שיחה:היסטוריה של קרין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זהו דף המתאר ומרחיב את ההיסטוריה של עולם קרין, ברומח הדרקון, כרונולוגית. Blasphemer - שיחה 21:52, 6 בספטמבר 2010 (IDT)

חשיבות[עריכת קוד מקור]

אחרי קריאת התחלת הערך חסר מידע שיבהיר את חשיבותו האנציקלופדית של הערך נפטון - שיחה 20:44, 7 בספטמבר 2010 (IDT)

הערך דורש שכתוב, אבל חשיבותו לדעתי ברורה. רומח הדרקון זה לא סדרת ספרים מצליחה - אלא סדרות ספרים מצליחות. סדרות שנכתבו על ידי מספר רב של סופרים שיצרו עלילות מאוד סבוכות שכולן מתרחשות באותו עולם - קרין. בגדול, ערך זה פשוט עושה סדר בבלאגן שאין כל מקום אחר לעשות בו סדר. זהר דרוקמן - תמנון בזכות עצמו! 00:18, 8 בספטמבר 2010 (IDT)
גם אני בעד ערך על עולם קרין. אבל הערך הנוכחי עושה עוול עם הנושא גרגור סמסא - שיחה 00:25, 8 בספטמבר 2010 (IDT)
למה לדעתכם הערך גורם עוול? זה ערך מאוד מפורט עם כל ההיסטוריה של קרין. הוא קיים גם באנגלית, וגם יכול לעניין קוראים ושחקני מבוכים ודרקונים כאחד. Blasphemer - שיחה 19:41, 8 בספטמבר 2010 (IDT)
זה שהערך קיים בוויקיפדיות אחרות אינה סיבה להשארתו. אני מסכים שצריך ערך לקרין, אך הערך הזה המפרט בפירוט רב כל כך את ההיסטוריה של קרין מיותר ויש לאחדו עם קרין, תוך כדי צמצום אירועים שוליים. גילגמש שיחה 21:10, 8 בספטמבר 2010 (IDT)
לקרין יש ערך. ויש גם חלק העוסק בהיסטוריה שלו בקצרה (שדורש עריכה, יש שם שגיאות וגם אי סדר כרונולוגי קצת), אבל מדוע לא להשאיר ערך מפורט על היסטוריה של עולם פנטסטי מאוד נרחב שנכתבו עליו מעל 150 ספרים? קוראי ספרי פנטזיה ומד"ב לפעמים מעוניינים לדעת קצת על ההיסטוריה של העולם עליו הם קוראים (היסטוריה של הארץ התיכונה, היסטוריה של העולמות במלחמת הכוכבים ומסע בין-כוכבים - אלו הם דוגמאות לעולמות מספיק עשירים וגדולים שערך כזה כן יכול לעניין אותם מעבר לתת-פרק בערך העוסק בעולם עצמו, לדעתי על כל פנים). Blasphemer - שיחה 22:25, 8 בספטמבר 2010 (IDT)
הערך הזה כתוב כל כך רע שאין בו שום תועלת לקורא. גילגמש שיחה 05:18, 9 בספטמבר 2010 (IDT)
אינני רואה כל סיבה מדוע יש למחוק את הערך, שהוא מקיף וממצה לכל המאורעות המתרחשים בקרין. הערה לבלספמר - נסה לערוך אותו כך שבמקום הדגשים יופיעו רק התאריכים ללא הדגש (כמו המבנה בויקיפידיה האנגלית), ואולי זה יפחית מה"עומס" הניכר על הערך. לתת לפסקאות מעין מרווח נשימה ולא להעמיס על העין. בברכה, ארימיסשיחה 09:06, 9 בספטמבר 2010 (IDT
העומס נובע מריבוי בלתי הגיוני של נקודות. נקודות יעילות כאשר מספרן מצומצם. צריך בכלל להעיף את הנקודות ולכתוב את ההיסטוריה עצמה. מספיקה החלוקה לעידנים, ואולי תת-חלוקה, כדי להבהיר את המסגרת. ראו כל ערך היסטוריה (אמיתית) אחר. ‏Setresetשיחה 10:24, 9 בספטמבר 2010 (IDT)
אוקיי, ארימיס, אנסה לשנות את הצורה החיצונית של הערך במהלך השבוע, לא לפני שאבדוק איך באמת ערכי היסטוריות נראים. מקווה שהמתנגדים לערך ישנו דעתם. Blasphemer - שיחה 12:28, 9 בספטמבר 2010 (IDT)
חשיבות ברורה . די בנימוקו של זוהר כנ"ל מי-נהר - שיחה 23:49, 12 בספטמבר 2010 (IST)

הבהרה[עריכת קוד מקור]

מה זה אחה"ח ואחה"ש?192.116.90.2 18:45, 11 בינואר 2011 (IST)

* אחה"ח = אחרי החורבן הגדול (הראשון)
* לחורה"ש (ולא כפי שכתבת) = לחורבן השני. הכוונה לשנה בה נסתיימה מלחמת הכאוס. ניר א. Blasphemer •• שיחה •• ז' באדר א' ה'תשע"א, 11.2.2011 , 16:34 (IST)

מקבת כאראס[עריכת קוד מקור]

באגדות רומח הדרקון מלחמת התאומים אומר כאראס עצמו כי הוא חישל את המקבת שלו בכבשן של רירוקס ואילו בדרקונים של ליל החורף נאמר שהשתמשו במקבת לחישול רומחי דרקון במלחמת הדרקונים הראשונה. האם זו סתירה?A_Holy_Bartender - שיחה 00:59, 1 באוגוסט 2011 (IDT)

ראשית, מדובר במלחמת הדרקונים השלישית. שנית, ישנם שני סוגי רמחי דרקון: "רגיל" (lesser) ו"חזק" (greater). בשביל לייצר את הראשון דרושים רק אחד מבין שני עתקי הקסם - זרוע הכסף של ארגות ומקבת כראס וכן הידע לחשל אותם שניתן רק מפי האלים עצמם. כדי לייצר את הסוג השני - דרושים שניהם. לגבי המקבת עצמה - היא נוצרה עוד לפני מלחמת הדרקונים השלישית ואז נקראה מקבת הכבוד. רק בזמנו של כאראס, שונתה שמה של המקבת כדי לכבד את מעשיו האצילים של כאראס. כאראס עצמו רק מתרברב כי הוא זה שחישל אותה, אבל היא רק ניתנה לו. (היא חושלה על ידי גמדי תורברדין בזמן הסכמי מגילת שביתת הנשק). מקווה שעזרתי לפתור את הסבך. ניר א. Blasphemer •• שיחה •• א' באב ה'תשע"א, 1.8.2011 , 8:35 (IDT)
ניר. אתה מפגין ידע הראוי להערצה. בנוסף להתרברבותו של כאראס, במלחמת התאומים, ספר שני, פרק 1 ה"דובר" של הספר אומר "השתמש כאראס ביעילות בפטיש הענק שהכין בעצמו". האם מדובר בשתי מקבות שונות? או שיש פה אי דיוק בעלילה?A_Holy_Bartender - שיחה 14:52, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
אופיר, תודה, אך איני ראוי לכל הכבוד הזה. חלק מכך ידעתי, את השאר השלמתי בעזרת אתר הנקסוס, שבעזרתו אני מרחיב ומשלים את הערכים על רומח הדרקון בחצי שנה האחרונה. אגב, אם תוכל להבא, כאשר יש לך קושייה, לתת מספר עמוד, יהיה לי יותר קל לאתר, כי לא כל דבר אני יודע/זוכר. לפי מה שאני מבין, זוהי כנראה סתירה (שיש הרבה מהן לאורך הסדרה). את מקבתו הוא קיבל מגמדי קאיולין על עזרתו. היא חושלה, כמובן, אלפיים שנה קודם לכן. ניר א. Blasphemer •• שיחה •• א' באב ה'תשע"א, 1.8.2011 , 20:30 (IDT)