שיחה:מזוכיזם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

לאחד[עריכת קוד מקור]

כרגע סאדיזם ומזוכיזם הם ערכים נפרדים, ואילו סאדו-מזוכיזם הוא הפניה לBDSM. שני הערכים סאדיזם וגם מזוכיזם מתייחסים זה לזה רוב הזמן, ואני מציע לשקול את איחודים לתוך סאדו-מזוכיזם. אינני בטוח שההפניה היא מתאימה שם, שכן BDSM הוא אימפלמנטציה ואילו סאדו-מזוכיזם הוא ה"פילוסופיה". אם לא יהיו התנגדויות בימים הקרובים, אמחק את ההפניה ואסמן את שני הערכים בהתאם. ‏odedee שיחה 03:45, 4 בספטמבר 2007 (IDT)

יש בדף הזה כמה טעויות[עריכת קוד מקור]

טעות 1: "תנאי אחד להנאה של מזוכיסטים הוא כאב; התנאי שני - השפלה ובוז." - המשפט טוען שעל מנת שמזוכיסט יחווה הנאה צריכים להיות כאב פיזי וכאב נפשי בו-זמנית, וזה לא נכון.

טעות 2: "מערכת יחסים של סאדיסט ומזוכיסט אינה קבועה." - מהמשפט אפשר להבין שכל מערכות היחסים הסאדו-מזוכיסטיות הן אינן קבועות, מה שכמובן לא נכון.

אלה כנראה שתי הטעויות הכי משמעותיות בטקסט. אני הולך לשנות את הטקסט כדי לתקן את הטעויות האלו.

לגבי השינויים שעשיתי[עריכת קוד מקור]

הפסקה ששיניתי נאיבית ומטעה, וברור שנכתבה ע"י אדם עם ידע מינימלי+ בתחום.

אדם שלא מתמצה בתחום יכול בקלות להבין ממנה שרק גברים שולטים בנשים, מכיוון שישנו שימוש בלעדי במילה "שולט" ואין שום התייחסות ל"מגוון" השילובים האפשריים: אישה שולטת בגבר, אישה שולטת באישה, גבר שולט בגבר, וכו' (שלא לציין שילובים אסורים מבחינת החוק, כשמחשיבים גיל למשל, כמו קטינה ששולטת בבגיר).

המין הסתמי הוא זכר. לכן, מקובל לכתוב דברים כאלה בזכר כשהכוונה היא לשני המינים. אפשר לכתוב על הצירופים השונים שאתה מציע. מה שכן, הדוגמאות שהוספת הן לא הכי טובות ואני בספק שישארו. גילגמש שיחה 21:44, 6 ביולי 2011 (IDT)

בספק שישארו?[עריכת קוד מקור]

סיכוי טוב שהיא הייתה עדיין פה אם לא היית מוריד אותה.

אני לא אכנס לפרטים אבל בגדול כל מה שרשמת לא נכון. מזוכיזם זאת הפרעה נפשית וראוי לרשום מה שנכון לגביה ולא מה שנעים לך לשמוע.

אם כל אחד ימחוק את כל מה שבא לו בטיעון שזה "כנראה לא יישאר" (טיעון מאוד אינטיליגנטי דרך אגב) אז יהיה בלתי אפשרי ליצור פה רשומה איכותית (תנסה להסתכל במה שרשום ברשומה של ויקיפדיה האנגלית, בהנחה שאתה יודע אנגלית).

אני הולך להחזיר את הגירסה הקודמת ואם אתה תמחק אותה שוב בטיעון לא רלוונטי אז אני פשוט יפנה לגורמים גבוהים יותר בויקיפדיה (לא שמתי לב אפילו מי אתה, אבל לפי רמת התשובה שלך אני מתאר לעצמי שאתה לא משמעותי במיוחד) לגבי הדבר.

עדכון קל לגבי המצב[עריכת קוד מקור]

המשתמש גילגמש ממשיך למחוק ללא סיבה את השינויים שמשתמשים עושים בערך הזה. יצרתי קשר עם כל מיני גורמים דרך הקישור הבא http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Contact_us והעניין בשיקול לפי אותם גורמים אם יתברר שהפעולות שלו בוצעו במטרה להציק וללא סיבה אז היוזר שלו יימחק.

יצרתי קשר עם כל מיני גורמים? היוזר שלו יימחק? האם זו דרך לדון? לגופו של אדם? שחזרתי את עריכתך, כי שחזור חוזר ונשנה של עריכה שבוטלה מהווה מלחמת עריכה. יניב שיחה 16:19, 7 ביולי 2011 (IDT)
לא תשיג דבר כאן באיומים, או בפניות חסרות-פשר לוויקיפדיה האנגלית. הדרך היחידה היא לדון בנועם ובשמירה על כללי נימוס. יניב שיחה 16:31, 7 ביולי 2011 (IDT)

אוקיי[עריכת קוד מקור]

אני מבין שהגירסה שלי יותר מדי offensive ליותר מדי אנשים.

אני אכתוב אותה מחדש.

מה שהיה היה. תשאיר אותה על כנה, תתנצל והמתן לתגובות של המשתמשים. יניב שיחה 16:40, 7 ביולי 2011 (IDT)

לגבי השינויים שלי לערך[עריכת קוד מקור]

אני מבין שהשינויים שעשיתי לערך היו תוקפניים מדי לאנשים מסויימים. יכול להיות שראוי להשתמש בניסוח "אנציקלופדי" יותר. אני אחשוב על ניסוח אחר ואעדכן בהתאם.

וידוי[עריכת קוד מקור]

אני הייתי זה כתב את הערך הקודם בדף השיחה הזה (טוב ואני גם הייתי זה שאיים על גילגמש שהוא יעיף אותו מויקיפדיה. עוד לא יצא לי לעשות את זה דרך אגב). שי אדר (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

משוב מ-12 ביוני 2012[עריכת קוד מקור]

לא מסביר מה זה מזוכיזם 212.199.205.69 20:40, 12 ביוני 2012 (IDT)

שם הערך שגוי[עריכת קוד מקור]

שם הערך לא כתוב נכון.. כותבים נכון מאזוכיזם 213.57.254.225 17:46, 11 בנובמבר 2013 (IST)

דיווח שאורכב ב-19 בספטמבר 2020[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

לכאורה אין קשר בין הנאה מסבל למיניות בדוקא, אלא יכול להיות סתם הנאה בלי קשר לאורגזמה או מיניות. ראה למשל כאן: https://www.psychiatry.org.il/%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%9B%D7%99%D7%A1%D7%98/