שיחה:טרור טכנולוגי בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

גילוי נאות: כתיבת ערך זה נעשתה תמורת תשלום.

חשיבותו האנציקלופדית של ערך זה אינה מובהרת בו[עריכת קוד מקור]

הערך הזה נראה כמעין "דף מידע" באתר אינטרנט שיווקי. לא ברור לי מיהו הלקוח שהזמין את כתיבת הערך הזה (מצויין בגילוי הנאות שמישהו שילם על יצירתו), אבל מדובר פה בערך שלא נראה אובייקטיבי ולעניות דעתי, לפחות בצורתו הנוכחית, אינו מתאים לאנציקלופדיה. השאלה, אם כך, היא מה לעשות איתו - האם ראוי להחזיר את התוכן לטיוטה או שאולי בכלל אין לנושא את מה שאנו מכנים "חשיבות אנציקלופדית". מה דעתכם? Ldorfmanשיחה 14:58, 1 בדצמבר 2019 (IST)

ממש לא ברור. הפתיח של הערך לא הגיוני וסותר את עצמו תוך פחות מ-15 מילים:
  1. מה פרוש "אמצעים דיגיטליים וכימיים"? והאם דיגיטלים או כימיים או דיגיטליים וכימיים?
  2. אחרי "כימיים" מופיע בסוגריים הצירוף אב"כ, שהוא מציין הרבה יותר מאשר רק אמצעים כימיים. אז האם הערך גם מתייחס לאמצעים אטומיים ו/או ביולוגיים?
  3. "בעולם מכונה התופעה Target individuals" - לא ברור איפה בעולם זה מצייין, כי הערת השוליים מובילה למאמר שבו לא מוזכר לא המונח "Target individuals" ולא אמצעי טרור דיגיטליים או כימיים (או אחרים).
  4. המונח "Target individuals" אכן מופע בקישור הראשון בקישורים החיצוניים (לא בהערות השוליים), שהוא בכלל קישור לUrban Dictionary (ממש ממש לא מקור אנציקלופדי קביל). וכמובן שאין קשר בין הערך הזה ב-Urban Dictionary לבין הבהרה שהמונח הזה באנגלית קשור או מתייחס למונח "טרור טכנולוגי" בעברית עליו אמור להיות הערך.
כל זה, כאמור, רק בעיות בולטות ממשפט הפתיח הבודד ומהקישור הראשון בסוף הערך. אם נמשיך הלאה יש עוד בעיות בוטות, למשל: "הפשע בארצות הברית אינו מוכחש" (מה?), או "מחלקת המשפטים בארצות הברית ... הצהירה כי חלה עלייה במספר המוטרדים" (תרגום מכונה? ומה הקשר לטרור, טכנולוגי או אחר?), כל הפרק הכרת הרשויות בתופעה כולו הוא תערובת של תיאוריות קונספירציה המוצגות כעובדה ("המכירים בתופעה טוענים כי...", "רשויות המדינה מעלימות עין מהטרור הטכנולוגי וכך גם חברות הסלולר", "נפגעי, תומכי ומאמיני מתקפת הטרור הטכנולוגי, טוענים כי...", "הטכנולוגיה משמשת את המדינה, או לחלופין ארגון פשע מרושת שולט במדינה" ועוד).
גם לי ממש לא ברור מי שילם כדי לכתוב את הדף הזה, אולם ערך אנציקלופדי זה לא. אפשר למחוק מחוסר חשיבות, או מתוך היותו מחקר מקורי (בשל הסתמכותו על תיאוריות קונספירציה), אך בהחלט יש למחוק. Dovno - שיחה 15:36, 1 בדצמבר 2019 (IST)
אין חשיבות אנציקלופדית. רוב התוכן ואחדים מן הקישורים שייכים לעולם הרחב והמעניין של תאוריות הקונספירציה. מדובר כאן על טרור טכנולוגי המופנה כלפי יחידים - אני מכיר טרור טכנולוגי (המונח המקובל יותר הוא טרור סייבר) המופנה כלפי מוסדות ומדינות. מכל הקישורים והערות השוליים, מצאתי קשר הדוק רק לערוץ היוטיוב שבקישורים החיצוניים. אם המטרה שיווקית - מה משווקים? לא ניתן להבין זאת מן הערך. משתמש:Terors - האם תוכל לספר לנו מי משלם? אם ערכת טקסט קיים - האם הוא זמין במקום אחר באינטרנט? --א 158 - שיחה 15:49, 1 בדצמבר 2019 (IST)
גם המשפטים הבאים חסרי כל הגיון:
  • "נשק אלקטרוני כימי ויכול לפרוץ כל התקן חשמלי ואלקטרוני באמצעות גל אור" - נשמע כמו פריצת דרך טכנולוגית אדירה.
  • "הארגון הינו בינלאומי והוא תוקף יחידים ותשתיות במשך כל שעות היממה" - ארגון יחיד חובק עולם התוקף ללא הרף אנשים?
  • "כדי למנוע את אמינותם, הם מאובחנים כסכיזופרנים" - כלומר, לא רק שארגון הפשיעה הבינלאומי תוקף אנשים, גם כל מערכת הרפואה הפסיכיאטרית במדינות השונות היא חלק מכך? אם כך מדוע אותו ארגון בכלל צריך את אותם התקנים טכנולוגיים שיטרידו ויתקיפו אנשים, אם ביכולתו לאשפז בכפייה אחרים כרצונו?
  • "ההתקפה בטרור הטכנולוגי מתבצעת על ידי גזים" - והרי בתחילת הפסקה נכתב שמדובר בהתקן "אלקטרוני כימי" הפועל "באמצעות גל אור".
ההמשך ("טכנולוגיות ידועות") אפילו מופרך יותר (המקרר יוצר שדה מגנטי המגביר את אפקט החומר אותו מרססים???). וכל זה, כאמור, אפילו לא בערך על, כביכול, "טרור טכנולוגי", אלא בערך המתיימר להיות במיוחד על "טרור טכנולוגי בישראל". Dovno - שיחה 16:06, 1 בדצמבר 2019 (IST)
אז למחוק, או להעביר לויקיפדיה:הומור?--א 158 - שיחה 16:26, 1 בדצמבר 2019 (IST)

למחיקה מהירה[עריכת קוד מקור]

הערך לא אנציקלופדי בעליל. מדובר על תאורית קונספירציה, והערך כתוב מנקודת הראות הסובייקטיבית של מאמיניה (ראו בשיחה למעלה). עדיין לא מאוחר מדי למחיקה מהירה. אני מתייג את Lostam.--א 158 - שיחה 09:16, 2 בדצמבר 2019 (IST)

התלבטתי אם למחוק במחיקה מהירה או שלטווח הארוך עדיף שיימחק תוך החלטה רשמית שאין חשיבות אנציקלופדית, ובכך לא יועלה מחדש עם שינויים קלים פה ושם ובכך יצריך דיוני חשיבות חדשים (בעיקר כי נכתב בתשלום, אז למישהו יש אינטרס לא ברור כלשהו להמשיך ולהעלות גרסאות שלו). Dovno - שיחה 09:40, 2 בדצמבר 2019 (IST)
Dovno - למרות שהערך ארוך פי מאה מרוב ערכי ההבל, תאוריית הקונספירציה הזאת היא הבל, ולפיכך הפיתרון הוא מחיקה מהירה. דיון חשיבות כדי לקבל החלטה רשמית, שמא יועלה שוב - רק אם יועלה בפעם השלישית או הרביעית. --א 158 - שיחה 10:12, 2 בדצמבר 2019 (IST)
העברתי לארגז חול, משתמש:Terors/טרור טכנולוגי בישראל. Lostam - שיחה 12:39, 2 בדצמבר 2019 (IST)