שיחה:כפירה (דת)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לפי מיטב ידיעתי אפיקורס או כופר אינם "סתם" לא מאמינים, כפי שכתוב בהגדרה, אלא מי שאינם מאמינים מתוך בקיאות בדת, להבדיל ממי שאינו מאמין מחוסר ידע. כך, לפחות ביהדות. בברכה, אורי שיחה 17:34, 5 במרץ 2008 (IST)

מקבל את דבריך אורי, אבל נראה לי פשוט שמי שלא מקבל דברים שלא מתוך ידע והבנה אינו לא כופר ולא אפיקורס אלא סתם טיפש או גאוותן... Yit - שיחה 19:55, 5 במרץ 2008 (IST)
הייתי אומר שיש עוד כמה אפשרויות... האם לדעתך 99.9% מאוכלוסיית העולם טפשים או גאוותנים פשוט מכיוון שלא התעמקו ברזי הדת היהודית אלא התחנכו על ברכיהן של מסורות אחרות? האם כל היהודים טפשים או גאוותנים כי לא התעניינו מעולם ברזי דת הקנדומבלה, למשל, התעמקו בה והגיעו למסקנה כי לא בה נמצאת האמת הצרופה? ומה עם חברות אשר מונעות מחבריהן להיחשף לתרבויות שונות מסיבות שונות, האם המסקנה היא שדחיתן את העולם החיצוני, שאינה מבוססת על ידע והכירות אלא על הסתגרות ואטימות, משמעותה שחבריהן כולם טפשים או גאוותנים? ובכלל, כיצד תמדוד את דרגת הידע הדרושה שתספק אותך כדי לקבוע אם הכופר הוא כופר, או שאין לו את הידע המספיק והוא טיפש או גאוותן? כמה יודעים יהודים מאמינים את עיקרי הדת הנוצרית על מנת לדחות אותה, או שמא האמונה בכך שישו הוא המשיח ובן האלוהים די בה בכדי לדחות את הנצרות - האם זו דחייה המבוססת על ידע?
בקיצור, יש לא מאמינים ויש כופרים, זה לא אותו דבר וכל השיפוט הערכי אינו במקומו. לגבי הגדרה מילונית, ולמרות הסכמתך, אינני בטוח בדברי ב-100%. אבל, אם אני צודק, הרי שיש לשנות את הערך. בברכה, אורי שיחה 21:09, 5 במרץ 2008 (IST)

שינוי שם הערך[עריכת קוד מקור]

אני מציע לשנות את שם הערך מכופר (אמונה דתית) לכפירה (דת). פחות מתאים ליצור ערך על הפועל במקום על הפעולה. • בקרה וייעוץשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ח • 10:33, 8 במרץ 2018 (IST)

Symbol support vote.svg בעד סיון ל - שיחה 09:40, 9 במרץ 2018 (IST)
בוצע בוצע. יוניון ג'ק - שיחה 23:49, 14 במרץ 2018 (IST)