שיחה:אקרופוליס החדשה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

משהו לא ברור לי. מצוין שאחת ההצהרות היא אחווה ללא בבדל גזע וכו', ומצד אחד הארגון נחשד בהפצת תורת גזע. הרי זה ארגון שקורא לכל הגזעים להשתתף בו. כלומר גם אם אכן מדובר בארגון גזעני, לא מובן לי איך ארגון כזה יוצא בהצהרות כאלו פומופזיות על אחווה בין הגזעים. לכותבי הערך פתרונים?

אין לי מידע לגבי הנושא הספציפי הזה, אך לא תמיד ארגונים פועלים בד בבד עם עקרונותיהם המוצהרים. לפעמים גם מאמצים עקרונות "על פני השטח" כדי להתמודד עם ביקורת.
מההיכרות האישית שלי את המקום בישראל, אין סיכוי שהאנשים שם גזעניים.


ערך אנציקלופדי או עלון פרסומי?[עריכת קוד מקור]

עשיתי שינויים, שייראה פחות כמו עלון של הארגון, אבל לא בטוח שצריך לפרט את הקורסים שמעביר הארגון בתשלום.


ניו-אייג' ועקרונות[עריכת קוד מקור]

מתוך:שיחת משתמש:199.203.163.1:

לא עורכים דברים שאחרים כתבו בדפי שיחה[עריכת קוד מקור]

לא מקובל לערוך דפי שיחה בוויקיפדיה. בטח לא למחוק דברים שנכתבו על ידי אחרים. לגבי העריכה בערך - זו אנציקלופדיה, לא עלון. יפה שהארגון אינו רואה עצמו חלק מתופעה, אך לפי כל קריטריון אחר הוא חלק ממנה. שחזרתי. 128.139.226.37 16:34, 22 בנובמבר 2006 (IST)

'קיי, לא תכוונתי לערוך שיחה וגם..[עריכת קוד מקור]

לגבי העריכה שלך - היא נראית לי לא מקצועית בעליל - 1) מי זה שקובע בבירור שהארגון הוא ניו אייג' למרות שהאירגון מתרחק מזה בבירור? אולי תביא סימוכין לזה? אולי תפרט את העקרונות של "ארגון ניו אייג'י ברור?", או שאולי אתה פשטני וחפיפניק כמו הניו-אייג' עצמו?

2) מה רע בלפרסם את עקרונות האירגון בראש, ולא תחת סעיף "הביקורת"?

אני קובע שאתה עורך פשטני ולא מקצועי. (אז זה אומר שאני צודק?)


תהיה בריא..

קודם כל - מודה, אני לא עורך מקצועי. מעטים העורכים המקצועיים בויקיפדיה. אני מקווה לעומת זאת שאני לא שטחי. לגבי הניו-אייג', זה שם כולל לתופעת ההתעניינות בתורות, פילוסופיות, אמונות ודתות קדומות בעידננו המודרני. גם אם לתופעה יש תדמית של פשטנות וחפיפניקיות, כמו שאתה אומר, זה לא משנה את מהותה ולפי זו אקרופוליס החדשה היא ממש דוגמא קלאסית של התופעה.
עיון בערך ניו-אייג', ובעיקר ב"אמונות שכיחות בקרב אנשי 'העידן החדש'..." יבהיר את הנקודה. אנשי אקרופוליס החדשה מאמינים ברובן המכריע אם לא בכולן. 128.139.226.37 17:25, 25 בנובמבר 2006 (IST)
לגבי המטרות זה מעט בעיתי. אכן מטרותיו המוצהרות הן קידום האחווה האנושית, וחקר היכולת האנושית וחוקי הטבע, אך לא נראה שהוא ממש מבצע פעילות לטובת האחווה או מחקרים לגבי חוקי הטבע. הוא יותר מתמקד בלימוד של פילוסופיה השוואתית ותרבויות קדומות(זאת לפי החוברת אותה הוא מפיץ וגם לפי הערך שנכתב בתחילה כנראה על ידי פעיל בארגון). בברכה, 128.139.226.37 17:13, 25 בנובמבר 2006 (IST)


שלום (בוא נראה אם אני מצליח לענות בלי למחוק פה את הכל..)

כמה הערות -

ראשית, לגבי הקטלוג שלך לניו אייג' - מעניין באמת מתי מקובל לציין את תחילת תרבות הניו אייג'.

אם אני לא טועה אקרופוליס החדשה הוקמה הרבה לפני הגל החדש (משהו כמו לפני חמישים שנה). ועוד, תרשה לי לשאול/להוסיף, אם יש באדם אלמנטים שמשותפים לבהמה, זה אומר שהוא בהמה? (אפשר לקבוע לפי היכולת הגבוהה)

שנית, אם "לא נראה לך" שהארגון מבצע פעילויות לטובת האחווה או חקר, זה אומר שזה נכון?

למשל באתר של הארגון, יש מידע על פעילויות שהארגון עושה.

בברכה גם לך, ובבנית ציון ננוחם.. 199.203.163.1 09:02, 27 בנובמבר 2006 (IST)

מה הפריבילגיה[עריכת קוד מקור]

לא ברור מה הפריבילגיה של הארגון להעיד על עצמו. למה משפט הפתיחה צריך להיות:

"אקרופוליס החדשה הוא שמו של ארגון אשר מגדיר עצמו כ"בית ספר לפילוסופיה בסגנון קלאסי". הארגון מחפש אמת נצחית בתרבויות אנושיות קדומות ובכך מזוהה עם תנועות העידן החדש. הארגון עצמו אינו רוצה להיות מזוהה עם כינוי זה."

ולא נגיד:

"אקרופוליס החדשה הוא ארגון עידן חדש אשר מגדיר עצמו כ"בית ספר לפילוסופיה בסגנון קלאסי". הארגון מתיימר לחפש אמת נצחית בתרבויות אנושיות קדומות."

או משהו דומה ומנוסח טוב יותר?