שיחה:חופשת לידה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חופשת לידה[עריכת קוד מקור]

היי דוד. בעריכתך זו הדרת מן הערך גברים רווקים שאינם הומואים ומאמצים ילד כאבות חד הוריים, וגם הם אינם זכאים לחופשת לידה. זה צריך להיות ברור בערך, ובינם לבין משפחות חד מיניות אין ולו דבר. (אולי פרט לעניין הזה...) אנדר-ויק 01:33, 11 במאי 2011 (IDT)

לטעמי הערך הגזים בהתפלפלות משפטית. אנציקלופדיה צריכה להתמקד במהות, ולא להיכנס לדקויות משפטיות שוליות (כן, יש שאלות משפטיות שלפתרונן לא די לקרוא בוויקיפדיה, ונחוץ עורך דין). גרוע מכך, מקריאת סעיף 6א לחק עבודת נשים, לא ראיתי הגבלה המפריעה לגבר יחיד (ולא חשוב מה נטייתו המינית) או לזוג גברים לצאת לחופשת אימוץ. באשר להורים מיועדים, הערך מביא תקדים שבו אושרה חופשה להורה מיועד עם פונדקאית בהודו. דוד שי - שיחה 06:36, 11 במאי 2011 (IDT)
נתקלתי במהלך החג במספר כתבות שעסקו בנושא זה בישראל בהרחבה - ניתן לתמצת ולהביא את עיקר הדברים, כי אכן יש אפליה (כרגע) לרעת גבר חד הורי או מצוי בזוגיות הומוסקסואליות לעומת אשה על פי לשון החוק והתקנות של המב"ל וראוי לציין זאת בערך, לדעתי. ALC • ז' באייר ה'תשע"א • 06:55, 11 במאי 2011 (IDT)
לפי המימוש בשטח (המוזכר גם בערך), לא ראיתי שכיום יש אפליה. תיאור קשיים ביורוקרטיים שהיו (גם לגבר הנשוי לאישה, לא רק לזוג חד-מיני) הוא פירוט יתר. בכתיבת ערך אנציקלופדי יש להציג את התמונה הרחבה, ולא להיכנס לנישות שמלהיבות את עורכי העיתונים. דוד שי - שיחה 07:04, 11 במאי 2011 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:19, 15 במאי 2013 (IDT)

גילוי נאות[עריכת קוד מקור]

לא יודע אם גילוי נאות כזה מקובל בויקיפדיה, או אם הוא נחוץ, אבל על כל מקרה - בפרסום Review of Leave Policies and Related policy, שבו עשיתי שימוש בערך, מופיע פרק על ישראל פרי עטי. נדב - שיחה 15:12, 8 בספטמבר 2014 (IDT)

חופשת לידה[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:הכה את המומחה 11:39, 25 במרץ 2017 (IDT)

היי. חופשת הלידה עלתה השבוע בארץ מ-14 ל-15 שבועות. בידיעה צויין שבנורווגיה זה 45 שבועות, בקנדה 50. בהחלט מגיע לילד שאחד מהוריו יהיה איתו, ולמעסיק שהעובדים שלו לא יעלמו. אבל אני עדיין זוכר מברית המועצות חופשת לידה של שנה. עכשיו זה שלוש שנים, לאחד מקרובי הילד לבחירה כולל בת דודה מדרגה חמישית, עם המשך תשלום משכורת עד גיל שנה וחצי. השאלה היא כזאת: כדי לאזן את שתי הבעיות - הצורך של הילד והצורך של המעסיק, למה לא קיימת אפשרות לקחת במקום חופשת לידה לאחד ההורים מעין "חצי חופשה" - כל הורה חייב להיות בעבודה 3 ימים בשבוע. כך תמיד אחד מהם יוכל להיות בבית, והמעסיק לא יאבד את העובד שלו. ושזה יימשך לפחות חצי שנה, אולי אפילו שנה מרגע הלידה. ואם יש לילד רק הורה אחד, השני יהיה מישהו מקרובי משפחה. מה רע? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:57, 4 במרץ 2017 (IST)

חופשת הלידה בתשלום עדיין לא עלתה ל-15 שבועות, מה שפורסם הוא רק שלב בתהליך החקיקה, שטרם הסתיים.
בנוסף לחופשת הלידה בתשלום יש בארצנו אפשרות, לאחד משני ההורים, לקחת חופשה ללא תשלום, לתקופה של עד שנה מהולדת הילד, וכן ישנה הזכות לאם לקיצור יום העבודה בשעה, במשך ארבעה חודשים מתום חופשת הלידה.
את ההצעה שלך אני מציע שתשלח לח"כ רחל עזריה, שפעילה בתחום זה. דוד שי - שיחה 06:20, 5 במרץ 2017 (IST)
אני מציע לחוקק חוק, שלפיו אף אחד לא יצטרך לעבוד אף פעם ובכול זאת כולם יהיו מאוד עשירים.
רעיון אחר הוא לבטל את חובת חופשת הלידה בכלל. מעסיק אטרקטיבי יהיה זה בחוזה איתו יעוגנו חופשות לידה נאות. כל החוקים המוזרים להטבות, הרבה פעמים מפריעים יותר מעוזרים. 77.127.36.150 18:46, 5 במרץ 2017 (IST)

דיווח שאורכב ב-09 ביולי 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

כיום חופשת הלידה היא 15 שבועות בתשלום ועוד 11 ללא תשלום

עדכנתי. דוד שי - שיחה 05:59, 10 ביולי 2019 (IDT)