שיחה:אשה לאשה - מרכז פמיניסטי חיפה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום, ערך זה איננו מפר זכויות יוצרים היות ואני כתבתי גם את הערך באתר של "אשה לאשה" וגם כאן ויש לי את רשותה המפורשת של "אשה לאשה" לכתוב ערך זה בויקיפדיה. תודה, יהל

תיעוד סלקטיבי, בלתי ראוי ומעלה חשד[עריכת קוד מקור]

מחקתי את הפירוט על פעילות הארגון בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני (למרות שזה מידע חשוב ומעניין) ממספר טעמים: ארגון אשה לאשה קיים כשלושים שנה (מאז 1982) ועסק במגוון רב של פעילויות כמו למשל פעילות למען הפלות בשנות השמונים, פעילות למען נשים לסביות וחד הוריות, פרויקט צפייה בבתי משפט בשנות התשעים לאחר האונס בשמרת, קו חירום לנשים נפגעות אלימות, פרויקט שנקרא בזמנו "נשים בחברה דמוקרטית", פרויקט העצמה לנשים אתיופיות, פרויקט לנשים עולות מחבר העמים, פרויקט גדול מאוד למאבק בסחר בנשים, פרויקט נשים וטכנולוגיות רפואיות ועוד ועוד. הארגון אף מחזיק את ארכיון התנועה הפמיניסטית הגדול והמרשים ביותר בישראל וחשוב לדעת כי זהו אחד הארגונים הפמיניסטיים הפעילים ביותר בשדה ארגוני הנשים. היות שכך, אם רוצים לכתוב ערך שיכלול פירוט של כל הפרויקטים וההיסטוריה של הארגון יש לעשות זאת בצורה מסודרת ולא באופן סלקטיבי. יתר על כן, אני חוששת שהדגשת פרויקט אחד מתוך כלל הפעילות של הארגון נעשה מתוך מטרה פוליטית בלתי ראויה ולכן הוא עוד יותר פסול --שרי555 - שיחה 22:08, 24 ביולי 2011 (IDT)

את צריכה לשמוח שמתארים את פעילות הארגון, כל עוד מדובר בתיאור מהימן. לכן אין הצדקה למחיקה שלך. אם יש טעויות - תתקני, ואת מוזמנת להוסיף פרקים נוספים שלדעתך בעלי חשיבות אנציקלופדית. נרו יאירשיחה • כ"ג בתמוז ה'תשע"א • 01:39, 25 ביולי 2011 (IDT)

ובכן, אם לא הבנת את ההסבר, התוספת נמחקה כיוון שלא מדובר בתיאור מהימן. --שרי555 - שיחה 11:42, 2 באוגוסט 2011 (IDT)

נא לשלוח אישור ויקיפדיה:OTRS, על מנת שהערך לא ימחק. מתניה שיחה 11:46, 2 באוגוסט 2011 (IDT)
אינך יכולה למחוק תוכן פשוט כי הכרזת שהוא "לא מהימן". הובאו מקורות, ואם משהו אינו מדויק עלייך לפרט ולהביא מקורות סותרים. נרו יאירשיחה • ב' באב ה'תשע"א • 11:48, 2 באוגוסט 2011 (IDT)
למתניה, שים לב גם להודעה זו בהקשר לזכויות היוצרים. ALC • ב' באב ה'תשע"א • 12:01, 2 באוגוסט 2011 (IDT)

כן. אפשר. מדובר בחשד להוצאת דיבה. בזמן הקרוב יועלה ערך חדש לגמרי על אשה לאשה ואז תוכל אתה לשכתב אותו כרצונך. ניסיתי להסביר זאת כבר קודם- הערך הנוכחי משול לניסיון לתאר את בית חולים רמב"ם על ידי סיור במחלקה לבריאות הנפש. האם היית רואה זאת כערך כמהימן? --שרי555 - שיחה 16:10, 4 באוגוסט 2011 (IDT)

אני מסכים עם שרית. מיסטר דבֶּליו ~ הגיע הזמן שערכי הסרטים ייראו אחרת! 16:18, 4 באוגוסט 2011 (IDT)

לערך נוספו שתי פסקאות אמינות. שני משתמשים התנגדו להן (מה חטאה הפסקה העוסקת במבנה הארגון??). לעומת זאת, משתמשים אחרים תמכו בפסקה. בנוסף, כידוע התנגדות לבד לא מספיקה וצריך להתלוות אליה נימוק הגיוני. אם התיאור כרגע בערך אינו שלם ולכן נוצר לדעת המתנגדים תיאור לא אמין ניתן להציב תבנית השלמה בראש הערך ולהסביר בה בקצרה את הבעיה, אבל המחיקה של מידע שתורם לקורא - פסולה. דרך - שיחה 21:21, 4 באוגוסט 2011 (IDT)

פשוט לא ייתכן למחוק מידע רלוונטי מגובה במקורות רק כי אין מידע בתחומים אחרים. נרו יאירשיחה • ד' באב ה'תשע"א • 21:49, 4 באוגוסט 2011 (IDT)
זה לא ייחודי לערך זה. בערכים רבים מוצאים פסקאות, שביחס לשאר פעילות מושא הערך הן בלתי-פרופורציונליות. פעמים רבות מדובר בנושאים הקשורים לסכסוך בצורה כזו או אחרת, וקשה שלא לראות בכך מעשה פוליטי, במיוחד, אם מקבלים את דברי שרי, שפעילות זו שולית ביחס למכלול. אני מציעה לא להתעקש על הרחבת יתר מחד, ולכתוב באופן מלא על פעילות הארגון מאידך. שרי, כתבת שבקרוב תעלי ערך חדש לגמרי על אשה לאשה. תוכלי לתת לנו מסגרת זמן? דורית 23:05, 4 באוגוסט 2011 (IDT)
זה כמו שכמעט(?) בכל מדינה יש פרק מפורט על היחס ללהט"בים. יעלה על הדעת למחוק את זה? נרו יאירשיחה • ד' באב ה'תשע"א • 23:13, 4 באוגוסט 2011 (IDT)
כל מידע נוסף שיכול להרחיב את הערך מבורך אבל לא מובנת ההתנגדות למידע שמגובה במקורות. ALC • ה' באב ה'תשע"א • 06:05, 5 באוגוסט 2011 (IDT)
מה עניין להט"ב לכאן? בערכי מדינות יש פרקי כלכלה, גיאוגרפיה וכו', לא ידעתי שמובנה אצלנו בכל ערך על מדינה פרק על להט"ב. וגם אם כן, האין לנו פרקים על דתות ואף קהילות יהודיות במדינות אלו? חיפשתי למשל בישראל, ארצות הברית, אוסטרליה וזמביה. נחש מה לא מצאתי? וגם אם הייתי מוצאת, זו אינה דוגמא רלוונטית. דוגמא הרבה יותר רלוונטית היא למצוא ארגון דתי ותיק שעוסק במגוון מאד רחב של תחומים, שמוציא דו"ח אחד על כך שהומוסקסואליות היא המצאה של חילוניים וכי מקומן של נשים במטבח. ואז, לקחת את הדו"ח הזה ולהפוך אותו לחצי ערך, כאילו בכך מתמצה פעילותו של ארגון זה. דורית 15:20, 5 באוגוסט 2011 (IDT)
ייתכן שנסחפתי למעלה, אין לי זמן לבדוק כרגע. ובכל זאת, ראי למשל פולין. יעלה על הדעת למחוק משם את הפרק על זכויות להט"ב? לא מדובר כאן על דו"ח אחד אלא על פעילות מתמשכת מגובה במקורות. ולא מדובר בהיתפסות לאיזו התבטאות קיצונית. אני כלל לא בטוח שנשות הארגון יראו בעיה בכך שבינתיים נושא זה נסקר במעט יותר פירוט משאר התחומים. ייתכן גם שבאמת שאר הנושאים פחות בולטים בתקשורת, איני יודע. נרו יאירשיחה • ה' באב ה'תשע"א • 18:27, 5 באוגוסט 2011 (IDT)
אבל זה לא ממש מעט פירוט, וקשה שלא לראות מגמתיות במשפט כמו "כיום (2011) מכהנת בתפקיד זה לילי טראובמן שפעילה גם בארגונים "בת צפון" ו"קואליציית נשים לשלום"". אם אני מנכ"לית של ארגון X למשל, ופעילה גם בארגון שטוען שייצור דשא לגינות נוי זה רצח של הצומח, זה אומר שגם שאר חברי ארגון X מחזיקים בהכרח באותה דעה? בקיצור, אני מציעה שמי שכתב ב"מעט יותר פירוט" גם יצמצם באופן פרופורציונלי. מאידך, ראוי בהחלט להרחיב על שאר מטרות הארגון ופעולותיו. דורית 20:06, 30 באוגוסט 2011 (IDT)
לא ראיתי את ההזדעקות כאשר פסקאות דומות הוזכרו בערך אם תרצו. גב' טראובמן אינה סתם פעילה בגופים אלו אלא נוטלת חלק מרכזי בהם. ניתן לראות שגם פעילות הארגון המוכרות האחרות חברות במקביל בארגוני שמאל רדיקלי ופעילות הארגון עצמו קשורה בנושאים אלו. הטענה שמדובר במידע שאינו רלוונטי זקוקה להוכחה ולא להפך. כמובן שאם לגב' טראובמן היה ערך משל עצמה בויקיפדיה לא היה מקום לפירוט, אלא שכרגע לא מצאתי דרך או ניסוח אחר להבאת המידע. אם זה נורא מפריע מצידי ניתן להסיר משפט זה או לנסחו בצורה "ידידותית" יותר, למרות שכאמור בערכים אחרים מידע כזה קיים. דרך - שיחה 07:21, 31 באוגוסט 2011 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 13:49, 30 בדצמבר 2013 (IST)