שיחה:לודמיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

איך אני מקשר את הדף לדף המתאים לו ברוסית?

ראה התיקון שערכתי בערך. אלמוג 22:53, 26 ספטמבר 2005 (UTC)

בני העיר הידועים[עריכת קוד מקור]

פעלו בה בין היתר הט"ז שנולד בה, הבעש"ט ותלמידיו. בין המפורסמים בהם ר' שלמה מקרלין, שהמשיך שם את רבנותו ושם נקבר, והאדמו"רית חנה מלודמיר, המכונה "הבתולה מלודמיר".

לרשימת אנשים שנולדו בלודמיר (אך לא פעלו בה) יש אופי אנקדוטלי, ולכן אין טעם לתת אותה בערך, אך למידע על אנשים שפעלו בעיר והנהיגו קהילה בה או השפיעו במידה ניכרת על חיי הקהילה, בוודאי יש מקום. נראה לי שראוי להרחיב מידע זה, כך שישקף טוב יותר את פעילותם של אישים אלה בעיר והשפעתם על הקהילה היהודית בה - בצורה זו בוודאי ראוי יהיה להופיע בערך. דוד שי - שיחה 20:09, 14 בנובמבר 2008 (IST)
והרי הרבנים האלה אכן פעלו בעיר והשפיעו עליה. הרחבה בערך זה יפה, אבל גם כרגע מי שרוצה יכול לפנות לקישור על הרבנים. ללא המשפט גם את זה אין. אשאל ישירות, אתה בעד או נגד המשפט הספציפי הזה שליז'נסק הוריד? חגי אדלרשיחההצבעת כבר על שינוי מדיניות המחיקה בפרלמנט? • י"ז בחשוון ה'תשס"ט • 20:15, 14 בנובמבר 2008 (IST)
יש ערכי ערים בהם משולבים שמות אישים שפעלו בעיר. ואם האדם פעל בעיר והותיר בה את חותמו, מן הראוי להוסיף גם פרטים ביוגרפיים כמו שנת לידה ופעולות נוספות. אבל, אם כל מה שקרה הוא שאותו אדם במקרה נולד בעיר וכל המידע החשוב עליו שייך למקום אחר, רצוי לציין בערך עליו היכן נולד אבל לא לציין זאת בעיר. יש ערים כמו רומא, לונדון, פריז ודומות להן, בהן רשימת האנשים המוכרים שנולדו בעיר או שרק הפכו אותה למרכז פעילותן ארוכה מאד ויכולה לכלול אלפי שמות, שכל אחד מהם היה חשוב לתקופתו או בתחומו. הדבר בולט עוד יותר בערי ישראל בהן יש עשרות שמות של ילידי העיר שזכו לחשיבות לרגע. ליז'אנסק - שיחה 20:47, 14 בנובמבר 2008 (IST)
רשום בקטע המועבר: "פעלו בה בין היתר הט"ז שנולד בה, הבעש"ט ותלמידיו". אין פירוט על פעילותם בעיר, אין הסבר מה השפעתם על העיר ותושביה ואין הקשר טבעי כמו בויז'ניץ (עיירה) בה אזכור שמות הרבנים קשור לחסידות ויז'ניץ, או פלונסק בה מוזכרים אנשים ומוזכר ההקשר שלהם למקום. ליז'אנסק - שיחה 20:53, 14 בנובמבר 2008 (IST)
חגי, לשאלתך: הצגתי בדברי לעיל תוכנית עבודה, לא מסובכת מדי, לא כזו שתגזול שעות מזמנך, שתאפשר להחזיר לערך מידע על האישים שפעלו בה. כל זמן שתוכנית זו לא הוגשמה, אני תומך בצעדו של ליז'אנסק. לשאלה הבאה שוודאי תעלה: "אבל יוצאי העיר כל כך גאים באישים שנולדו בה" אשיב: שיילכו יוצאי העיר ויקימו אתר זיכרון לעירם, ובו יפרטו אישים נודעים ונודעים פחות שנולדו בה, ואולי יסרקו לאינטרנט את כל רישום הלידות של עירם. לכך נועד אתר זיכרון, לכך לא נועדה אנציקלופדיה. דוד שי - שיחה 00:05, 15 בנובמבר 2008 (IST)
הרחבתי בינתיים על הבתולה מלודמיר וגם בשאר נטפל. חגי אדלרשיחההצבעת כבר על שינוי מדיניות המחיקה בפרלמנט? • י"ז בחשוון ה'תשס"ט • 00:32, 15 בנובמבר 2008 (IST)
כל הכבוד ליז'אנסק - שיחה 00:51, 16 בנובמבר 2008 (IST)