי 2007 (IDT)

ביטול תיקונים בניגוד לנהלי הויקי ע"י חברינו עודד[עריכת קוד מקור]

לדעתי הכנסת דעות ומוטיבים פוליטים מקעקעת את האמינות של המידע המובא באנציקלופדיה החופשית, וכך גם הנהלים של ויקיפדיה מצביעים.

ועל כן אני חושב שצריך לתת הגדרות מקצועיות ונטרליות כגון הגדרת אלון מורה כ"יישוב" שזהו מושג המתאר מבחינה מקצועית, תכנונית וגאוגרפית, ולא את ההגדרה השנויה במחלוקת חריפה בציבריות הישראלית - 'התנחלות' אשר התושבים המקומיים מתנגדים בכל תוקף לשימוש במושג פוליטי זה.


לפי פקח שמורות הטבע השכונה המכונה 'הרחיבי' הינה רק בתכנון, וכיום זהו אזור גידול חקלאי של תושבי היישוב.


מבדיקה שערכתי בגוגל כתובת אתר הבית של אלון מורה, הינה שגויה.


בדקתי בגוגל וישנה כתובת אינטרנט לאתר של מכון סיור ולימוד 'חלקת השדה'.


נבצר מבינתי המועטה להבין מה הן הסיבות שבגינן בוטלו כל תקוניי לטעיות שנמצאו בערך זה.

אשמח מאוד עם משהו יוכל אחד לאחד מדוע ולמה שקעת זמני כתרומה לכלל היתה לריק.

כל הכבוד לכל התורמים מזמנם למען הכלל. ישר כוח! שמ!לי!ס (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

השימוש בכינוי 'התנחלות' נקבע בהצבעה. התיקון שלך לכתובת אתר הבית נותר על כנו. שינויים אחרים יתקבלו בברכה, בתנאי שיהיו מנומקים ומבוססים. הוספת קישורים תתקבל רק אם יתאימו לנהלים המקובלים. אני-ואתהשיחה 11:46, 24 ביוני 2010 (IDT)

שכונות[עריכת קוד מקור]

היישוב, כמו כל יישוב, מחולק למספר שכונות, שלא הוזכרו בנושא (רמי חבה, צל הרים...). הרחיבי איננה שכונה אלא מאחז, ועוד מאחז מפונה ולא מאויש. אם כבר, יש להפנות לחוות סקאלי או ל'נחלת יוסף'. סיכום: או להרחיב את הנושא, או (יותר טוב) למחוק. יוסף כרמל - שיחה 14:08, 27 באוגוסט 2010 (IDT)

פרשת הרג הילדה משכם 1983[עריכת קוד מקור]

משתמש גילגמש מחק בטיעון ש"זה לא קשור לערך על היישוב". שני תושבי אלון מורה נוסעים בקסבה של שכם כדי להפגין נוכחות. אם היו נרצחים חו"ח זה כבר היה מופיע בערך. אבל לסיפור הזה יש סוף אחר, עם ילדה מתה, ורכז ביטחון שמשבש ראיות. שושושושון - שיחה 13:59, 13 ביוני 2012 (IDT)

שיח' בילאל[עריכת קוד מקור]

אפשר מקור לכך שהמבנה שיש בהר הוא מקום מקודש ולא קבר. כי המוסלמים אומרים שזה קברו אפילו שהמבנה הוא לא מהתקופה של בילאל. Yair9a - שיחה 21:11, 6 בנובמבר 2014 (IST)

מידע שמתאים (אולי) לערך התנחלויות[עריכת קוד מקור]

דוד שי מתעקש לשחזר לערך (נגד הגירסה היציבה) את המשפטים הבאים:
"המחלוקת על זכות הקיום של אלון מורה עדיין נמשכת בציבור הישראלי, ותומכי הפשרה עם הפלסטינים מניחים כי היישוב לא יוכל להישאר על תלו במקרה של הקמת מדינה פלסטינית. ואכן, היישוב אינו כלול במפות "גושי ההתנחלות" האמורים להישאר בתחומי ישראל במקרה של הסדר מדיני (גם לא בגירסה הישראלית המקורית כפי שהוגשה לצוותים הפלסטינים במו"מ בקמפ-דיוויד וטאבה בשנים 2000--2001)."
אין חשיבות אנציקלופדית לעמדה שהגיש נציג כל שהוא במהלך מו"מ (שכמוהו היו ויהיו אינספור משאים ומתנים). נראה שגם דוד שי הבין שהחשיבות מפוקפקת ולכן לא כתב זאת מחוץ לסוגרים...
גם עמדת "תומכי הפשרה עם הפלסטינים" אינה רלוונטית לערך הזה יותר מאשר לעשרות (ואולי מאות) ערכים אחרים, ולכן אין לה מקום כאן. בן נחום - שיחה 22:44, 15 ביוני 2016 (IDT)

המשפט הראשון נוגע באותה מידה לכל ההתנחלויות. אין לו מקום בערך של כל התנחלות בנפרד, כמו שאין מקום לציין בערך של כל שכונה נםפרדת משכונות ירושלים שהיא אינה מוכרת כחלק ממדינת ישראל על ידי ארצות הברית. הרוצה לדעת על הדיעות לגבי עתידה של אלון מורה, יצטרך לכתת את אצבעותיו אל הערך הנוגע להתנחלויות, הנמצא במרחק הקלקה אחת.
המשפט השני נוגע לכל מיני משאים ומתנים שלא הבשילו לשום דבר. אין מקום לדון בהם בערך של כל התנחלות בפני עצמה. אולי אפשר לדון בהם בערך התנחלות ולציין אילו התנחלויות "יהיו בריבנות ישראל בכל הסדר" ואילו "לא ישארו על כנם בשום הסדר". אין מקום לציין הערכות אלו (שלטעמי מגוחכות) בכל אחד מערכי ההתנחלויות. עדירל - שיחה 23:02, 15 ביוני 2016 (IDT)
ביטלתי עריכתי זו. דוד שי - שיחה 23:36, 15 ביוני 2016 (IDT)
תודה. עדירל - שיחה 09:05, 16 ביוני 2016 (IDT)