שיחת משתמש:בן נחום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לגבי תמונתו של בני פורת[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה או לשרתי ויקישיתוף תמונה המוגנת בזכויות יוצרים, דבר האסור על פי הכללים. אנו בוויקיפדיה מקפידים לעשות שימוש בתמונות חופשיות. הכוונה היא לתמונות שהאדם המחזיק בזכויות היוצרים שלהן, בדרך כלל הצלם, ויתר על חלק מזכויותיו ביצירה, או על כולן. אין לקחת סתם כך תמונות שאותרו באתרים ברחבי הרשת, תוך שימוש ב-Google למשל, ולהעלותן לוויקיפדיה. תמונות אלה תימחקנה.

על מנת לעטר ערך של אדם בתמונה, יש לאתר תמונה חופשית, למשל באחד האתרים המופיעים ברשימה "ויקיפדיה:מקורות לתמונות". ניתן גם לפנות אל אדם שסביר שהוא מחזיק ברשותו את התמונה המבוקשת כחוק, למשל נשוא התמונה עצמו, ולבקש ממנו אישור להצגתה ברישיון חופשי. במקרה זה יש לפעול על פי ההנחיות בדף "ויקיפדיה:OTRS". אפשר גם להעלות תמונות שצילמנו בעצמנו, ולתת להן רישיון חופשי.

אם טעות בידי וצילמת בעצמך את התמונה, או אם ברשותך אישור מתאים מיוצר התמונה, אפשר לפנות אלי כאן, או בדף שיחתי. אפשר גם להתייעץ בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים. תודה, Ldorfmanשיחה 16:42, 3 בפברואר 2019 (IST)

אכן טעית. שלחתי אישור OTRS חתום מטעם בעל הזכויות יוצרים. להבא, תשתדל קודם כל לבדוק בדף התמונה אם מצויין שם רישיון OTRS. בן נחום - שיחה 17:01, 3 בפברואר 2019 (IST)
לא מצויין. אם התמונה חופשית, העבר אותה לוויקישיתוף. Ldorfmanשיחה 01:21, 6 בפברואר 2019 (IST)
הצבתי את ה"אישור OTRS" בדף השיחה שלך, בתקווה שכעת תראה אותו...
אני לא כ"כ מסתדר עם הממשק של ויקישיתוף. למיטב ידיעתי לפי כללי ויקיפדיה, אינני חייב להעלות אותה לויקישיתוף. בן נחום - שיחה 10:36, 10 בפברואר 2019 (IST)
סוקר טוב לך, שלחתי אישור "OTRS" של תמונת בני פורת במייל, שמתי את התבנית המתאימה בדף התמונה אך למרות הכל טענת בדף שיחתי שלא ראית מאומה מכל האמור.
לאור זאת לא נותר לי אלא להעלות את האישור לכאן, בתקווה שכעת תראה אותו... --בן נחום - שיחה 10:42, 10 בפברואר 2019 (IST)
זה לא אני שצריך לראות. סריקת האישור שהעלית לשרתי ויקיפדיה נמחקה מכיוון שאין בקובץ זה צורך כלשהו במקום אליו הועלה. את האישור יש לתייק במערכת האישורים של מיזמי קרן ויקימדיה, עם המייל שקיבלת מהמקור ששחרר את התמונה. אין בו צורך בתוך ויקיפדיה. לפיכך, יש לשלוח אותו במייל לצוות המטפל בכך, לכתובת permissions-he-at-wikimedia.org . הסברתי זאת במקרה במזנון לאחרונה, אז אעתיק את ההסבר לכאן: "צוות ה-OTRS" הוא קבוצת מתנדבים, שהרכבה משתנה מעת לעת, המטפלים בפניות למערכת ה-OTRS. זוהי מערכת CRM שחלק ממנה קשור לתיוק ושמירת אישורים הקשורים לשחרור קבצים לשימוש במיזמי ויקימדיה. למתנדבים דוברי העברית ישנה גישה לשני חלקים בה, לתוכם מגיעים מיילים משתי כתובות: permissions-he-at-wikimedia.org, המשמשת לפניות בנושאי שחרור הקבצים, וכן info-he-at-wikimedia.org, המשמשת לפניות שעניינן סוג של "שירות לקוחות" של ויקיפדיה. מסיבות שאין זה המקום לפרט, למרות שנהניתי מהפעילות הברוכה הזאת, איני חלק מהצוות כיום וגם אני נזקק לשירותיו כאשר ברצוני לשחרר קובץ שלא אני צילמתי.
לגבי "למיטב ידיעתי לפי כללי ויקיפדיה, אינני חייב להעלות אותה לויקישיתוף", זה אולי נכון, אבל מעורך ותיק מצופה שיעשה מאמץ מסוים. אם משהו לא ברור שם, אשמח לעזור בכך. כשהקובץ בוויקישיתוף, יש לכך מספר יתרונות ואחד מהם, הוא האפשרות להוסיף את האישור בקלות. אסף, חבר הצוות, יוכל אולי להעביר את הקובץ לוויקישיתוף כשיקבל ממך את האישור לתיבת הפניות של הצוות. בהצלחה. Ldorfmanשיחה 13:58, 10 בפברואר 2019 (IST)

יהודה ושומרון[עריכת קוד מקור]

בערך יהודה ושומרון אתה נמצא במלחמת עריכה, וכותב הערות פוגעניות בתקצירי עריכה. המשך התנהגות כזו יוביל לחסימתך. אם יש לך השגות על תוכן הערך, תוכל להציגן בדף השיחה. דוד שי - שיחה 13:08, 9 במאי 2019 (IDT)

2 עריכות עדיין אינן מהוות מלחמת עריכה. פעולותיך להסרת דרישה למקור בלי הוספת מקור וכן שחזור מידע שגוי לפתוח - מהוות הפרה חמורה של כלל ויקיפדיה. אמשיך את הדיון הזה בפורום המתאים. בן נחום - שיחה 13:10, 9 במאי 2019 (IDT)