שיחה:ביגפוט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הוספת ערך "ההיסטוריה של ביגפוט"[עריכת קוד מקור]

בסוף הספר "ביגפוט", שכתבתי, עשיתי עבודת מחקר קטנה ורשמתי את ההיסטוריה של המיתוס של ביגפוט. האם מותר לי להעלות את הנספח לערך, או שאסור להעלות קטעים מספרים. טל לאופר

רשאי. אתה כתבת, זכויות היוצרים שלך. רק ציין זאת בתקציר העריכה. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 20:26, 9 באוקטובר 2007 (IST)
לפני שאני מוחק את הקישור שלך - כמה הוא קשור ומוסיף לערך? חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 20:29, 9 באוקטובר 2007 (IST)

ואגב, זכויות היוצרים על הקטע הזה ילכו כפות, ויצטרכו רק לציין שהמקור מכאן, פחות או יותר. אם אתה רוצה שהקוראים בויקיפדיה יוכלו לקרוא אותו בלי לוותר על זכויות היוצרים שלך הוסף אותו לאתר אחר באינטרנט. אם אתה מוכן לוותר עליהן- זה יהיה נדיב מאוד מצידך. נוי 20:31, 9 באוקטובר 2007 (IST)

הקישור מוסיף הרבה לערך. הוא מוביל לאתר עם הרבה מידע על ביגפוט ועל הספר, בעיקר כל מיני תמונות של ביגפוט. וחוץ מזה, הספר נכתב אחרי עבודת מחקר מאוד ארוכה על ההיסטוריה ועל המיתוס של ביגפוט. העלילה היא אמנם בדיונית, אבל הרקע לעלילה הוא המיתוס. מי שקורא את ספרי המחקר על ביגפוט ואח"כ את הספר שלי יכול לגלות בעלילת הספר כל מיני תשובות אפשריות לשאלות ששואלים המדענים, כמו מה אוכלים היצורים, למה מעולם לא נמצאה גופה של יצור כזה וכד'. הספר זכה להצלחה יפה בארץ וגם תורגם לחו"ל. אני חושב שכמו שבערך על המהפכה הצרפתית צריך להוסיף ב"לקריאה נוספת" לינקים למידע על ספרים כמו סקרלט פימפרנל, בערך הזה ראוי להוסיף לינקים לספרים או סרטים בנושא. טל לאופר
בסדר, הוספתי את הנספח. אני מאמין שזה מוסיף הרבה לערך. טל לאופר

למה ההפניה מיטי?[עריכת קוד מקור]

למיטב זכרוני, יטי חי בהימלאיה. למה הוא מופנה לכאן? עמית - שיחה 18:39, 24 באפריל 2008 (IDT)

זה בערך אותו מין של יצור, רק שההימלאים קוראים לו יטי והאמריקאים קוראים לו ביגפוט. כדאי לציין זאת בערך. מתן - שיחה 14:47, 23 ביולי 2008 (IDT)
אני חושב שכדאי למחוק את ההפנייה כדי לאפשר לתורם פוטנציאלי לכתוב ערך על יטי. אפילו באנגלית הקדישו לו ערך שלום. AMIRBL25 - שיחה 13:04, 14 באפריל 2009 (IDT)
אני מוריד את הקישור, מדובר בהחלט בשתי ערכים נפרדים. מדובר בשתי אגדות שהתפתחו בנפרד. באותה המידה אפשר דם לקשר לכאן את המילה, גובלין... Arturl86 שיחה 22:19, 31 במאי 2009 (IDT)

בנוגע ל"השחתה"[עריכת קוד מקור]

זו לא היתה השחתה, בסך הכל מחקתי חומר שהעליתי בעבר לערך בגלל שכל הזמן מפרים לי את זכויות היוצרים. העליתי את המידע על ההיסטוריה של ביגפוט מספר שכתבתי ולאחר מחקר ארוך שערכתי וכל הזמן מישהו שינה לי את החומר ולקח את זכויות היוצרים. השיא היה כעת כשמישהו פשוט ייחס את המחקר הקצר שעשיתי למישהו אחר, אז החלטתי להפסיק להיאבק על זכויות היוצרים שלי ופשוט למחוק את הקטע. אני מבקש בכל לשון של בקשה למחוק את הקטע העוסק בהיסטוריה של ביגפוט או לתת לו את מראה המקום הנכון. בתודה, טל לאופר.

ערכתי את החלק שהוספת כך שיתאים לכללי הכתיבה בוויקיפדיה, תוך מתן קרדיט לך בתקציר העריכה, כפי שנהוג בוויקיפדיה לעיתים. מקווה שזה מספק, תודה לך על התרומה. Ravit - שיחה 00:17, 26 בינואר 2009 (IST)

סטירה[עריכת קוד מקור]

1."מדענים טוענים שהסרט מתעד אדם מחופש." 2."חוקרים מסוימים חקרו את הגרסה המקורית של הסרט,והגיעו למסקנה שלא ייתכן שהביגפוט בסרט מזויף,כיוון שאף התחפושות הטובות ביותר שהיו קיימות בהוליווד באותם ימים לא אפשרו זיוף כל כך משכנע" מה פירוש הסטירה הזאת? וחוץ מזה למשפט השני אין כל בסיס:א. מה הקשר הוליווד ב.מישהו באמת הלך וחקר את כל התחפושות בהוליווד והגיע למסקנה הזאת?--Haya831 - שיחה 14:05, 6 בדצמבר 2011 (IST)

הוספת מידע[עריכת קוד מקור]

הוספתי מידע על עדויות (כפי שרשום בערך) ושם נוסף לביגפוט ומחקו לי את המידע מכיוון שלא ניתן להסתמך עליו שמות שבו קוראים לביגפוט הן עובדה, תיאור הוא על סמך עדויות וכך גם התיאור שהוספתי והוספתי מידע היסטורי על משלחת סטודנטים שלפי כל הסימנים מראה שנהרגה על ידי ביגפוט כל העדויות הן אין חד משמעותיות בנוסף הוספתי עובדה לכך שמספר העדויות בשנה הוא מעל 500

כל המידע הוא עדויות ועובדות כמו כל המידע האחר בערך

גם אם במידה והיה מידע מסויים שגוי (לא נראלי שהיה) אז אשמח לדעת למה כל העריכה נמחקה ולא רק המידע השגוי

מדובר על העריכה הזו. אני לא רואה שם מקור לטענות (בלי קשר לאמינות). בפרט יטי הוא מסיפור אחר. בבקשה לספק מקור (אמין) לטענות הללו. Tzafrir - שיחה 09:08, 14 באוגוסט 2014 (IDT)

איך אפשר לספק מידע ממקור אמין שלטענת רבים אינו קיים גם אם הוא יהיה נכון ימצאו דרך להוכיח שהוא לא נכון והמקור לא יחשב אמין לקחתי את המידע הזה על פי תכנית על ביגפוט שבמקום נקרא יטי או מנק. אני לא בא בטענות זה פשוט הערך הראשון שערכתי ורציתי לדעת מה עשיתי לא בסדר לפעמים הבאות

טענות יוצאות מגדר הרגיל דורשות ראיות יוצאות מגדר הרגיל. מי שמדבר על "500 עדויות בשנה" ולא מסוגל לספק שום ראיה פיזית חד משמעית (עצמות, תמונה, עקבות, אפילו עדות מומחה) אינו מעוניין באמת, אלא מאוהב בסנסציה. אם אתה רוצה לערוך בוויקיפדיה, בחר נושא, למד אותו ממקורות רציניים, וכתוב ככל שמשיגה ידך. עוזי ו. - שיחה 13:40, 14 באוגוסט 2014 (IDT)

אני מודה לך מאוד בראיות הייתה כוונתי באנשים שמצאו חיות בלי לשון כפי שכתבתי שהביגפוט אוהב לאכול, טביעות רגל, תמונות, סרטונים ועוד... אני פשוט לא הייתי מובן או שזה עדין לא טוב?

בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם.--אדג - שיחה 19:57, 14 באוגוסט 2014 (IDT)
לא הצגת מקור לטענה. מעבר לכך, אתה צריך להביא גם מקור לטענה שביגפוט אוהב לאכול חיות בצורה מסוימת. מקור: לדוגמה: קישור. רצוי מאוד שהוא יהיה אמין. Tzafrir - שיחה 20:04, 14 באוגוסט 2014 (IDT)