ויקיפדיה:פרלמנט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פרלמנט ארכיון הדיונים וההצבעות רשימת הצבעות
הפרלמנט
גודל דף זה 97.05 קילובייט.

הפרלמנט של ויקיפדיה הוא המקום שבו נערכות ההצבעות על המדיניות של ויקיפדיה העברית, בעוד שדיונים רחבים יותר מתקיימים במזנון או בדף אחר. התפיסה הכללית של ויקיפדיה גורסת שיש למעט בהצבעות ככל האפשר ולנסות להגיע להסכמה רחבה שלא באמצעות ההצבעה, שכן יש בה כפייה של רוב על המיעוט. ברם, לעיתים יש ויכוחים חשובים ומהותיים שלא ניתן להכריעם באמצעות דיון בלבד, ועל כן יש לקיים הצבעה.

הדיונים נועדו לקבוע את מדיניותה של ויקיפדיה העברית. בסיום הדיון נערכת הצבעה. תוצאות ההצבעה מחייבות את כולם ועל פיהן נקבעת המדיניות. בתחילת ההצבעה יש להכריז עליה. הדיונים וההצבעות ייערכו ב"אולם המליאה" בתת-פסקה.

כללי הצבעות[עריכת קוד מקור]

 • דיון מקדים – הצעה תועבר לפרלמנט רק לאחר דיון מקדים ממושך, ורק לאחר שנמצאו חמישה תומכים בנוסח הסופי המועלה להצבעה.
 • פתיחת הצבעה – עם פתיחת ההצבעה, יש לציין בראשה את התאריך והשעה של פתיחת ההצבעה.
 • בעלי זכות ההצבעה – רק משתמש רשום בעל 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (עריכות דפי שיחה, שיחות תמונות, שיחות קטגוריות, שיחות תבניות, דפי מדיניות וכדומה – אינן נספרות) ו־30 ימים של פעילות הוא בעל זכות הצבעה. כל קול שווה למשנהו, אלא אם כן ברור שמדובר בבובת קש או טרול.
 • מינימום משתתפים – על מנת שההחלטה תהיה מחייבת, חייבים להצביע בה לפחות 9 ויקיפדים.
 • משך ההצבעה – משך ההצבעה הוא שבוע בדיוק.
 • פרק זמן מינימלי בין הצבעות חוזרות – פרק הזמן המינימלי להצבעה חוזרת הוא חודשיים.
 • הצבעות הדורשות רוב מיוחס – לשם שינוי או ביטול מדיניות שנקבעה בפרלמנט בעבר דרוש רוב מיוחס של 60% ממשתתפי ההצבעה (למעט נמנעים). הצבעות אחרות בפרלמנט דורשות רוב רגיל. במקרה של תיקו ההצעה נופלת.

אופן ההצבעה[עריכת קוד מקור]

בהכרעה בין יותר משתי אפשרויות משתמשים בחציון או בשיטת שולצה, על פי ההסברים בויקיפדיה:פרלמנט/הכרעה.

כללים לפתיחת הצבעה בפרלמנט
לפני שהצעה מועלית לפרלמנט, יש לגבש את הנוסח שלה בארגז חול (טיוטה) ולגייס חמש חתימות של ויקיפדים בעלי זכות הצבעה שיצהירו על הסכמתם להצעה ככתבה. לאחר שנאספו החתימות, יינתן קישור לארגז החול בפרלמנט, ויינתן פרק זמן של לפחות שלושה ימים (72 שעות; מבלי לכלול שבתות וחגים) לוויקיפדים להעיר הערות על נוסח ההצעה. ההערות יצביעו למשל על מקרי קצה שלא נלקחו בחשבון, על אפשרויות סותרות בהצעה, על תקינות שיטת ההצבעה ביחס לנהלים (למשל, איזה רוב דרוש כדי לקבוע שהיא התקבלה) וכדומה. רק בתנאי שלא נמצאו בעיות מהותיות בנוסח ההצעה, וההצעה נמצאה תקינה מבחינה ניסוחית, יוכל מפעיל מערכת לפתוח את ההצבעה בפרלמנט, וזאת לאחר שגויסו מחדש חמש חתימות של ויקיפדים בעלי זכות הצבעה לנוסח הסופי.


הצבעה: חשיבות ערכים על שחקנים ושחקניות[עריכת קוד מקור]

הקדמה[עריכת קוד מקור]

מדיניות זו נוצרה על מנת להבהיר מהם הקרטיונים ששחקנים ושחקניות צריכים לעבור על מנת להיות זכאים לערך ולהתווסף בויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים בנושא שחקנים ושחקניות (מלבד שחקני פורנוגרפיה).

 • לכל כלל יש יוצא מן הכלל ובמידה והינכם מעונינים ליצור ערך על שחקן או שחקנית שאינם עומדים בקריטריונים או אינכם בטוחים, יש להתעייץ בויקיפדיה:דלפק ייעוץ לפני כתיבת הערך.
 • עמידה בסעיף שלא עבר לא תוכל להוות הבהרת חשיבות.

דיון[עריכת קוד מקור]

דיונים קודמים[עריכת קוד מקור]

דיון נוכחי[עריכת קוד מקור]

אפשר להבין למה במועמדויות ירדו פרס גלובוס הזה ופרס דקל הזהב לעומת ההצעה שהצביעו עליה בפעם הקודמת? לא הצלחתי לאתר בקלות דיון שמתייחס לזה בשיחת דף הטיוטה של חברסודי. Mbkv717שיחה • ו' בתשרי ה'תשפ"א • 16:36, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

ראה את הדיון תחת הכותרת "סעיפים 4-6", הוחלט לשים את הפרסים שהם "הטופ בתחומם" שאליהם מספיקה מועמדות הסעיף השני מתייחס על זכייה בפרסים. חברסודי - שיחה 16:40, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
משתמשת:חברסודי2 - אני מציע למשוך את ההצעה יש התנגדות ניכרת לניסוח הנוכחי ואני מציע לעבוד עם המתנגדים לגבי ניסוח טוב יותר שיכול להתאים לחברי קהילה רבים יותר. גילגמש שיחה 16:15, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
מה זאת אומרת, לעצור את ההצבעה? --חברסודי - שיחה 16:23, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
כן, לעצור בשלב הזה, להודות לחברים שהצביעו ולהמשיך לעבוד על ההצעה בהתאם לביקורת שעלתה כאן. לא נראה שיווצר פתאום רוב לקבלת הכללים האלה. גילגמש שיחה 16:49, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
לצערי נאלצת להסכים. חברסודי - שיחה 16:52, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
אנצל את "הבמה" להודות לכל מי שהצביע ולכל מי שעזר לי לבנות את הטיוטה בכל הדרך עד הפרלמנט ואחריה. חברסודי - שיחה 16:55, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
אני מתנגד לעצירה בשלב כה מתקדם! זה יהפוך לפטנט בעתיד. מישהו יראה שההצעה שלו לא מתרוממת, הוא יעצור אותה, ויגיש אח"כ חזרה כאילו לא קרה כלום. יש חוקים ברורים לגבי הצעות שנכשלות בפרלמנט. בורה בורה - שיחה 15:43, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
למה לעצור את ההצבעה? הקהילה אומרת את דברה - גם "נגד" זאת אמירה. (ויש עוד זמן וההצבעה יכולה להשתנות. יש לקיים את ההצבעה עד לסיום הזמן החוקי שנקבע ולכבד את התוצאות שיתקבלו. Eladti - שיחה 15:52, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
גילגמש ההצעה הזו קיימת כבר הרבה זמן. היה כבר סיבוב אחד שנעצר. אותם מתנגדים לא באו להגיב ולשפר את ההצעה. ההצעה הנוכחית עמדה בפרלמנט שבועיים (ולא 72 שעות, למי המדיניות) ועדין לא באו להגיב על שיטת ההצבעה או הסעיפים השונים. אז אני לא יודע מי הם כל המתנגדים שאתה מתיחס אליהם אבל לפני בנוגע ליוניון ג'ק הוא היה מודע להצעה והוא לא דן עליה במועד שהיה צריך לעשות את זה ולכן אין שוב סיבה לעצור את ההצבעה בגלל מה שהוא כותב עכשיו. כי הוא עושה את זה בכל הצבעה וזה כבר נראה כמו השיטה שלו: "לא הצלחתי לעצור את ההצבעה, בו ניצור מהומה במהלכה ואולי ההצבעה תפסק." ואני אומר את זה כמי שמתנגד להצעה וכמי שהציע לחברסודי לשקול שוב את נחיצות ההצעה לאור תוצאות ההצבעות הקודמות באותו סגנון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:32, 30 בספטמבר 2020 (IDT)

דמות משנה[עריכת קוד מקור]

ביקשתי לעדכן את סעיף 3 כדלקמן: "ביצוע X תפקידים או יותר, שאינם תפקידי ניצב וביט, בסרטי קלנוע, סדרות טלוויזה, סרטי טלוויזיה, סדרות רשת, והצגות תיאטרון בעלי חשיבות אנציקלופדית שהוצגו באופן מסחרי.". הסיבות והדיון (הארוך) בדף שיחת משתמשת:חברסודי2/טיוטה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/שחקנים ושחקניות#חורים בהצעה. ההצעה הנוכחית רעה מאוד בסעיף זה ולדעתי יש לתקן לפני תחילת ההצבעה. לצערי משתמשת:חברסודי2 נאחזת בנוסח שלה כבקרנות המזבח. בורה בורה - שיחה 20:44, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

כמו שכבר אמרתי, ביקשת הקשבתי שקלתי, החטא הגדול שבחרתי בנוסח הנוכחי ולא בזה שהצעת. חברסודי - שיחה 21:10, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

שיטת ההצבעה מעוותת ופסולה[עריכת קוד מקור]

העובדה שאני מתנגד לסעיף מסויים - מאלצת אותי להצביע "אינסוף". ההצבעה "אינסוף" גורמת לכך שהמספר החציוני יהיה בסופו של דבר גבוה יותר, בעקבות הצבעתי, אבל אין לי שום רצון בכך. על כן, שיטת ההצבעה לא מאפשרת לי להצביע על פי מצפוני. ומשום כך היא מעוותת ופסולה. לתשומת לב הבירוקרטים Eldad, ביקורת, ערן. יוניון ג'ק - שיחה 21:04, 24 בספטמבר 2020 (IDT)

יוניון בבקשה תחסוך ממני את המחאה שלך (שוב), זו ההצעה אתה חושב שהיא לא טובה? תצביע נגד אף אחד לא כופה עלייך להצביע בעד, כל המחאה הזו מיותרת אני לא רוצה להתחיל להתווכח איתך. ההצבעה כבר בפרלמנט מה אתה מנסה להשיג בדבר הזה בדיוק?? חברסודי - שיחה 21:08, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
הבעיה היא לא ההצבעה בעד/נגד. הבעיה היא בהצבעה המספרית, שתקבע את החציון. וכאן כן נכפה עליי להצביע בניגוד למצפוני. לא רק לי. לכולם. יוניון ג'ק - שיחה 00:30, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
עשרות הצבעות שהיו בפרלמנט מתקיימות כך, דווקא על זאת אתה מתלונן שהיא "מעוותת ופסולה"? YairMelamedשיחה 22:43, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
הדבר האירוני פה הוא שרק יוניון מתנגד לכך ולאף אחד אחר לא באמת אכפת - כפי שכתב יאיר, היו כבר מספר הצבעות שעברו בשלום עם שיטת ההצבעה הזאת. בכל מקרה, אתה במילא מתנגד למדיניות, אז מה זה משנה? ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 22:47, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
אם זיכרוני אינו מטעה אותי - כבר היו אחרים שהתנגדו לכך, התריעו על כך, והיו הצבעות שנפסלו בשל כך. אם אינני טועה. אולי Gilgamesh, בורה בורה, יונה בנדלאק, קובץ על יד יוכלו לרענן את זיכרוני? (תודה מראש) יוניון ג'ק - שיחה 22:51, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
אם המדינות לא תעבור - אז זה לא ישנה. אבל אם היא כן תעבור - אז בהכרח תתקבל מדיניות שלא משקפת נאמנה את רצון המצביעים. וזה לא שהפתרון לבעיה הזו מסובך מאוד. פשוט צריך להוסיף אפשרות בכל סעיף להצביע בעד/נגד, ולא לאפשר להצביע "אינסוף". זה הכל. יוניון ג'ק - שיחה 22:50, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
לזכותו של יוניון ג'ק נאמר שהוא מקפיד למחות נגד כל הצבעה כזאת. המחאה נרשמה בפרוטוקול. אפשר להמשיך בהצבעה כסידרה. Eladti - שיחה 22:50, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
מחאת הבעד והנגד יחד עם מספרים ואינסוף. בוא נחסוך את זה. אם אתה מצביע "אינסוף", אתה "נגד" הסעיף. אם אתה מצביע מספר כלשהו, אתה "בעד" הסעיף. אין לך דרך אחרת. PRIDE! - שיחה 00:08, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
בדיוק בגלל שאין דרך אחרת - השיטה הזו פסולה. זה פשוט לא נכון. כי להצביע "אינסוף" זה לא רק להצביע נגד. כי אם הסעיף בסופו של דבר מתקבל - זה אומר שאני גרמתי לכך שתוצאת החציון תהיה גבוהה יותר (בין אם זה מה שרציתי ובין אם לאו). יוניון ג'ק - שיחה 00:24, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
אני לא שמעתי בשום הצבעה מסודרת אחרת (מחוץ לוויקיפדיה או בתוך ויקיפדיה) שאפשר להצביע גם נגד סעיף אבל גם לבחור מס' בנפרד למקרה שהוא יתקבל (וככה בעצם להצביע נגד, אבל גם להצביע באופן אחר "למקרה ש"). וגם אם דבר כזה חלילה יקרה, יהיו לנו כאן 3(!) הצבעות על כל מדיניות. זה הרבה יותר מדי וצריך לקצץ כאן או שנישאר עם פרלמנט מסונדל.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:38, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
אז עכשיו אתה שומע. ההצבעה בעד/נגד וההצבעה עבור ערך מספרי שיהיה החציון - הן שתי הצבעות שונות ונפרדות. ההחלטה (של מי?) שלהצביע "אינסוף" זה שקול להצבעה "נגד" היא החלטה שגויה, שמטה את תוצאות ההצבעה. וזה שלא שמעת על משהו - לא אומר שצריך להמשיך להשתמש בשיטת הצבעה מעוותת, שאיננה משקפת את רצון המצביעים. יוניון ג'ק - שיחה 01:37, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
אתה מנסה להמציא את הגלגל כשאכפת לך רק מהרצון שלך להצביע באופן אמביוולנטי, ולא מאיך שדברים קורים בפועל. בדיוק כמו שאתה אומר שההחלטה להצביע אינסוף שגויה, מי אמר שההצעה שלך טובה? זה שהצעת לא אומר שצריך לקבל את זה, וכרגע זה נדחה די בפה אחד..המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 01:42, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
אם אתה נגד, הרי אתה רוצה להעלות את הרף עד כדי כך שלא יהו ערכים שיעברו. אתה לא יכול להצביע "נגד" ומספר כלשהו ביחד בו-זמנית. זה סתירה. אם אתה נגד, "אינסוף" (העלאת רף החשיבות). אם אתה בעד, מספר (העלאה/הורדה של רף החשיבות). זה הכל. PRIDE! - שיחה 09:00, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
אני ממש לא צריך אותך שתגיד לי מה אני רוצה ומה אני לא רוצה, תודה. אין פה שום סתירה. יוניון ג'ק - שיחה 12:01, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
אני לא רואה פה בעיה. אולי אפשר להמיר את מצביעי האינסוף ל"מתנגדי הסעיף" זה בסך הכל עניין טכני זניח. גילגמש שיחה 13:19, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
Gilgamesh, זה לא זניח בכלל. אם יש רוב למצביעי האינסוף - זה באמת לא משנה בכלל. אבל אם אין רוב, יש כאן השפעה משמעותית על תוצאות ההצבעה. למשל, בסעיף 6: פרסום X כתבות - מצביעי ה"אינסוף" גרמו לכך ש-X יהיה 100, במקום 1, לולא היו מצביעים "אינסוף". יוניון ג'ק - שיחה 14:38, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
למען האמת החציון בסעיף זה כרגע הוא TREE(3), שזה שקול לאינסוף (לכאלו שלא הבינו - זה מספר מאוד מאוד מאוד גדול). ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 15:14, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
חצי של 24 זה 12, אבל זה לא העיקר, וזאת לא הנקודה. יוניון ג'ק - שיחה 15:23, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
"הבהרה על תוצאת החציון: במקרה של מספר מצביעים זוגי, 2n, הערך שיבחר יהיה של המצביע ה-n+1.", זה לא אני כתבתי. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 15:32, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
כאמור, זה לא העיקר. נא לא להסיט את הדיון הזה מנושאו המקורי, והוא שיטת ההצבעה הנוכחית, שהיא מעוותת ופסולה. הצעתו של Gilgamesh לפתרון הבעיה שהעלתי איננה מספקת. יוניון ג'ק - שיחה 19:11, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
נגיד ו.. היא מעוותת (אני ממש לא מסכימה איתך) פסולה היא ממש לא, אם הייתה פסולה ההצבעה לא הייתה מתקיימת ושיטה זו לא הייתה מוצגת כאחת השיטות הקיימות. חברסודי - שיחה 19:32, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
רק בגלל שמשתמשים בשיטה מסויימת - זה אומר שהשיטה בהכרח בסדר גמור, ואין שום צורך לשנותה? מדובר בטיעון לוגי שגוי מיסודו. יוניון ג'ק - שיחה 19:36, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── לי נוצרה התחושה שמעבר לזה ששיטת ההצבעה מפריעה לך באופן ספציפי הטיוטה שלי גם מפריעה לך, מההתחלה היית נגד ולא שינת את דעתך (זכותך), דווקא עכשיו כשההצעה בפרלמנט החלטת לפתוח גם דיון במזון ולהתחיל את המחאה, מדוע לא פתחת דיון לפני שההצעה הגיעה לפרלמנט? ואז אולי הייתה משתנה שיטת ההצבעה, הרי מההתחלה ידעת שזו תהיה שיטת ההצבעה אתה עוקב אחריה ולוקח חלק בדיונים מההתחלה. כמו שאמרתי בתחילת הדיון אני לא מתכוונת להתווכח איתך ואתה לא חייב להיות בעד, ואני חושבת שקודמיי הסבירו יפה. אתה לא יכול "לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה", להגיד שאתה נגד ואז לסתור את עצמך ולהגיד אני רוצה שערך X יהיה ככה וככה. וגם כשחשבתי לעשות הצבעה בעד ונגד ואחריה הצבעה של ערך X נשאלת השאלה מה קורה אם ויקיפד מחליט להצביע בעד סעיף אבל בערך X מצביע אינסוף? בדיוק הוא סותר את עצמו. יש אפשרות להצביע נגד או בעד ההצעה מבלי להשפיע בכלל על ערך X. ערב נעים. חברסודי - שיחה 19:56, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

אני לא מקבל את הטענה לפיה שיטת ההצבעה פסולה. עוזי ו שהוא פרופ' למתמטיקה הגיב במזנון. אם מבחינתו הספירה תקינה אז מי אני שאצא נגד. גילגמש שיחה 20:13, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
Gilgamesh, אני חושב שבמקרה זה - עוזי ו. טועה. הסברתי במזנון מדוע. אני עדיין ממתין בסבלנות לתגובתו. יוניון ג'ק - שיחה 18:25, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
אני מצטער. ידיעת המתמטיקה שלי מגעת עד לחמש יחידות בתיכון. אני לא חושב שאני צריך להכנס לוויכוח הזה. מה שעוזי יחליט מקובל עלי מראש. גילגמש שיחה 18:39, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
Gilgamesh, לא צריך לדעת מתמטיקה ברמת גבוהה מכך בשביל להבין את הטעות. מספיקה הבנה בסיסית של שיטת שולצה. וקצת שכל ישר (שאני חושב שיש לך). אם תהיה מעוניין בכך - ארחיב. יוניון ג'ק - שיחה 18:43, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
לא, תודה. אני מאמץ מראש את עמדתו של עוזי. הוא פרופ' למתמ' הוא מבין הרבה הרבה יותר ממני ואני לא מתכוון ללכת נגד מה שהוא יגיד. גילגמש שיחה 19:01, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
הגבתי במזנון. אולי יש מקום לדיון עקרוני שיסביר את שיטת החציון, בלי קשר להצבעה הנוכחית. עוזי ו. - שיחה 12:10, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

יש סתירה בין ההקדמה לשיטת ההצבעה[עריכת קוד מקור]

למעלה בהקדמה נכתב "עמידה בסעיף שלא עבר לא תוכל להוות הבהרת חשיבות." כפי שהערתי לפני שבוע,[1] משמעות הדבר שהסעיף בכל מקרה יהיה חלק מהמדיניות והשאלה רק הוא מקנה חשיבות אוטומטית אפילו אם האישיות זכתה רק בטקס נבחרי הילדים, או לחילופין לא יכול להחשב הבהרת הבהרת חשיבות אפילו אם האישיות זכתה בפרס האוסקר. זו מדיניות מטופשת ולכן אני מצביע נגדה, אבל ההצבעה עליה לגיטימית. הבעיה שלמטה בשיטת ההצבעה הוסיפו "במידה וערך X=אינסוף משמע הסעיף לא התקבל ולכן מי שרוצה להתנגד לסעיף עליו להצביע אינסוף." כאמור, לפי ההקדמה שהיא חלק מגוף הטיוטה כפי שאושרה לפרלמנט, אם המדיניות תתקבל אז כל הסעיפים יהיו במדיניות, השאלה רק באיזה אופן. בברכה, גנדלף - 01:33, 27/09/20

מי שמתנגד לסעיף לא רוצה שהסעיף יהווה קריטריון לחשיבות. מי שכן מסתפק במספר אמור להצביע את המספר. יש מצביעים שרוצים מספר ומצביעים אינסוף, הסתירה היא אצלם, בבחירה שלהם. שיצביעו נגד ההצעה כולה. באשר לאוסקר, זכייה הוא קודם כל מועמדות ויש לאוסקר ודומיו סעיף מועמדויות. Audrey well well - שיחה 13:41, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

המדיניות המוצעת[עריכת קוד מקור]

קביעת מדיניות לחשיבות לערכי שחקנים ושחקניות: ניתן לכתוב ערכים על שחקנים ושחקניות (מלבד שחקני פורנוגרפיה), אם הם עומדים בלפחות אחד מהתנאים הבאים:

 1. ביצוע X תפקידים ראשיים או יותר בסרטי קלנוע, סרטי טלוויזיה, סדרות טלוויזיה, סדרות רשת והצגות תיאטרון בעלי חשיבות אנציקלופדית שהוצגו באופן מסחרי.
 2. השתתפות X פעמים באנסמבל כחלק מסרטי קלנוע, סדרות טלוויזיה, סרטי טלוויזיה, סדרות רשת, והצגות תיאטרון בעלי חשיבות אנציקלופדית שהוצגו באופן מסחרי.
 3. ביצוע X תפקידי משנה או יותר (למעט תפקידי ניצב וביט) בסרטי קלנוע, סדרות טלוויזה, סרטי טלוויזיה, סדרות רשת, והצגות תיאטרון בעלי חשיבות אנציקלופדית שהוצגו באופן מסחרי.
 4. מועמדות X פעמים או יותר עבור לפחות אחד מהפרסים הבאים: פרס אוסקר, פרס טוני, פרס אמי, פרס אובי.
 5. זכייה ב-X פרסים או יותר בעלי חשיבות אנציקלופדית (לדוגמה: טקס נבחרי הילדים).
 6. פרסום X כתבות המעידות על חשיבות ציבורית/חברתית/תרומה ייחודית או פורצת דרך בהתבססות על מקור איכותי, מהימן ובלתי-תלוי וללא מטרות יחסי ציבור.

הבהרות

 • לגבי סעיף 1, בכל יצירה ישנו תפקיד/דמות ראשית אחת לכל היותר (כולל מקרים של ליהוק תפקיד מחדש).
 • לגבי סעיף 2, צוות יוגדר כאנסמבל רק אם לא ניתן להגדיר דמות אחת שגילומה הוא "התפקיד הראשי", לדוגמה: החמישייה הקאמרית.
 • למען הסר ספק, המדיניות לא מכלילה אושיות רשת, בלוגרים, יוטיוברים, ויוצאי ריאליטי.

שיטת ההצבעה[עריכת קוד מקור]

מדיניות זו באה להתווסף על הכתוב כעת בויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים ולהבהיר מהם הקרטיונים בנושא שחקנים ושחקניות, יש צורך ברוב של מעל 50% על מנת להעביר את ההצעה.

ההצבעה תיעשה בעד/נגד המדיניות כולה ובנוסף בכל אחד מהסעיפים יש להציע על X רצוי. רק אם יהיה רוב של מעל ל-50% בהצבעה על המדיניות, יהיה תוקף להצבעה על הסעיפים.

בכל הסעיפים יש להצביע מהו ערך X. תוצאת ההצבעה על ערכו של X תיקבע על פי החציון.

הבהרה על תוצאת החציון: במקרה של מספר מצביעים זוגי, 2n, הערך שיבחר יהיה של המצביע ה-n+1.

במידה וערך X=אינסוף משמע הסעיף לא התקבל ולכן מי שרוצה להתנגד לסעיף עליו להצביע אינסוף.

הצבעה[עריכת קוד מקור]

 • תאריך תחילת ההצבעה: 15:50, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 • תאריך סיום ההצבעה: 15:49, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

רק משתמש רשום בעל 100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (עריכות דפי שיחה, שיחות תמונות, שיחות קטגוריות, שיחות תבניות, דפי מדיניות וכדומה – אינן נספרות) ו־30 ימים של פעילות הוא בעל זכות הצבעה. כל קול שווה למשנהו, אלא אם כן ברור שמדובר בבובת קש או טרול. על מנת שההחלטה תהיה מחייבת, חייבים להצביע בה לפחות 9 ויקיפדים. יש צורך ברוב של מעל 50% לפחות על מנת שמדיניות תעבור.

הצבעה בעד או נגד ההצעה כולה[עריכת קוד מקור]

בעד[עריכת קוד מקור]

 1. HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 16:05, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 2. חברסודי - שיחה 16:07, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 3. Audrey well well - שיחה 16:08, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 4. ויקי4800 - שיחה 16:16, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 5. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:53, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 6. בתקווה שהתוצאות תאפשרנה ביצוע של ניקוי אורוות. אמירושיחה 18:12, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 7. סוף סוף! Face-smile.svg YairMelamedשיחה 19:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 8. חיים 7שיחה • 19:07, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 9. דוריאןDGW – Talk 19:20, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 10. PRIDE! - שיחה 19:26, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 11. //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 20:57, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 12. גילגמש שיחה 21:32, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 13. בר 👻 שיחה 03:12, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 14. דוד א. - שיחה 10:31, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 15. איתמראשפר - שיחה 11:09, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 16. בלב כבד Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:40, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 17. Ldorfmanשיחה 00:48, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 18. Diamond Magazine מגזין יהלום שיחה ☎ 15:07, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 19. נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשפ"א • 23:50, 29 בספטמבר 2020 (IDT)

נגד[עריכת קוד מקור]

 1. הצעה שמתבססת רק על מדדים כמותיים ולא איכותיים. Eladti - שיחה 19:20, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 2. כאלעד. בן עדריאלשיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א 19:37, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 3. Symbol oppose vote.svg נגד חזק. הצעה מעוותת לחלוטין, שתגרום רק נזק ותו לא. פשוט כי לא ניתן לכמת איכות של שחקנים. זה לא אפשרי. אין חיה כזו. מילא המספרים הכמותיים היו נבחרים על פי קריטריונים או היגיון כלשהו, אבל הם נבחרים בצורה שרירותית לחלוטין. אני מבטיח לכם שלא משנה איזה מספרים יעלו בגורל - אפשר יהיה בקלות למצוא שחקנים בעלי חשיבות אנציקלופדית שלא עומדים בקריטריונים, ומנגד - שחקנים חסרי כל חשיבות אנציקלופדית שכן עומדים בקריטריונים. חשיבות אנציקלופדית של שחקנים ושחקניות צריכה להיות מבוססת על סמך מקורות איכותיים, מהימנים ובלתי-תלויים, ולא על פי נתונים סטטיסטיים שרירותיים. יוניון ג'ק - שיחה 19:39, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
  אני מסכים איתך לגבי הכמות ואיכות, אבל נראה לי שיש צורך בקביעת קווי-מתאר כלשהם, וההצעה אומרת במפורש שתהיה אפשרות להוסיף מישהו שלא עומד בקריטריונים אם יועלו סיבות טובות לכך. ע"י יצירת הכללים אנחנו מאפשרים דיון מושכל ביוצאים מן הכלל, ולכן הצבעתי בעד. בברכה, איתמראשפר - שיחה 11:19, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
  איתמראשפר, אשמח מאוד אם יקבעו בעתיד קווי מתאר כלליים. אבל לא כמותיים, ובטח שלא שרירותיים (כי זו המשמעות בפועל של כל תוצאה חציונית שמתקבלת). המצב הנוכחי רחוק מלהיות מושלם, אבל אימוץ ההצעה הנוכחית לא תשפר את המצב, אלא בדיוק להיפך. אם תוצג בעתיד הצעה שאיננה כמותית - כנראה שאתמוך בה. אבל אם ההצעה הנוכחית תתקבל - הדבר יקשה מאוד בעתיד לשנותה. ולכן הצבעתי נגד. יוניון ג'ק - שיחה 15:01, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 4. Symbol oppose vote.svg נגד עדיף בלי המדדים האלה בטח כשבחלק מהם יש חורים משמעותיים כפי שציינתי בדיון ולעיל. בורה בורה - שיחה 20:47, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 5. Avco123 - שיחה 20:50, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 6. מסכים עם אלעד. דרור - שיחה 21:26, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 7. Ori115511 - שיחה 02:57, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 8. Symbol oppose vote.svg נגד רחל - שיחה 07:35, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 9. RimonLV - שיחה 10:41, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 10. דולבשיחה 12:08, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 11. Mbkv717שיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א • 13:59, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 12. Nirvadel - שיחה 14:25, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 13. Symbol oppose vote.svg נגד כל בזבוז כל הזמן בפרלמנט הישראלי, שלהבנתי אין לו אח ורע. אגסי - שיחה 14:29, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 14. אי אפשר לעשות אוטומציה של ידע ושל שיקול דעת. emanשיחה 14:55, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 15. Symbol oppose vote.svg נגד חזקSymbol oppose vote.svg נגד חזקSymbol oppose vote.svg נגד חזק מו סיזלאקהטברנה 18:49, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 16. Balberg - שיחה 20:20, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 17. ההצעה עדיין אינה טובה מספיק. למשל, לא הייתה התייחסות להערה שההצעה מתייחסת רק לפרסים אמריקאיים. מה עם פרס באפטא? גלובוס הזהב? פרס אופיר? המצב הקיים לא כזה גרוע והוא עדיף על ההצעה הנוכחית. Lostam - שיחה 03:17, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 18. ניב - שיחה 18:50, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 19. נימקתי למעלה ב#יש סתירה בין ההקדמה לשיטת ההצבעה. בברכה, גנדלף - 01:36, 27/09/20
 20. חזרתישיחה 11:04, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 21. Chaimkapusta - שיחה 11:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 22. ההצעה עצמה סבירה. אבל היא לא מותירה בעיני מקום לשיקול דעת ובחינה של מקרים יוצאי דופן של שחקנים שעונים על הקריטריון אבל אינם בעלי חשיבול אנציקלופדית ולהיפך. כמו כן היא לא עוזרת לפתור את הבעיה העיקרית - שחקנים/יות בתחילת דרכם שקשה לשער את חשיבותם בגלל משך הקריירה הקצרה שלהם, ומידת ההכרה הציבורית שלהם (שבהצעה זו נראה שוידוא ההכרה הציבורית מסתמך על פרסים מארצות הברית). גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 12:40, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
  אלה הפרסים הכי יוקרתיים בקולנוע הבינלאומי ובטלוויזיה הבינלאומית. רק פרסי התיאטרון מוגבלים להפקות בארצות הברית וגם הם הכי יוקרתיים בתיאטרון (ניו יורק עומדת בראש התיאטרון המסחרי בעולם כולו). Audrey well well - שיחה 13:45, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 23. Shinaimm - שיחה 19:59, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 24. אני מעריך את הרצון לקבוע קריטריונים ברורים. אולם לדעתי המצב הקיים, על אף שאינו אידאלי ולפעמים יוצר סתירות, עדיין הינו סביר. ההצעה הנוכחית לדעתי יכולה לגרום ללא מעט עיוותים ועדיין יהיו סתירות בין ערכים שונים. יש בעיה להתבסס רק על אלמנט כמותי, ולא תמיד ברורה ההגדרה של תפקיד "ראשי" מול "משני" (או מתי ההשתתפות נחשבת כחלק מ"אנסמבל") גם לא ברור מה זה "סדרת רשת שהוצגה באופן מסחרי". ההצעה גם נותנת אותו משקל לזכייה בפרס גילדת שחקני המסך (מהרבה בחינות משני רק לזכייה בפרס אוסקר) או בפרס באפט"א מול זכייה בפרס בחירת הילדים. הסעיף על מועמדויות לפרסים היוקרתיים ביותר בתחום לא צריך עיגון בפרלמנט (שכן אין מצב שערך על שחקן מועמד לאוסקר יימחק בדיון חשיבות בכל מקרה) והסעיף על מספר האזכורים בתקשורת יהיה רק מקור לוויכוחים שכן הוא לא מוגדר היטב. Dovno - שיחה 20:45, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 25. Anatbc - שיחה 21:28, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
 26. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:51, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 27. Symbol oppose vote.svg נגד חזק הודות לעודף של מְדִינִיּוּיּוֹת שצצות להן כל רגע, שאורכן כאורך הגלות. כל אלה מלאות בסעיפים ותתי-סעיפים שמבלבלים את כולם לשווא. Hello513 - שיחה 12:31, 30 בספטמבר 2020 (IDT)
 28. Symbol oppose vote.svg נגד חזק כל הדעות שנכתבו פה מסכמות את המילים שלי. King G.A - נא התנהגו בהתאם 12:32, 30 בספטמבר 2020 (IDT)

סעיף 1: תפקידים ראשיים[עריכת קוד מקור]

הצבעה על ערך X (כמות תפקידים ראשיים מ-1 עד אינסוף)[עריכת קוד מקור]

 1. 1.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:43, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 2. 1 ויקי4800 - שיחה 16:17, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 3. 1 RimonLV - שיחה 16:19, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 4. 1 YairMelamedשיחה 19:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 5. 1 דוריאןDGW – Talk 19:20, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 6. 1 Hello513 - שיחה 19:31, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 7. 1 Avco123 - שיחה 20:47, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 8. 1 דרור - שיחה 21:28, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 9. 1 גילגמש שיחה 21:33, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 10. 1 בר 👻 שיחה 03:16, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 11. 1--היידן 07:03, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 12. 1 דוד א. - שיחה 10:31, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 13. 1 סנדמן המלך | דברו! | בואו לעשות קומיקס! 09:48, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 14. 1 איתמראשפר - שיחה 11:09, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 15. 1 הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ הטילדה הרביעית 13:45, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 16. 1 Nirvadel - שיחה 14:20, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 17. 1 Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:41, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 18. 1 Balberg - שיחה 20:20, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 19. 1 BAswim - שיחה 16:27, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 20. 1 Diamond Magazine מגזין יהלום שיחה ☎ 15:08, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 21. 1 Anatbc - שיחה 21:29, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
 22. 2 //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 20:55, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 23. 2 חברסודי - שיחה 16:09, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 24. 2 (הייתי מצביע 1 אם היו קריטריונים כלשהם לסדרות) איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:10, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 25. 2 ניב - שיחה 18:51, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 26. 2 Chaimkapusta - שיחה 11:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 27. 2 אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:51, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 28. 3 אמירושיחה 18:12, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 29. 3 (הייתי מצביעה 2 אילולא אלפי סרטי הטלוויזיה) Audrey well well - שיחה 16:09, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 30. 3 ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 16:13, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 31. 3 • חיים 7שיחה • 19:08, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 32. 3 Ldorfmanשיחה 00:50, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 33. 3 נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשפ"א • 23:51, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 34. 5 - "סדרות רשת" זה פתח לבעיות. Eladti - שיחה 19:21, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 35. 8 בן עדריאלשיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א 19:37, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 36. מספר מרסן הראשוני השמיני, דולבשיחה 12:08, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 37. אינסוף. הקביעה שבכל יצירה ישנו תפקיד/דמות ראשית אחת לכל היותר - פשוט מנותקת לחלוטין מהמציאות. Symbol oppose vote.svg נגד חזק לקריטריון זה. נימוקיי מפורטים לעיל. יוניון ג'ק - שיחה 19:41, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 38. אינסוף PRIDE! - שיחה 19:29, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 39. אינסוף Ori115511 - שיחה 02:58, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 40. אינסוף + 58. מי התפקיד הראשי למשל בסרט מה נשמע, דוק? בורה בורה - שיחה 20:51, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
  אני לא רואה את הבעיה. אם מתייחסים לסטרייסנד ואוניל כשחקנים הראשיים, אז הסרט הזה נספר כאחד לכל אחד מהם. אם מתייחסים אליהם כאנסמבל, אז הסעיף אחד מתחת הוא זה שרלוונטי. //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 20:35, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
  בכמה סרטים שונים הופיע יחד האנסמבל "סטרייסנד ואוניל"? יוניון ג'ק - שיחה 20:45, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
  Yuval Talya ראי הבהרות: "לגבי סעיף 1, בכל יצירה ישנו תפקיד/דמות ראשית אחת לכל היותר (כולל מקרים של ליהוק תפקיד מחדש)." איך זה מסתדר עם הסרט הזה ועוד אלפיים אחרים? בורה בורה - שיחה 08:28, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
  קראת מה כתוב בדיוק שורה אחת מתחת? //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 11:05, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 41. אינסוף. מו סיזלאקהטברנה 18:50, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 42. כמו הקישור בחתימתי. חזרתישיחה 11:06, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 43. אינסוף - כיוון שזה כולל גם סדרות רשת. Dovno - שיחה 20:48, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

סעיף 2: השתתפות באנסמבל[עריכת קוד מקור]

הצבעה על ערך X (מספר השתתפויות מ-1 עד אינסוף)[עריכת קוד מקור]

 1. 1 דוריאןDGW – Talk 19:21, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 2. 1.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:52, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 3. 1 YairMelamedשיחה 19:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 4. 1 Hello513 - שיחה 19:32, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 5. 1 Avco123 - שיחה 20:48, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 6. 1 דרור - שיחה 21:28, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 7. 1 --היידן 07:04, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 8. 1 דוד א. - שיחה 10:32, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 9. 1 הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ הטילדה הרביעית 13:46, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 10. 1 Nirvadel - שיחה 14:22, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 11. 1 Balberg - שיחה 20:21, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 12. 1 BAswim - שיחה 16:29, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 13. 1 Diamond Magazine מגזין יהלום שיחה ☎ 15:08, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 14. 1 Anatbc - שיחה 21:29, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
 15. 2 RimonLV - שיחה 16:19, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 16. 2 --חברסודי - שיחה 16:31, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 17. 2 //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 20:55, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 18. 2 איתמראשפר - שיחה 11:10, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 19. 2 Chaimkapusta - שיחה 11:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 20. 2 אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:51, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 21. 3 בר 👻 שיחה 03:14, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 22. 3 ויקי4800 - שיחה 16:17, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 23. 3 גילגמש שיחה 21:33, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 24. 3 Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:43, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 25. 3 איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:10, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 26. 4 (ההגדרה כוללת גם צמד ראשי, גם פה בגלל סרטי טלוויזיה) Audrey well well - שיחה 16:09, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 27. 4 ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 16:16, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 28. 10 בגלל סדרות הרשת Eladti - שיחה 19:25, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 29. 10 נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשפ"א • 23:52, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 30. 40 - זה פתח להכנסת שחקנים שמשחקים בעיקר בתפקידי-משנה, או תפקידי אורח. אם שיחקו ב-40 סרטים בתפקידים משניים, בכל זאת יש בהם משהו ולו רק באפיון שלהם כ"אלה שמופיעים לרגע וחצי". Ldorfmanשיחה 00:52, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 31. מספר סקיוז, דולבשיחה 12:08, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 32. אינסוף PRIDE! - שיחה 19:29, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 33. אינסוף. אמירושיחה 18:12, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 34. ∞ • חיים 7שיחה • 19:10, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 35. אינסוף. בן עדריאלשיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א 19:37, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 36. אינסוף. העובדה שיש יותר משחקן אחד שמגלם דמות ראשית - בשום פנים ואופן לא הופכת ליהוק של מספר שחקנים ל-"אנסמבל". Symbol oppose vote.svg נגד חזק לקריטריון זה. נימוקיי מפורטים לעיל. יוניון ג'ק - שיחה 19:41, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 37. אינסוף Ori115511 - שיחה 02:59, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 38. אינסוף + 59. בורה בורה - שיחה 20:52, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 39. אינסוף. מו סיזלאקהטברנה 18:51, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 40. כמו הקישור בחתימתי. חזרתישיחה 11:06, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 41. אינסוף - כיוון שזה כולל גם סדרות רשת. Dovno - שיחה 20:48, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

סעיף 3: תפקידי משנה[עריכת קוד מקור]

הצבעה על ערך X (מספר תפקידים משניים מ-1 עד אינסוף)[עריכת קוד מקור]

 1. 1 דוריאןDGW – Talk 19:21, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 2. 1.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:44, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 3. 1 YairMelamedשיחה 19:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 4. 1 Hello513 - שיחה 19:33, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 5. 1 Avco123 - שיחה 20:48, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 6. 1 דרור - שיחה 21:31, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 7. 1 --היידן 07:04, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 8. 1 Balberg - שיחה 20:22, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 9. 1 BAswim - שיחה 16:29, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 10. 1 Diamond Magazine מגזין יהלום שיחה ☎ 15:09, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 11. 1 Anatbc - שיחה 21:30, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
 12. 2 גילגמש שיחה 21:34, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 13. 2 בר 👻 שיחה 03:17, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 14. 2 Chaimkapusta - שיחה 11:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 15. 3 Nirvadel - שיחה 14:23, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 16. 3 איתמראשפר - שיחה 11:10, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 17. 3 הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ הטילדה הרביעית 13:50, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 18. 4 Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:44, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 19. 5 חברסודי - שיחה 16:32, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 20. 5 //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 20:56, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 21. 5 אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:52, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 22. 8 איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:11, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 23. 10 RimonLV - שיחה 16:20, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 24. 10 דוד א. - שיחה 10:32, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 25. 40 Ldorfmanשיחה 00:53, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 26. 50 ויקי4800 - שיחה 16:18, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 27. 60 (כי ההגדרה כוללת תפקיד בסצנה אחת או בפרק אחד! מעל ניצב/ביט זה רף תחתון הכי נמוך שיש.) Audrey well well - שיחה 02:49, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 28. גוגול, דולבשיחה 12:08, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 29. אינסוף PRIDE! - שיחה 19:30, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 30. אינסוף ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 16:15, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 31. אינסוף. אמירושיחה 18:12, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 32. ∞ • חיים 7שיחה • 19:10, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 33. אינסוף Eladti - שיחה 19:26, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 34. אינסוף. בן עדריאלשיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א 19:37, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 35. אינסוף. Symbol oppose vote.svg נגד חזק לקריטריון זה. נימוקיי מפורטים לעיל. יוניון ג'ק - שיחה 19:42, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 36. אינסוף Ori115511 - שיחה 02:59, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 37. אינסוף + 60 בורה בורה - שיחה 20:54, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 38. אינסוף. מו סיזלאקהטברנה 18:51, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 39. כמו הקישור בחתימתי. חזרתישיחה 11:07, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 40. אינסוף - כיוון שזה כולל גם סדרות רשת. Dovno - שיחה 20:49, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 41. אינסוף. ודאי כשזה כולל גם תפקידי ניצב. נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשפ"א • 23:53, 29 בספטמבר 2020 (IDT)

סעיף 4: מועמדות לפרסים[עריכת קוד מקור]

מועמדות X פעמים או יותר עבור לפחות אחד מהפרסים הבאים: פרס אוסקר, פרס טוני, פרס אמי, פרס אובי.

הצבעה על ערך X (כמות מעמדיות מ-1 עד אינסוף)[עריכת קוד מקור]

 1. 1.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:46, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 2. 1 RimonLV - שיחה 16:20, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 3. 1 ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 16:10, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 4. 1 --חברסודי - שיחה 16:27, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 5. 1. אמירושיחה 18:12, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 6. 1 YairMelamedשיחה 19:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 7. 1 דוריאןDGW – Talk 19:22, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 8. 1 Hello513 - שיחה 19:33, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 9. 1 Avco123 - שיחה 20:49, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 10. 1 //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 20:56, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 11. 1 גילגמש שיחה 21:34, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 12. 1 --היידן 07:05, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 13. 1 Mbkv717שיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א • 10:05, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 14. 1 הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ הטילדה הרביעית 13:56, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 15. 1 Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:45, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 16. 1 Balberg - שיחה 20:22, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 17. 1 איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:12, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 18. 1 BAswim - שיחה 16:30, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 19. 1 Chaimkapusta - שיחה 11:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 20. 1 Diamond Magazine מגזין יהלום שיחה ☎ 15:10, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 21. 1. מיותר, לדעתי. מעולם לא ערערו על חשיבות ערך לשחקן מועמד לאוסקר. Dovno - שיחה 20:49, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 22. 1 Anatbc - שיחה 21:30, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
 23. 2 Eladti - שיחה 19:29, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 24. 2 Audrey well well - שיחה 16:09, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 25. 2 - אם היו מועמדים יותר מפעם אחת, וזה כל ההישג שבזכותו הם ראויים לכך שיכתב ערך אודותיהם, בכל זאת יש בהם משהו. Ldorfmanשיחה 00:54, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 26. 3 ויקי4800 - שיחה 16:18, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 27. 3 איתמראשפר - שיחה 11:10, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 28. 3. נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשפ"א • 23:53, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 29. 5 • חיים 7שיחה • 19:11, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 30. 5 אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:52, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 31. 20 PRIDE! - שיחה 19:30, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 32. 30 Nirvadel - שיחה 16:52, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 33. גוגולפלקס, דולבשיחה 12:08, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 34. אינסוף. מועמדות לא רלוונטית, זכייה כן. בן עדריאלשיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א 19:37, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 35. אינסוף. למה פרס גלובוס הזהב לא? מה לגבי פרס אופיר? הזוי. Symbol oppose vote.svg נגד חזק לקריטריון זה. נימוקיי מפורטים לעיל. יוניון ג'ק - שיחה 19:42, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 36. אינסוף Ori115511 - שיחה 03:00, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 37. אינסוף + 61. שאלתי אכן את השאלות של יוניון ונעניתי בתשובות של כלאחר יד. בחינת אני כתבתי את ההצעה ואל תבלבל לי את המוח בשאלות מטרידות שלא נתתי עליהן את דעתי. בורה בורה - שיחה 20:56, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
  בורה בורה,אתה לא חייב להיות בעד אבל אל תגיד שלא הקשבתי לך, נתתי מקום לכל אחד להביע את דעתו אפילו המשכתי לתייג את יוניון שוב ושוב כדי לשמוע את דעתו למרות שידעתי מראש שהוא נגד. זה שבחרתי להישאר באותו נוסח לא אומר שלא שקלתי את הצעתך והקשבתי לנימוקך. חברסודי - שיחה 21:03, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
  לפחות פעמיים, אולי שלוש כתבת "תודה על ההצעה אבל אני נשארת עם הנוסח הנוכחי.". אם לקרוא בין השורות זה "אל תציק לי יותר". בורה בורה - שיחה 21:08, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 38. אינסוף. מועמדות לא רלוונטית דוד א. - שיחה 10:33, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 39. אינסוף. מו סיזלאקהטברנה 18:51, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 40. כמו הקישור בחתימתי. חזרתישיחה 11:07, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

סעיף 5: זכייה בפרסים[עריכת קוד מקור]

זכייה ב-X פרסים או יותר בעלי חשיבות אנציקלופדית (לדוגמה: טקס נבחרי הילדים).

הצבעה על ערך של X (כמות זכיות מ-1 עד אינסוף)[עריכת קוד מקור]

 1. 1. המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:47, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 2. 1 ויקי4800 - שיחה 16:19, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 3. 1 RimonLV - שיחה 16:20, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 4. 1 Nirvadel - שיחה 16:53, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 5. 1 YairMelamedשיחה 19:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 6. 1 דוריאןDGW – Talk 19:24, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 7. 1 Hello513 - שיחה 19:34, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 8. 1 Avco123 - שיחה 20:49, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 9. 1 //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 20:56, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 10. 1 דרור - שיחה 21:31, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 11. 1 --היידן 07:05, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 12. 1 Mbkv717שיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א • 10:06, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 13. 1 דוד א. - שיחה 10:34, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 14. 1 הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ הטילדה הרביעית 13:56, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 15. 1 על אף שהשוואה בין אמי לבין פרס בערוץ לילדים במדינה של 9 מיליון תושבים מבעיתה אותי. Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:49, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 16. 1 איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:13, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 17. 1 Balberg - שיחה 20:22, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 18. 1 BAswim - שיחה 16:31, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 19. 1 Chaimkapusta - שיחה 11:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 20. 1 Diamond Magazine מגזין יהלום שיחה ☎ 15:10, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 21. 1 Anatbc - שיחה 21:31, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
 22. 1 אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:53, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 23. 2 • חיים 7שיחה • 19:11, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 24. 2 גילגמש שיחה 21:35, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 25. 2 נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשפ"א • 23:54, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 26. 3 איתמראשפר - שיחה 11:11, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 27. 3 - אם "טקס נבחרי הילדים" נחשב בקריטריון הזה, הרי שראוי שאעלה את זה מ-2 (שציינתי בהצבעה הקודמת) ל-3. Ldorfmanשיחה 00:57, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 28. 3 Audrey well well - שיחה 02:46, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 29. 5 --חברסודי - שיחה 16:27, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 30. 6 יש לציין שמדובר רק בפרסים בעלי חשיבות אנציקלופדית, כלומר פרסי מגזינים שוליים לא נחשבים. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 16:15, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 31. 10. אמירושיחה 18:12, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 32. 10 PRIDE! - שיחה 19:31, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 33. 10 כיוון שאין חלוקה בין פרסים שונים (יתכן שהיה עדיף לעשות סעיף נפרד עבור זכייה בפרסים שבסעיף הקודם). בן עדריאלשיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א 19:37, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 34. מספר גרהאם, דולבשיחה 12:08, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 35. אינסוף. דין זכייה בטקס נבחרי הילדים הוא כדין זכייה בפרס אוסקר? תגידו, נפלתם על הראש? Symbol oppose vote.svg נגד חזק לקריטריון זה. נימוקיי מפורטים לעיל. יוניון ג'ק - שיחה 19:43, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 36. אינסוף. מסכים עם יוניון ג'ק - כששמים את האוסקר, האמי ונבחרי הילדים באותה רמה זה מגוחך. Eladti - שיחה 20:37, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
  בשביל לזכות באוסקר צריך קודם כל להיות מועמד אליו אני טועה? בשביל זה יש את סעיף המועמדות בפרסים שמעניק לאוסקר (ולשאר הפרסים המוזכרים שם) ״מעמד גבוה יותר״ הרי ששחקן שזכה באוסקר יעבור את הרף על עצם מועמדו. חברסודי - שיחה 20:52, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
  חברסודי2, לא הבנת. נניח שהמספר החציוני שייבחר בסעיף זה הוא 2. אז שחקן שזכה בשני פרסי טקס נבחרי הילדים ייחשב כבעל חשיבות אנציקלופדית, אבל שחקן שזכה בפרס אוסקר אחד ייחשב כחסר חשיבות אנציקלופדית. זה נראה לך הגיוני? זה נראה לך סביר? יוניון ג'ק - שיחה 15:07, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 37. אינסוף Ori115511 - שיחה 03:00, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 38. אינסוף + 62 בורה בורה - שיחה 20:57, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 39. אינסוף. מו סיזלאקהטברנה 18:52, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 40. כמו הקישור בחתימתי. חזרתישיחה 11:08, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 41. אינסוף - כיוון שזה נותן אותו המשקל לפרס גילדת שחקני המסך ולפרס בחירת הילדים. Dovno - שיחה 20:50, 27 בספטמבר 2020 (IDT)

סעיף 6: פרסום כתבות[עריכת קוד מקור]

פרסום X כתבות המעידות על חשיבות ציבורית/חברתית/תרומה ייחודית או פורצת דרך בהתבססות על מקור איכותי, מהימן ובלתי-תלוי וללא מטרות יחסי ציבור.

הצבעה על ערך של X (כמות כתבות מ-1 עד אינסוף)[עריכת קוד מקור]

 1. 1 דוריאןDGW – Talk 19:25, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 2. 1. לא צריך להגזים, כתבה אחת שמעידה על ייחוד תספיק (כמו סיקור אחד על סינגל למשל).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 16:48, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 3. 1 YairMelamedשיחה 19:00, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 4. 1 Hello513 - שיחה 19:34, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 5. 1 Avco123 - שיחה 20:50, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 6. 1 דרור - שיחה 21:35, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 7. 1 --היידן 07:06, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 8. 1 Balberg - שיחה 20:23, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 9. 1 BAswim - שיחה 16:32, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 10. 1 Diamond Magazine מגזין יהלום שיחה ☎ 15:11, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 11. 1 Anatbc - שיחה 21:31, 28 בספטמבר 2020 (IDT)
 12. 2 איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:13, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 13. 3 //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 20:57, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 14. 3 איתמראשפר - שיחה 11:11, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 15. 3 ניב - שיחה 18:48, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 16. 3 Chaimkapusta - שיחה 11:46, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 17. 10 (סעיף חשוב וניסוח מחמיר. אם יש חשיבות יש 1 ואם יש 1 יש 10) Audrey well well - שיחה 16:08, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 18. 10 ויקי4800 - שיחה 16:20, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 19. 10 גילגמש שיחה 21:35, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 20. 10 נרו יאירשיחה • י"א בתשרי ה'תשפ"א • 23:55, 29 בספטמבר 2020 (IDT)
 21. 15 לאור העובדה שהתקשורת חולה על "עוד מאותו הדבר" Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 15:50, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 22. TREE(3)‎, דולבשיחה 12:08, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
  TREE(g(64)) כי למה לא? ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 13:24, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 23. אינסוף - אם יש הרבה כתבות על חשיבות ציבורית/חברתית/תרומה ייחודית, אזי במילא ישנה חשיבות לא כשחקן, לכן הסעיף מיותר. ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 16:06, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 24. אינסוף. יש מספיק מדדים כמותיים. אמירושיחה 18:12, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 25. ∞ • חיים 7שיחה • 19:11, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 26. אינסוף. אין צורך להפוך את הקשרים של אנשי היח"צ כקריטריון. Eladti - שיחה 19:33, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 27. אינסוף. בן עדריאלשיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א 19:36, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 28. אינסוף. Symbol oppose vote.svg נגד חזק לקריטריון זה. נימוקיי מפורטים לעיל. יוניון ג'ק - שיחה 19:43, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 29. אינסוף Ori115511 - שיחה 03:01, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 30. אינסוף Mbkv717שיחה • ז' בתשרי ה'תשפ"א • 10:06, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 31. אינסוף + 63 בורה בורה - שיחה 20:59, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 32. אינסוף דוד א. - שיחה 10:34, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 33. אינסוף. מו סיזלאקהטברנה 18:52, 25 בספטמבר 2020 (IDT)
 34. אינסוף - סעיף לא ברור ולא ישים Ldorfmanשיחה 00:59, 26 בספטמבר 2020 (IDT)
 35. אינסוף PRIDE! - שיחה 19:31, 24 בספטמבר 2020 (IDT)
 36. כמו הקישור בחתימתי. חזרתישיחה 11:08, 27 בספטמבר 2020 (IDT)
 37. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:53, 29 בספטמבר 2020 (IDT)

התוצאות לפי סעיפים[עריכת קוד מקור]

יפורסמו בתום ההצבעה

מדיניות ערכי פורנוגרפיה[עריכת קוד מקור]

בדף טיוטה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/פורנוגרפיה ישנה טיוטה לקביעת קריטריון לערכי פרנוגרפיה מיועדת להחליף את המדיניות הנוכחית. נוסח ההצבעה נמצא בטיוטה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/פורנוגרפיה/דף הצבעה. לפי מדיניות הפרלמנט, יש לכולם 72 שעות להגיב על המדיניות שהתגבשה ובעיקר על אופן ההצבעה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:48, 13 בספטמבר 2020 (IDT)

הרשאת שולח הודעות המוניות[עריכת קוד מקור]

בדף משתמש:הארי פוטר 73/שולח הודעות המוניות ישנה טיוטה ליצירת הרשאה חדשה - "שולח הודעות המוניות". נוסח ההצבעה נמצא במשתמש:הארי פוטר 73/שולח הודעות המוניות/דף הצבעה. לפי מדיניות הפרלמנט, יש לכולם 72 שעות להגיב על המדיניות שהתגבשה ובעיקר על אופן ההצבעה. אמירושיחה 13:18, 20 בספטמבר 2020 (IDT)