שיחה:הגבנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הפרק: "גיבון כמבחן לכשרות החיה" נכלל בערך על גיבון גם בויקישיבה. החצבים פורחים, ריח הגשם באויר, שנה טובה, אוהב מולדת - שיחה 22:14, 28 באוגוסט 2008 (IDT) השימוש בגיבון בתור בדיקת הכשרות אינו מופיע ברמב"ם ובשולחן ערוך כפי שהופיע בערך, ברם הוא מופיע ביעב"ץ בספרו מגדל עוז, מצוות עשה, להבדיל בין בהמה לחיה, א - ד.


הטענה כי חלב גמלים אינו ניתן להגבנה אלא אם מערבבים אותו בחלב של בעלי חיים טהורים, הינה טענה שקרית בעליל. הנה לפניכם מדריך מקיף על הטכנולוגיה של הגבנת חלב גמלים. גבינת גמלים מתגבנת בשיטה המסורתית ועם שימוש באותם האנזימים שמשמשים לגיבון חלב בקר. לא ראוי שמידע שגוי יופיע בערך מילוני, ועל כן שיניתי את השורה המדוברת והוספתי קישור למדריך הנ"ל. אינני יודע אם זהר עמר וד"ר דוד אילוז אכן כתבו במאמרם גם את הסעיף הנוגע ליכולת ההתגבנות של חלב הגמל. אני מקווה בכל ליבי שהתשובה שלילית, כי אם אכן כתבו זאת, הרי שהם פשוט שיקרו.

עוד בעיות על בדיקת הכשרות[עריכת קוד מקור]

מבדיקה קצרה מידי שלי התגלה כי על אף שאלרגיה לחלב פרות יגרום ברוב גדול של המקרים הדבר לחלוטין לא מהווה 100% שנכתבו בביטחון כה רב והנה תשובה מרופא. כמו כן ישנה בעיה עם הטענה כי חלב של "בהמות לא טהורות לא גורם לאלרגיות שכן עדיין לא נעשה אף מחקר קליני.

בדקתי את זה והסתבר שהתוספת נכתבה על ידי משתמש:אוהב מולדת, בובת הקש של משתמש:Daniel Ventura הידוע בתוכן לא מדויק שהוא מוסיף לערכים ואף נחסם בגין כך. מחקתי את הפרק השגוי הזה. גילגמש שיחה 15:43, 19 ביוני 2015 (IDT)
משתמש:Daniel Ventura כתב לי שמשתמש:אוהב מולדת היה שם נוסף ומוצהר שלו, ללא כל כוונה להסתתר. המונח "בובת קש" למרות שאפשר לפרש אותו בהרחבה, מטעה בהקשר הזה. עוזי ו. - שיחה 16:41, 19 ביוני 2015 (IDT)
בובת קש היא לא דווקא חשבון פסול. גם לי יש בובות קש, כפי שאפשר לראות בדף המשתמש שלי. לא טענתי שזאת בובת קש פסולה. גילגמש שיחה 16:46, 19 ביוני 2015 (IDT)