שיחה:גשר הגלילים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

תוספות[עריכת קוד מקור]

למיטב זכרוני היה גדוד טנקים שהתאמן במיוחד על גרירת הגשר, אך בעת המלחמה הוא היה בצפון והיה צורך להקצות גדוד אחר למשימה, מה שעוד יותר מגביר את ההישג. כדאי לאמת ולהוסיף לערך. כמו כן, לציין היכן אוחסן ובאילו צירים נגרר. חגי אדלרשיחההשתמשת כבר בבוט אכלוס הקטגוריות? • ל' בתשרי ה'תשס"ט • 00:01, 29 באוקטובר 2008 (IST)

אני זוכר במעומעם שמדובר באחד מגדודי חטיבה 7 שנשלחו לרמת הגולן, אבל צריך לבדוק. ‏DGtal‏ 00:04, 29 באוקטובר 2008 (IST)
זה כתוב בערך אביגדור בן-גל, ועכשיו גם בערך זה. דוד שי - שיחה 00:09, 29 באוקטובר 2008 (IST)

משיחת משתמש:חגי אדלר[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

לשאלה מדוע תיקנתי את הערך של גשר הגלילים ומחקתי את הסימוכין. הסיבה פשוטה למדי. שמי עודד מגידו, ואני מפקד הפלוגה שגררה את גשר הגלילים בליל ה-15.10.73, גרירה שהסתיימה כאשר הגשר נקרע לאחר שעות של מאמץ גרירה בשטחים ובמאמצים שהגשר לא היה מתוכנן להיגרר בהם. לא נתקלנו באויב בשום שלב בשעות שהן היינו רתומים לגשר, מהסיבה הפשוטה שלא הצלחנו, למזלנו, להגיע עם הגשר עד לאיזור שבו היה האויב - הגשר נקרע 3-2 קילומטר לפני קווי האויב. ובאמת אם היינו מגיעים איתו לקווי האויב לא הייתי כותב את הדברים האלה ולא הייתי כאן, כי היינו נכנסים לתוך מארב נ.ט. מצרי כשאנחנו רתומים לגשר, מוגבלים לחלוטין בתפעול הטנקים, ובמהירות של כ-1.5 מייל לשעה. כל זה כן קרה לנו אחרי שנתיתקנו מהגשר לאחר קריעתו, ורצנו על ציר "עכביש" במהירות מקסימלית לאיזור הצליחה, ובמהלך זה נפגעו לנו 3 טנקים. אז יש לך ברירה לבחור בעדות מכלי ראשון, הכי ראשון שיש, לבין הסתמכות על מה שכתב שרלטן שקורא לעצמו היסטוריון צבאי, שכותב כבר שנים "היסטוריה צבאית" מוטית ומגמתית מתוך עמדה פוליטית קיצונית - ראה כתביו ההזויים בכל הקשור ליצחק רבין במלחמת העצמאות, המנודה ע"י כל בעלי המקצוע ההיסטורי בישראל משום שרלטנותו ועמדותיו ההזויות. פניתי לאורי מילשטיין כמה פעמים במשך 35 השנים האחרונות ושאלתי אותו מדוע לא טרח לבדוק בתחקיר או לבדוק בראיון עם מי שהיה באירוע הזה את העובדות לפני שכתב את דברי ההבל שלו, ודרשתי ממנו לתקן את הדברים, (אם תרצה אעביר לך את פניותי) אבל הוא התעלם מכל פניותי. זה אדם שלמיטב ידיעתי מעולם לא השתתף בקרב, אבל מחזיק מעצמו כסמכות עליונה לתת ציונים לתפקודם של רבים וטובים בקרבות צה"ל במלחמות השונות, וכנראה יש לו גם פה ושם חסידים שוטים. אני מתקן שוב את דברי ההבל האלה ומקווה שהפעם תניח לזה. אם תרצה לברר עוד פרטים אתה מוזמן ליצור קשר omegiddo@megidptro.co.il

שלום לך עודד,
אין לי ספק כי אתה אכן המ"פ והתיאור שלך נכון. עם זאת, יש כאן בעייה עם עצם המהות של ויקיפדיה. ויקיפדיה מוגדרת כזו שאין בה מקום למחקר ראשוני, ועל פניו נראה שיש כאן מחקר ראשוני, שלך, גם אם הוא אמת. בנוסף, מקובל לא למחוק דעות אחרות, אלא להוסיף דעות בנוסף לדעות אחרות. לכן היה מקום להשאיר את דעתו של מילשטיין, עם הסימוכין, ולהוסיף את דעתך, או עדותך,יודע שלך. אני לא בדיוק איך לשלב את הדברים בערך, ולכן העברתי את השיחה לדף שיחת הערך לשמוע גם תגובות מאחרים. חגי אדלרשיחהל-115 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • ח' בטבת ה'תשס"ט • 02:31, 4 בינואר 2009 (IST)

יש הבדל בין דעות שונות לבין עובדות היסטוריות, רבותיי המלומדים![עריכת קוד מקור]

אני חייל פשוט. לא גנרל ולא היסטוריון. עם זאת, היו לי הכבוד, העונג והפחד לשבת בתא הנהג של יהודה גלר, מפקד גדוד 410 בחטיבה 600. חלק מאוגדת שרון. יהודה הוביל את גשר הגלילים ביום 18 באוקטובר 73 אל יעודו האולטימטיבי על מי תעלת סואץ. הגרירה בוצעה על ידי הטנקים של פלוגת 'לורה' [פלוגה ל'] של גדודנו. בדרך כלל בגרירה ולא בדחיפה כפי שכתבו המומחים לפניי. סיוע הטד"חים [טנקי דחפור] נדרש בשלבים המתקדמים של הגרירה כאשר הטנקים הגוררים ראשונים היו חייבים להתנתק מן הגשר, משום שהגיע למי התעלה. בערך בשעה 190130, כלומר 1.30 לאחר חצות ליל תחילת הגרירה ההזויה הזו, הגיע הגשר למקומו המיועד.

יום לפני הגרירה, ב-17 לאוקטובר, יצאנו עם טנק המג"ד כדי לבחון את כשירות התוואי בו היה עלינו לנוע עם הגשר. בצריח היו קמב"צ הגדוד - ירון חמל וגם סגן מפקד האוגדה - ג'קי אבן. נסענו לאורך ציר טרטור המקולל והפגוע ולצדו הצפוני גילינו חמישים גופות מוטלות לאורכו. לאחר ויכוח קצר - הלנו הם אם לצרינו - ירדנו מן הטנק והזדעזנו לגלות שעיקר הגופות היו צנחנים מגדוד 890 שנותרו בשטח מליל הפריצה. גלר פקד על פלוגת החרמ"ש - סאנבים - של דוד גלזר ז"ל - והם הגיעו מייד לאסוף את החללים.

הטנק של גלר המשיך עד קו המים כמעט, בוחן את הציר ושב מזרחה על עקביו, לאשר את איכות התוואי ולהתכונן לגרירה ביום המחרת.

בבוקר יום הגרירה, אם זכרוני אינו בוגד בי, עלה מכל מכשירי הקשר קולו של האלוף - הרב שלמה גורן זצ"ל - שברך את כל הלוחמים העומדים על משמר המדינה, הארץ והעם. היינו זקוקים לברכה בשעה הקשה ההיא.

לצערינו, מפקדי חטיבה 600 ולוחמיה, בכל סיפורי הקרבות סביב הגשר הנגרר, כמו גם הקרבות סביב החווה הסינית וטיהורה, חמדיה, מכשיר, חמוטל, מיסורי וכל יתר המתחמים - נפקד מקומה של חטיבה זו שלנו. חטיבת המילואים של השריון ששילמה בחיי 119 מפקדים וחיילים במלחמת יום הכיפורים. כנראה יותר מכל חטיבת מילואים אחרת.

יסלחו לנו הגנרלים וההיסטוריונים חדי העין והעט: כאשר אתם מתארים את המלחמה, תזכרו את אלה שעמדו לצדכם, ביצעו קרבות הטעייה, הסיחו את קני האוייב ושריוניו אליהם והשמידו מאות מן הטנקים ולוחמי הקומנדו המצריים.

עופר עידן, פשוט שריונר

בוויקיפדיה, כל אחד יכול לערוך. גם אתה. אתה מוזמן להוסיף ולתקן את הדרוש תיקון, בערך זה ובערך חטיבה 600. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 16:14, 10 במאי 2010 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 17:12, 30 בדצמבר 2013 (IST)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 17:13, 30 בדצמבר 2013 (IST)

משוב מ-12 ביוני 2015[עריכת קוד מקור]

גשר הגלילים כמשל

http://www.global-report.com/um/a10493-%D7%92%D7%A9%D7%A8-%D7%94%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%9E%D7%A9%D7%9C 77.125.60.75 20:48, 12 ביוני 2015 (IDT)