שיחת משתמש:דגש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Nimus.svg


Teva 17 3 (69).JPGברוכים הבאים לדף השיחה שלי

נא להתנהג יפה ובנימוס. אפשר לפנות אלי בדף השיחה, לבירורים בנושאים שקשורים אלי ואל התנהלותי. בנושאים שקשורים לערך ספציפי, יש לפנות לדף השיחה של הערך המבוקש, ואם רוצים לקבל התייחסות ממני נא לתייג. אם פניתי אליך בדף שיחתך, יש להשיב בדף שיחתך. לא אשיב לפונים שיתעלמו מכלל זה. כמו כן, תשובות לשאלות שתישאלנה כאן, תִּנָּתֵנָּה – כנהוג – בדף זה, ועל כן יש לבדוק לאחר זמן מה האם ישנה תשובה.

ארכוב שיחות
(או: להיכן נעלם הדיון)

למען הסדר הטוב ולמען הקלת ההתמצאות בדף השיחה, אני נוהג מדי פעם לארכב את דף השיחה שלי, בעיקר כשהוא מתמלא. ארכוב שיחה יתבצע בדרך כלל לאחר שעברו לפחות שבועיים מהתגובה האחרונה בנושא. ניתן למצוא את השיחות בדפי הארכיון, שקישור אליהם נמצא בצד דף זה. דפי הארכיון מכילים שיחות מתקופות של ארבעה חודשים, ומסודרים לפי שנים.

ShabatSign.jpg משתמש זה שומר שבת, ומבקש לא להשאיר לו הודעות בשבתות ובחגים
האסון בהילולת רבי שמעון בר יוחאי (2021)[עריכת קוד מקור]

מסקרנות ברצוני לשאול למה מחקת את העריכה שלי ב"ראו גם" להלן עריכתך תודה רבה. אברהם שוורץ - שיחה 01:51, 14 ביוני 2021 (IDT)

משום שאין קשר בין האירועים. דגש - שיחה 10:28, 14 ביוני 2021 (IDT)

וק:במ[עריכת קוד מקור]

העריכה האחרונה היתה לני שלושה ימים כי אף אחד לא ראה אותה אז אף אחד לא ביטל אותה, אפילו אם הוא לא ערך הרבה זמן, עדיין מדובר במשחיתן ויש לחסום אותו! ‏ניקי - שיחה - הצטרפו למיזם "סיפורי פוגי-פדיה"!!!‏ 10:22, 17 ביוני 2021 (IDT)

בסיטואציה הזו המשחיתן לא ייחסם, אלא כתובת ה־IP ששימשה אותו. אין לי סיבה להניח שהכתובת הזו עדיין תחת ידו. דגש - שיחה 15:58, 17 ביוני 2021 (IDT)

שינוי שם משתמש[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים דגש! הגשתי בקשה לשינוי שם המשתמש שלי אתמול והיא לא בוצעה, אתה אולי יודע מי אמור לטפל בזה, כי שלחתי למשתמש מתניה אבל אני לא בטוח שהוא זה שאמור לשנות. בקיצור אשמח לתשובה ועזרה י.חדברו איתי!הצטרפו למיזם המכוניות 15:18, 21 ביוני 2021 (IDT)

צהריים טובים גם לך. זה כנראה ממתין בתור. מי שיכולים לשנות הם אלו בעלי הרשאת דייל או בעלי הרשאת שינוי שם גלובלי, והם אלו שיכולים לבדוק את מצב הבקשה שלך. מתניה הוא אכן דייל. דגש - שיחה 15:53, 21 ביוני 2021 (IDT)
אז זה בהמתנה כרגע אצל מתניה? י.חדברו איתי!הצטרפו למיזם המכוניות 16:43, 21 ביוני 2021 (IDT)
לא. זה (כנראה) בהמתנה במערכת שינוי השם. מספר מצומצם של אנשים יכולים לגשת למערכת, ומתניה הוא אחד מהם. דגש - שיחה 16:45, 21 ביוני 2021 (IDT)
אוקי תודה רבה! י.חדברו איתי!הצטרפו למיזם המכוניות 16:46, 21 ביוני 2021 (IDT)

בוט[עריכת קוד מקור]

היי דגש, האם אפשר שבוט ישנה את שמות ערכים של דף ששמו אושר לשינוי ? King G.A - נא התנהגו בהתאם 16:06, 21 ביוני 2021 (IDT)

זה אפשרי, אבל אני לא מפעיל בוטים. בעלי הבוטים הפעילים כאן הם ערן, בורה בורה ומתניה. דגש - שיחה 16:08, 21 ביוני 2021 (IDT)
אני יודע פשוט באופן כללי שאלתי כי אני לא כזה מבין בנושא אז התעניינתי. King G.A - נא התנהגו בהתאם 16:09, 21 ביוני 2021 (IDT)

נא פנה אלי באופן שאוכל להגיב ולקיים איתך שיח[עריכת קוד מקור]

מר דגש הנכבד,

פנית אלי דרך "תקציר עריכה" בערך יוסף יצחק שניאורסון תוך תיוג שמי. דא עקא, שאין לי כל אפשרות להגיב לך, להסכים איתך או לחלוק עליך דרך התקציר.

לעצם העניין: למיטב ידיעתי, היה תיקונו של מר אלמיט שגוי, והנכון יותר היא הגירסה הקבועה שהייתה בערך.

אוסיף כי גם תיקונך נראה קצת ארוך ולא חָלָק, אבל אני נמנע מלהיכנס למלחמות עריכה אם אין הכרח גמור.

להבא, נא הימנע מהזכרת שמי בתקציר עריכה. אודה על קבלת הערות בדף השיחה האישי. • ידך-הגדושה - שיחה 15:47, 22 ביוני 2021 (IDT)

המקום לנמק עריכות הוא בתקציר העריכה, ואם מדובר במשהו שעלול להתפתח לכדי דיון – ממשיכים אותו בדף השיחה של הערך. אם טרחת ובאת עד הנה, אענה לך בקצרה, ואת המשך הדיון אתה רשאי לקיים, אם ראית לנכון לעשות כן, בדף השיחה של הערך:
אני לא יודע מה שגוי בעיניך, אבל בעברית יש כללי שפה, ויש תחביר. כשאתה משתמש בש' הזיקה, היא מוסבת על הנושא. המשפט, כפי שהוצג בערך, היה: "אם התכוונתם לסבו האדמו"ר מאוורוטש (שנקרא על שמו), ראו יוסף יצחק שניאורסון מאוורוטש.". החצי הראשון ("אם התכוונתם לסבו האדמו"ר מאוורוטש (שנקרא על שמו)") הוא פסוקית תנאי, שהנושא שלה הוא האדמו"ר מאוורוטש. כשאתה משתמש בש' הזיקה ("שנקרא"), אין דרך אחרת להבין את זה מאשר שהסב נקרא. ואז חוזרת השאלה -- על שם מי הוא נקרא? על שם נכדו? האם זה הגיוני? התיקון שלו אכן לא היה מועיל במיוחד, אבל אין עניין לתקן שגיאה מינורית בטקסט, כשהקונטקסט עצמו פגום מיסודו. דגש - שיחה 16:18, 22 ביוני 2021 (IDT)
אתה צודק בכללות, אם כי במקרה זה, הייתה הגירסה הראשונה נכונה יותר על פי כללי השפה העברית, בהתחשב בתחילת המשפט ("ערך זה עוסק באדמו"ר מחב"ד-ליובאוויטש"), אבל אני מוותר מראש על הוויכוח מה נכון יותר תחבירית. יישאר כל אחד מאתנו בדעתו.
לפיכך, כאשר ראיתי "תיקון" שאינו אלא קלקול, החזרתי לגירסה יציבה. לדעתי, עדיין צריך לתקן באופן שיהיה גם ברור וגם לא מסורבל, אבל כאמור, יישאר נא כל אחד מאתנו בדעתו. איני נכנס למלחמת עריכה על זוטות שכאלו.
אני מבין שהערָתי המרכזית התקבלה, ועל כך תודתי לך. • ידך-הגדושה - שיחה 17:15, 22 ביוני 2021 (IDT)
ממש לא. לכל משפט יש נושא ונשוא. העובדה שמשפט קודם השיא אובייקט אחד אינה גורמת בהכרח לכך שהנושא יהיה גם במשפט הבא. ממליץ לקרוא את הערכים נושא, נשוא, או תחביר באופן כללי. דגש - שיחה 12:57, 23 ביוני 2021 (IDT)
במשפט "אני מבין שהערָתי המרכזית התקבלה, ועל כך תודתי לך" התכוונתי ל-"להבא, נא הימנע מהזכרת שמי בתקציר עריכה. אודה על קבלת הערות בדף השיחה האישי". אני מבין (מקווה לפחות) שהערתי התקבלה שנכון יותר לתייג ולהזכיר שמו של משתמש בערוץ שבו הוא יכול להגיב ולא בערוץ חסום לתגובות.
בקשר לנושא התחבירי, אני חולק עליך. אני מכיר טוב מאוד את הכללים, ואני סבור כי במקרה הזה הגירסה היציבה (שהייתה), נכונה יותר גם תחבירית ובעיקר מובנת יותר לקורא המצוי. בהחלט יש משקל רב למשפט הקודם במשפט המשך שלו. אני עדיין חושב שהעריכה שלך "מושא הערך.. מושא הערך" נכונה אולי תחבירית אבל מסורבלת ולא מובנת בקלות לקורא הישראלי המצוי.
כאמור, יישאר נא כל אחד מאתנו בדעתו. איני נכנס למלחמת עריכה על זוטות שכאלו. • ידך-הגדושה - שיחה 09:14, 24 ביוני 2021 (IDT)

אביתר[עריכת קוד מקור]

הנתונים על ההורגים הפלסטינים מהכפר השכן היו בערך מזמן ולא נוסף שום דבר חדש, דני רק שינה את כותרת הפרק מ"התפרעויות ונסיונות חבלה של פלסטינים" לנוסח לא מגמתי "תגובת הפלסטינים", ושינה את הפורמט מפסקה אחת רצופה לשורות נפרדות. - La Nave Partirà שיחה 14:01, 24 ביוני 2021 (IDT)

מה זה "מזמן"? דגש - שיחה 14:05, 24 ביוני 2021 (IDT)
בסדר, בנימוק הזה אפשר למחוק את כל הערך, אבל אנחנו לא במערב הפרוע (ולא במאחז הפרוע). צריך הצדקה אנציקלופדית למחוק, ועוד דבר כזה. - La Nave Partirà שיחה 14:23, 24 ביוני 2021 (IDT)
יש נימוק סביר (בלי להביע עמדה האם הוא נכון). כתבת כאן את המילים הבאות: "ציון ההרוגים הפלסטינים מהכפר השכן זה, עקב בניית המחאז, זה פירוט יתר?" ארשה לעצמי להעיר שבתוכניות מתאר לבניית שכונות לא מוכללים אמצעי בטיחות מפני הריגת שכנים. משמע, בניית מאחז אינה גורמת להריגת אנשים. בדרך־כלל, בסיטואציות כאלו, מה שגורם למות אנשים היא התפרעות מול כוחות הביטחון. אם הערך היה עוסק בהפגנות, היה מקום לתאר את השלכותיהן. אבל הערך עוסק במאחז. פועל יוצא ראשון מהמאחז הוא הפגנות; פועל שני הוא עימותים ופועל שלישי הוא פגיעה או מוות. לכן, הנימוק למחיקה לגיטימי, והוסבר בתקציר העריכה כאן. אני כמובן לא מביע עמדתי, אבל הגיע הזמן שאת השאלה הזאת תשאלי בדף השיחה של הערך, ולא בתקצירי עריכה הדדיים. דגש - שיחה 14:30, 24 ביוני 2021 (IDT)
אמת, בתוכניות מתאר מדובר על שטחים ומבנים, ובאביתר צריך לדבר על קרוואנים, שטחם, מספרם, עלותם, והבטון שעליו הם הוצבו... או גם על בני האדם? - La Nave Partirà שיחה 14:42, 24 ביוני 2021 (IDT)
יפה, אז התקדמנו. לא בניית המאחז גורמת להריגת אנשים, אלא ההתנהגות האנושית. אני חושש מאוד מפני הצגה של המפגינים כחיות מאולפות שבאופן אוטומטי מתנהגות באופן שמביא למותן, אבל זה כבר לא נושא לדיון בדף השיחה שלי. דגש - שיחה 14:45, 24 ביוני 2021 (IDT)
התגובה שלי קצת פוספסה, רמזתי שגם המתנחלים הם בני אדם והם לא מופיעים בתב"ע, אז אפשר למחוק עוד חצי מהערך. נעזוב את הפלפולים, המחיקה היא פוליטית. הבעיה עם יושב אוהל, כמייצג אותה, צריכה פתרון מדרגה שנייה, שיאפשר להציג את הנראטיב המתנחלי ואת הנראטיב השמאלי זה לצד זה. - La Nave Partirà שיחה 14:56, 24 ביוני 2021 (IDT)
אז תדונו בדף השיחה ותגיעו להסכמה. למה אנחנו בעצם בדף השיחה שלי? דגש - שיחה 15:04, 24 ביוני 2021 (IDT)
היא צריכה פתרון מערכתי, בלי קשר לערך הזה. וגם זה לא לדיון כאן אלא במזנון. - La Nave Partirà שיחה 15:10, 24 ביוני 2021 (IDT)
אני מסכים עמך שיש בעיה. ושהיא צריכה פתרון מערכתי. אבל אני מטיל ספק בכך שרק צד אחד מייצג את הבעיה... דגש - שיחה 15:12, 24 ביוני 2021 (IDT)

שאלה של NoyNoyAzu (17:29, 25 ביוני 2021)[עריכת קוד מקור]

היי!

איך אני יודעת אם אני בעלת זכות הצבעה? כתוב לי בדף הראשי שיש לי 92 עריכות. אם אגיע ל100 אוכל להצביע? ראיתי שצריך שהעריכות יהיו מהחודשים אחרונים, זה אומר שכל ה100 צריכות להיות מה3 חודשים האחרונים? או שהעריכה האחרונה קרתה בחודשים האחרונים?

המון תודה --NoyNoyAzu - שיחה 17:29, 25 ביוני 2021 (IDT)

ראי בוק:זכות הצבעה "שערך 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה". דרדקשיחה • ט"ו בתמוז ה'תשפ"א • 17:33, 25 ביוני 2021 (IDT)
תודה, אני שואלת על זכות הצבעה באופן כללי, להצבעות שיבואו בעתיד. האם כל ה100 עריכות צריכות להיעשות בטווח ה90 ימים שלפני תחילת ההצבעה או שגם עריכות משנה שעברה יספרו בתוך ה100 בתנאי שערכתי גם בזמן האחרון? NoyNoyAzu - שיחה
צריך ב90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה, עריכות משנה שעברה לא נספרות. דרדקשיחה • ט"ז בתמוז ה'תשפ"א • 18:00, 25 ביוני 2021 (IDT)
תודה NoyNoyAzu - שיחה 18:01, 25 ביוני 2021 (IDT)

מחיקת תוכן מדף שיחה[עריכת קוד מקור]

שלום. בעבר מחקתי תוכן בדף השיחה שלי, שחזרת לי את העריכה וכתבת שאין למחוק תוכן. מעולה, לא ידעתי שאלו הנהלים. אני עדיין צריך ללמוד לארכב. בכל מקרה, מחקתי עכשיו שוב, אבל לא תוכן של שיחה, אלא לינק שביקשתי מחבר כדי ללמוד על דפי השיחה ועל טויוטות בוויקיפדיה (אני מאוד מסתבך פה עם הממשקים הוויקיפדיים). אני מקווה שזה בסדר, אבל אני מוודא כאן. אשמח אם תכנס לדף השיחה שלי כדי לוודא שלא חרגתי מנהלים. פולקלור - שיחה 23:18, 27 ביוני 2021 (IDT)

אם זו הייתה פנייה מסודרת טוב יותר היה לארכב, אבל נראה שאין צורך בכך. יום טוב. דגש - שיחה 16:31, 29 ביוני 2021 (IDT)

חברון[עריכת קוד מקור]

שלום, החזרת עריכה זו בנימוק שהדיון לא מוצה. זוהי רשימה של פגיעות בפלסטינים, יושב אוהל מחק 13 פריטים, אך נימק רק שניים. על אחד מהם מתנהל הדיון, זה אירוע "הביצים" (זרקו שם גם אבנים וניפצו חלונות, זה האירוע שיגאל עמיר השתתף בו). לגבי השני לא ברור מה הוא ואין עליו דיון.

לכן את אירוע הביצים לא החזרתי, אבל את השאר כן. אחרת אי אפשר להתקדם וככה פשוט נקבעת עובדה בשטח. צריך לפעול אחרת, להחזיר את הפריטים ולדון עליהם אחד אחד - La Nave Partirà שיחה 04:40, 30 ביוני 2021 (IDT)

מנצל"שת לשאלה, לפי מה יודעים שעריכה זו היא באג רימון? - La Nave Partirà שיחה 04:45, 30 ביוני 2021 (IDT)
לגבי באג רימון, מחיקת הקישור (בקישו"ח, למטה) מעידה על כך. כמובן שרוב העריכה היא מעשה ידי אדם, אולם מיעוטה הוא מעשה ידי תכנת סינון.david7031שיחה • כ' בתמוז ה'תשפ"א • 09:35, 30 ביוני 2021 (IDT)
תודה דויד, הבנתי. - La Nave Partirà שיחה 09:51, 30 ביוני 2021 (IDT)
נראה לי שהייתה התנגדות לאירועים של הגנה עצמית. דגש - שיחה 13:02, 30 ביוני 2021 (IDT)
לא, הוא אמר השלכת ביצים (הטעייה כלאחר יד של קוראי דף השיחה משום שזו הייתה השלכת אבנים ושבירת זגוגיות, ולא זו בלבד אלא שאחד המתנחלים היה יגאל עמיר, חודש לפני), ואמר "בו נהרגו אזרחים על ידי פיצוץ בלתי מכוון של פצצה", לא ברור למה הכוונה, אם אתה מוצא תחזיר את כל ה-13 למעט שני אלה ונמשיך לדוש בהם. - La Nave Partirà שיחה 14:23, 30 ביוני 2021 (IDT)
השתנה משהו ממיוחד:הבדל/31643468? דגש - שיחה 14:24, 30 ביוני 2021 (IDT)
הסתכל בדיון בדף השיחה
בוסתן פתח אותו במילים"בעריכה זו נמחק מספר רב מקרים" (הקישור הוא במילה "זו")
אלה 13 האירועים שיושב מחק, והם צריכים לחזור לערך, למעט הביצים משום שעל אירוע זה יש דיון, ואולי אירוע שהוחזר כבר על ידי מישהו בין הגרסאות. - La Nave Partirà שיחה 14:37, 30 ביוני 2021 (IDT)
אם לא תהיה התייחסות לכל הנקודות בדיון, ויהיה לכך רוב, זה יחזור. אני לא מבין את הבהילות – לא מדובר על ערך אקטואלי. דגש - שיחה 14:39, 30 ביוני 2021 (IDT)
יש בזה משהו. הנימוק בתקציר העריכה של "יושב באוהל" היה: "אין מקום לכלול תקלות, הגנה עצמית, או ניסיונות שלא הביאו לפגיעה. זו דעתי". זה נימוק לגיטימי לגמרי. אבל בעריכתו, חוץ מלהסיר מקרים בהם לא היתה פגיעה ממשית, הוא גם הסיר מספר מקרים בהם נהרגו ו/או נפצעו אנשים. לכן ההסרה שלו לא תואמת את הנימוק שהביא ואני לא רואה בכך מלחמת עריכה להחזיר את אותם המקרים (בהם אכן היתה פגיעה ממשית באנשים) לערך, לפחות עד שתהיה התנגדות עם נימוק המתייחס למקרים אלו. Dovno - שיחה 14:46, 30 ביוני 2021 (IDT)
בדף השיחה יושב אוהל כתב "ומקרה בו נהרגו אזרחים על ידי פיצוץ בלתי מכוון של פצצה הוא לא רלוונטי לסכסוך. יכלו לההרג יהודים בדיוק כפי שנהרגו ערבים.". זו התייחסות למקרים שבהם נהרגו אזרחים, והיא נכללת במילה "תקלות". אין לי עמדה בוויכוח, אבל אני מנסה להבין אותו וליישם אותו. דגש - שיחה 14:50, 30 ביוני 2021 (IDT)
דגש, אמרתי שהוא כתב זה, ואמרתי שתחזיר הכל חוץ משני המקרים.
המצב הוא שיושב, שכבר העירו לו לא אחת, זוכה ממך לגיבוי.
צריך להתחיל מחדש, להחזיר את כ-ל האירועים, ולדון על מה שבמחלוקת.
דובנו, ראשית יושב לא כתב זה, שנית אני חולקת עליך, ועל זה נדון כשיתחיל דיון כמו שצריך. - La Nave Partirà שיחה 15:12, 30 ביוני 2021 (IDT)
דבריי התייחסו ל־Dovno.
הוא לא זוכה לגיבוי יותר ממה שמשתמש אחר באותה הסיטואציה היה זוכה לו.
תסכמו את כל האירועים, תחליטו על מה אתם מסכימים ומה במחלוקת. אני לא יכול לקבל פרשנות חד־צדדית מה מוסכם, מה לא ומה עמדת הרוב. דגש - שיחה 15:18, 30 ביוני 2021 (IDT)
Dovno, לא הבנתי אותך. אם המשפט שכתבתי בתקציר מקובל עליך - אז להמ אתה קובל על שהוסרו אף מקרים בהם נפגעו פלסטינים? הרי באותו נימוק הבהרתי שלדעתי יש להסיר כל מקרה ש:לא נפגעו, או שהיה הגנה עצמית, או שהיה באופן בלתי מכוון. המקרים שהסרתי הם מקרים העונים לאחד התיאורים הללו. יושב אוהלשיחה • כ"ב בתמוז ה'תשפ"א 09:13, 2 ביולי 2021 (IDT)

הערך של רביד רונן[עריכת קוד מקור]

אני חושב שהגיע הזמן להחזיר את הערך אל מרחב הערכים הרגיל. עיין בדף השיחה של הערך. תודה. Abaye123 - שיחה 19:04, 30 ביוני 2021 (IDT)

צריך לפתוח דיון שחזור מסודר. דגש - שיחה 11:36, 1 ביולי 2021 (IDT)

הרשאות[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב דגש! לפני חודש הענקת לי את ההרשאה "בדוק עריכות אוטומטית" לחודש ולאחר חודש תיבחן הארכה, החודש נגמר בעוד 30 דקות האם אני ראוי ואמין בשביל לקבל לתמיד את ההרשאה? חובב המכוניות (יהונתן חזי) • דברו איתי! 11:23, 1 ביולי 2021 (IDT)

אשתדל להתפנות לזה בקרוב. דגש - שיחה 11:36, 1 ביולי 2021 (IDT)
תודה! חובב המכוניות (יהונתן חזי) • דברו איתי! 11:39, 1 ביולי 2021 (IDT)

מחיקה[עריכת קוד מקור]

שלום רציתי לשאול למה מחקת הדף של אדיר עמרוצי לדעתי הוא עמד בקריטיונים א בחור - שיחה 21:00, 4 ביולי 2021 (IDT)

משום שהוא נמחק בעבר לאחר דיון, ועל־פי הנהלים אין להעלותו שנית ללא דיון רשמי בדף השיחה של הערך. דגש - שיחה 11:33, 5 ביולי 2021 (IDT)

מחיקת הערך ניב רווח[עריכת קוד מקור]

היי דגש, ראשית כל - תודה רבה על תרומתך לויקיפדיה. אני פונה אליך בשל היותך חבר בכיר בצוות העורכים ואשמח אם תוכל לסייע לי בסוגיה שאינה ברורה. בתאריך 30.06.21 יצרתי את הערך 'ניב רווח', אודות המרצה אשר אחראי כבר לפני עשר שנים או יותר על המהפכה של הלימוד העצמי לבחינה הפסיכומטרית ומחבר ספרי לימוד למגוון רחב מאוד של בחינות והכנות, החל מבית הספר היסודי, המשך בנוער והכנה לצבא, המשך בכל הבחינות ללימודים אקדמיים וכלה בבחינות הכנה לעבודה. כמו כן, באמתחתו שני מוצרים חינמיים המוצעים לקהל הרחב: האחד זה שאלון בחירת המקצוע לפי ג'ון הולנד, עם יותר מחצי מיליון משתמשים עד היום (אין לזה תחרות) והשני הוא המנוע החינמי של קורות החיים שגם לו אין אח ורע.

בתאריך ה-03.07.21 העמוד הוסר ע"י Ldorfman שאף הפעיל הגנה בלתי מוגבלת בזמן על הדף (פעולה שלמיטב הבנתי אינה עומדת בתנאים להפעלת הגנה המפורטים בערך 'וקיפדיה:דף מוגן' ניסיתי לפנות אל לירון דורפמן (המכונה Ldorfman) באמצעות שיחת משתמש אך לא קיבלתי מענה כלל. מצרף את הפנייה הראשונית: "היי לירון דורפמן, בהמשך למחיקת הערך 'ניב רווח' בטענת 'לא אנציקלופדי', אבקש להסב את תשומת ליבך לעובדה כי המחיקה הראשונית בטענה זו בוצעה בשנת 2010. חלפו למעלה מ-11 שנים כשבמהלכן, סל המוצרים של ניב רווח התרחב משמעותית (ואף עולה בהיצעו על יואל גבע) יחד עם קהל לקוחות רחב מכל חלקי הארץ. ייתכן כי אינך בקיא בתחום (אף על פי שניתן לראות את תחוזקתך בדפי 'יואל גבע' + 'בית הספר לבגרות ופסיכומטרי של יואל גבע') ולכן אשמח אם תחקור ותבדוק אודות ניב, מרכולתו והישגיו. כלי קורות החיים החינמי שלו שירת כמעט מאה אלף איש בשנה האחרונה, וכלי ניתוח האישיות למעלה מחצי מיליון איש עד היום, אין לזה אח ורע בישראל למעט הכלי הותיק בהרבה של פרופסור איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית. שני הכלים הללו חינמיים לחלוטין. כמו כן, אשמח לחידוד מדוע עמודי התוכן (שכתובים בצורה שיווקית להפליא) אודות יואל גבע הינם בגדר תוכן אנציקולפדי ואילו עמוד התוכן אודות ניב רווח אינו כזה, בייחוד שאינו מכיל קישורים ו/או תוכן פרסומי ואף עומד בעקרונות ובקווים המנחים של ויקיפדיה. זה לא מריח ככ טוב למען האמת."

היות ולא קיבלתי מענה מ- Ldorfman, הגשתי פנייה חוזרת באמצעות 'שיחה' מהערך 'ניב רווח':

"שלום למי שאחראי על מחיקת הערך, אני ניב (לא רווח...) שהעליתי את הערך הזו מתוך היכרות אישית עם החברה המדהימה שניב רווח הקים, ונראה לי שיש כאן מחיקה לא הגיונית בהתחשב בנסיבות שלהלן:

1. בתור התחלה, אם יש ערך ליואל גבע, חייב להיות ערך לניב רווח. מדובר במתחרים אחד של השני, אך בעוד יואל גבע מעולם לא עשה פסיכומטרי באופן אישי אלא רק הקים חברה לפסיכומטרי, ניב רווח הוא בעלים של חברה לפסיכומטרי שאשכרה מבין באופן אישי את המבחן ועובד בפועל בחברה במחקר ובפיתוח. 2. מעבר לזה, בעוד יואל גבע גובה סכומי עתק על הכנה לפסיכומטרי, ניב רווח אחראי כבר לפני עשר שנים או יותר על המהפכה של הלימוד העצמי לבחינה, במחיר שפוי לגמרי, וכל זה הרבה לפני ימי הקורונה והזום בלית ברירה. ניב רווח הקליט שיעורי וידאו כדי להוזיל את ההכנה בימים ששאר החברות בשוק לא חלמו לעשות דבר כזה כי רצו להמשיך לגבות סכומי עתק על הכנה לפסיכומטרי. 3. סל המוצרים של ניב רווח כמחבר ספרי לימוד גבוה לאין שיעור מזה של יואל גבע. מדובר על הכנות למגוון רחב מאוד של בחינות והכנות, החל מבית הספר היסודי, המשך בנוער והכנה לצבא, המשך בכל הבחינות ללימודים אקדמיים וכלה בבחינות הכנה לעבודה. 4. שני מוצרים חינמיים שהחברה של ניב רווח מציעה לקהל הרחב הם אטרקטיביים וייחודיים בישראל: האחד זה שאלון בחירת המקצוע לפי ג'ון הולנד, עם יותר מחצי מיליון משתמשים עד היום (אין לזה תחרות) והשני הוא המנוע החינמי של קורות החיים שגם לו אין אח ורע. יש עוד אתרי קורות חיים בחינם כמו "תזוז" שמקושר מעמוד קורות החיים בויקיפדיה למשל, אבל ב"תזוז" אין תבניות מעוצבות וצבעוניות וחשוב מכך - אין שם מנוע כמו אצל ניב רווח - ושוב זה בחינם לגמרי עם כ-100,000 משתמשים בשנה האחרונה... ושוב - זה בחינם. 5. חוזר לסעיף 1. אם הערך של יואל גבע הוא "אנציקלופדי" כאשר הוא כתוב מאוד שיווקי (לא ברור איך את זה לא עורכים או מוחקים), קל וחומר שהערך שכתבתי עבור ניב רווח הוא אנציקלופדי. תודה על התייחסותכם ועל החזרת הערך. ניב - לא רווח :-)"

אך גם פנייה זו איננה קיבלה מענה כלל. אני מוכרח לציין שמדובר בערך הראשון שאני יוצר בעצמי (אף על פי שבעבר סייעתי בעריכת ערכים קיימים) והשקעתי זמן רב ומחשבות מרובות ביצירת וכתיבת הערך (אני מקווה שאתה יכול לצפות בו, אשמח להעביר את התוכן במידת הצורך) וזה מתסכל מאוד שבוצעה מחיקה + הדף נכנס להגנה ללא מתן מענה והסבר מדוע.

ראוי לציין כי הערך הוקם לראשונה (בידי עורך אחר) בשנת 2010 והוסר בטענת 'לא אנציקלופדי', טענה שלהערכתי- אינה רלוונטית כיום היות וסל המוצרים של ניב רווח התרחב משמעותית (ואף עולה בהיצעו על יואל גבע) יחד עם קהל לקוחות רחב מכלל חלקי הארץ. אגב, גם שם העורכת אינה קיבלה מענה לטענותיה כפי שניתן לראות בהיסטוריית השיחה.

תודה רבה על הזמן והסיוע. ניב אסרף Niv131 - שיחה 21:40, 5 ביולי 2021 (IDT)

שלום ניב.
הגעתי לפה אחרי שקראתי ועניתי לדברים שכתבת בדף השיחה שלי. אגב, לא היה צורך להעתיקם גם לפה. "דגש" יכול היה לקרוא אותם בדף השיחה שלי. חבל להכביד על ההתכתבות. אנא שים לב לכך מעתה בהמשך תרומתך לוויקיפדיה. התייחסתי לכל הנקודות שהעלית בדף השיחה שלי ואין טעם בהעתקת התגובה לפה.
מתנצל על העיכוב בתגובה, אבל לי, כמו ליתר העורכים, יש עוד עיסוקים, כך שלא תמיד מתקבלת תשובה לכל פנייה תוך שעות ספורות. מכיוון שזו פנייתך הראשונה בדפי השיחה, אני מבין את ההשתוקקות לתגובה מהירה, אבל דע כי ראוי להתאזר בסבלנות אצלנו. לוויקיפדיה העברית תורמים אלפי כותבים-מזדמנים מדי חודש, אבל ניטור התוספות והשינויים, כמו גם האדמיניסטרציה הנלווית, נעשים בידי מעט מדי עורכים. אני מקווה שהדברים שכתבתי יתקבלו באוזניים כרויות ושתמשיך לתרום למיזם בכל נושא נוסף שיעניין אותך. אהיה זמין לכל בקשת עזרה מצידך. לסיום, כדי לשפר את הסיכוי שכותב מסוים ישים לב להודעה שהשארת, בוויקיפדיה ניתן "לתייג" את אותו כותב, בדומה למקובל בפייסבוק. הפעולה מתבצעת באמצעות כתיבת שם המשתמש של הכותב השני. המשתמש שתוייג יקבל על כך חיווי.
אופן התיוג הוא בצורה הבאה: [[משתמש:שם משתמש]]. לדוגמה, כדי לתייג אותי ("Ldorfman"), יש להשתמש ב-[[משתמש:Ldorfman]]. מידע נוסף בהקשר זה ניתן לקרוא בדף "{{תגובה ל}}" וב-"{{א}}".
בכל פעם בה מתייגים, יש "לחתום" כנהוג בוויקיפדיה: באמצעות הקלדת ארבעה סימני טילדה (~~~~). ללא ה"חתימה" בסוף הדברים, התיוג לא יבוצע. למידע נוסף בנושא, ניתן לקרוא את הדף "עזרה:תיוג". בברכה, Ldorfmanשיחה 01:16, 6 ביולי 2021 (IDT)

משתמש:בדש[עריכת קוד מקור]

יש לי איזה שהוא חשד שמדובר במשתמש:Jlironx. תוכן לבדוק ולאמת זאת? זור987 - שיחה 16:24, 7 ביולי 2021 (IDT)

ראיתי שכתבת בדף החשדות, ואני באמצע לבדוק את זה. עדיף שלא תתייג את המשתמש החשוד (לא בתקציר עריכה ולא בדף החשדות) וגם לא את החשבון של לירון. דגש - שיחה 16:30, 7 ביולי 2021 (IDT)
המשתמש גם העלה קובץ המפר זכויות יוצרים: קובץ:Million-drop2021.jpg. זור987 - שיחה 17:50, 7 ביולי 2021 (IDT)
למה משתמש משתמש:בדש עדיין לא נחסם? הוכח כבר שהוא לירון. זור987 - שיחה 10:24, 8 ביולי 2021 (IDT)

"מלחמת העריכת" על הדף של נשיא מדינת ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום

ראיתי שביקשת את חסימתי מכיוון שלדעתך אני פתחתי במלחמת עריכת

אז אם הרצוג הוא מועמד עצמאי למה גם לא עשו את אפרים קציר מועמד עצמאי?

הרי הוא לא היה משום שיוך פוליטי והוא לא היה חבר כנסת

אז אם עושים את הרצוג מועמד עצמאי אני דורש שגם הפסיק של קציר ישונה

בברכה bibas ofek

החזרת עריכה שלך שוב ושוב – פתחת במלחמת עריכה, זו לא דעתי אלא מציאות. לשאלתך: השאלה היא מי הסיעה ששלחה אותו לרוץ ותמכה בו באופן רשמי, ולא השיוך הפוליטי שלו מחמת עברו. הרצוג לא רץ כאיש העבודה או מטעמה, אלא רץ כאיש ציבור שנהנה מתמיכה של כל סיעות הבית. דגש - שיחה 17:24, 7 ביולי 2021 (IDT)

פטקסי קסייה לזמה פריאר[עריכת קוד מקור]

Starting a deletion discussion over such a matter is near impossible in this situation. This IP address has created 20+ articles crosswiki on this person If you are happy with that sort of abuse, then you an keep the article. I am just trying to let your wiki know, not get caught in your procedure processes.

See globalcontribs:85.84.0.104

Billinghurst - שיחה 15:55, 8 ביולי 2021 (IDT)

I will open a deletion procedure. It is not acceptable for us to delete an old entry without a discussion. Thank you very much. דגש - שיחה 16:00, 8 ביולי 2021 (IDT)

טיוטה:צבעוניים (פרפרים)[עריכת קוד מקור]

היי דגש למה החזרת את הערך למרחב טיוטה מה הוא לא בשל. יהודה אמיר - שיחה 10:13, 11 ביולי 2021 (IDT)

חסרים בו סימני פיסוק רבים (אף שהוא קצר מאוד), לא כל המשפטים מובנים. אני מציע שתפנה לעורכים בעלי ניסיון בכתיבת ערכים על בעלי־חיים (למשל יונה בנדלאק, GHA, מנחם.אל) שיעבירו את הטיוטה, ושלא תפנה רנדומלית לעורכים. דגש - שיחה 10:19, 11 ביולי 2021 (IDT)
דגש כול בעלי הידע בבעלי חיים חוץ מGHA לא מאוד פעילים. יהודה אמיר - שיחה 10:32, 11 ביולי 2021 (IDT)

חסימת אנונימיים[עריכת קוד מקור]

שלום דגש, בהמשך לדבריך ב-שיחת_משתמש:Yoavd/ארכיון_24#חסימה_של_כתובת_IP אני תוהה אם אותה הערה וציטוט כללי ויקיפדיה ביחס לחסימת אנונימיים ל-24 תובא גם לידיעת משתמש:Eldad שחסם את 87.71.230.150 ל-24 שעות על 3 עריכות , בשעה שאני חסמתי את האנונימי "שלי" לאחר 5 עריכות. --‏Yoavd‏ • שיחה 08:16, 12 ביולי 2021 (IDT)

שלום יואב, ותודה על פנייתך. ברשותך, אנסה להסביר את עמדתי טוב יותר: ההנחיה לחסום לשעתיים היא הנחיה טובה, אבל לא מחייבת. הרעיון שעומד בבסיסה אחד הוא: כתובת IP היא לא דבר קבוע, ואנחנו צריכים לשקול את יחסי הנזק–תועלת שבחסימתה כלפי כל העורכים מאותה הכתובת (בשונה מחסימת משתמש רשום, שהחסימה מונעת את העריכה רק מהמשתמש שנחסם). ברירת המחדל היא אכן שעתיים, אבל היות שאין לנו אפשרות לנחש למשך כמה זמן תשמש הכתובת של המשחית, עלינו להפעיל שיקול דעת בבואנו לחסום. במקרה שציינת, אלדד, משיקוליו שלו, כנראה הגיע למסקנה שהכתובת עשויה לשמש את המשחית למשך שעות רבות והעדיף לחסום ליום. אני לא יודע אם אני עצמי הייתי חוסם ליום, אבל זה שיקול דעתו, ואלדד לא מוכר לי כשטיין או חסר־אחריות.
במקרה שהערתי לך, ליבת ההערה שלי הייתה אחרת: מאז שהמשחית השתמש בכתובת, ועד לרגע שבו _גילית_ את ההשחתה עברו שלוש עשרה שעות וחצי. המציאות הוכיחה שהמשחית לא נמצא בכתובת. לכן, אין טעם ואין היגיון בלחסום עכשיו כתובת אקראית, רק משום שמישהו היה שם לפני חצי יום. על־אחת־כמה שלא לחסום לכזה זמן רב (יחסית).
אתה מוזמן תמיד לפנות אליי במקרה שדבריי אינם ברורים לך די הצורך.
בברכה, דגש - שיחה 14:22, 12 ביולי 2021 (IDT)
תודה על התשובה המפורטת. כאשר כתבת את הפנייה הקודמת "משתמש המשחית מספר ערכים ברציפות ניתן לחסום למשך שעתיים כדי למזער את הנזק. זמן: הזמן האופטימלי לחסימת משתמש אנונימי הוא שעתיים. הסיבה לכך פשוטה - המשחית יתקל בחסימה ויסתלק. אם יחזור כעבור שעתיים וישחית שוב, אפשר לשקול חסימה ארוכה יותר, נניח ל-24 שעות. " הבנתי ממנה כי רק אם חסמתי לשעתיים ולאחר מכן המשחית חזר מאותה כתובת והשחית פעם נוספת, אז ורק אז ניתן לשקול חסימה ממושכת יותר משעתיים. --‏Yoavd‏ • שיחה 14:43, 12 ביולי 2021 (IDT)
אני לא חושב שלזאת הכוונה. אני אישית נוהג לחסום לעתים לזמן ארוך משעתיים, נניח בסוגי כתובות שבהן ממוצע השימוש בכתובת IP גדול יותר. דגש - שיחה 14:47, 12 ביולי 2021 (IDT)

אן-מארי[עריכת קוד מקור]

היי דגש, רציתי לדעת שההעברות שביצעתי של הערכים של אן-מארי היו תקינים ולא פספסתי שום דף במקרה כי זו פעם ראשונה שלי שעשיתי עברות כאלה ובדקתי האם יש דפים מקשרים וזה הציג לי כמה דפים אבל כשבדקתי בהם לא הופיע שום קטע של אותו שם שיר לכן היה לי מוזר טיפה יכול להיות זה בגלל התבנית של הזמרת היה כך ? King G.Aשיחה 15:25, 12 ביולי 2021 (IDT)

אני כמובן לא אמחק דף לפני שווידאתי שהקישורים אליו תוקנו. למעט מיוחד:הבדל/31758682, לא נזקקתי לתקן קישורים דפים אחרים. דגש - שיחה 15:27, 12 ביולי 2021 (IDT)
כן אני יודע שאתה לא תמחק ללא בדיקה בגלל זה שאלתי אולי ראית משהו.. ומעולה לפחות עשיתי את זה טוב ! תודה :) King G.Aשיחה 15:28, 12 ביולי 2021 (IDT)

שינוי שם ערך במהלך דיון[עריכת קוד מקור]

הי דגש,

כהמשך לבקשתי שלשום, היום שוב הועבר אחד הערכים במחלוקת לשם לועזי. בדף השיחה יש אמנם רוב (דחוק) לתומכים, אך במזנון לא. מה היית ממליץ לעשות? Kershatz - שיחה 17:38, 14 ביולי 2021 (IDT)

לפנות לעורך שהעביר ולבקש ממנו לבטל את ההעברה. דגש - שיחה 07:11, 15 ביולי 2021 (IDT)

חסימה[עריכת קוד מקור]

נחסם טווח ישראלי בתואנה 'פרוקסי פתוח'. --ייוורריי - שיחה 11:51, 15 ביולי 2021 (IDT)

משתמש:HiyoriX? דגש - שיחה 12:09, 15 ביולי 2021 (IDT)
מדובר ב-256 כתובות של טריפל סי שמשמשות כפרוקסי פתוח ישראלי. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 18:53, 15 ביולי 2021 (IDT)
HiyoriX, תוכל לומר לי איך אפשר לדעת את זה? דגש - שיחה 10:16, 16 ביולי 2021 (IDT)
התחפרות בטעות. --ייוורריי - שיחה 20:00, 16 ביולי 2021 (IDT)
יש המון כלים בשביל לזהות פרוקסי, אבל אכן מדובר בטעות. יותר נכון של הספק, שהגדיר לא נכון את חלוקת הכתובות ומשום מה הטווח מופיע כפרוקסי למרות שהוא לא. את החסימה הורדתי. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 09:26, 17 ביולי 2021 (IDT)

חסימת משתמש[עריכת קוד מקור]

שלום דגש. אני כותב כאן, בהמשך לחסימתו של איתמראשפר ממרחב הערכים, בעקבות מה שנחווה כמחלוקת אישית. אני כותב כאן, מאחר שהסוגיה קשורה לפעילותך, לשימוש בהרשאות מפעיל במקרה זה: חסימת משתמש. מותר לחלוק על משתמש אחר. חסימה של משתמש בזמן שאתה אישית מצוי איתו בוויכוח תוכן היא בעייתית. לא מצאתי הסבר לעצם החסימה דווקא על ידך, בדף השיחה שם. אבקש לקבל הסבר מה הוביל אותך לחסימה של המשתמש, והאם לדעתך יש בכך שימוש ראוי בהרשאות מפעיל. בברכה, דני Danny-w - שיחה 12:40, 15 ביולי 2021 (IDT)

אענה לך על השאלה הזאת לאחר שתאמר לי באיזה ויכוח תוכן אני נמצא איתו. דגש - שיחה 12:43, 15 ביולי 2021 (IDT)
פנית אליו בנוגע לפניות מצידו למספר משתמשים בדף שיחתם. מעיון בפניות אלה שלו, לא נראית כאן הטרדה או פניה לא מנומסת או לא מקובלת. אכן, הוא פנה למספר משתמשים והדבר גבולי. לכך אני מסכים. הערת לו והוא השיב לך. השבת לו שוב, והוא השיב לך. ואז חסמת אותו. לא הבנתי זאת. אנא הסבר על מה בדיוק חסמת אותו, והאם לדעתך יש פה שימוש נאות בהרשאות מפעיל. בברכה, דני Danny-w - שיחה 12:47, 15 ביולי 2021 (IDT)
הרוב נכון, אבל לא הכול: הוא החזיר את ההודעה שלו שלוש פעמים אחרי ששוחזר. בשל־כך העורך נחסם מניעתית ממרחב השיחה בלבד ל־4 שעות. לפי פרשנותך, כל מפעיל שנזקק להעיר לעורך הוא בגדר בעל "מחלוקת אישית", ורק מפעיל אחר יכול לחסום אותו. הציפייה שמפעיל אחד יזהיר ומפעיל שני יחסום אינה מקובלת בוויקיפדיה, בראייתי. איפה הבעיה? דגש - שיחה 12:52, 15 ביולי 2021 (IDT)
סליחה על ההתפרצות, אבל גם אני חושב שהחסימה היא שימוש לא ראוי בהרשאות המפעיל שניתנו לך על ידי הקהילה. Eladti - שיחה 13:04, 15 ביולי 2021 (IDT)
כי? דגש - שיחה 13:05, 15 ביולי 2021 (IDT)
הפרשנות שנתת ל"הצפת הודעות" היא פרשנות מרחיבה מאד (אם כי לא בלתי הגיונית). המטרה באיסור על ספאם היא כדי למנוע הפרעה ופגיעה במשתמשים אחרים. משתמש:איתמראשפר הוא עורך, שמה גם שאינני מסכים עימו תמיד, אני מעריך אותו מאד על כך שהוא מקיים דיונים ארוכים ומפורטים שיורדים למהות של הנושא ולא מסתפקים רק בצד הפרוצדורלי של הדיון ("מתנגד לנוסח"). בנוסף, לא ראיתי שמישהו התלונן על ההפרעה.
נוצר מצב שאתה נותן פרשנות רחבה מאד לכללים, מחיל אותה על עורך שאינו חשוד כמזיק וכשמערערים על הפרשנות שלך אתה משתמש בסמכות החסימה (שגם היא ניתנה לך על מנת לטפל במשחיתים).
אם בויקיפדיה הייתה הקפדה על כל הפרה ומעבר על הכללים, עוד ניתן היה להצדיק את החסימה. לצערי או לשמחתי, זה לא המצב ועברות חמורות מאלה עוברות בשתיקה. ההתעקשות ללכת כבית שמאי דווקא במקרה זניח זה מנוגדת לאופן הפעולה שמצופה ממפעיל (אותו "שיקול הדעת המפעילי" שכל כך נוטים להלל אצלנו). משל למה הדבר דומה? לשוטר שיעצור אותי בשעה 1:00 אחרי חצות הליל, ברחוב הצר שליד ביתי ויקנוס אותי על כך שלא חציתי את הכביש במעבר חצייה... Eladti - שיחה 01:34, 16 ביולי 2021 (IDT)
אגיב רק שלא ראיתי שום אינדיקציה במקרה זה לשימוש לרעה בהרשאות ולא לכך שהופעלה חסימה בעקבות "מחלוקת אישית". אפשר לדון בנפרד מ"שימוש לרעה" בשאלה היותר מסובכת של האם מסכימים או לא עם ההחלטה המפעילית במקרה נתון. אבל "הפעלת שיקול דעת אך אני לא מסכים עם דעתך" הינו טיעון שונה מ"עשית שימוש לא ראוי בסמכויות". Dovno - שיחה 14:29, 15 ביולי 2021 (IDT)
ההתרשמות שלי מהשיח בויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:המהומות בישראל ברמדאן 2021#עמדת צד ב' - שם הערך יהיה: המהומות בישראל ברמדאן (2021) שאכן היה מדובר בספאם. Geagea - שיחה 14:36, 15 ביולי 2021 (IDT)

ההתרשמות שלי מהשיח במחלוקת הנ"ל היא שלא היה מדובר בספאם, אלא בפניה תרבותית ומנומקת לבקשת הסבר. ייתכן שהיה מקום לנהוג אחרת, אך הדבר אינו מגיע לידי ספאם. משזה נאמר, לאחר התכתבות פרטית עם דגש, התרשמתי שלא הייתה כאן חסימה בעקבות מחלוקת אישית, או כוונה לשימוש לרעה בהרשאות. אני עדיין חולק על עצם הפעולה של חסימת משתמש ותיק במקרה זה. בברכה, דני Danny-w - שיחה 15:16, 15 ביולי 2021 (IDT)

בתור "המשתמש שנחסם", ולאחר שעבר יום מהחסימה, אני רוצה להביע צער על האסקלציה של האירוע. אני מסכים מאד עם Eladti שהיתה פה פרשנות מרחיבה מאד של המושג ספאם, אבל זה נכון שלא הייתי צריך להיכנס להתכתשות ראש בראש מול דגש ולבטל את המחיקות שלו בעצמי. הייתי צריך לפתוח דיון, ואולי להזמין מפעיל אחר לדיון כדי לקבל חוו"ד נוספת. אמנם חשבתי לעשות זאת, אך לא ידעתי היכן זה אמור להתבצע והייתי פגוע ועצבני, ומכאן זה הידרדר מאד מהר.
דגש, אני מתנצל על כך שההשגות שלי על שיקלויך התבטאו בביטולים במקום במילים. אני מסכים שהחסימה שלי, גם אם שגויה, היתה מידתית - גם קצרה וגם מוגבלת למרחב הרלוונטי - ומעדיף לזכור את האירוע הזה כאי הבנה מצערת, ולא כשימוש לרעה בסמכות. בברכת שבת שלום, איתמראֶשפָּר - דברו אלי - איפה הייתי ומה עשיתי - 09:12, 16 ביולי 2021 (IDT)
איתמר, כשכתבתי לך אתמול "הבחירה לאן לקחת את זה הלאה היא בידיך" התכוונתי לתגובות מסוג זה, ואני שמח על־כך. שבת שלום, דגש - שיחה 09:16, 16 ביולי 2021 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

תודה רבה דגש נר מאיר - שיחה 02:14, 20 ביולי 2021 (IDT)

משתמש:נר מאיר, בשמחה. דגש - שיחה 02:17, 20 ביולי 2021 (IDT)

אלוף הממזגים[עריכת קוד מקור]

Tireless Contributor Barnstar.gif הממזג המתמיד!!
המון תודה על עזרתך המתמשכת בשילוב ההרחבות מהמיזמים האקדמיים למרחב הערכים!

Keren - WMIL - שיחה 14:02, 20 ביולי 2021 (IDT)

תודה! האמת היא שהתכוונתי להעיר את תשומת ליבך בעניין הטעות הנפוצה "לעזרתך אודה" – שהנכון הוא "על עזרתך אודה" (אודה לך על עזרתך), אבל נחמד גם לקבל תודה ממך :) דגש - שיחה 14:22, 20 ביולי 2021 (IDT)
נו, אז גם למדתי משהו היום. שמחה. Keren - WMIL - שיחה 15:11, 20 ביולי 2021 (IDT)

@.[עריכת קוד מקור]

היי דגש, לפני כשבוע אני חושב שלחתי לך מייל ולא קבלתי תשובה אולי פספסת אותו.. אשמח לתשובה. --King G.Aשיחה 16:36, 21 ביולי 2021 (IDT)

ראיתי בזמנו, לא יכולתי להגיב ושכחתי לחזור אליך. מקווה שאתפנה לזה השבוע. דגש - שיחה 20:21, 21 ביולי 2021 (IDT)

קיבלת כוכב![עריכת קוד מקור]

Administrator Barnstar Hires.png כוכב המפעילים
אין עליך :) אפילו בשלוש לפנות בוקר אתה כאן לרוקן את הדף. ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 03:07, 22 ביולי 2021 (IDT)
חן־חן, תודה. הערה קטנה: "אין עלייך" נקרא "אין עָלַיִךְ"; לאנשים ממיני כותבים "אין עליך"... דגש - שיחה 03:19, 22 ביולי 2021 (IDT)
צודק הסמקה. המוח כבר לא עובד בשעה הזו :). ברק אברגיל ~ דברו איתי ~ מיזם האירוויזיון 03:21, 22 ביולי 2021 (IDT)

נעילת הפרלמנט[עריכת קוד מקור]

היי, ברשותך, היות וזה עתה הסתיימה ההצבעה, הייתי מציע להמתין עם הנעילה של הפרלמנט, אולי מאן דהוא ירצה להגיב על ההצבעה או להשיג עליה. אמירושיחה 06:17, 26 ביולי 2021 (IDT)

בוקר טוב. מה יש להגיב? דגש - שיחה 08:57, 26 ביולי 2021 (IDT)
יכול להיות שיש כאלה שרוצים להגיד את דעתם על התוצאות, מלבד זה שנהוג שגם כשהצעה לא מתקבלת אומרים את התוצאות של כל סעיף omer abcd ~ דף השיחה שלי 🐱 09:12, 26 ביולי 2021 (IDT)
לדוגמה להודיע על תקלות בהצבעה, אם נספר מישהו חסר זכות הצבעה וכיו"ב. אמירושיחה 09:21, 26 ביולי 2021 (IDT)
בדקתי את הכול. אם יש בעיות, אפשר להודיע עליהן במקומות אחרים. לא שיש לי בעיה או התנגדות לשחרר את ההגנה ליום או יומיים, אבל זה נראה לי מיותר. בשבילך אעשה זאת.
עומר – זה לא "נהוג", לעתים היו משתמשים שעשו את זה, ללא צורך או תועלת ממשיים. מעבר לפרוצדורה (לא קיימת), תוכל לפרט לי מה התועלת בתוצאות חציוניות לסעיפים בהצבעה שלא עברה? אסיר את ההגנה, ואם למישהו יש דחף להוסיף איזה הגיג,עומדות לרשותו 48 שעות לעשות זאת... דגש - שיחה 09:34, 26 ביולי 2021 (IDT)

בעיה בדף מדיה ויקי?[עריכת קוד מקור]

ניסיתי לסמן עריכה כבדוקה:

בעיה בסימון גרסה כבדוקה.PNG מושך בשבט - שיחה 12:32, 26 ביולי 2021 (IDT)

זה קורה לפעמים. העריכה סומנה כבדוקה. אין לי מושג למה זה קורה. דגש - שיחה 13:37, 26 ביולי 2021 (IDT)

למה אני לא מופתעת?[עריכת קוד מקור]

שלום דגש, ראיתי עכשיו את החלטתך לגבי תלונתי שיוניון ג'ק קרא לי טרולית. כתבת כאן
"משתמשת:Hanay: התגובה הזאת של משתמש:יוניון ג'ק אכן לא תורמת, והסרתי אותה מדף השיחה המדובר. עם זאת, בהתחשב ב: (א)העובדה שהוא לא קרא לך טרולית, אלא כינה את פעולתך כ"הטרלה" (ב) מצב השיח כאן (ג) היעדר חסימות או אזהרות של יוניון ג'ק באשר להתייחסויות לא מכבדות, לא ראיתי לנכון לנקוט סנקציה מול יוניון ג'ק, ודי לי בתיוג שתייגתי אותו כאן. בקשתי ליוניון – הימנע מתגובות כאלו. דגש - שיחה 07:09, 15 ביולי 2021 (IDT)"
צפיתי שאתה תטפל בנושא ותחפש דרך לא לחסום אותו. מצד שני לא מחקת בכלל את פנייתי בטענה שאתה החלטת שאתה לא חוסם, אז אפשר להסיר את בקשתי כמו שעשית לפני מספר חודשים. אז אפשר לראות בכך התקדמות. נקווה שבפעם הבאה תחסום אותו. כי לי אין ספק שתהיה פעם הבאה.

אני מבקשת לדעת האם הנושא תועד על ידך בדף השיחה של יוניון ג'ק? כדי שהנושא לא יעלם בנבכי ההיסטוריה של ויקיפדיה:בקשות ממפעילים, שם קשה מאד שם למצוא משהו. תודה חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 16:14, 26 ביולי 2021 (IDT)

שלום גם לך, חנה.
לפי דעתי לא היה מקום להזהיר אותו באופן רשמי בדף השיחה. מובן שמפעילים אחרים יכלו לעשות זאת, והעובדה שהבקשה הוסרה על־ידי מפעיל אחר שהסכים עם דבריי מלמדת – ככל הנראה – שאופן הפעולה במקרה הזה לא היה מופרך או נגוע (כפי שמשתמש מדברייך כאן).
אני לא מחפש "לחסום" עורכים, אם כי אני לא נרתע מכך. המטרה שלי היא לדאוג לרוח טובה ופרודוקטיבית באתר, ובמקרה הזה זו הייתה דרך הפעולה הראויה בעיניי (ונראה שגם בעיני יתר המפעילים). דגש - שיחה 17:18, 26 ביולי 2021 (IDT)
אתה משעשע, זה לא היית אתה שאיימת עלי בחסימה לפני מספר חודשים על שום דבר? ואז כתבתי לך יאללה תחסום. יש לי זיכרון מצוין. פתאם אתה כותב "אני לא מחפש "לחסום" עורכים" Im-yahoo.svg. כבר חסמת את יוניון ג'ק בחודש אפריל 2021, אבל זאת לא הייתה בקשה שלי. ראה כאן. יתר המפעילים לא עשו דבר, בגלל שהם מפחדים להתעסק עם נושאים כאלה, יוצא שהדומיננטיות שלך קובעת את המדיניות בוויקיפדיה העברית, ואני חושבת שזה לא בסדר שהם נרתעים. כולם רוצים בהצבעת מפעיל נולד Symbol support vote.svg בעד, מבחינתם זה חשוב יותר מלעשות את תפקידם כמפעילים. אתה והמפעילים האחרים עוד תצטרכו להתעסק עם יוניון ג'ק. היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו?!. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 18:29, 26 ביולי 2021 (IDT)
צר לי, אבל תגובתך מצביעה על אחת מהשתיים: או שלא קראת את דבריי, או שכנראה לא הצלחת להבינם. כך או כך, אין לי כוונה להסביר שוב את עמדתי, כאשר דבריך שבתגובה אליה אינם ממן העניין.
הערת אגב בעניין שהזכרת: לא הוזהרת על "שום דבר". לפני מספר חודשים כתבת לעורך שהוא קלולס באינטליגנציה רגשית; זו אמירה שלנה ברף החמור של כללי ההתנהגות. על זה הוהזרת, ואם האמירה הזאת היא "שום דבר", אין שום סיבה בעולם שאחסום או אזהיר מישהו רק כי אמר לך "די עם ההטרלות". דגש - שיחה 22:54, 26 ביולי 2021 (IDT)
חחח, אני לא הוזהרתי, אתה איימת בחסימה. מוזר שאינך מבין את ההבדל. אז מה דעתך ביקורת לכתוב למישהו שאתה תחסום אותו זאת אזהרה? זה עומד בכללים של "אני לא מחפש "לחסום" עורכים"? אני לא הבנתי אותך? אני מבינה אותך מצוין, הבעיה שלך היא שאני כל כך מבינה אותך ואת דרך פעולתך. ואני יודעת גם מה הסיבה לכך. כמו שכתבתי, הסיפור עם יוניון ג'ק יחזור, כי זאת דרך התבטאותו, אני מקווה שבפעם הבאה יהיו עוד מפעילים‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏ שיטפלו בנושא. חנה Hanayשיחהנשר תחגוג ב-2023 מאה שנים להקמתה 07:35, 27 ביולי 2021 (IDT)
שוב לא הבנת. הוזהרת, אבל לא על "שום דבר". לכתוב לעורך שהוא קלולס באינטליגנציה רגשית זו אמירה שמצדיקה חסימה. אני מציע שתקראי את מה שכותבים לך. דגש - שיחה 11:05, 27 ביולי 2021 (IDT)

ארכוב[עריכת קוד מקור]

ערב טוב,

כתבת בתקציר ההצבעה של הפרלמנט שארכבת את ההצבעה, אבל איפה הארכיון? הוא לא מופיע במיקום הקבוע של הארכיונים של הפרלמנט. צריך לתקן ולהחזיר את זה למקום הנכון. גילגמש שיחה 18:42, 30 ביולי 2021 (IDT)

משתמש:Gilgamesh: ההצבעה אורכבה בארכיון 69. מה שהיה חסר זה תיעוד בדף ויקיפדיה:פרלמנט/ארכיון, ותיקנתי זאת במיוחד:הבדל/31884623. דגש - שיחה 18:52, 30 ביולי 2021 (IDT)
תודה. גילגמש שיחה 18:55, 30 ביולי 2021 (IDT)