שיחה:הסכנות הנסתרות של התנועה הטבעונית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

חשיבות הערך ותוכנו[עריכת קוד מקור]

הערך כתוב באופן חד צדדי. במידה ומביאים מאמר שנוי במחלוקת יש להביא ביקורות התומכות במאמר אך גם ביקורות הסותרות אותו, בכדי לשמור על איזון (ויקיפדיה:מדריך לנקודת מבט נייטרלית). בנוסף, לא ברור מהי החשיבות האנציקלופדית של ערך זה. נא לא להפריע - שיחה 23:51, 30 באפריל 2020 (IDT)
הבהרה על חשיבות איניקלופדית ערך לגיטימי ואף מעניין על מאמר שמנוגד לדעה הרווחת. החשיבות האנציקלופדית של הערך היא בכך שהערך מסביר ומפרט על מאמר שמטרתו היא להביע עמדה אישית לגבי תופעה מסוימת כאן טבעונות ולפרט על כך. אני מוצא את הערך הזה מועיל, מלמד , מעניין ומרחיב ידע הערך מאפיין סידור מידע כאיניקלופדיה תחומית המתמקדת בנושא תחומי כאן נושא אתי ובריאותי, אני מוכן להעביר ניסוח מחדש ולהוסיף ביקורות ענייניות במידה ויש עירעור נוסף פתח תבנית הצבעה סתיו עומריי - שיחה 00:51, 1 במאי 2020 (IDT)
לטעמי מאוד חשוב כפי שיש מחקרים לכאן ולכאן הערך מאוד אינפורמטיבי ומדבר על נושא צפציפי ואין לבלבל ולהגיד שהוא מוטה לטעמי ישנה חשיבותBalberg - שיחה 20:08, 1 במאי 2020 (IDT)
לא נראה לי שיש צורך בערך נפרד על מאמר שהוא לא פורץ דרך ולא שינה באופן מהותי את התרבות האנושית. אשפר למצוא מקום למידע זה בערך אחר דוד א. - שיחה 20:50, 1 במאי 2020 (IDT)
המאמר הוא המאמר מכובד ששומש כדוגמא לרבים בהמון מקרים, הוא מעביר ביקורת די גדולה על המון אנשים ולדעתי כמו שיש ספרים ומאמרים שאינם פורצי דרך בויקיפדיה המצדדים את הטבעונות חייב להיות באינציקלופדיה מכובדת גם מאמרים בעלי עמדות הפוכות לדעתי הערך הכרחי מאד ולכל איניציקלופדיה שסוקרת מאמרים בדרך כזאת או אחרת לדעתי ישנה חשיבות ואין צורך להכניס אותו לערך אחר סתיו 148 - שיחה 21:44, 1 במאי 2020 (IDT)
הערך עומד בקרטריונים של ויקיפדיה אין סיבה להסירו, אני מתנדב להרחיב אותו וליצור ערך על האירגון אשר פירסם את המאמר אנונימי אבל ותיק - שיחה 21:55, 1 במאי 2020 (IDT)
לא מובן מדוע לא לאחד לתוך ערך על טבעונות. להביט לאופק - שיחה 22:00, 1 במאי 2020 (IDT)
לדעתי יצירת ערך על הארגון המוזכר והוספת מהמאמר לערך. אין מקום לכל כך הרבה מידע בשום ערך אני בעד להשאירו לעת הזאת סתיו 148 - שיחה 23:07, 1 במאי 2020 (IDT)
המאמר המקורי נמצא Sci-hubHub לדעתי הוא מכובד מספיק והערך עומד בקריטריונים, קשה לי לראות משתלב בערך אחר כתוכן קטגורי אנונימי אבל ותיק (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה
נדיר מאוד שיש צידוק לייחד ערך אנציקלופדי למאמר דעה בודד. צריך להראות השפעה משמעותית של המאמר, שלא ראיתי שהובהרה בערך (זה שהיו תגובות למאמר לא רלוונטי). לא ברור במה מאמר זה שונה מכל מאמר דעה אחר, המתפרסמים באלפיהם כל שנה בנושאים שונים. זה ממש לא אני מאשים...!. Dovno - שיחה 01:11, 2 במאי 2020 (IDT)
בויקיפדיה העברית דלה במאמרים לעומת הויקיפדיה האנגלית שם אלפי (אם לא עשרות אלפי) מאמרים באינציקלופדיה הערך מזהה נושא בולט , מסכם את הנושא באופן מקיף, כתוב בסגנון אנציקלופדי של שפה , הועתק היטב , מכיל הפניות אל מקורות אמינים , ו נקשר על ידי מאמרים אחרים או קטעי מאמרים הנוגעים לנושאים יש בויקיפדיה מקום למאמרי דעה אם דרוש שכתוב אובייקטיבית אז אין קשר לחשיבותו, זהו דף מידע וויקפידיה היא המקום לערכים על מאמרי דעה וסקירתם, הערך לא דל ואני ארחיב אותו בהקדם רק כדי לשפר את איכותו הערך מסתכל על המאמר ומתאפיין בסטנדרטים מקצועיים של כתיבה והצגה הערך יציב, ללא משוא פנים ככל הניתן, ותמציתי סתיו 148 - שיחה 01:29, 2 במאי 2020 (IDT)
אני חושב שקצת התבלבלתם אל תתנו לדעותכם להשפיע האם ויקפדיה מקום לסקירת מאמרים?,לדעתי כן כך כמו הויקיפדיה האנגלית שכבר מפרסמת מדריכים לכתיבת סיקור מאמרים כמו שיש המון ערכים מבניהם ספרים וכתבי עת עלינו לא למחוק ערך בגלל שהוא נוגד את דעותינו ולתת לו מקום באינציקלופדיה הרחבה הזאת שמכילה הכל מהכל בכפוף לקריטריונים אנונימי אבל ותיק - שיחה 01:37, 2 במאי 2020 (IDT)
בניגוד למה שהוזכר כאן לא מדובר במחקר אלא במאמר דעה ולי לא יצא להיתקל בערכים כאלה. קשה לי להאמין שהערך הזה ישרוד הצבעה ולכן אני מציע לתומכים לכתוב את הערך הרחב יותר ביקורת על טבעונות ולשלב לתוכו מידע מתוך המאמר. בר 👻 שיחה 03:00, 2 במאי 2020 (IDT)
לא רק שזה ממש שגוי ש"וויקפידיה היא המקום לערכים על מאמרי דעה וסקירתם", גם על מחקר אקדמי ספציפי לא כותבים ערך בוויקיפדיה (וגם לא על כל ספר, לצורך העניין) אם אין נסיבות מיוחדות. בכל שבוע מתפרסמים בעולם מאות, אם לא אלפי, מאמרי דעה. במגוון תחומים. Dovno - שיחה 09:53, 2 במאי 2020 (IDT)
הערך הזה הוא על מאמר דעה שנכתב באתר המתנגד לטבעונות. זה אפילו לא מאמר אקדמי. סתם מאמר דעה. כמובן שאין חשיבות אנציקלופדית (אלא אם הקהילה תחליט שכל מאמר דעה - זכאי לערך אנציקלופדי). דוג'רית - שיחה 15:21, 2 במאי 2020 (IDT)
מה שכתב Dovno מדויק ומשקף נכונה את המצב המדיניות המקובלת אצלנו. Lostam - שיחה 16:26, 2 במאי 2020 (IDT) הערך שולב בערך התנועה האומניבורית האתית. --סתיו 148 - שיחה 17:19, 2 במאי 2020 (IDT)

יצירת ערך חדש לשמירת תוכן הערך הקיים[עריכת קוד מקור]

יש כאן מקום לערך "התנועה האומניבורית האתית" כפי שראיתי גוף מכובד וגדול מספיק לערך מורחב. לדעתי יצירת ערך מורחב שכזה יאפשר לקטגוריה של "מאמרים נפוצים" שם יכנס כל תוכן אשר כותב הערך תירגם אפשרות חלופית פתיחת ערך בשם "ביקורת לטבעונות" שם יכניס טיעוני המאמר בתימצות עם מקורות נוספים כרגע בדיון הערך לא ישורד זה מתווה להצלת התוכן שבו אנונימי אבל ותיק - שיחה 12:38, 2 במאי 2020 (IDT)

הערך שולב בערך התנועה האומניבורית האתית. --סתיו 148 - שיחה 17:17, 2 במאי 2020 (IDT)