שיחה:דרכון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

היי

האם ידוע למשהו דבר או חצי דבר על צבעיו השונים האפשריים של הדרכון הישראלי?

תתודה רבה!!


מדוע מוחקים את קישורים רלוונטים?[עריכת קוד מקור]

אהלן, רציתי לדעת מדוע מוחקים באופן עקבי לינקים רלוונטים שתורמים לגולשים?

הוספתי בערך קישור לאתר בשם 'דרכון אירופאי' אשר מרכז לגולשים עשרות עורכי דין, נוטריונים ומשרדים העוסקים בהוצאת אזרחות אירופאית. בנוסף האתר מרכז את כל השגריריות האירופאיות שנמצאות בישראל וגם לינקים לכתבות ופרומים רלוונטים.

חשוב לציין שהאתר אינו שייך לעו"ד אחד אלא מרכז רבבות של אנשים בתחום.

הדבר ש'מרגיז' אותי הוא שבמידה והלינק היה למדור 'מדריך הוצאת דרכון אירופאי באתר YNET' אז לא היו מוחקים את הלינק. האם ynet הוא אינו אתר מסחרי? מדוע קישורים לאתר הרלוונטי 'דרכון אירופאי' נחשב ל'פרסומת'? האם האתר מסחרי יותר מ-ynet?

חשוב לי לציין שהאתר דרכון אירופאי הוא חופשי לשימוש, נוח לשימוש ומספק מספר רב של עורכי-דין לכל מדינה.

קישור לאתר המדובר:


אשמח לתשובה,

מדוע אתם מראים תמונה של הדרכון הרומני דווקא. מדוע לא תשימו את הדרכון הישראלי?המהנדס - שיחה

מישהו יודע איך קוראים לאישה שתפרה את הדרכונים שיצאה לגמלאות[עריכת קוד מקור]

אני חושב שמגיע לה קרדיט

מהות הדרכון[עריכת קוד מקור]

חסר מידע בדבר הצורך המעשי בדרכון. מדוע תעודת זהות אינה יכולה לשמש גם כמסמך מזהה למטרות בינלאומיות? איזה מידע ייחודי יש בדרכון ולמה אי אפשר לאחד את המידע הזה עם המידע אשר מצוי בתעודת זהות? מה משמעות הזיהוי במדינה זרה? האם מדובר בצורך בטחוני? בהכרת אחריות של המדינה המנפיקה כלפי האזרח? הן אם יאונה לו רע והן אם יגרום צרות בעצמו. האם מדובר במסמך לצורכי תחבורה פיזית בין מדינות או שמדובר במסמך זיהוי בינלאומי לכל דבר גם לא בהקשר נסיעתי? אשמח לקבל תשובה ואשמח אם יהיה אפשר לשלב את המידע הזה בערך, שכן, לי כקורא, הוא היה חסר. איש השלג - שיחה 17:42, 2 ביוני 2016 (IDT)

ראשית, יש מדינות שאין להן תעודת זהות. שנית, עד לא מזמן, אדם יכל לטוס בתוך ארצות הברית, בלי להזדהות. הדרכון הוא תוצאה של סגירת הגבולות בין מדינות. עדירל - שיחה 18:37, 2 ביוני 2016 (IDT)
אני חושב שאחד ההבדלים החשובים בין תעודת זהות לדרכון הוא שדרכון ניתן רק למי שהוא אזרח (ליתר דיוק national) של המדינה, ואילו ת"ז עשויה להינתן לתושב המדינה שפרט לתושבות אין לו זיקה חוקית אליה. לדוגמה, ערביי מזרח ירושלים ורמת הגולן שלא התאזרחו בישראל מחזיקים בתעודות זהות ישראלית (כחולה) מכוח היותם תושבי קבע במדינה, אך אינם רשאים להוציא דרכון ישראלי (אלא אם כן יתאזרחו בישראל). שאלה כזו רצוי לשאול ב"הכה את המומחה". Amitayzl - שיחה 21:29, 2 ביוני 2016 (IDT)
וכן, דרכון אכן מעיד על אחריות של המדינה כלפי נושא הדרכון, למשל מאפשר לו להיכנס ללא ויזה למדינות שנקשרו עם מולדתו בהסכם פטור מוויזה ומקנה לו זכות לסיוע מהשגרירויות/הקונסוליות של מולדתו בנכר. זו למעשה המהות של "nationality" כזיקה רשמית בין אדם למדינה. דרכון משמש גם בהקשרים לא נסיעתיים. למשל בישראל ניתן להצביע עם דרכון תקף במקום ת"ז. Amitayzl - שיחה 21:38, 2 ביוני 2016 (IDT)
אני מפקפק בבסיס השאלה. גם אם התעודות היו זהות מבחינת מידע, הן יכלו להתקיים זו לצד זו אם יש מוסדות שדורשים את זו ויש שדורשים את זו. החיסכון שבמיזוג התעודות אינו אינטרס של הגופים שדורשים אותן. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 09:36, 3 ביוני 2016 (IDT)