שיחה:אלימות בספורט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום, אתה יכול להעזר בערך של ויקיפדיה האנגלית כאן. כמו כן, כדאי לשים לב שאמנם תופעות האלימות ידועות ביותר בכדורגל ואולי קצת גם בכדורסל ובשאר משחקי הכדור, אך יש תופעות של אלימות גם בענפי ספורט אחרים שאינם מתקיימים במגרש.אודי 21:03, 17 בינואר 2007 (IST)

מחקר מקורי[עריכת קוד מקור]

את בעית הויקיזציה פתרתי. בתור חובב ספורט נראים לי רוב משפטי הערך כציון עובדות הידועות לכל ובוודאי לא כמחקר מקורי. אשמח אם יצוין כל משפט שנוי במחלוקת כך שאוכל לגבות אותו או למחוק אותו ולבסוף להסיר את תבנית העריכה. הנדב הנכון 12:33, 7 במרץ 2007 (IST)

הסרת תבנית[עריכת קוד מקור]

הוספתי רפרנסים ואני מתכוון להסיר את תבנית העריכה. יש התנגדות? הנדב הנכון 13:06, 15 במרץ 2007 (IST)

אלימות שחקנים[עריכת קוד מקור]

אני חושב שיש מקום להזכירה, צהוב עולה חושב שלא. אני מבקש חוות דעת נוספות הנדב הנכון 17:27, 17 במרץ 2007 (IST)

המונח הנכון צריך להיות אלימות ספורטאים. האלימות הזו מתחלקת לדעתי, לשלוש קטגוריות שונות. פגיעה של ספורטאי בספורטאי אחר בצורה החורגת מהאלימות המקובלת באותו ספורט. פגיעה של ספורטאי בצופה ואלימות "מאורגנת" בין שתי קבוצות מתחרות. לדעתי, צריך להיות ביטוי לסוג זה של אלימות רק בתנאי שהוא נחרת בזכרון הקולקטיבי. דוגמאות לסוג הראשון: הנשיכה של מייק טייסון. לסוג השני: הבעיטה של אריק קנטונה בצופה. לסוג השלישי: משחק הכדורמים בין ברה"מ והונגריה באול' מלבורן 1956.אודי 18:57, 17 במרץ 2007 (IST)
אודי, זה לא קשור. הערך הזה מערבב בין אלימות שחקנים לאלימות אוהדים. הערך הזה דן כמעט בכולו באלימות אוהדים, בדיונים עליהם בכנסת, בשיטת הטיפול באנגליה וכו'. לכן אלימות שחקנים לא קשורה בכלל לערך וצריך להורידה. צהוב עולה 21:20, 17 במרץ 2007 (IST)
שם הערך הוא "אלימות בספורט". אם רוצים לדון רק באלימות האוהדים יש לתת לכך ביטוי בשם הערך. נכון שהתופעה המטרידה ביותר את הציבור ואת קובעי המדיניות היא אלימות האוהדים, אבל קיימת גם אלימות היזומה ע"י הספורטאים (המשמשים, לעיתים, כדמויות לחיקוי ע"י האוהדים) ולא ניתן להתעלם ממנה. אם הערך עוסק ברובו כרגע באלימות האוהדים, יתכן ויבוא מישהו ויוסיף חומר גם בנושא אלימות הספורטאים.אודי 22:15, 17 במרץ 2007 (IST)
אבל אין שום קשר בכלל בין אלימות ספורטאים לאלימות אוהדים! אם שם הערך לא טוב אז יש לשנות את שם הערך ל"אלימות אוהדים בספורט", זה לא משנה. זה כמו שמחר אני אפתח ערך "משפט" ובתוך הפסקאות בערך אכתוב גם על משפט פלילי וגם על משפט מחובר ומורכב. צהוב עולה 22:21, 17 במרץ 2007 (IST)
בטח שיש קשר - הן נובעות מאותן סבות (תחרותיות, למשל) ומשפיעות זו על זו (קנטונה). ערך נפרד על אלימות שחקנים ינוע על הציר שבין מחקר מקורי לאוסף אנקדוטות. אפשר אולי לנסות להדגיש את ההבדלים בין שני סוגי האלימות אך יש מקום גם לציון גילויי אלימות ספורטיביים שאינם של אוהדים. מעבר לכך, יש את ערך החוליגניות על אלימות אוהדים ממוסדת, האם נפתח נוסף לערך "אלימות השחקנים" גם ערך "אלימות אוהדים לא ממוסדת", "אלימות שוטרים במגרשי ספורט" "אלימות מאמנים (לחמן)", ו-"אלימות אנשי מנהלה (דווקא כאן הלוזונים יכולים למלא ערך)"? ו-"אלימות בעלים שאינם אנשי מנהלה אך ההתאחדות טוענת שהם כן"http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3377850,00.html הנדב הנכון 12:03, 19 במרץ 2007 (IST)
מבחינה מחקרית אין לתופעות האלה שום קשר. תופעה אחת של האוהדים - עבירה פלילית, מטופלת ע"י המשטרה, הכנסת העבירה חוק בנושא וכו'. תופעה שנייה של השחקנים - עבירה ממסדית, מטופלת ע"י ההתאחדות לכדורגל והקבוצה, לא קשור בכלל לכנסת וכו'. צהוב עולה 14:31, 19 במרץ 2007 (IST)

הולכים לבוררות?[עריכת קוד מקור]

צהוב, יש בורר שמבין בספורט? מישהו שמקובל עליך? אגב, מדף המשתמש שלך רואים שאתה מבין גדול בנושא, חבל שלא תרמת לערך יותר. הנדב הנכון 13:45, 23 במרץ 2007 (IST)

לפני שנלך לבורר, מעניין אותי לדעת אם אתה באמת חושב שניתן לשלב בתוך ערך אחד, בתוך פסקה אחת, אלימות אוהדים ואלימות שחקנים. אפילו תקרא את ההקדמה לערך: עד "מלחמה בלי יריות" מדובר על אלימות שחקנים, ומאז מדובר על אלימות אוהדים. אין כל קשר ביניהם. השחקנים לא חוליגנים, לא שיכורים, לא גזענים, לא גורמים עברייניים שמשתמשים בספורט כתירוץ, לא חצו את הגבול לפשע (במובן הזה, במובנים אחרים כמו שוחד כן אבל זה לא קשור לערך) ולא רצחו שוטר. צהוב עולה 14:36, 23 במרץ 2007 (IST)
אם תעיין בערך האנגלי תמצא בו כתיבה מרובה בנושא אלימות ספורטאים. אם יש דברים שאתה חושב שאני צריך להוסיף, תעדכן אותי, אם לא - בוררות. הנדב הנכון 17:29, 24 במרץ 2007 (IST)
לי נראה שצריך לשכתב את הערך הזה כך שיכלול את כל סוגי האלימות בספורט, כולל התייחסות לספורט אלים, כמו אגרוף, אף שזה "ספורט". למה להצמד לסוג אחד של אלימות כשאפשר ורצוי להרחיב ולדבר על כל סוגי האלימות? ‏Yonidebest Ω Talk 13:11, 22 באפריל 2007 (IDT)
אני ממליץ שתלבנו את העניין עוד. לא טוב לפנות לבורר אחרי דיון כל כך מינימלי, וכשיש בערך דעה יחידה בכל צד. בקשו דעות נוספות בביקורת עמיתים או בלוח מודעות ונסו להגיע למשהו שכולם יכולים לחיות איתו. זה הרעיון הבסיסי של ויקיפדיה, לא בורר ולא הצבעות. ‏odedee שיחה 13:19, 22 באפריל 2007 (IDT)
עודדי, אתה שמת את תבנית העריכה המקורית תוך ציון מחקר מקורי ו-ויקיזציה כנקודות בעייתיות. האם, מבחינתך, אני יכול להחליף את תבנית העריכה בתבנית מחלוקת? הנדב הנכון 10:50, 23 באפריל 2007 (IDT)
לא, מה פתאום? תבנית מחלוקת שמים רק כשמתקיימת הצבעה, והצבעה יש לקיים רק כשכלים כל הקצין. כפי שכתבתי קודם, יש למצות את הדיון טרם פנייה לאפיק הזה, ונראה לי שהדיון לא מוצה כלל. ‏odedee שיחה 11:50, 23 באפריל 2007 (IDT)
מה שהתכוונתי זה: האם לאחר פתרון המחלוקת יש, לדעתך, צורך בעריכה נוספת? הנדב הנכון 12:37, 23 באפריל 2007 (IDT)
לדעתי הערך בסדר כעת מבחינת מבנה וביסוס, אבל יש כמובן את בעיית התוכן. צריך לחכות לתוצאה הסופית לאחר שתיפתר המחלוקת, ואז נראה. ‏odedee שיחה 20:50, 23 באפריל 2007 (IDT)
סבורני שיש כאן שגיאה קונספטואלית, נקבע שם לערך ועכשיו מבררים במה בדיוק דן הערך. התהליך צריך להיות הפוך, קודם מחליטים מה הוא נושא הערך ואז מחפשים לו שם הולם. אני הייתי שואל את השאלות הבאות:
 • רוצים לכתוב על אלימות בספורט או על עברינות אלימה בתחום הספורט?
 • רוצים לכתוב על עברינות אלימה של ספורטאים או של צופים/אוהדים?
 • רוצים לכתוב על מקרים ספציפיים או על תופעות נפוצות?
התשובות יכולות להוביל לפיתרון. הפיתרון יכול להיות החלטה על פיצול הערך ואולי גם שינוי שמו. בברכה. ליש 16:15, 23 באפריל 2007 (IDT)
ליש, העניין הוא בדיוק הנקודה השנייה שהעלית. יש כאן בלבול בין אלימות של ספורטאים לבין של צופים ואוהדים. לדעתי שני דברים אלו לא יכולים להיות תחת קורת גג אחת, והערך הזה לא רק ששם אותם ביחד אלא אף מערבב ביניהם. למשל קשה להבין מהערך שהפעולות באנגליה נגד אלימות הן לא פתרון לאלימות שחקנים. צהוב עולה 16:45, 23 באפריל 2007 (IDT)
 • עבריינות אלימה ומאורגנת בתחום הספורט היא מקרה פרטי ויש לה כבר ערך: חוליגניות, אבל זה לא סינונומי לאלימות אוהדים.
 • לאלימות ספורטאים ואוהדים מקורות משותפים: התחרותיות, התגברות האלימות בחברה ומעמד סוציו-אקונומי נמוך. (יש, כמובן, גם גורמים נפרדים). לאלימות האוהדים והשחקנים השפעה הדדית: אלימות ביציע משלהבת את מי שנמצא על המגרש ולהפך. הפעילות המונעת בארץ של "משחק הוגן" ודומיהם מתמקדת בספורטאים ולא רק מחנכת לעידוד נכון (השופט שגה). כאמור, אלימות ספורטיבית יכולה לבוא גם מכיוון הצוות המקצועי. בכלל, בערך האנגלי אין הפרדה וגם כאן היא תהיה מלאכותית ותחייב מחקר מקורי.
 • אני מעוניין בהסתכלות רחבה על התופעה, יש מקרים פרטיים פרדיגמטים שאני מוצא לנכון לציין

ככלל, "אלימות בספורט" הוא המושג המקובל, כל התייחסות ממשלתית או חצי רשמית (אגודות) נעשית תוך שימוש במושג זה. המחקרים שמצאתי ושקישרתי אליהם גם הם נופלים תחת כותרת זו (ולא בגלל שחיפשתי את המחרוזת "אלימות בספורט" (-:). הנדב הנכון 17:35, 23 באפריל 2007 (IDT)

 • חוליגניות אינה עבריינות אלימה ומאורגנת בתחום הספורט, אלא עבריינות אלימה ומאורגנת ברשות הרבים, גם ברחוב, גם בבתי ספר או בתי חולים וכו'.
 • הנקודה ה"משותפת" תחרותיות, משותפת גם עם פוליטיקאים, קרייריסטים למיניהם, מהמרים וכו'.
 • הערך האנגלי ובכלל הוויקיפדיה האנגלית לא מהווים אורים ותומים עבור הוויקיפדיה העברית - בוויקיפדיה האנגלית יש ערכים מלאים בשטויות, ליד ערכים מעולים. צריך לבדוק כל דבר לגופו.
 • דר' גלר, רופא מבית חולים הדסה היה תקופה ארוכה חלק מההרכב הראשון של בית"ר ירושלים, בתקופה האלימה ביותר של אוהדי בית"ר. השחקנים לא היו אלימים וקשה להגיד על דני נוימן, כדורגלן בית"ר ירושלים ובנו של פרופסור נוימן, שבא משכבה סוציו-אקונומית נמוכה.
 • הסתכלות רחבה לא מתאימה לאנציקלופדיה. מושג מקובל אינו בהכרח מושג מדויק ואנציקלופדי. דודו טופז חשב ש"צ'ח-צ'ח" זה המושג המקובל לחוליגן ותראה למה זה הביא.
בברכה. ליש 18:16, 23 באפריל 2007 (IDT)
הלכתי לבדוק מי זה פרופ' הלל שקובע הבחנות כל כך מוחלטות הנה מה שמצאתי: "פרופ' הלל רסקין ז"ל היה ראש מרכז קוסל לחינוך גופני, לתרבות הפנאי ולקידום הבריאות שבאוניברסיטה העברית בירושלים וכן מנהל תכנית החינוך הגופני לתלמידי מוסמך בבריאות הציבור בבית הספר לבריאות הציבור של הפקולטה לרפואה שם. בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת ניו יורק ומוסמך המכללה לחינוך גופני שבמכון וינגייט. בעל פרס דב הוז בישראל, פרס קאפי מטעם בית האלופים בארצות הברית ופרס החינוך מטעם משרד החינוך, התרבות והספורט."
יוצא מזה שהפרופ' הנכבד הוא פרופסור לחינוך גופני, לכן בתחום שאינו תחום התמחותו יש לו דיעה בדיוק כמו לכל אחד, אך אין לו סמכות ואין לצטט אותו באנציקלופדיה. בברכה. ליש 00:57, 24 באפריל 2007 (IDT)
 • חולגיניות יש כיום כמעט רק בספורט. אם מישהו ירצה לפרט בנושא עברינות אלימה בתחום הספורט, עליו לכתוב זאת בערך חוליגניות, בין אם תחת הכותרת הראשית, בין אם תחת כותרת משנה.
 • תחרותיות היא אחד המאפיינים הספורטיביים החשובים, אי ציונה היא רשלנות, ברור שהיא מובילה לאלימות, גם בדוגמאות האחרות שנתת. אם אתה רוצה, תסייג, אל תסיר.
 • זה לגיטימי שאתה פוסל גם את הערך האנגלי וגם את פרופסור הלל ואני אמצא מקורות נוספים. זה לא לגיטימי בעיני שאתה מסיר חלק מערך ללא מקורות משלך. הטענות שלו די טריוויאליות, והופיעו בערך, בצורה כזו או אחרת, גם לפני ציטוטו.

נראה שאתם מתעלמים מנקודה חשובה: הערך אינו טוען שספוראטים אלימים, אלא שיש אלימות בספורט ושיש לה מאפיינים מיוחדים. (אני לא אכתוב את זה בערך כי זה אנציקלופדי ויהיה קשה לגבות את זה, אבל בכדורגל בישראל בכלל ובביתר בפרט, מרבית האוהדים והשחקנים באים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, והאלימים מביניהם, אדרבא. נוימן הוא היוצא מן הכלל)

(וצהוב, ברשותך, אעביר את תגובתך "שבירה" ל-אלימות בספורט/קוהרנטיות היא מעצבנת בעיניים ומפריעה לדיון העקרוני) הנדב הנכון 09:32, 24 באפריל 2007 (IDT)

צר לי, אבל אנחנו לא מתקדמים והדיון לא מתמקד.
 • האם "אלימות בספורט" כולל את האלימות הגלומה בתחרויות עצמן?
 • האם "אלימות בספורט" כולל את אלימותם של שחקנים, אלימות החורגת מכללי המשחק, כמו במקרה של טיסון?
 • האם "אלימות בספורט" כולל את האלימות כלפי ספורטאים מחוץ למגרשי הספורט?
 • מה ייחודי ב"אלימות בספורט" לעומת "אלימות בפוליטיקה" או "אלימות במוסדות הלימוד" או ""אלימות במקומות עבודה"?

ללא מתן תשובות לענין לכל אחת מהשאלות האלה בנפרד, אינני רואה אפשרות להתקדם. הערך הנוכחי, כמו תשובותיו של הנדב הנכון, מריחות ממחקר ראשוני ומדעות קדומות חסרות ביסוס (חולגיניות יש כיום כמעט רק בספורט...) נגד הספורט והספורטאים. בברכה. ליש 13:10, 24 באפריל 2007 (IDT)

 • לא, כמו שאין צורך, להבדיל, לדבר על אלימות במלחמה או אלימות בשחיטה.
 • לדעתי, כן, וזו בדיוק המחלוקת שלי עם צהוב. יש לזכור שיש גם הרבה ספוטראים חובבים ושם אלימות שחקנים יותר נפוצה, אני מוצא לנכון גם לציין אירועים מיוחדים (טייסון, קנטונה, צ'ורצ'יץ, גור שלף, טוניה הרדינג).
 • אם נעשתה כלפיהם בגלל שהם ספורטאים, כמובן. תקיפת האוטובוס של הקבוצה על ידי אוהדי היריבה הוא מקרה נפוץ, רצח אסקובר הוא מקרה ראוי לציון (אפילו שהוא קשור כנראה להימורים).
 • בתור התחלה בכך שמוקדש לה דיונים בכנסת, מחקרים ועמותות, בתור המשך שהיא אחראית לכמה מהאסונות האזרחיים הגדולים של חצי המאה השני של המאה העשרים, ושהיא נעשית בהיקף גדול מאד. כאמור, יש לה גורמים אופיינים שאותם פרטתי בערך ואתה מחקת. שם לב שגדודי הארי פוטר אינם תוקפים את מחנות שר הטבעות, חסידי האימפרסיוניזם מניחים לנפשם את תומכי הקוביזם ואפילו בין תזמורות קלאסיות אין כמעט עימותים אלימים. הנדב הנכון 14:32, 25 באפריל 2007 (IDT)
מתי היו דיונים בכנסת, מחקרים ועמותות על אלימות שחקנים??? מתי היא הייתה אחראית לאסונות ומתי היא נעשתה בהיקף גדול מאוד? אתה רואה, אפילו אתה מבחין בין אלימות אוהדים לאלימות שחקנים רק שלא במודע. אגב לא ענית לי לשבירה שהשקעתי בה זמן רב. צהוב עולה 14:34, 25 באפריל 2007 (IDT)
האם אין קשר בין התנהגות הספורטאים ובין התנהגות האוהדים? ריצת שחקן שהבקיע שער אל יציע האוהדים שלו או אל יציע אוהדי היריבה - אין לה השפעה? תנועות מגונות ששחקנים עושים לקהל - אין להן השפעה? אולי תעשה בדיקה (אני לא עשיתי וגם לא אעשה) - כמה כרטיסים אדומים נשלפו במשחקים ללא קהל? אני לא אומר שכרטיס אדום הוא אלימות בספורט, אני אומר שיש בין התנהגות השחקנים והתנהגות האוהדים וההפך. ולגבי ד"ר גלר ודני נוימן, איזה מן טיעון זה? זה כמו ששואלים ישיש שהגיע לגיל 100 מה סוד בריאותו והוא עונה שכוס יין וסיגר טוב. וזהו - יש לנו עכשיו עדות מדעית לכך שיין וסיגרים תורמים לבריאות.אודי 15:41, 25 באפריל 2007 (IDT)
שלום אודי, אני אתיחס רק לחלק השני של דבריך. דברי על דר' גלר ודני נוימן לא נאמרו בחלל ריק, אלא כטיעון נגדי למה שנראה לי טיעון מהסוג "הכל יודעים ש...". המקרים לא הובאו כדי להוכיח תזה, אלא כדי להוכיח את פריכותה של טענה שלא נסמכת על מחקר של ממש. בברכה. ליש 16:02, 25 באפריל 2007 (IDT)
אודי, כידוע זה לא המקום למחקר מקורי על הקשר בין אלימות ספורטאים לאלימות אוהדים. אני בכל אופן לא בטוח שיש קשר בין שליפת כרטיסים אדומים להיות המשחק עם או בלי קהל. ברור שיש אינטרקציה מסוימת בין הקהל לשחקנים. גם יש אינטרקציה בין כל דבר לכל דבר. גם המצב המדיני משפיע על שחקנים, גם החום וכו', אז אולי נכניס גם מידע על מלחמת לבנון השנייה ומידע על החמסין שיהיה בקרוב בארץ לערך אלימות בספורט? המקסימום שאפשר לעשות אם יש הוכחות לכך הוא לכתוב בחצי שורה "הקהל משפיע על אלימות השחקנים, למשל בדרבים האלימות גוברת וכו'". צהוב עולה 16:06, 25 באפריל 2007 (IDT)
צהוב, חוץ מספורטאים מקצוענים ואוהדים יש קבוצה ענקית של ספורטאים חובבים ששם תופעת האלימות יותר נפוצה. הקשר בין אלימות כל הקבוצות הנזכרות, הוא במרבית הגורמים ובחלק מן הדרכים למניעה (חינוך), לכן בפרויקט הפסיכדלי שלך, היה מקום להכחיל כמה חלקים. ומעבר לכך, כדי להבין את התמונה המלאה יש להכיר את הקשרים ביניהם. ב"אלימות במשפחה" אין כוונה לומר שכל ההורים מכים, וגם כאן אין האשמה כוללת כלפי הספורטאים. אין לי בעיה לבדל ולנמק ולהדגיש אבל אני לא מבין את ההתנגדות הגורפת שלך. ובהמשך לאודי, אם יש הצדקה לאלימות בספורט הרי שהיא הפרשנות של נוימן. הנדב הנכון 09:17, 26 באפריל 2007 (IDT)
אין לי כוח לערוך את הערך כמו שבאמת צריך, אבל הנה שתי דוגמאות לכך שאלימות ספוטאים אינה כה נדירה:
 • חובבים: "אנחנו עומדים היום על ‎37 אירועים כאלה [חריגים] בכל הליגות, שמאופיינים כפי שאמרתי בהפרות סדר או הפעלת אמצעים פירוטכניים. בליגות הנמוכות יותר - ליגה ג' וליגה ב' - זה בא לידי ביטוי בקטטות, בעיקר קטטות של שחקנים שפורצות עקב האלימות של השחקנים עצמם"

http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/sport/2004-03-15.html

 • מקצוענים:
 1. http://www.one.co.il/cat/articles/article.aspx?id=91153&bz=12
 1. http://www.nrg.co.il/online/3/ART1/518/910.html
 2. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3212650,00.html
גם במועדונים יש מקרי אלימות רבים. העניין הוא שאין קשר בין אלימות אוהדים לאלימות שחקנים או אלימות מועדונים ולכן זה לא יכול להיות באותו ערך (מלבד הערך 'אלימות')! אם גם אחרי ההצגה הצבעונית שעשיתי לך ואחרי כל ההסברים שלי ושל ליש אתה לא מבין את זה אז אני לא יודע איך להסביר לך, מצטער. פשוט צריך לשנות את שם הערך הזה ל'אלימות אוהדי ספורט' ואולי אף לאחד עם חוליגניזם, להוריד את מה שכתוב על אלימות ספורטאים ומקסימום להכניס את המידע הזה לערך ספורט בשתי שורות. צהוב עולה 13:38, 28 באפריל 2007 (IDT)
זה לא שאנחנו לא מבינים אחד את השני, אנחנו פשוט לא מסכימים באופן עקרוני. מתישהו אני אערוך לפי ההערות של ליש ושלך, ואם גם אז לא תסכים (מה שסביר) ולא יהיו התפתחויות חדשות (כנ"ל), נלך לבוררות. מה דעתך על לירן שהציע עצמו כבורר? הנדב הנכון 14:06, 28 באפריל 2007 (IDT)

שבירה[עריכת קוד מקור]

שיחה:אלימות בספורט/קוהרנטיות משתמש:צהוב עולה

התעוררות מחודשת בנושא[עריכת קוד מקור]

בעקבות האירוע האחרון במלחה ההתעניינות באלימות בספורט גוברת. הדף הזה, למשל, יכול לתת השראה להרחבת הערך (ובפרט על רצח של כדורגלן במשחק ספורט, בישראל). אני אפנה לערך מ"לטיפול דחוף" בתקווה שהוא ישופר. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 12:38, 13 בנובמבר 2007 (IST)

ביטול תבנית שכתוב[עריכת קוד מקור]

בעקבות טיפול מאסיבי של המשתמש אהרון שפירא, ולאחר חוסר תגובה במשך שבוע בדף שיחתו של מניח התבנית.--כ.אלון - שיחה 20:59, 27 במרץ 2011 (IST)

עבודת דוקטורט בנושא אלימות בספורט[עריכת קוד מקור]

קיימת עבודת דוקטורט מקיפה בנושא אלימות קהל במשחקי כדורסל בישראל, שבמבוא קיים תאור מפורט של כל התיאוריות שנכתבו בנושא אלימות בספורט. העבודה נכתבה באוניברסיטה העברית 85.250.147.135 18:46, 30 בינואר 2012 (IST)

נשמח לצרף ציטוט ביבליוגרפי או קישור לעבודה כזו. בחיפוש רגיל ברשת לא הצלחתי למצוא אותה, האם תוכל/י לציין את שם הכותב ו/או כותרת מדוייקת של העבודה? Ravit - שיחה 20:20, 30 בינואר 2012 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 15:56, 3 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 15:56, 3 במאי 2013 (IDT)

שריקות בדקת דומיה[עריכת קוד מקור]

לדעתי צריך למחוק את המשפט המתייחס לשריקות הבוז של אוהדי בית"ר בדקת הדומיה לרבין. זו לא אלימות Barakb32 - שיחה 21:33, 19 במאי 2014 (IDT)