שיחה:חוות קשואלה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבות[עריכת קוד מקור]

מדובר בחווה חקלאית שהוקמה ב-2012 ויש בה 2 משפחות. זה יישוב זעיר במיוחד וכמעט ללא היסטוריה ולא ברורה לי החשיבות של ערך זה. ‏DGtal‏ - שיחה 01:27, 31 במאי 2016 (IDT)

על פי הערך זה יישוב מוכר. האם לא הוחלט שכל יישוב מוכר בישראל זכאי לערך? בורה בורה - שיחה 01:33, 31 במאי 2016 (IDT)
זה בוודאי לא יישוב מוכר עם מספר יישוב ורישום בספר היישובים. לכל היותר מדובר בהתיישבות בהיתר (בניגוד למאחזים או חלקם) שמנוהלת מוניציפלית על ידי המועצה האזורית. ‏DGtal‏ - שיחה 01:40, 31 במאי 2016 (IDT)
א. החווה היא מקום יישוב (ומשק חקלאי ובית הארחה) הנמצא ביהודה ושומרון. המיקום הטעון פוליטית, אידאולוגית ומשפטית נותן ערך גם למקומות קטנים. ראה לדוגמה מצפה יוסף.
המקרה של החווה יוצא דופן במיוחד מבחינה פוליטית, בגלל שזהו לידיעתי מקרה יחיד בו שר ביטחון ממפלגת העבודה יוזם הקמה של מאחז (!).
ב. לא יודע מה הכלל המדויק בויקיפדיה אבל החווה בטוח חשובה יותר מעין כמונים, ברורים, ורד הגליל, חוות מקורה ובירכת חנון, וזה רק בקטגוריה אחת.
ג. למה מקום ישן ראוי יותר לערך? מה שמשנה זה מה שקרה לו בינתיים. חווה מהמאה התשע עשרה שלא נעשה בה דבר לא חשובה יותר מחווה פעילה מ-2012 שמהווה תקדים פוליטי ומשפטי חשוב. היסטוריה זה גם עכשיו, לא המרחק עושה אותה. נתנאל - שיחה - הסתכלת היום על השמים? 02:43, 31 במאי 2016 (IDT)
הבהרה: בערך כתוב בפירוש שהמקום עדיין לא מוסדר. אם יסדירו אותו זה ככל הנראה יהיה על ידי צירופו לישוב אלון שבות, כמו שעשו לגבעות. סיכוי קטן שיאשרו אותו כחוות בודדים או כמשהו אחר. מצד אחד הוא לא מוכר, מצד שני זה מה שמקנה לו את החשיבות. נתנאל - שיחה - הסתכלת היום על השמים? 02:49, 31 במאי 2016 (IDT)
אני לא בטוח שעצם העובדה שחוות הבודדים אולי נוצרה ביוזמת שר הביטחון (כך נטען בכתבה אבל לפי אתר המועצה המקום הוקם ביוזמת המועצה ובעידוד קק"ל ומשהב"ט) היא עילה לערך. ‏DGtal‏ - שיחה 09:15, 2 ביוני 2016 (IDT)
את האמת, גם בלי קשר אני לא רואה סיבה לשנות בין ישובים רשומים וישובים שנמצאים בשטחים ולא מוכרים כישוב בפני עצמו. החשיבות האנציקלופדית שלהם הרי דומה מאוד לאלו המוכרים, אם לא גדולה יותר משל אלה שבתוך הקו הירוק בגלל ההקשר הפוליטי. הייחוד במקרה הספציפי הזה רק מוסיף לכך. כאמור יש בויקיפדיה ערכים אחרים על חוות עם חשיבות דומה ואף פחותה, וערכים דומים על אתרים ביהודה ושומרון עם חשיבות דומה או פחותה. נתנאל - שיחה - הסתכלת היום על השמים? 09:56, 2 ביוני 2016 (IDT)
לאחר הרהור נוסף אני תומך בחשיבות מטעמי הראשוניים. בורה בורה - שיחה 10:38, 2 ביוני 2016 (IDT)
מסכים עם החשיבות, מהטעמים של בורה בורה. --בן נחום - שיחה 17:27, 2 ביוני 2016 (IDT)