ויקיפדיה:פרלמנט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פרלמנט ארכיון הדיונים וההצבעות רשימת הצבעות
הפרלמנט

הפרלמנט של ויקיפדיה הוא המקום שבו נערכות ההצבעות על המדיניות של ויקיפדיה העברית, בעוד שדיונים רחבים יותר מתקיימים במזנון או בדף אחר. התפיסה הכללית של ויקיפדיה גורסת שיש למעט בהצבעות ככל האפשר ולנסות להגיע להסכמה רחבה שלא באמצעות ההצבעה, שכן יש בה כפייה של רוב על המיעוט. ברם, לעיתים יש ויכוחים חשובים ומהותיים שלא ניתן להכריעם באמצעות דיון בלבד, ועל כן יש לקיים הצבעה.

הדיונים נועדו לקבוע את מדיניותה של ויקיפדיה העברית. בסיום הדיון נערכת הצבעה. תוצאות ההצבעה מחייבות את כולם ועל פיהן נקבעת המדיניות. בתחילת ההצבעה יש להכריז עליה. הדיונים וההצבעות ייערכו ב"אולם המליאה" בתת-פסקה.

כללי הצבעות[עריכת קוד מקור]

 • דיון מקדים – הצעה תועבר לפרלמנט רק לאחר דיון מקדים ממושך, ורק לאחר שנמצאו חמישה תומכים בנוסח הסופי המועלה להצבעה.
 • פתיחת הצבעה – עם פתיחת ההצבעה, יש לציין בראשה את התאריך והשעה של פתיחת ההצבעה.
 • בעלי זכות ההצבעה – רק משתמש רשום בעל 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (עריכות דפי שיחה, שיחות תמונות, שיחות קטגוריות, שיחות תבניות, דפי מדיניות וכדומה – אינן נספרות) ו־30 ימים של פעילות הוא בעל זכות הצבעה. כל קול שווה למשנהו, אלא אם כן ברור שמדובר בבובת קש או טרול.
 • מינימום משתתפים – על מנת שההחלטה תהיה מחייבת, חייבים להצביע בה לפחות 9 ויקיפדים.
 • משך ההצבעה – משך ההצבעה הוא שבוע בדיוק.
 • פרק זמן מינימלי בין הצבעות חוזרות – פרק הזמן המינימלי להצבעה חוזרת הוא חודשיים.
 • הצבעות הדורשות רוב מיוחס – לשם שינוי או ביטול מדיניות שנקבעה בפרלמנט בעבר דרוש רוב מיוחס של 60% ממשתתפי ההצבעה (למעט נמנעים). הצבעות אחרות בפרלמנט דורשות רוב רגיל. במקרה של תיקו ההצעה נופלת.

אופן ההצבעה[עריכת קוד מקור]

בהכרעה בין יותר משתי אפשרויות משתמשים בחציון או בשיטת שולצה, על פי ההסברים בויקיפדיה:פרלמנט/הכרעה.

כללים לפתיחת הצבעה בפרלמנט
לפני שהצעה מועלית לפרלמנט, יש לגבש את הנוסח שלה בארגז חול (טיוטה) ולגייס חמש חתימות של ויקיפדים בעלי זכות הצבעה שיצהירו על הסכמתם להצעה ככתבה. לאחר שנאספו החתימות, יינתן קישור לארגז החול בפרלמנט, ויינתן פרק זמן של לפחות שלושה ימים (72 שעות; מבלי לכלול שבתות וחגים) לוויקיפדים להעיר הערות על נוסח ההצעה. ההערות יצביעו למשל על מקרי קצה שלא נלקחו בחשבון, על אפשרויות סותרות בהצעה, על תקינות שיטת ההצבעה ביחס לנהלים (למשל, איזה רוב דרוש כדי לקבוע שהיא התקבלה) וכדומה. רק בתנאי שלא נמצאו בעיות מהותיות בנוסח ההצעה, וההצעה נמצאה תקינה מבחינה ניסוחית, יוכל מפעיל מערכת לפתוח את ההצבעה בפרלמנט, וזאת לאחר שגויסו מחדש חמש חתימות של ויקיפדים בעלי זכות הצבעה לנוסח הסופי.

חשיבות כבישים[עריכת קוד מקור]

רקע[עריכת קוד מקור]

בדיונים המקדימים שנערכו במזנון ומהווים המשך לדיון בדף השיחה של הערך "כבישי ישראל" הוחלט על קביעת מדיניות חדשה וגורפת שתחליט על חשיבותם וזכאותם לערך של כבישי ישראל המקומיים והאזוריים.

דיון[עריכת קוד מקור]

דיון מקדים בנושא נערך בשיחת משתמש:מלך הצבים/ארגז חול. ערן - שיחה 19:28, 2 בפברואר 2019 (IST)

חברים, צר לי שאתם מצביעים על אופציות לא לגיטימיות. אופציות ו ו-ז מפירות את מדיניות ויקיפדיה לגבי נייטרליות. אנחנו לא ויקיפדיה ישראלית, אלא עברית; כדי לחדד זאת, לא מדובר על "עברית" במובן של תרבות עברית, או עבודה עברית, או העם העברי - רק השפה העברית. אז באופן טבעי אנחנו נוטים לכתוב יותר על דברים שמעניינים אותנו כדוברי עברית, וכמעט כולנו ישראלים, אז יש הטייה מסוימת - אבל היא צריכה להיות רק במה שהספקנו לכתוב מהעניין הפרטי שלנו. לקבוע מדיניות עם כללים שונים לנושא ישראלי - זה פשוט לא לגיטימי. ראיתי את הדיונים המוקדמים, בהם הועלו טענות לגבי זמינות מקורות. הטיעונים האלה לא משכנעים. אם אין מקורות על כבישים בקזחסטן, לא נכתוב. אם המקור על כביש 3352 בישראל (נניח שיש כזה) גרוע, גם לא נכתוב. הקריטריונים לגבי מקורות הם אוניברסליים, וכך צריכים להיות קריטריונים לגבי ערכים. עופר קדם - שיחה 17:35, 3 בפברואר 2019 (IST)
אני מסכים איתך, אך היית צריך להגיב על כך כשהכנו את ההצעה. עכשיו לא נוכל לשנות כלום. בברכה, מלך הצבים - שיחה 19:01, 3 בפברואר 2019 (IST)
מה לעשות, אני לא תמיד יכול לעקוב אחר כל דיון בכל יום. הייתי מצפה שמשתמשים ותיקים ידעו שההצעה לא לגיטימית, ויעצרו אותה בשלב מוקדם יותר. גם כעת, יש לעצור ולתקן את ההצבעה, ולא משנה באיזה שלב היא, בדיוק כמו שנעצור הצבעה שקוראת למשהו בלתי אפשרי טכנית, או נגד חוקי זכויות יוצרים, וכו'. עופר קדם - שיחה 19:53, 3 בפברואר 2019 (IST)
קיימת מדיניות נגד זה או שזו אג'נדה (שלך ושל אחרים) לא מקובעת? מלך הצבים - שיחה 22:00, 3 בפברואר 2019 (IST)
ראשית, זו המדיניות מאז ומעולם בויקיפדיה. שנית, זו נגזרת של ויקיפדיה:נקודת מבט נייטרלית. לתת יחס שונה לערכים הקשורים למדינה מסוימת, רק כי אתה אזרח אותה מדינה, זו סטייה מנייטרליות. ויקיפדיה היא פרויקט גלובלי, לא מדינתי ולא מקומי. עופר קדם - שיחה 22:27, 3 בפברואר 2019 (IST)
אתה צודק שזה נוגד את נקודת המבט הנייטרלית. אם אפשרות שנוגדת את נקודת המבט הנייטרלית של ויקיפדיה תיבחר, תגיש ערעור ונעשה הצבעה חדשה חודשיים מסיום הצבעה זו. אם לא תיבחר הצעה כזו, אין מה לעורר מהומה. אתה מוזמן לעקוב אחרי התפתחות ההצבעות ואם תראה שיש סיכוי טוב שתיבחר הצעה שנוגדת את נקודת המבט הנייטרלית של ויקיפדיה, תפנה למפעיל מערכת. בברכה, מלך הצבים - שיחה 23:20, 3 בפברואר 2019 (IST)
לא, זה לא עובד ככה. אנחנו לא מחכים עד שנבחרת אופציה לא לגיטימית, אלא מתריעים על כך בהקדם האפשרי. המצביעים, ועורכי ההצבעה, צריכים לדעת שהם מתקדמים במסלול שגוי. לא ערעור, ולא הצבעה חדשה, ולא חודשיים. אופציה שנוגדת את הזהות הבסיסית ביותר של ויקיפדיה אינה לגיטימית, לא לחודשיים ולא לדקותיים. עופר קדם - שיחה 00:04, 4 בפברואר 2019 (IST)
תעשה את מה שאתה חושב לנכון. בברכה, מלך הצבים - שיחה 00:35, 4 בפברואר 2019 (IST)
לא סותר שום דבר. אני הצעתי את הצעה ו' והיא לגיטימית לחלוטין. מי שלא רוצה שיצביע להצעה אחרת. נרו יאירשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ט • 14:58, 4 בפברואר 2019 (IST)

באמת קיימתם דיון מקדים בארגז חול של שיחת משתמש? זו מוכרחה להיות פרודיה. מי שניסח את ההצבעה המגוונת הזו צריך להציע את שירותיו הטובים לוועדת הבחירות המרכזית של צפון קוריאה. לא עלתה בדעתכם האפשרות שכביש מקומי או אזורי אינו זכאי לערך? עוזי ו. - שיחה 21:38, 3 בפברואר 2019 (IST)

קיימנו דיון לפני זה זמן רב מאוד לפני ההצעה ו72 שעות לפני פתיחת ההצבעה פורסם בפרלמנט. תייגתי משתמשים רבים פעמים רבות והדיונים בנושא נמשכים כמעט שנה שלמה. בדיונים הללו הגענו להסכמה פה-אחד שכבישים ארציים זכאים לערך משל עצמם. לגבי כבישים אזוריים, הצעה ה' תומכת בהשארת המצב הקיים, שבו מתנהלים דיוני חשיבות גם על כבישים אזוריים. מלך הצבים - שיחה 22:00, 3 בפברואר 2019 (IST)
עופר קדם צודק לגמרי. זו בושה לויקיפדיה העברית שמתקיימת הצבעה שעומדת בסתירה לכללי הכתיבה בויקיפדיה. איך מתייגים את הבירוקרטים שיעצרו את הביזיון הזה וישלחו לחונכות מדנטורית את מי שהעלו את ההצעה הבזיוניות הזו? מרווין האנדרואיד הפראנואיד - שיחה 13:15, 4 בפברואר 2019 (IST)
מלך הצבים ראה שיחת משתמש:מלך הצבים/ארגז חול#גלובליזציה. אל תגיד שזה לא עלה כי זה כן. זה שהחלטת בעקבות זאת להוסיף אופציות לכבישים רק בישראל היא תקלה שלך לא של מי שלא השתתף בדיון. נ.ב. זו הסיבה ששמתי במיוחד את שתי האפשריות האלה כאחרונות בהצבעה שליאינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:49, 4 בפברואר 2019 (IST)
יונה בנדלאק, Okedem, מרווין האנדרואיד הפראנואיד אתם צודקים. תעצרו את ההצבעה. רק שתדעו שאם לא הייתי רושם הצעות מיוחדות לישראל כנראה של הייתי יכול לפתוח את ההצבעה מכיוון שהיינו מגיעים ל-4 אנשים שמסכימים לפתוח את ההצבעה. חוץ מזה, משתמש:אביתרג הציע שאם תתקבל החלטה שנוגעת רק לכבישי ישראל, פשוט לא תהיה מדיניות לגבי כבישי העולם. משתמש:נרו יאיר ומשתמש:אביתרג הוסיפו הצעות שנוגעות רק לישראל ונרו יאיר טען שתהיה התעניינות גדולה יותר בכביש מקומי בישראל מאשר כביש אזורי בפיליפינים. אני נגד לעצור את ההצעה עכשיו, אלא רק אם תתקבל החלטה שנוגעת רק לישראל. באופן כללי אני בעד גלובליות ובעד קבלת החלטה שנוגעת לכל העולם. בברכה, מלך הצבים - שיחה 14:30, 4 בפברואר 2019 (IST)
עוזי, מה אתה מציע, להציג הצעה שאף כביש מקומי ואזורי בעולם לא זכאי לערך, לא משנה מה? נרו יאירשיחה • כ"ט בשבט ה'תשע"ט • 15:00, 4 בפברואר 2019 (IST)
טרם גיבשתי עמדה באשר לחשיבותו האנציקלופדית של אף כביש. אבל הצבעה צריכה לכסות את כל האפשרויות הסבירות; למשל, שכביש אינו זכאי לערך מתוקף היותו כביש שיודעים עליו משהו (?! זה פירושן של ההצעות התאומות ב' וג'), אלא רק אם יש לו חשיבות יוצאת דופן ככזה. עוזי ו. - שיחה 19:42, 4 בפברואר 2019 (IST)
היה לך זמן לגבש עמדה ולהציע אותה כשניסחנו את ההצבעה ואת האפשרויות בה. מלך הצבים - שיחה 20:50, 4 בפברואר 2019 (IST)
אז מה קורה בסוף? יש או אין הצבעה? אביתר ג', 19:55, 5 בפברואר 2019 (IST)
לא הבנתי את הטיעון. לו יצויר שזה אכן נוגד את המדיניות הקיימת, וכי מגדיניות לא ניתנת לשינוי? ההבדל היחיד הוא דרישה ל-60% עבור ההצעות האלה כי הם משנים מדיניות (וגם זה לא ברור כי זו לא מדיניות שמקורה בפרלמנט, וכפי שדנו בהצבעה הקודמת פה). בן עדריאלשיחה • ג' באדר א' ה'תשע"ט 14:34, 8 בפברואר 2019 (IST)

תודה למשתמש:מלך הצבים על ניהול הנושא מהתחלה ועד תום. מי-נהר - שיחה 22:27, 10 בפברואר 2019 (IST)

נרו יאיר תודה רבה, מתכנן להעביר עוד מדיניות בקרוב. תתכוננו... מלך הצבים - שיחה 22:35, 10 בפברואר 2019 (IST)

שבירה[עריכת קוד מקור]

אמנם היה מעל ומעבר זמן להעיר הערות וכעת מאוחר לעשות זאת. אבל בכל זאת שיירשם בדיון, לגבי הצעה מספר ד' בה נכתב: "לאחר שבוע מפתיחת דיון החשיבות, אם מעל 50% מהמשתתפים יתמכו בהשארתו, הוא יישאר, ואם לא - הוא יימחק.", מיותר לציין שאם הליך החשיבות (התקדימי הזה רוב של 50 בדיון חשיבות) עבר והערך נשאר, שעדיין שמורה הזכות לכל אחד לפתוח הצבעת מחיקה. שאם לא כן הרי זה הפרה של מדיניות קיימת ויקיפדיה:מדיניות המחיקה.
ואם הליך החשיבות לא עבר הרי שאין רואים במחיקה כדין מחיקה בהצבעה קהילתית אלא כדין ערך שלא עבר דיון חשיבות. עם זאת למען האמת גם הקביעה שצריכים 50 אחוז כדי לעבור דיון חשיבות היא הפרת מדיניות קיימת של "נוהל הבהרת חשיבות" ולכן לא ניתן להצביע עליה כך. לאור היבטים אלה אני מתייג את האחראי בנושא את משתמש:lostam. מי-נהר - שיחה 23:15, 7 בפברואר 2019 (IST)
אכן יש כאן בעיה. אם חלופה ד' משנה את כללי דיוני החשיבות, לדעתי זה צריך להיעשות באופן ברור ואף לקבל ביטוי בכותרת ההצבעה. ככלל, החלופות האחרות קובעות קריטריונים בדומה לאלו הקיימים לגבי אישים, סרטים וכו', אך מותירים מקום לשיקול דעת, למשל איזה כביש נחשב אזורי או מה בכלל נחשב לכביש, וודאי שאינן משנות את נוהל הבהרת החשיבות לכשעצמו. למעשה כנראה שחלופה ד' ממילא לא תיבחר. בברכה, גנדלף - 00:33, 08/02/19
מי-נהר צודק. הצעה ד' מנוגדת למדיניות הקיימת ומבקשת לשנות ולהחריג אותה במקרה ספציפי, ויש להתייחס אליה בהתאם. Lostam - שיחה 06:18, 8 בפברואר 2019 (IST)
בצורת הטיעון הזאת אתם יכולים גם לומר שאי אפשר לקבוע שכבישים קטנים או כל קבוצה אחרת (למשל: חברי מועצה מקומית) לא יקבלו ערך ככאלה, כי עד היום המדיניות הקיימת הייתה שאם בדיון חשיבות תהיה תמיכה של בעלי זכות הצבעה הם כן מקבלים ערך. הקהילה לא קבעה שיש לכל דבר בעולם זכות לקבל ערך אם מישהו יתמוך בו. היא קבעה שזה המצב הכללי, אבל כמובן שמרה בידה את הזכות להחליט אחרת לגבי קבוצות מסוימות. נרו יאירשיחה • ג' באדר א' ה'תשע"ט • 10:58, 8 בפברואר 2019 (IST)
לפי קו המחשבה שלך כל קביעת מדיניות חדשה היא שינוי בויקיפדיה:שיקול דעת. אלא שיש להבחין בין שינוי מדיניות פוזיטיבית לבין קביעת כלל או קריטריוון כללי על חשבון שיקול הדעת. אפריאורית שיקול הדעת בהחלטה אם לכביש יש חשיבות או לא אינו מוגבל ולכן ההצבעה לא משנה מדיניות קיימת אלא מגדירה חדשה. אם בחלופה ד' היה נכתב ש"במקביל להעלאת ערך על כביש מקומי יש לפתוח דיון בדף השיחה, ואם לאחר שבוע אם מעל 50% מהמשתתפים יתמכו בהשארתו, הוא יחשב לעומד בקריטריון לחשיבות כבישים, ואם לא, אז לא." אז זה היה תקין. אבל הניסוח שהוצג מתיימר לקרוא לכך דיון חשיבות, תוך שינוי כלליו. בברכה, גנדלף - 13:47, 08/02/19
כלומר ההצעה נפסלת לא בגלל התוכן המעשי שהיא מציעה, אבל בגלל שהיא כוללת את צמד המילים "דיון חשיבות" שלא במשמעות שהייתה להן עד היום?! נרו יאירשיחה • ג' באדר א' ה'תשע"ט • 14:26, 8 בפברואר 2019 (IST)
מהשימוש בצמד המילים משתמע שהיא מציעה שדיוני חשיבות על ערכי כבישים יערכו לפי כללים אחרים מאשר דיוני חשיבות על כל ערך אחר, בין אם יש קריטריונים לחשיבותו ובין אם אין. זה התוכן המעשי שלה. אם היא הייתה מציעה את הקריטריון של רוב בדיון ללא קשר לאפשרות לפתוח דיון חשיבות כרגיל, התוכן המעשי היה אחר. בברכה, גנדלף - 22:05, 09/02/19
המשפט הראשון בדבריך נכון, אבל רק לגבי כבישים מקומיים. לא רואה עם זה בעיה. את השני לא הבנתי. נרו יאירשיחה • ד' באדר א' ה'תשע"ט • 23:07, 9 בפברואר 2019 (IST)

הצעה[עריכת קוד מקור]

להבהרה:
לכל אורך הפסקה הבאה, כשמדובר בכבישי ישראל, כביש ארצי מוגדר ככביש שמסומן בסימון הכבישים הרשמי במספר חד-ספרתי או במספר דו-ספרתי (כביש 5 וכביש 90, לדוגמה), כביש אזורי מוגדר ככביש שמסומן בסימון הכבישים הרשמי במספר תלת-ספרתי (כביש 443, לדוגמה) וכביש מקומי מוגדר ככביש שמסומן בסימון הכבישים הרשמי במספר ארבע-ספרתי (כביש 5710, לדוגמה). זאת, כפי שהוגדר בערך כבישי ישראל. אפיונו של כביש מחוץ לישראל ככביש ארצי, אזורי או מקומי, ייקבע על פי הגדרות המדינה שבה נמצא הכביש. אם הגדרות כאלו לא קיימות, הן תיקבענה על פי רמות שונות של מאפיינים בסימון הכביש (כגון, כמותם והימצאותם של אותיות ו/או מספרים בסימון הכביש). לכן, אף אחת מההצעות אינה עוסקת בכל רחוב בערים או בכל יישוב אחר.

לאחר דיון מקדים שנערך בדף השיחה של הערך "כבישי ישראל" שהחל החל מאפריל 2018 וחודש בדצמבר 2018, ולאחר דיון המשך במזנון, הוחלט לקבוע מדיניות חדשה וגורפת עבור זכאותם וחשיבותם של כבישים בעולם בכלל וכבישים מקומיים ואזוריים בישראל בפרט (כבישים ארציים בישראל הוחרגו מהדיון). יש לציין שעל פי רוב אפשרויות ההצבעה, הכללים החדשים יחולו הן על כבישים שאין עליהם כעת ערך והן על כבישים שיש עליהם כעת ערך, ואילו על פי אפשרות 4, הכללים החדשים יחולו להבא, בעת כתיבת ערכי כבישים חדשים, אך לא לגבי ערכי כבישים קיימים.

להצעה יש חלק אחד שייקבע בשיטת שולצה, ולו 7 אפשרויות בחירה:

 • א - כל כביש מקומי ואזורי בעולם זכאי לערך, כל עוד יש לגביו מקור רשמי ומוסמך מטעם משרד התחבורה המקומי, כדוגמת "מפות תחומי אחריות של רשויות תמרור מקומיות מאתר משרד התחבורה", בישראל. אם לא קיים משרד תחבורה מקומי או שאין בנמצא שום סימון כבישים רשמי, ניתן להסתמך גם על "Google Maps" כמקור.
 • ב - כל כביש מקומי ואזורי בעולם זכאי לערך, כל עוד יש עליו מקורות איכותיים, מרובים ובלתי-תלויים, כלומר, נוסף לקיומו של הכביש במפה מוסמכת, נדרש בערך לפחות מקור אחד איכותי שאינו תלוי בה.
 • ג - כל כביש מקומי ואזורי בעולם זכאי לערך, כל עוד יש עליהם מידע משמעותי שלא מופיע במפות.
 • ד - כל כביש אזורי בעולם זכאי לערך. ניתן לכתוב ערך על כביש מקומי, אך במקביל חובה לפתוח דיון חשיבות בדף שיחת הערך. לאחר שבוע מפתיחת דיון החשיבות, אם מעל 50% מהמשתתפים יתמכו בהשארתו, הוא יישאר, ואם לא - הוא יימחק. כאמור, כביש ארצי ואזורי זכאים לערך ללא כל דיון מקדים.
 • ה - השארת המצב הקיים - אין מדיניות קבועה. ניתן לנהל דיוני חשיבות ביחס לכבישים כמו בכל תחום אחר.
 • ו - כל כביש מקומי ואזורי בישראל זכאי לערך, בתנאי שיש עליו מידע משמעותי שלא מופיע במפות.
 • ז - כל כביש מקומי ואזורי בישראל זכאי לערך, כל עוד הוא קיים במפת סימון הכבישים הרשמית והמוסמכת מטעם משרד התחבורה ("מפות תחומי אחריות של רשויות תמרור מקומיות מאתר משרד התחבורה").

אופן ההצבעה[עריכת קוד מקור]

 • תאריך תחילת ההצבעה: 21:20, 2 בפברואר 2019 (IST)
 • תאריך סיום ההצבעה:21:19, 9 בפברואר 2019 (IDT)

ההצבעה תוכרע בשיטת שולצה.

להלן הסבר קצר כיצד להצביע בשיטת שולצה מתוך ויקיפדיה:שיטת שולצה באדיבות עוזי ו.:

 • יש לדרג את כל האפשרויות, מן הטובה ביותר לפחות טובה. אין משמעות לשאלה האם אפשרות היא "רצויה" או "לא רצויה", אלא רק ביחס לאפשרויות אחרות. משמעות הדירוג היא ההעדפה בין כל זוג אפשרויות: א עדיף על ב, ב עדיף על ג, א עדיף על ג וכן הלאה. אין אפשרות לדרג באופן פרדוקסלי ("א עדיף על ב, ב על ג, וג על א"); הדירוג הפרטי צריך להיות עקבי.
 • אפשר לכתוב "אני מעדיף/ה את א על ב ואת ב על ג, ואת ג על ד ואת ד על ה". או לקצר ולכתוב אבגדה. עקרונית כל האפשרויות צריכות להופיע בדירוג, אבל אפשר גם לדחוס כמה אפשרויות לקבוצת העדפה אחת, כאשר אין לך עדיפות בין אפשרויות אלו; נוח לסמן את זה כך: א (בג)דה = א עדיף על ב וג, שהם שקולים זה לזה, אבל עדיפים על ד שעדיף על ה. באותו אופן, א (בג)(דה) פירושו שא עדיף על ב וג השקולים זה לזה, ועדיפים על ד וה שגם הם שקולים. את הקבוצה האחרונה אפשר להשמיט בכל מקרה: אבגד = אבגדה וא (בג)(דה) = א (בג). א = א (בגדה) (או א או שלא אכפת לי), ו(אבגדה) פירושו "תעשו מה שאתם רוצים".
 • לא את הכול אפשר לנסח בסוגריים (למשל, א וב שניהם עדיפים על ג, וב עדיף על ד, ללא העדפות נוספות). במקרה כזה אפשר לתאר את ההעדפות מילולית.

הצבעה[עריכת קוד מקור]

 1. אבגזודה מלך הצבים - שיחה 21:23, 2 בפברואר 2019 (IST)
 2. אבגדהו ישראל - שיחה 21:26, 2 בפברואר 2019 (IST)
 3. האב(גד)(וז) אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:29, 3 בפברואר 2019 (IST)
 4. ג Eladti - שיחה 12:32, 3 בפברואר 2019 (IST)
 5. גאבזודה גיא - פתרון למחיקה 12:50, 3 בפברואר 2019 (IST)
 6. אבגזודה TMagen (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמה 12:54, 3 בפברואר 2019 (IST)
 7. גהדאבוז Dovno - שיחה 13:36, 3 בפברואר 2019 (IST)
 8. גבהאדוז Shannen - שיחה 13:42, 3 בפברואר 2019 (IST)
 9. וגזבאדה – Dork105 (שיחה) 16:05, 3 בפברואר 2019 (IST)
 10. דגאבזוה בורה בורה - שיחה 16:21, 3 בפברואר 2019 (IST)
 11. וגבדהז. אין צורך בערך לכל כביש מקומי בעולם, איננו משתלטים גם על הערכים הקיימים. נרו יאירשיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ט • 21:39, 3 בפברואר 2019 (IST)
 12. אבגדהוז כובש המלפפוניםשיחה 22:01, 3 בפברואר 2019 (IST)
 13. גבאד GHA - שיחה 23:41, 3 בפברואר 2019 (IST)
 14. וזגד לחיים • ל' בשבט ה'תשע"ט 10:17, 5 בפברואר 2019 (IST)
 15. זוהאגב אביתר ג', 20:01, 5 בפברואר 2019 (IST)
 16. דג דוד א. - שיחה 08:21, 6 בפברואר 2019 (IST)
 17. בגהו Ldorfmanשיחה 10:39, 6 בפברואר 2019 (IST)
 18. אגב(זו)(דה) אופק ~ השאירו הודעה, אני זמין ~ חבל שאין יחבל! 10:50, 6 בפברואר 2019 (IST)
 19. אבגהזו מי-נהר - שיחה 22:58, 7 בפברואר 2019 (IST)
 20. הג - רק ערכים בעלי תוכן אנציקלופדי. נגד תמלול מפות. בברכה, גנדלף - 00:40, 08/02/19
 21. ז התו השמיניהבה נשוחחתובנות 06:12, 8 בפברואר 2019 (IST)
 22. וגה Assayas - שיחה 10:49, 8 בפברואר 2019 (IST)
 23. גאב שיר § שיח § 12:05, 8 בפברואר 2019 (IST)
 24. הגד • איקס איקס - שיחה 14:52, 8 בפברואר 2019 (IST)
 25. גה--כ.אלון - שיחה 18:58, 8 בפברואר 2019 (IST)
 26. (אהבו)גזד ניב - שיחה 00:03, 9 בפברואר 2019 (IST)
 27. הגב אופק כחול - ביבר הזכוכית 15:55, 9 בפברואר 2019 (IST)
 28. זודגהבא – ירח אפלשיחה 18:50, 9 בפברואר 2019 (IST)
 29. בגוהזאד. Mbkv717שיחה • ד' באדר א' ה'תשע"ט • 19:51, 9 בפברואר 2019 (IST)
 30. דה איתן - שיחה 20:33, 9 בפברואר 2019 (IST)‎
דגבאה שלוםמשא ומתן • כ"ו באדר א' ה'תשע"ט • 14:04, 3 במרץ 2019 (IST)
ההצבעה הסתיימה לפני כחודש. Dovno - שיחה 14:07, 3 במרץ 2019 (IST)‎
אופס, לא שמתי לב לחודש. לא כדאי לארכב את הדיון?שלוםמשא ומתן • כ"ט באדר א' ה'תשע"ט • 22:17, 5 במרץ 2019 (IST)

תוצאות ההצבעה[עריכת קוד מקור]

אשמח שתבדקו שלא טעיתי, אבל לפי הספירה שלי הצעה ג' הביסה כל אחת מהאפשרויות האחרות (א-ג: 19-9, ב-ג: 19-9, ד-ג: 24-4, ה-ג: 22-7, ו-ג: 21-7, ז-ג: 25-4).
לפיכך, האפשרות שנבחרה היא ג - כל כביש מקומי ואזורי בעולם זכאי לערך, כל עוד יש עליהם מידע משמעותי שלא מופיע במפות. תודה, Dovno - שיחה 22:01, 9 בפברואר 2019 (IST)

עוזי, התוכל לבדוק ולאשר או לתקן? Ldorfmanשיחה 19:04, 21 בפברואר 2019 (IST)
Ldorfman, לפי ספירה שלי:
 • ג' מול א' - 19 מול 9 (כ-68%)
 • ג' מול ב' - 19 מול 9 (כ-68%)
 • ג' מול ד' - 24 מול 4 (כ-86%)
 • ג' מול ה' - 22 מול 7 (כ-76%)
 • ג' מול ו' - 21 מול 7 (75%)
 • ג' מול ז' - 25 מול 4 (כ-86%)
כלומר, אפשרות ג' מנצחת כל אפשרות אחרת, ועל כן היא האפשרות הנבחרת. יוניון ג'ק - שיחה 14:31, 2 במרץ 2019 (IST)