שיחה:בינה מלאכותית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gtk-dialog-question.svg ערך זה הוא נושאו של קטע "הידעת?" המופיע בתבנית:הידעת? 22 באוגוסט - סדרה 1

כיצד ייתכן, שאובייקט מסויים יוצר אובייקט אחר, אינטליגנטי יותר ממנו?[עריכת קוד מקור]

ואם זה כן ייתכן, אז מדוע רובם המכריע של בני אנוש, ואפילו רוב הפילוסופים טוענים שלא?

התרגלת לכך שאובייקט מסוים (האדם) יוצר אובייקט אחר (טיל), מהיר פי אלף ממנו;
התרגלת לכך שאובייקט מסוים (האדם) יוצר אובייקט אחר (מנוף), חזק פי אלף ממנו;
התרגלת לכך שאובייקט מסוים (האדם) יוצר אובייקט אחר (מחשב), שעושה פעולת חשבון פי מיליארד יותר מהר;
אז למה קשה לך להתרגל לרעיון שהאדם ייצור אובייקט אינטליגנטי יותר ממנו? דוד שי - שיחה 22:13, 11 בספטמבר 2008 (IDT)

טעות. סורי.

תוכנה שעברה את מבחן טיורינג[עריכת קוד מקור]

אני לא מבין מספיק בנושא הזה, אבל אני די בטוח שהיכולות של המחשבים כיום לא מתקרבות לרמה שתאפשר לעבור מבחן טיורינג אמיתי. גם אם סוזט המדוברת זכתה בפרס לובנר, אני לא חושב שנכון להגדיר אותה בתור תוכנה שעוברת את מבחן טיורינג. האם מישהו בעל ידע מבוסס יותר יכול לאשר? אם כן, אפשר להוריד את ההערה הזו. Helios panoptes - שיחה 19:55, 27 בספטמבר 2012 (IST)
בהעדר תגובה, בדקתי קצת בעצמי, ולפחות לפי ויקיפדיה האנגלית, זה אכן שגוי לחלוטין לכתוב שסוזט עברה את מבחן טיורינג. כל שנה זוכה איזושהי תוכנה בפרס לובנר (במדליית הארד - מדליות הכסף והזהב לא חולקו מעולם), אבל התוכנה הזוכה היא התוכנה שהשופטים חושבים ל"אנושית ביותר" ולא לתוכנה שעברה את מבחן טיורינג. בפרט, בערך המקביל בויקיפדיה האנגלית מביאים את תחזיתו של העתידן ריי קורצוויל, והוא צופה שעד 2029 ייבנה מחשב שיכול לעבור את מבחן טיורינג. והוא עוד נחשב אופטימי... אני מרשה לעצמי למחוק את השורה הזו, ולשנות בהתאם את הערך מבחן טיורינג. Helios panoptes - שיחה 18:51, 29 בספטמבר 2012 (IST)


תשובה- בנתיים אין אף תוכנה שעברה את מבחן טיורינג, אין עדיין אף תוכנה אנושית לגמרי ולפי הערכות לא יהיה בזמן הקרוב (רוב ההתפתחות בנושא הזה היא ע"י חולים לדבר ולא מדענים מובלים מפני שנושא זה נחשב לנושא בידיוני) מקווה שעזרתי 8:11 2013\7\27

ביקורת על הבינה המלאכותית[עריכת קוד מקור]

נראה לי שחסר בערך מידע על ההשלכות ההרסניות, לדעת המבקרים, של הבינה המלאכותית. היום פורסם בהארץ מאמר על פריצת דרך שעשו חוקרים באוניברסיטת בר-אילן בכך שהצליחו לרמות את הבינה המלאכותית של מכונית אוטונומית.

מתלבט באיזה אופן, אם בכלל, אפשרי לשלב את המידע הזה בערך... נראה שיש לכך מקום קצת יותר מסתם קישור חיצוני. --EldadHe - שיחה 12:22, 8 בספטמבר 2017 (IDT)

הוספתי סעיף רלבנטי. מוזמן להכניס תוכן. טחינה - שיחה 16:02, 1 במרץ 2018 (IST)

טחינה, בבקשה להביא מקור לציטוטים שהבאת. בברכה אמא של גולן - שיחה 12:04, 5 במרץ 2018 (IST)
השיחה הזאת מצביעה על חשיבותה של עריכה נכונה. לא הוספתי לערך אפילו חצי משפט משלי, משום שאיני מומחה בתחום (לצערי). הדבר היחיד שעשיתי הוא לארגן את המשפטים והפיסקאות בצורה יותר הגיונית, ואני שמח שהדבר הוביל לדיון בתוכן עצמו, שעד עכשיו כנראה היה כתוב בצורה מתוסבכת מדי מכדי שמישהו ירצה להתעסק איתו טחינה - שיחה 17:22, 5 במרץ 2018 (IST)

בינה מלאכותית מתוארת ללא הבנה - מתאים לה...[עריכת קוד מקור]

הערך מכיל כל כך הרבה שגיאות. כנראה, כותב הערך איננו בקי בנושא. 82.80.53.202 11:37, 9 ביוני 2018 (IDT)