שיחת משתמש:HaShumai

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף שיחת משתמש:Theshumai)
שלום לכולם Face-smile.svg
באפשרותכם לפנות אלי כאן בעזרת לחיצה על "פסקה חדשה" (מהמחשב) או "הוספת דיון" (ממכשיר נייד).
ניתן לפנות גם אל כתובת המייל שלי.
אני נוטה להשיב על פניות בתוך מספר ימים.

בברכה, איש השום (HaShumai)

כוכב חרוץ![עריכת קוד מקור]

Barnstar of Diligence Hires.png כוכב החריצות
אני מעריכה מאוד את הפעילות שלך בתור ויקיפד בכלל ובתור מפעיל בפרט. בכל פעם שאני רואה עריכה שלך עולה לי חיוך אהבה תודה רבה לך על הכל! ‏Saifunny‏ • שיחה 22:54, 25 ביוני 2021 (IDT)
מצטרף ומחזק כל מילה. הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 22:56, 25 ביוני 2021 (IDT)
זה חמוד לי לקבל את ההודעות האלו אחרי שבוע סופר-עמוס עם רסיסי זמן בו לא ממש הייתה לי אפשרות לבצע פעולות שדורשות התעמקות של יותר מכמה דקות, אז זה משמח לדעת שגם בשבוע כזה יש אימפקט למה שכן הצלחתי להספיק. תודה לשניכם Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 22:59, 25 ביוני 2021 (IDT)

דבר שכתבת על עריכה שעשיתי[עריכת קוד מקור]

בערך דת ומדע, בנושא גיל העולם, כתבת שם משהו שדרושה הבהרה, אז עשיתי תיקון לערך. אני די חדש כאן כערוך בויקיפדיה, ולא לגמרי יודע מה מקובל כאן, לכן אני כותב לך כאן- ערכתי מחדש את הדברים בצורה שאני מקוה שמובנת יותר וגם הוספתי קישור לשיעור שמסביר את הדברים (חיפשתי משהו בכתב, אבל לא מצאתי). ומחקתי את ההערה שלך שדרושה הבהרה. תודה על ההערה, כי הקריאה המחודשת שלי באמת הראתה לי שניסיתי לדחוס יותר מדי ולא כתבתי בצורה בהירה. זה עדין לא מפורט ולא בהיר כל הצורך, אבל אני מקוה שברור לפחות ברמה הבסיסית, ומי שירצה יכול גם לשמוע את השיעור שבקישור. יוסף32 - שיחה 22:12, 27 ביוני 2021 (IDT)

היי יוסף32, טוב עשית שהוספת שם מקור וגם השכתוב הרבה יותר ברור ממה שהיה קודם - ועכשיו זה משמעותית מתאים יותר. הדבר היחיד שאין לי יכולת להעריך זה עד כמה הגישה הזו משמעותית ומקובלת, או נישתית יחסית. אם נניח שיש 100 פרשנויות ברחבי העולם שמנסות לגשר מעל לפער הזה ואנחנו רוצים לכלול רק בודדות מתוכן - השאיפה צריכה לחפש את הפרשנויות המקובלות והנפוצות ביותר, או לחלופין, המייצגות באופן המתאים ביותר את הגישות המקובלות והנפוצות ביותר. אם יש לך מידע שיכול לסייע להבין מעט יותר בהקשר הזה, זה יוכל לסייע לדעת את זה. אם יש לך שאלות/התייעצויות כלשהן מוזמן לכתוב לי. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 22:35, 27 ביוני 2021 (IDT)
אומר לך את האמת, אני כתבתי את הדברים מתוך שאני באופן אישי מתעניין בנושאים האלה, ויצא לי לקרוא וללמוד על גישות רבות. אני חושב שאי אפשר לומר על הגישה הזו שהיא מקובלת, אבל זה רק בגלל שהיא לא מאד מוכרת. אני חושב שיש לה הרבה פוטנציאל. לא מדובר כאן בעוד מישהו שניסה להביע עמדה איפושהו על הציר שבין הגישה המפרשת לגישה המגבילה, והוסיף כמה הערות וחידודים. מדובר בפירוש שהוא אמנם חדשני ומורכב, מה שדורש הרבה עיון כדי להכריע איך להעריך אותו, אבל נותן קריאה חדשה לכל הטקסט, וגם מי שלא יקבל את הפרשנות שלו לפסוק כזה או אחר (קראתי חלק גדול מהספר שלו, ובהחלט יש לי ביקורות עליו)- מדובר בגישה חדשה שפותרת בעיות רבות, ולכן ראיתי חשיבות להוסיף את זה בערך כאן. כאחד שעיין הרבה בנידון אני חושב שמדובר בגישה משמעותית שצריך לתת לה הרבה משקל, גם אם היא עדין לא מוכרת וגם קצת יותר מורכבת מהגישות הקלאסיות. יוסף32 - שיחה 23:16, 27 ביוני 2021 (IDT)
היי יוסף32, מעריך את הפתיחות. אישית אין לי דעה נחרצת בעד/נגד הוספתה, ואני מניח לה להיות. זו הייתה הצעה אפשרית לשיפור התוספת, כי לעיתים יש מי שמוריד תוספות כאלו משיקולים כמו אלו שציינתי בפניך. מעריך אותך על ההתנהלות האדיבה והפתוחה (גם מבחינת כנות וגם מבחינת "הקשבה") - בהחלט גישה בריאה להשתלבות בוויקיפדיה. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 10:48, 28 ביוני 2021 (IDT)
תודה על ההקשבה ועל הפרגון :) יוסף32 - שיחה 14:11, 28 ביוני 2021 (IDT)

שיפור מצבה של הקהילה[עריכת קוד מקור]

היי, מה שלומך?Face-smile.svg
עלה לי הבוקר רעיון, לשפר את מצבה של הקהילה בויקיפדיה, שכידוע זמנה מתבזבז בעיקר על דיונים ארוכים, מתישים, מבישים ולפעמים גם גסים ומגעילים. עלה לי רעיון, אבל אני אשמח להתייעץ איתך - האם הוא בעצם מטפלת רק בסימפטום ולא בבעיה. שמתי לב, שיש המון דפי "ויקיפדיה: X" שעם 20, 50 ואפילו 60 בינוויקי שמדברים על יחס לויקיפדים חדשים, על איך להימנע ממריבות עם משתמשים שהם מה שנקרא "אגוזים קשים", על אדיבות ואפילו על להפסיק עם מתקפות אישיות. ומה הבעיה?שעל אף אחד מהם אין בינוויקי לעברית, יש עוד לפחות 5-7 דפים (ואפילו מספר שמגיע ל-10 מצב דומה) ואז אנחנו חוזרים לסיבה שבגללה אני כותב - האם כדאי לי, להקים מיזם "להכחלת" הדפים או שהדבר פשוט גוזל את זמננו - כמו שגזל בוויכוחים?או האם הדבר שונה מזה?
. אשמח לחוות דעת, בברכה דזרטשיחה 16:56, 3 ביולי 2021 (IDT)

TheDesertboy, מחשבה יפה. הצעתי: הפתרון הכי סביר לדילמה נראה לי להתחיל מלתרגם - ולו חלקית (יש באנגלית כמה דפים ארוכים להחריד, שיהיו בריאים) - 3-2 דפים שנראים לך חשובים במיוחד, וליידע על כתיבתם במקומות הרלוונטיים. לאחר מכן ניתן יהיה לבדוק, למשל, מספר כניסות לדפים האלו כדי לנסות להבין כמה הם בשימוש, לפתוח אולי בקשה למשוב בדפי השיחה שלהם, ובאופן כללי לנסות להבין כמה זה היה משמעותי. אם יתקבל הרושם שזה משמעותי, להתחיל מיזם כאשר יש לך נתונים בידך יהיה בוודאי נקודת פתיחה טובה יותר. אם ייראה שזה לא מאוד משמעותי, אז אני מניח שנסתפק ב-3-2 דפים ההם - גם זה משהו Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 22:37, 3 ביולי 2021 (IDT)

אירוויזיון 2023[עריכת קוד מקור]

היי איש השום, מה שלומך?

האם התכוונת להגן על הערך מפני יצירה לשעתיים בלבד, או שזו טעות? הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 18:06, 3 ביולי 2021 (IDT)

זו הייתה הכוונה - היה נראה שיש התעקשות על ניסיון כושל ליצור אותו ורציתי בעיקר למנוע לופ מיידי של מלחמת עריכה. בדיעבד, אני מבין עכשיו שהייתי צריך לחסום את היוצר במקום להגן, אבל אני כל כך עייף היום שלא חשבתי על זה באותו רגע. אני מניח שהסיכוי שמישהו אחר בדיוק תכנן להעלות ערך ראוי בנושא הזה בשעתיים האלו הוא סיכוי זעיר, ובכל מקרה אנסה שסבירות של טעויות כאלו ירדו עוד יותר לכיוון ה-0% (אם כי אני למדתי להשלים עם זה שיהיו לי פה ושם טעויות של חוסר-ריכוז, כל החיים שלי בשנים האחרונות זה ג'אגלינג מטורף וזה המחיר של זה). בכל אופן השעתיים זה מה שלא היה טעות, אלא סוג הפעולה, תודה על הוידוא Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 18:12, 3 ביולי 2021 (IDT)
היי, לא חשבתי שזו הייתה כוונתך אלא שפעלת על פי עצתו של יורו בדף המפעילים וסימנת בטעות זמן לא נכון בדף ההגנה. הייתי שמח לשמוע את דעתך בשאלה האם אכן נדרשת פה הגנה מפני יצירה חוזרת לתקופה ארוכה יותר (נניח, שלושה חודשים?). לדעתי יכול להועיל ולמנוע יצירה חוזרת של ערך לא אנציקלופדי, אבל מעדיף להתייעץ במקרה זה לפני הפעולה. הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 18:17, 3 ביולי 2021 (IDT)
העיתונאי המנטר, קודם כל, אני מחזיק ממך בהחלט שאתה מתייעץ, לטעמי זה מעיד על היעדר יומרה לדעת הכל ולדעתי זה חשוב כמפעילים להשתדל להמתין רגע עם הפעולה כשיש ספק. לדעתי חסימת האפשרות ליצור את הערך לטווח ארוך היא פעולה קיצונית באופן כללי ונדרשת סיבה ממש טובה לעשות אותה. אם הבעיה הייתה שיש איזה מישהו שמעלה ערכים בעייתיים שוב ושוב, צריך לחסום אותו (או אם הוא עורך ממספר מכשירים אז להגן) למינימום זמן האפשרי, כדי להשאיר את הפתח שתהייה אפשרות לאחרים לכתוב את הערך כמו שצריך. מצד שני, אולי כן יש סיבה טובה. שאלתי בוק:במ את אירו. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 19:51, 3 ביולי 2021 (IDT)

גיא קרדי[עריכת קוד מקור]

תזכורת דגש - שיחה 20:23, 4 ביולי 2021 (IDT)

דגש, כן... אני אומר לך מה עבר לי בראש - באותו רגע, זה היה מובן מאליו שזה אותו אחד, ועכשיו בלי הקשר תאורטית יכול להיות שזה שני אנשים שונים - נניח שני קרובים של הבוהדנה הזה - שאחד מהם התלונן לשני שלא הצליח להעלות את זה והשני ניסה את מזלו. בוא נגיד לצורך הדיון שזה 2% והסיכוי שזה שוב הוא זה 98%. גם ברשתות החברתיות לפעמים יש את כל הפוסטים הזועמים האלה על ויקיפדיה (שלא בצדק, we rulez קריצה) ולפעמים יש קבוצה של חבר'ה שמסתערים על ערך מסוים יחד, אז לא שללתי את התרחיש הזה. כך שהיססתי לחסום על סמך עריכה אחת (מה גם שטקטית, לפעמים אני אוהב לשמור את האופציה של החסימת IP ל-24 שעות למתי שמתחילים לבצע רצפים וחבל לבזבז את זה על יום בלי עריכות), אמרתי לעצמי, נזהיר, ואם יחזור על זה, אחסום שוב ללא הגבלת זמן עם עבירה מובהקת אחרי אזהרה. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 21:35, 4 ביולי 2021 (IDT)

היי,[עריכת קוד מקור]

היה לי נעים סוף סוף לפגוש אותך היום.
כל הכבוד על המשחקים והחידודים! אלדדשיחה 18:53, 9 ביולי 2021 (IDT)

מצטרף לאלדד, שאפו! אורז בסמטי ~ שיחה ~ 👨‍🎨 20:46, 9 ביולי 2021 (IDT)
Eldad, ממש כנ"ל, ותודה רבה רבה לשניכם! Face-smile.svgהסמקה איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 21:43, 9 ביולי 2021 (IDT)
מצטרף גם (באיחור אופנתי :פ), היה כיף לפגוש אותך! ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 22:17, 12 ביולי 2021 (IDT)
כנ"ל - HiyoriX! מגניב שיצא שהיינו באותה קבוצה Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 22:22, 12 ביולי 2021 (IDT)
גם למפגש הזה עשית קהוט? אם כן אשמח לקישור לנסות אותו בעצמי קריצה. omer abcd ~ דף השיחה שלי 🐱 23:50, 12 ביולי 2021 (IDT)
omer abcd, לא הצלחתי להיות בטוח לגבי זה, אבל אני חושב שאם תשלח לי מייל אוכל לשלוח לך קישור למשחק (אני רושם פה תזכורת לעצמי שאני יכול לשתף קישור מכאן. לך הקישור הזה לא יועיל כי הוא עובד רק מתוך החשבון הרלוונטי). איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 10:32, 14 ביולי 2021 (IDT)
שלחתי מייל, אתה מוזמן לתת לי קישור שם omer abcd ~ דף השיחה שלי 🐱 12:36, 14 ביולי 2021 (IDT)

חה חה חה[עריכת קוד מקור]

אולי תפתח מיזם סרטי ערוץ הופ!... דגש - שיחה 17:43, 12 ביולי 2021 (IDT)

דגש Face-smile.svg
תכלס לא רעיון הכי רע להתארגן על מיזם בדיקת אמינות של ערכי סדרות, אבל תכלס אין לי ערוץ הופ! ואני רואה רק מעט פרקים חופשיים שיש ביוטיוב, כך שאני לא מספיק "מקצועי" בסדרות האלו Im-yahoo.svg מה שכן יש לנו ערוץ A+ - שם אני בעניינים, ומשגיח על הערכים שלהם Face-tongue.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 21:36, 12 ביולי 2021 (IDT)

יום הולדת שמח![עריכת קוד מקור]

איש השום היקר, כנראה שלא אהיה פעיל באתר ביום הולדתך באופן זמני, אז מאחל לך כבר עכשיו הרבה 🎂 🍻 מזל טוב! הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 00:39, 18 ביולי 2021 (IDT)

תודה רבה, נשמה Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 11:46, 18 ביולי 2021 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! אני גם אל אהיה מחר, אז מאחר יום קודם :) נילס אנדרסן - שיחה - צאו להתחסן - הבריאות לפני הכל! 20:20, 18 ביולי 2021 (IDT)
תודה רבה, הכי כיף כשמאחלים לאורך כמה ימים קריצה איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 23:03, 18 ביולי 2021 (IDT)
מזל טוב איש יקר. מאחל לך שנים רבות של עשיה טובה ופורחת הן במסגרת האתר והן מחוצה לה קריצה. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 01:45, 19 ביולי 2021 (IDT)
מזל טוב, ויום הולדת שמח! המון בריאות ואושר, וכיף בעריכותיך ובכלל! אלדדשיחה 08:38, 19 ביולי 2021 (IDT)
מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! Mbkv717שיחה • י' באב ה'תשפ"א • 09:37, 19 ביולי 2021 (IDT)
תודה רבה על האיחולים המשמחים Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 10:44, 19 ביולי 2021 (IDT)

מזל טוב!!!!🤯🥳 ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 11:45, 19 ביולי 2021 (IDT)

איזה קטע, גם לך. מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! לנו קריצה יאירשיחה 11:49, 19 ביולי 2021 (IDT)

HAPPY BIRTHDAY.jpg Happy birtday.jpgניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 12:08, 19 ביולי 2021 (IDT)

GIF BIRTHDAY.gifניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 12:24, 19 ביולי 2021 (IDT)

ואם כבר נמצאים בעניין האיחולים גם לי יש ברכה, שבמשך כל עבודתך כמנטר לא תנטר אפילו לא השחתה אחת... וגם אם תנטר השחתות, אנחנו סומכים עליך שתעשה עבודה טובה! יומולדת שמח ושירבו שומים כמוך! כדי שגם אחריך השום ישאר התוספת הכי טובה לפסטהניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 12:31, 19 ביולי 2021 (IDT)

לאיש השום, הנחמד בעורכים, פרח וברכות רבות ליום ההולדת. Keren - WMIL - שיחה 17:19, 19 ביולי 2021 (IDT)
🎂 🍻 מזל טוב! לאיש שאוהב שום :פ ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 21:27, 19 ביולי 2021 (IDT)
באיחור אבל מ ז ל Nuvola apps cookie.svg ט ו ב ! דזרטשיחה 15:27, 20 ביולי 2021 (IDT)
יום הולדת שמח! (באיחור רגילקריצה) נריה - 💬 - 15:33, 20 ביולי 2021 (IDT)
המחשב אצלי בבית שבק חיים אתמול, אז לא יכולתי לברך...
רק שתדע שלא שכחתי קריצה. מזל טוב! גופיקו (שיחה | תרומות) 16:39, 20 ביולי 2021 (IDT)
אומנם באיחור... יום הולדת שמח! חובב המכוניות (יהונתן חזי) • דברו איתי! 19:47, 20 ביולי 2021 (IDT)

תודה רבה לכולכם, יקרים, על הברכות והמחמאות Face-smile.svgפרח איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 23:42, 20 ביולי 2021 (IDT)

חדשופדיה 2021 שבוע 29[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #29
עודכן ב־1 באוגוסט
לחתימה על מנוי לידיעון

● במזנון מתקיים דיון לגבי תוצאות הצבעת שובר השוויון של סמליל ויקיפדיה ל-300,000 ערכים. ●
● במזנון מתקיים דיון לגבי על השתייכותם המדינית של שטחי C
המקבץ השבועי: בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא אולימפיאדה
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך קוזימה וגנר לרשימת הערכים המומלצים כאן

בהמשך לשיחתנו[עריכת קוד מקור]

אעתיק לכאן את דבריך בפרלמנט למען לא ייקטע הרצף

- תחילת ציטוט -

דגש, נראה שאני מצטרף לרשימה מכובדת של 4 מפעילים שרק בשנה האחרונה העבירו לפה הצבעות שנדחו כלא-בשלות. יכול להיות שמוסד הפרלמנט שלנו זקוק לרפורמה. משהו בשלב של הגימור - או לחלופין, קטילת הצעה שבנויה לא נכון והקמת חלופה טובה יותר - לא עובד לנו.

- סוף ציטוט -

אני כמובן לא מאשים אותך. תייגתי אותך כדי לעורר את תשומת לבך לבעיה שהצפתי. אכן, ישנם מספר מפעילים שפתחו הצבעות לא אפויות, אך הם לא הנושא כאן. משתמש:קיפודנחש ניסח, בטוב טעם, לפני כמה זמן בדיון בבירורים (אני משתדל לא לקשר לדיונים מהסוג הזה ללא צורך ממשי הניכר לעין) את סיסמת החווה הוויקיפדית ברוחו של ג'ורג' אורוול: "קונצנזוס – טוב; פרלמנט – רע". אם תשים לב, היו שנים שבהן עלו לפרלמנט הצעה אחת, אולי אפילו אפס. דווקא בשנים הללו היו הסכמות לא־רעות לגבי נהלים, ערכים ושאר מרעין טיבין. המגמה שנוצרה כאן לאחרונה, בעידודם של עורכים מסוימים (לא אחטא אם אומר שיוזם ההצעה הנוכחית הוא סמן בולט בהם), היא לחתור להצבעה (ולא להסכמה). הצבעה היא דבר רע: היא מקבעת שתי עמדות (במקרה הטוב) בלי יכולת להתגמש, וגורמת לעורכים לבחון את זהות בעלי העמדות תמורת תוכן דבריהם. השלכה נוספת היא ששינויים שלא נידונו בהצבעה לא יוכנסו בעתיד כי "הוחלט על ניסוח מדויק של פתיחת הערך". עד־כדי־כך קדושה שיטת ההצבעות, עד שהצעות רבות שקצת מנסה לייצר מערכת חדשה נתקלות במענה של "לך עם זה לפרלמנט" עוד _לפני_ שהובררו הטעמים להתנגדויות.
לעניין הנוכחי, הזוי שהצבעה שנועדה להסדיר את עניין ההצבעות, מתעלמת מהשאלה העקרונית: מתי נכון לפתוח הצבעת מחלוקת. אני לא הייתי פנוי לנסח את ההצבעה, ובכלל – הצבעה על הצבעה היא דבר כל־כך רחוק מדעתי, שקשה להניח שאשקיע זמן כדי לשפץ אותה. אבל להחמיץ (ולא רק אתה: כל מי שתמך בהצבעה הזאת) את הנקודות הבאות – על מה ראוי לפתוח מחלוקת? על דיון של שני אנשים שנתקע מחוסר עניין לציבור? על מחלוקת שצצה אתמול? – זה כבר יותר מדי, לדידי. המינימום היה לקבוע כללים מסוג: אחרי שדיון של מספר משתתפים נתקע, ואחרי שעבר זמן מסוים מתחילת/סוף הדיון, ואחרי שנעשה ניסיון לגישור (נניח בידי מפעילי מערכת) – אזי פותחים הצבעה, בלית ברירה. אבל כל זה לא נעשה, מחמת הלהיטות להביא עוד הצבעה, עדיף בשולצה (הפעלת מעגלים זה בכלל חלום רטוב), ואם אפשר הכרעות בחציון או בשיטות מתמטיות אחרות – מה טוב. הסיבה שאזכרתי אותך בעניין היא שהופתעתי לראות אותך פותח את ההצבעה, ועל־אחת־כמה תומך בהצעה הזאת. אתה איש דיונים מעמיק הרבה יותר. בכל־מקרה, אם ראית בדבריי העלבה אישית על פתיחת ההצבעה, כמובן אתנצל בפניך. דגש - שיחה 00:50, 21 ביולי 2021 (IDT)

דגש, אני מאוד מתחבר למה שאתה כותב. הייתי שמח אם יתחזקו נורמות או מנגנונים שמעודדים הגעה להסכמות ואני מדי פעם מנסה לעשות איזה tilt קטן לכיוון הזה (אגב, בהצעה הנוכחית בפרלמנט, לפני שהוצפו הבעיות השונות של חוסר הגימור שלה, המחשבה שלי הייתה שההבדל הגדול ביותר שלה זה שהיא תמנע חלק ממקרי ההצבעה באמצעות הליך פומבי יותר של דיון מקדים - שזה רעיון שבאופן כללי הוא לא רע בפני עצמו).
בהצעה שאתה נותן פה כדוגמה, אתה מציע פתרון די רדיקלי ומסקרן - להקדים אפשרות של גישור לאפשרות של הצבעה. אני מניח שהצצת פעם בקישור של החתימה שלי, שם אני מהרהר בדרכים ליישם מנגנון בסגנון כזה (פריסה מראש של התוכן בדיון בצורה שתקל על הצטרפות מאוחרת אליו, אפשרות למנות גם לא-מפעילים שיהיו אמונים ספציפית על הנושא הזה, לוח מודעות ספציפי לדיונים שנתקעו עבור בעלי ההרשאה וכו').
אני בהחלט לא ראיתי בדבריך עלבון, בהתחלה חשבתי בטעות שזו נזיפה ושלחתי לך מייל פרטי על זה, ואולי דווקא טוב יותר שהנושא הזה התבהר באופן פומבי, והרוח הטובה והכוונות הטובות ברורות יותר Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 23:04, 21 ביולי 2021 (IDT)
ה"פתרון הרדיקלי" הוא בעצם מה שכתוב בדף המדיניות, והפך ברבות השנים ל"אות מתה". ראה את ויקיפדיה:מנגנונים ליישוב מחלוקת: "במסגרת דיון בענייני תוכן משמשים לעיתים שני כלים המקובלים למטרה זו גם מחוץ לוויקיפדיה: גישור [...] בוררות [...] במקרה, הנדיר יחסית, שבו אחד המשתתפים בוויכוח אינו מסתפק בהכרעה שהושגה בדף השיחה באחת מהדרכים שנמנו לעיל, באפשרותו לפתוח הצבעת מחלוקת."
לגבי ההצעה הזאת – נכון שה"דיון" עלול להביא למניעת הצבעה, אבל זה גם – או בעיקר – תלוי במשך הזמן המחויב לדיון לפני ההצבעה. בחייך, יש כאלו שמצדדים בפתיחת הצבעה באופן מיידי ("מה זה שונה ממחיקה?"...). אז ככל שמשך הזמן להצבת התבנית הוא משתנה בעצמו, ההצעה הזו היא בעצם רולטה.
בכל־מקרה, אני בעד כל רעיון שיצמצם את ההצבעות בענייני תוכן למינימום. דגש - שיחה 23:15, 21 ביולי 2021 (IDT)
כתבתי שהוא רדיקלי כי אני לא חושב שמעשית יש לנו כוח אדם שיאפשר למפעילים להתערב באופן מעמיק בכל דיון תוכן מסועף שלא נפתר. אגב צמצום הצבעות בענייני תוכן, אני מבשל בימים אלו כמה רעיונות שמטרתם לחזק את העדיפות לעריכות עם מקורות (שזה יצמצם חלק קטן מהמחלוקות). אני מקווה שבספטמבר יעלה בידי להתחיל לדגום את המזנון בנושא זה (אגב טענתך העיקרית שאני מתחבר אליה, במודל הקלאסי שלי לבצע שינוי בכללים לרוב יש "סקר" מקדים ודיון המשך מבושל יותר בניסיון לקבל הסכמה רחבה). איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 23:24, 21 ביולי 2021 (IDT)

מחיקת הערך יעל ברזילי[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בחרת להיות בעד המחיקה מפאת מחסור במקורות לחלק מהדברים. נוספרו הערות שוליים ומקורות. מהאתר של נשים עושות שלום- על כניסתה לתפקיד. מהפייסבוק של spaceil ומאתר נוסף הזמנות לפנות לרכזת המתנדבים של הארגון. מהפייסבוק של lead על הפרויקט שעשתה בצבא במיטב לקהילה וכן תעודת הוקרה שקיבלה על ״ייזום התכנית והובלתו״ (אומנם מהפייסבוק שלה, אבל תעודה צבאית חתומה) אני בטוח שבחיפוש מעמיק ימצאו מקורות נוספים בכתבות וברשת לכל פעילותה. העובדה שהערך חדש, והיוצר המקורי לא השקיע מספיק, היא עילה מספיק לייצר תחושה של חוסר אמינות במעשיה? אכן דרושים עוד הבהרות אבל מפה עד ללמחוק, אישה שהספיק להדליק משואה, להיות סגנית ראש עיר, לנהל את ארגון נשים עושות שלום,(דבר שמקנה בפני עצמו לאנשים מסויימים ערך- אין לנשים עושות שלום מנכ״ל מסיבות הקשורות לתפיסת ההפעלה- אבל היא רכזה בפועל את פעילות התנועה במשך תקופהץ. להיות חלק בהקמה של הצעירים של יש עתיד, להיות רכזת - על תקן בוגרת של תנועת נוער (בגיל 16), שבפורבס בחרו בה (עם עוד אנשים נכון) להיות ״מהמבטיחות״ מתחת ל-30 ובעצם הוכיחה שהפכה לסגנית לפני גיל 30 פחות משנתיים אחרי הכתבה. נראה פשוט מיותר. מקווה שבמקום להצביע על למחוק ערך שחסר לו מעט מקורות, נעשה מה שאמורים לעשות בויקיפדיה ונוסיף מקורות ונחפש עוד עריכות. ליעל עוד כתבות רבות ברשת מתוקף פועלה. ומקווה שאכן לאחר הוספת חלק מהמקורות לשאלותייך, תשנה את הצבעתך. --77.138.241.3 01:57, 22 ביולי 2021 (IDT)

אני מעריך את פועלה, ומודה על תוספת המקורות, אבל לא היה בכך די לטעמי להחריג אותה מהנוהג לא להקדיש ערכים לסגנים ברשויות מקומיות. לא מוחקים ערך בגלל שחסר לו מקורות, אלא מסיבות אחרות, כמו האם הנושא "אנציקלופדי", אחרת נהפוך לאתר יח"צ, שלצערי אנחנו מתדרדרים לשם בהדרגה. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 19:09, 23 ביולי 2021 (IDT)

חדשופדיה 2021 שבוע 30[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #30
עודכן ב־28 ביולי
לחתימה על מנוי לידיעון

● במפעיל נולד מתקיים דיון שבסופו יוחלט אם למנות את ברק אברגיל למפעיל מערכת
● בפרלמנט מתקיימת הצבעה לקביעת מדיניות מפורטת יותר בנוגע לפתיחת הצבעות מחלוקת כאן. ●
● בכיכר העיר מתקיים דיון על התקציב העתידי של מדינת ישראל כאן. ●
● בחירת מועצת הנאמנים של קרן ויקימדיה העולמית נפתחה! מוזמנים להירשם כאן. ●
● במזנון מתקיים דיון על טיפול הערכים החדשים בוויקיפדיה האנגלית כאן. ●
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך קוזימה וגנר לרשימת הערכים המומלצים כאן

00:08, 25 ביולי 2021 (IDT)

כוכב בעד![עריכת קוד מקור]

Articles for Creation Barnstar Hires.png כוכב הבעד
על היוזמות המבורכות שאתה מעלה במזנון מדי פעם!מי יתן וכל העורכים יהיו מסבירי פנים, נחמדים ויוזמים כמוך! דזרטשיחה 17:47, 31 ביולי 2021 (IDT)
תודה, נשמה הסמקה משתדל. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 19:00, 31 ביולי 2021 (IDT)

יופוריה[עריכת קוד מקור]

אזהרה חמורה: זהו ערך על תוכן קיצוני ומזעזע. האנימה נסבלת בקנה המידה של הנטאי, המאנגה היא סתם זבל, אבל משחק המחשב הוא חווייה איומה ונוראה. רצוי להקשיב לכל אלו שסיקרו את המשחק וסיימו באזהרה נוסח "אלוהים ישמור, למה בכלל נגעתי בזה". לכל אדם שפוי זו חווייה טראומטית. בשום פנים ואופן אל תנסה את משחק המחשב, ראה הוזהרת!!!

מה שהצלתי מהערך, זמן לא רב לפני שנמחק נמצא במשתמש:אילן_שמעוני/טיוטה/euphoria

!Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 18:54, 31 ביולי 2021 (IDT)

היי אילן שמעוני, לא כל כך הבנתי - לא מצאתי דיון בשיחה:יופוריה, ולא מצאתי ביומן המחיקות ערך עם שם זה. בנוסף, לא לגמרי הבנתי את ההקשר של האזהרה החמורה. אשמח להסבר Face-smile.svg איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 19:01, 31 ביולי 2021 (IDT)
הוא היה בויקינגליש ונמחק בויקינגליש, לא אצלנו. אני שוקל ברצינות לתרגם את מה שהצלתי מהערך בשבילנו, אבל חש רתיעה בשל הקיצוניות של הערך. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 10:33, 1 באוגוסט 2021 (IDT)

חדשופדיה 2021 שבוע 31[עריכת קוד מקור]

לוגו חדשופדיה.svg
חַדְשׁוֹפֶּדְיָה
פינת העדכונים של קהילת ויקיפדיה
שנת 2021 – שבוע #31
עודכן ב־1 באוגוסט
לחתימה על מנוי לידיעון

● במפעיל נולד מתקיים דיון שבסופו יוחלט אם למנות את ברק אברגיל למפעיל מערכת
● בפרלמנט התקיימה הצבעה לקביעת מדיניות מפורטת יותר בנוגע לפתיחת הצבעות מחלוקת, שבסופה נדחתה ברוב של 65.7% (12 בעד, 23 נגד). ●
● בכיכר העיר מתקיים דיון על המאמר של לארי סנגר, ממייסדי ויקיפדיה כאן. ●
מיזם ביכורים מציג ביכורים והילולים חדשים ●
● במזנון מתקיים דיון בשאלה האם חובה לנמק בדף השיחה לאחר הנחת תבנית חשיבות
ערכים מומלצים: מתקיימת הצבעה לגבי הוספת הערך בואינג AH-64 אפאצ'י לרשימת הערכים המומלצים כאן

MediaWiki message delivery - שיחה 12:41, 1 באוגוסט 2021 (IDT)